Pašvaldības noteikumi

Kate | 11.10.2016, 09:30:30 | 3722

Vai pašvaldības sastādītie noteikumi uz pašu pašvaldību neattiecas? Kādēļ katru rudeni uzņēmumiem tiek sūtītas vēstules par katru nokritušo rudens lapu, kamēr pašvaldības apsaimiekošanā esošās teritorijas vispār netiek koptas. Joprojām runa par to pašu "nelaimīgo" Nikolaja 21 domes apsaimniekošanā esošo zemi.
Es tiešām nesaprotu - tas ir tik grūti izveidot vienu sarakstu ar visām domes apsaimnniekošanā esošām teritorijām un organizēt to kopšanu, vai arī vienkārši ir kādas nesvarīgās teritorijas kuras noignorējam un pilsētai ar rītdienu svarīgi tik strūklakas slavināt un līdz nelabumam kladzināt par bērnu laukumiņiem.

Komentāri (52)

  • -3
    Nif nifs 11.10.2016, 10:58:07

    Par pārējo varētu piekrist, bet ko tev bērnu laukumi nodarījuši? Mazie dauzās un priecājas.

  • 0
    Dominiks 11.10.2016, 14:43:24

    Par to jau Kate vienreiz rakstīji ....un neko nepanāci.

  • -2
    Riebīgais 12.10.2016, 08:04:43

    Ko var cepties,kāda vispār katei daļa par pašvaldības īpašumiem,kop vai nekop viņus? Izmazgā dzīvoklī grīdu,iedzer kumelīšu tēju un atslābsti

  • -3
    P/i "Ventspils Komunālā pārvalde" 12.10.2016, 09:37:59

    Informējam, ka minētais īpašums nav pašvaldības zemes gabals, bet gan līdzvērtīgais zemes gabals, kura kopšanai tiek piesaistīti bezdarbnieki programmas Algotie pagaidu sabiedriskie darbi ietvaros. Šodien darbinieki no minētas programmas īpašumā savāks nokritušās koku lapas.

  • 0
    Ena 13.10.2016, 01:04:38

    Izskaidrojiet, kas ir "līdzvērtīgais zemes gabals, kura kopšanai tiek piesaistīti bezdarbnieki programmas Algotie pagaidu sabiedriskie darbi ietvaros" .
    Nu, i programmas jums tur izveidotas.

  • 0
    Novadnieks 13.10.2016, 05:40:46

    Nekas konkrēts un ar kārtīgu pamatojumu tas nav,bet toties tas ir kāda augstskolu beigušā kretīna ideja-izveidot šādu un līdzīgas programmas un šādi murgojumi tautai tiek pasniegti ka izcils līdzeklis ekonomikas uzlabošanai.
    Tas pagaidu sabiedriskais darbs varētu būt pastāvīgs darbs cilvēkam,bet vienam otram diplomētam parazītam ir cits viedoklis.

  • 0
    Dominiks 13.10.2016, 12:57:32

    Tas ir apmēram tā,ka tas īpašums Nikolaja 21ir pašvaldībai un tās adreses iedzīvotājiem ir iedalīts īpašums citā vietā.vai otrādi.Tev neatdod to zemes gabalu,bet iedala līdzvērtīgu tikai citur.

  • -2
    Kate 13.10.2016, 06:26:39

    Tiem kas nesaprata:
    Hmm, bērnu laukumi man nav nodarījuši neko, tik kā kāds pilsētas pasākums tā Aivars citē tik un tik, nākamā reizē atkal tas pats un tas pats un tā katru reizi. Ar to biju domājusi labāk uzskaitītu to ko noignorē un neizdara nekā sevi nemitīgi slavēt.
    Māra, kļūdies gan. Tieši tāpēc šeit arī rakstu, ka tas ir līdz šim vienīgais veids kā panākt ka pašvaldības iestādes reaģē, jo kontaktējoties ar viņiem nepubliski, tad gan ignorē. Pilsētā ar rītdienu katra situācija jārisina publiski vai arī situācijai risinājuma vienkārši nav.
    riebīgais, spēj iedomāties - pašvaldība man kaimiņos. Gribētu redzēt tavu vienaldzību ja tev domei veicams darbiņš kura tā visu laiku nelikumīgi veltu uz tevi, jo pamēģini tās lapas nesavākt- tev sodu uzliks, viņi paši sev - gan ne.
    Kom_pārvalde, nu pietiek citēt kas kam īpašumā, apsaimniekošanā un kādā statusā, tas viss zināms, bet tas nemazina domes pienākumu apsaimniekot šo teritoriju, un nevienu neinteresē simtlatnieki vai pieclatnieki, fakts ir tāds kā jūs savu pienākumu nedarat kamēr publiski ar pirkstu acī nebaksta.

  • 0
    Dominiks 13.10.2016, 12:50:01

    Ziniet,Kate, vislabāk ir pazvanīt uz rubriku Hallo VB un pieminēt šo tēmu.Tas būtu daudz labāk.

  • -1
    Anita 13.10.2016, 06:40:00

    nu ,protams , Kate tev ir taisnība, tikai no tiem ,kas silti sēž savos mīkstajos krēslos , neko prātīgu nesagaidīsi , visa mūsu vadošo un valdošo saime domā tikai par to ,kā kādu sodu uzlikt ,nodokli vai nomas vai īres maksu pacelt , lai pašvaldības budžetā ieripotu vairāk naudas .Mēs te varam "šūmēties"līdz ārprātam , īpašu izmaiņu nebūs , vismaz uz labo pusi.

  • 0
    Novadnieks 13.10.2016, 07:24:42

    Ar sava viedokļa izteikšanu forumā, uz labo pusi nevar izmainīt neko.Piedaloties diskusijās par nopietnām tēmām(tautai svarīgām),esmu sapratis,ka ir parastie ļautiņi,kuri ir gatavi dziedāt slavas dziesmas pastāvošai varai un ir gatavi atdot savu balsi par tiem pašiem tautas ienaidniekiem,kuri pēc ievēlēšanas pašus vēlētājus "drāzīs" atkal-ignorēs cilvēku elementārās vajadzības,cels nodokļus un pieņems noziedzīgus likumus,kurus,nedod dievs jūs nepildīsiet,tad sodu sankcijas būs pēc pilnas programmas(pārsvarā tie ir naudas sodi).Tiem vareniem vajag paklausīgu un nabadzīgu tautu,jo tādu viegli kontrolēt un regulēt sev vēlamā virzienā,Regulārais naudas trūkums liek cilvēkam strādāt arvien vairāk un vairākās darba vietās,tādējādi vairojot dažu indivīdu bagātību.Laikam jau nekas nemainīsies,jo šeit ir tauta,kurai gļēvums dominē pār veselo saprātu.To ir pierādījuši tie simti gadu,kalpojot svešiem kungiem un tagad savējiem.Tā kā ,uz priekšu arāju tauta,turpinām vāvuļot pa tukšo.

  • 0
    šašliks 13.10.2016, 15:30:13

    Super pateikts.

  • 0
    cits 13.10.2016, 13:16:14

    Katei laikam tagad vējš regulāri sadzenā lapas viņas teritorijā no turienes,tāpēc tāds satraukums.Pareizi jau ir,kāpēc privātīpašniekam būtu jāvāc lapas no "līdzvērtīgā zemes gabala".

  • -2
    Novadnieks 13.10.2016, 15:49:50

    Vispareizākais būtu tīrību un kārtību uzturēt savā īpašumā,nevis "urķēties" pa svešām teritorijām.Privātpersonai sava teritorija jāsakopj un pašvaldībai jāuztur kārtībā sava teritorija.tas arī būtu pareizais nosacījums un kārtība.Kā teica Tomsona raidījumā viens cilvēks-peras kā peļu sūds pa putraimiem.Izdomājuši te smadzeņu pūderējošus terminus,kā "līdzvērtīgie zemes gabali" un pie "privātīpašuma pieguļošā teritorija".Varu galvot ka,ja būs noteikumi,ka parastam cilvēkam grafika kārtībā (noteikumu esamības gadījumā)būs kungiem jāmazgā apenes un zeķes,tad viena sabiedrības daļa to arī darīs.Bija jau te vecenes,kas par pēdējiem grašiem vietējam "dievam" puķes pirka un kotletes cepa.

  • 0
    Latvija pāri visām! 13.10.2016, 20:20:48

    Kam zemesgrāmatā, tā īpašums un tam jātīra, vai ne tā būtu.
    Par tiem izlielītajiem brīvajiem desmit miljoniem dome varētu i savu (jo zemes īpašniekam nocirst neļauj, tātad tie pieder domei)
    koku lapas grābt i sniegu tīrīt no savām ietvēm.

  • -1
    Ventazive 13.10.2016, 21:35:13

    Ak tu vēš!
    Varētu padomāt, ka citiem nav jāvāc lapas, ko vējš atpūš no kaimiņu kokiem.
    Pie tam regulāri, jo vējš pūš.
    Nekad nebija ienācis prātā, ka man nebūtu tās lapas jāvāc.
    Skaidrībai: pie mana īpašuma nav neviena koka!
    Laikam jāsāk domāt. Varbūt nav pareizi, ka vācu? Varbūt prasīt domei vai kaimiņiem, lai savāc? Vai aizrādīt vējam, lai nepūš? :) :) :)

  • -1
    Latvija pāri visām! 13.10.2016, 22:07:16

    Vāc, nevāc - tā tava un muņiku darīšana :)

  • 0
    Ena 13.10.2016, 22:08:59

    Redziet, Latvijā likumā Par nekustamā īpašuma nodokli ir uzskaitīts, ko ar nekustamā īpašuma nodokli apliek, kas ir nekustamā īpašuma nodokļa maksātāji, nodokļa likmes un nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas kārtība, bet NEKUR nav uzrakstīts, kā un kam šo nodokli izlieto. Tāpēc iedzīvotāji Latvijā turpina tīrīt pašvaldības īpašumus un maksāt par atkritumu izvešanu. Ir feini iekasēt nodokli, kuru var lietot kā grib, vai ne ?

  • 0
    tā viš i 13.10.2016, 22:28:47

    ejiet gulēt,ir jau vēls! un vēl-labāk,pirms gulētiešanas pārdomāt jauki aizvadīto dienu.Ar labu nakti!

  • 0
    Nif nifs 14.10.2016, 08:42:35

    Labrīt, Apsarg! Priecājos satikt! Lai tev jauka diena!

  • -2
    Kate 14.10.2016, 05:58:50

    Māra, informācijas sniegšana šeit šobrīd darbojas - vakar bija atsūtīts cilvēks, kas teritoriju sakopa. Pašlaik neredzu vajadzību zvanīt uz to klačunumuru.
    Novadnieks, pa lielam tavs viedoklis skaidrs, un arī tam piekrītu. Tik par to tukšo vāvuļošanu - neba es šai forumā dzīvoju pastāvīgi, iegriezos, pabļāvu uz domi un viņi uz šo brīdi savu pienākumu izpildīja, kādēļ šejienieši to izvērsuši par garu diskusiju, kuru nu sauc par tukšu vāvuļošanu, nezinu, personīgi man tas nav vajadzīgs.
    Ventazive, Ja tev tīk darīt cita pienākumu -lūdzu, uz priekšu, bet tas neliedz man prasīt no pašvaldības lai viņi izdara savu pienākumu daļu un es daru savu, viss, nezinu kas tur spriedelēšanas vērts, katram sava nostāja.

  • -1
    Novadnieks 14.10.2016, 07:02:52

    Pilnīgs muļķis ir bijis tas,kurš pateica-aita dzīva un vilks paēdis,jo tas nav iespējams.tāpat ,šeit neuzrakstīsi,lai visi komentāru lasītāji būtu ar tevi vienisprāt.
    Starp citu.tavas izteiktās domas komentāros ir vienas no tām,kurām nevar nepiekrist,vienkārši un precīzi pateiktas un nebūt nav tukša vāvuļošana.Tas mans teiktais, par vāvuļošanu bija vispārināts un attiecas uz lielu daļu Latvijas cilvēkiem.

  • 0
    Anita 14.10.2016, 12:29:53

    Ena- mani arī interesē ,kar paliek tā nauda par nekustamo īpašumu , un ne tikai tas , kāpēc man par īres dzīvokli jāmaksā īpašuma nodoklis , ja tas nav mans īpašums , es maksāju īri un apsaimniekošanas maksu un ar to vajadzētu pietikt ,lai no pašvaldības puses būtu algots cilvēks , kurš sakopj apkārtni , tas pats pie privātmājām , lai par NĪN iekasēto naudu pašvaldība algo sētnieku , būtu dubultlabums , kādam cilvēkam būtu darbs un ietves gar privātmājām tīras .

  • -2
    vai man dieniņ!!! 14.10.2016, 15:27:52

    Kāda starpība, kādam mērķi to nodokli izlieto, galvenais lai to iekasēto visu IIN, NĪN, PVN utt. nodokļu summu attiecīgā pašvaldība un valsts izlieto racionāli un lietderīgi.

    Ja tomēr tik ļoti gribat sarežģīt bezjēdzīgu nodokļu administrēšanu (atbilstošs nodoklis - atbilstoši izdevumi) ar papildus ierēdņiem (par ko paši bļaujat, ka aparāts uzpūsts), tad atbildiet uz jautājumu: no kāda nodokļa tad būtu jāmaksā pabalsti, skolotāju, policistu algas, ielu būvniecība utt.?
    Es tādu pabalstu, skolotāju, policistu, būvniecības nodokli nezinu. :)

  • -1
    Novadnieks 14.10.2016, 16:03:25

    Tevis minēto arodu cilvēkiem algas ir jāsaņem no ienākuma nodokļa.Pabalstu politika ir kardināli jāizmaina,lai neviens slīpēts maita nepiezīstos pie valsts naudas,kura ir visas tautas nauda.
    Kamēr valstī būs tādas pašvaldības,kuras ir de facto valsts valstī,tikmēr gŗābšanas mānija nepierims.Tikai absolūtā centralizētā vara ,ar novados ieceltiem kontrolējošiem ierēdņiem var garantēt taisnīgumu un saviem cilvēkiem normālu dzīvošanu.Un,Dieva dēļ,nepiesauciet to utopisko demokrātiju un tautas varu(bardaku),jo nekur pasaulē tādas nav un nekad nebūs.

  • 0
    tā viš i 14.10.2016, 16:19:41

    Teiksim,ceļu nodoklis jau pats pasaka priekšā tūtiņiem,ka tas jātērē ceļu uzturēšanai un attīstībai. Par ceļu satiksmes pārkāpumiem iekasētā summa,ar nasko policistu palīdzību,arī runā pati par sevi-kam tā pieder.Nu lai jau viņiem tiek,policistiem.Bet,ak vai,tā jau notiek tikai modernajās Eiropas Tautu Pasakās!

  • 0
    Nif nifs 14.10.2016, 18:39:32

    Apsarg, neraudi. Mums ir veiksmes stāsts, tad arī nodokļi aizies veiksmīgu ceļu. Kā tur bija tas jaunais tautas ticējums? Ja kādam projektam tiek iedalīti miljoni, tad drīz parādīsies jauns miljonārs.

  • 0
    tā viš i 14.10.2016, 19:39:40

    Hmm! Paldies par atbalstu! Es neraudu.Man ir tādi gadi,ka asaras izraisa tikai auksts jūras vējš..:)

  • 0
    Ena 14.10.2016, 23:39:11

    arprac, laikam jau briti ir lieli tūtiņi, jo tiem tas pats nodoklis sadalīts - tik un tik % policijai, tik un tik % ugunsdzēsējiem, tik atkritumiem, tik ielām, utt. Un tad galā redzam, cik kam aizgājis, nevis kā Ventspilī - 10 miljoni atlikumā, bet iedzīvotāji mellām mutēm pucē pašvaldības īpašumus - ielas, grāvjus, notekcaurules.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: