Māmiņu problēma.

pūka | 19.09.2016, 17:58:36 | 2474

Viss jau labi "mazuļiem draudzīga pilsēta", tikai ir tāda problēma ka centrā ar ratiem tā tikšana ir kā ir. Šoreiz neiet runa par to ka retā veikalā var normāli iebraukt ar ratiem,bet gan par to ka nobrauktuves ratiem pa trepēm lielai daļai mūsdienu ratu īpašniecēm ir par platu. Tas tāpēc, ka priekšējie riteņi ir šaurāki nekā aizmugurē. Rezultātā jānopūlas lai tiktu normāli pa trepēm augšā un lejā. Tādejādi lai nebūtu jālauza galva tur vienkārši neiet. Pēdējais laiks to mainīt!!

Komentāri (24)

  • -2
    Novadnieks 19.09.2016, 18:25:42

    Tad problēmas skolotājiem,tad policistiem,tad pensionāriem.Tagad māmiņām.Nu viena totāla problēmu valsts.Tie ,kuri ir atbildīgi par valstī esošām problēmām,neko nedara ,lai šīs problēmas tiktu atrisinātas.Paši dzīvo kā "nieres taukos" un gaida tik nākošās vēlēšanas,lai atkal varētu rukšķēt pie siles.

  • -2
    cits 19.09.2016, 18:41:31

    Varbūt vajadzētu tomēr pirkt normālus,klasiskās konstrukcijas ratus,ar kuriem var tikt augšā/lejā pa nobrauktuvēm?

  • 0
    Riebīgais 19.09.2016, 22:23:58

    ..... Nevis ciplanētiešu kuģu olas, kur vienalga, cik bērnam auksti vai ērti ,bet galvenais,ka stilīgi izskatās.....

  • 0
    Anita 20.09.2016, 08:43:46

    Jā , un maksā arī kā lietota automašīna.

  • -2
    Vaņa 20.09.2016, 00:45:53

    Pašas māmiņas ar ratiem ir viena liela problēma !

  • -8
    Novadnieks 20.09.2016, 07:46:20

    Nu tāds "kārtīgs" šķūnītī krāniņa raustītāja komentārs.Ne viņam normālu ģimeni vajag,ne kārtīga saprašana galvā.

  • 0
    Argo 20.09.2016, 09:55:21

    Kad vēl gaidīju meitiņu, ik pa laikam apsvēru iespēju iegādāties slingu un nēsāt tajā mazulīti. Taču nopietni par to sāku interesēties tikai tad, kad meitai bija aptuveni 4-5 mēneši un iešana ārā ar ratiem (no 4.stāva, mājā bez lifta) bija kļuvusi apgrūtinoša. Kā alternatīvu ratiem somu ņēmām līdzi braucienos uz RIMI, kad pilna mašīna, vai pastaigām, piemēram, pa Parventas skaisto parku. Somā mazajai bija ērti arī pačučēt :) Somu lietoju līdz meitas 12 mēnešu vecumam. Šobrīd mazajai jau gads un 2 mēneši, prot pati kājiņām iet, līdz ar to somu vairs neizmantoju. Tomēr pirkumu nenožēloju, jo tās lietošana manu ikdienu darīja ērtāku! Lai jums veicās!

  • -1
    Dominiks 20.09.2016, 09:55:50

    Gadus atpakaļ Ventspils domes kungs ar savu bērnu ..limuzīnu.. netika iekšā Ventspils tirgus paviljonā.Skandāls liels esot bijis.Tad zibenīgi esot atradusies nauda,lai pārtaisītu parastās durvis uz automātiskajām,lai kāds cits kungs neiesprūst ar ratiņiem.Parasta māmiņa diez vai iedomātos par to celt paniku.

  • 0
    Ciemiņš 20.09.2016, 10:34:51

    Ar ratiem esmu izvizinājusi divus bērnus. Pēdējā gadā lasot māmiņu ieteikumus brīnos - kur cilvēki atrod problēmas. Pie tam kā šajā gadījumā - paši problēmas arī rada. Nopērk ratus un pēc tam brīnās. Attapīgākie var iedomāties pagriezties otrādi un uzvilkt ratus pa trepēm. Vai ejot lejā piepacelt ratu priekšējo daļu un tāpat nostumt ratus lejā. Neattapīgākajiem labāk tiešām uz ielām neiet. Un ja ratu dizains 2017 gadā būs ar platāku apakšdaļu tad vēlreiz jāpārbūvē celiņi/uzbrauktuves?

  • 0
    Dominiks 20.09.2016, 13:57:01

    Ciemiņam...Jūsu komentāru vajadzētu ņemt par piemēru.Ideāls!

  • -6
    P/i "Ventspils Komunālā pārvalde" 21.09.2016, 11:04:38

    Ja runa ir par ratiņu nobrauktuvēm pilsētas centrā Kuldīgas ielā, tad informējam, ka problēma, ko pierāda arī par esošo nobrauktuvi saņemtās 18 sūdzības aptaujas “Mazulim draudzīga pilsēta – Ventspils” ietvaros, ir apzināta, un tā tiks risināta nākamā gada pavasarī, kad Kuldīgas ielā tiks izbūvētas jaunas, ērtākas un arī dažādiem mūsdienīgiem ratiņu veidiem pieejamas ratiņu nobrauktuves.

    Plānots pārbūvēt visas trīs pašlaik neērtās nobrauktuves: Kuldīgas - Raiņa ielas krustojumā, pie bankas “Swedbank”, pie tirdzniecības vietas “Narvesen. Šobrīd tiek veikti projektēšanas darbi.

    Tāpat informējam, ka cilvēku ratiņkrēslos un jauno māmiņu ērtībām pašlaik pilsētā notiek intensīvs darbs pie apmalīšu pazemināšanas ielu krustojumos un pie gājēju pārejām.

  • -3
    Novadnieks 21.09.2016, 11:41:46

    Jums ,"gudrinieki"agrāk tas neienāca prātā,ka iespējams būs jāpārtaisa tie veidojumi.Ar nodokļu maksātāju naudu jūs rīkojaties tā,kā ar savu naudu.Nenāktu par skādi šādas lieta palūgt izvērtēt tiesībsargājošām instancēm.Ļoti iespējams,ka viens otrs kādu gadiņu cietumā pasēdētu,vai viena otra.

  • -2
    blozga 21.09.2016, 20:12:34

    Vaņam labs komentārs! Tās ratiņstūmējas varētu sēdēt mājās, un netraucēt normāliem cilvēkiem dzīvot!

  • -8
    Novadnieks 21.09.2016, 20:35:39

    No kura laika blozgas ir normāli cilvēki?

  • 0
    Vaņa 21.09.2016, 21:36:49

    paldies, blozga, nezināju, ka man ir piekritēji! arī pēc laikiem tā izskatās!

  • 0
    DaceDucite 21.09.2016, 21:44:52

    Par sito jautajumu man nav viedokla, atzisos man patik veclaicigi, ne tie modernie , tie var apkrist ...ir nestabili, nav drosi

  • -10
    pūka 24.09.2016, 17:37:44

    tādiem cilvēkiem kā blozga un vaņa ceru ka nekad nebūs bērnu, jo ar tādiem uzsaktiem uz zemes nav ko darīt. Ko jūs esat paveikuši svarīgu savā dzīvē.Stulbi un mūžīgi neapmierināti komentāri nav vajadzīgi nevienam. Ar šādu attieksmi cilvēki cerams nevairojas. Nu Dacit nav nestabili nevajag pirkt kaut kādus ķīniešu sūdus bet ar normālu ratu rāmi. Nu protams tie nemaksā 200 eiro .

  • 0
    Pelēkais akmens 24.09.2016, 18:11:07

    - Par jaunajām māmiņām. Pati esmu bijusi jaunā māmiņa diviem mazuļiem, tagad vecmāmiņa trim mazbērniem. Esmu gan stūmusi ratiņus padomju laikā, gan pēdējo 20 gadu laikā. Salīdzināt grūti: 60-70 gados vispār tādas tēmas par draudzīgu pilsētu mazuļiem nebija. Stūmām ratiņus, atstājām mazuļus pie veikalu durvīm, kamēr pašas izstāvējām rindas, lai nopirktu olas, sviestu, u.t.t
    Tagad tas viss aizmirsts. Ir atkal otra galējība: pretī soļo 2 jaunas māmiņas blakus ar mazuļu ratiem pa parka taku, viss celinš aizņemts. Lai palaistu lepnās māmiņas, es nokāpju no takas un soļoju pa zālāju, jo viņas ir prioritāte un vēlas soļot tieši blakus. Pastāstot šādu gadījumu, nebūt nevēršos pret jaunajām māmiņām. Lūdzu saprotiet mani pareizi.

  • 0
    Anita 25.09.2016, 11:38:47

    Viņas soļo arī pa brauktuvi un auto vadītājs ir spiests apbraukt to sevišķo personu.lai gan ir ietve,bet es jau esmu pati pati un viss viss un jūs man varat iepūst...

  • 0
    reku 24.09.2016, 18:11:45

    Nu redz,kā esam nodzīvojušies,bērnu ratiņi jāieved no svešām zemēm.Bet bija taču Liepājā metālizstrādājumu rūpnīca,kur ražoja ratiņus tik lielā skaitā,ka pietika visai Psrs impērijai...
    Starp citu-kāda ir priekšrocība tiem ratiem ar nevienāda izmēra priekšējiem un pakaļējiem tiltiem,attiecībā pret klasiskā standarta transportrīkiem?
    Un vēl-tur tām nobrauktuvēm pie "Bērnu pasaules"nkēdi vērienīgi pārprojektēšanas un rekonstrukcijas darbi nav vajadzīgi.Pietiktu vienkārši ar betonu noliet to šauro pakāpienu strīpiņu,kas pa vidu un izveidotos līdzena nobrauktuve.Protam,pa ziemu gan jāuzmanās no ledus,bet Labiekārtošanas pārvalde varētu novietot pieejamās vietās savas smilšu kastes,lai ir kur pagrābties un vajadzības gadījumā pakaisīt.

  • 0
    Vaņa 25.09.2016, 23:29:03

    to pūka- paskaties, kā novērtēts komentārs... :)

  • 0
    funky monky 26.09.2016, 00:35:17

    Ja nobrauktuvi uztaisa bez pakāpieniem pa vidu, tad tā der visiem bērnu ratiņiem un arī invalīdu ratiņiem. Vienkārši...

  • 0
    Antra Paegle 07.10.2016, 08:34:15

    Tagad laikam katrs ķieģelītis jāmaina tikko kādai māmiņai tas nav pa prātam.

  • 0
    cibric 25.12.2016, 10:35:15

    Ak šausmas, nu māmiņām zelta ceļi jābūvē..

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: