Kas nākotnē būs ar Ventspils ostu ?

@@@ | 18.04.2021, 11:46:13 | 815

Ar katru gadu tranzīta kravas kas iet caur ostu, ir mazāk un mazāk. Visas tās politiskās spēles ar Krieviju, visas tās sankcijas loģiski nonāk pie tam ka Krievija (un Baltkrievija arī ) gandrīz pārtrauc sūtīt savu kravu caur Ventspils ostu. Pēc kādiem gadiem .....un drīz viss vispār beigsies. Un kas paliks ? Papīrmalka un mežs, kas ieņems gandrīz visas piestātnes? Kas vēl paliks osta? Bagātnieku jahtas un NATO karakuģi ?
Es nezinu vai vispār ir nākotne Ventspils ostām ? Vai nākotnē vēl redzēsim pilnas piestātnes ar kravas kuģim?

Komentāri (27)

 • -9
  sranskis Pirms 4 nedēļām

  Viena no utopiskajām idejām un izredzēm ir gaidīt kad Krievijā, Baltkrievijā mainīsies režīmi un jaunie valdošie vairāk vadīsies pēc ekonomiskiem, ne politiskiem vai korupcionāriem preincipiem.

 • -9
  @@@ Pirms 4 nedēļām

  Bet ne Krievijas tagadējais režīms ir vainīgs ka kravas neiet caur ostu. Latvijā, Latvijas politiķi ir atbildīgi par šo nepatīkamo situāciju . Un zaudētāji ir Latvijā, Latvijas ekonomikā, budžets un arī iedzīvotāji. Tikai Latvijas politiķiem viss tas ir pofig.

 • -8
  sranskis Pirms 4 nedēļām

  Pašreizejais Krievijas režīms vienkārši atbalstīja sava Ozero biedrus celdams Primorsku, Ustjlugu, lai gan tās ostas 6 mēnešus ir zem ledus. Krievijā prakstiski vairs nav neatkarīga biznesa, kurš kur grib, tur sūta savas kravas. Par Latvijas lielpolitiķu izteikumiem labāk nerunāt!

 • -3
  domāju Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  > @@@.... Latvijas politiķus vainot ir smieklīgi. Ja Krievijai ir jūras, ostas un kravas, tad loģiski ir attīstīt savas ostas - tas ir valsts interesēs. Latvijai ir jūra, ostas, bet kravas- jārada vai jāmeklē...

 • -4
  ventspilnieks 36,7 Pirms 4 nedēļām

  Nevajadzēja prihvatizēt. Viens jampampiņš sen atpakaļ stāstīja, ka krievi lūgsies, lai paņem viņu kravas. Krievi parādīja vidējo pirkstu.
  Kas pa velti nācis, tāpat arī aiziet.
  Es domāju, ka vēl šodien var pārdot, nezaudējot ietekmi ne drošības, ne ekonomisko apsvērumu ziņā.
  Klaipēda pierādīja, ka tur barigas nepārvalda ostu un nopietni komersanti investē. Mums žipčiki plēsās gar sili.
  Augstākajā līmenī šobrīd sirmais amerikānis ir galīgi debīls. Es nezinu, ko piedāvāt cilvēkiem, kam augstākā matemātika nepadodas un nepatīk. Es toties zinu, kādu lēmumu viņi pieņems. Bet nu viņam pajāt kamēr Eirokasē var pagrābt naudu cik uziet. Ne jau viņš atmaksās.

 • -2
  macro-x Pirms 4 nedēļām

  Kravu plusma bus nevis no Austrumiem uz Rietumiem, bet otradi, jo Krievijai nebus bezimeshu resursa

 • -10
  Jeska Pirms 4 nedēļām

  Tu ir debils vai ka ? Kāda vēl kravu plūsma? Nebūs nekas! Ne no rietumiem uz austrumiem, ne no ziemeļiem uz dienvidiem !

 • -13
  Kristiāna Pirms 3 nedēļām, 6 dienām

  Labi, ka laicīgi pilsētā tika sākts strādāt pie ražošanas attīstības, citādi ar darbavietām mums tagad te būtu gaužām čābīgi! Pilsētai paveicies, ka šeit augstos krēslos sēž cilvēki, kam galva uz pleciem ne smukumam, bet domāšanai, un kuri plāno un domā vairākus gadus uz priekšu, un paredzot dažādas situācijas!

 • -4
  domāju Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  dīvaini, ka komentāram salikti mīnusi- izrādās, cilvēkiem nepatīk, ka pilsētā ir rūpniecība un darba vietas.. Nez kas viņiem patīk?

 • -8
  Soross Pirms 3 nedēļām, 6 dienām

  Lūk, šādi izpaužas tā daudzinātā globalizācija! Tā pati, kuru es jums reklamēju jau desmitgadēm ilgi.

 • -3
  krustmateflorence Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Nekas labs gaidāms nav, ne ar ostu , ne ar pilsētu vispār, jo pilsētai nav kārtīga Mēra.
  Pilsētā valda krievi ,leiši un baltkrievi, tie pārņēmuši visu, ko vien var pārņemt, jo dzimtenē dzīvot negribās.Savā laikā A. Lembergs šos cittatiešus pielabināja ar saldiem ,solijumiem,tagad vietejiem nākas ciest.
  kaut tā ievazātā korupcijas sērga-drīz no Ventspils izplēnētu-kā dūmi... .

 • -8
  Arnis Junge Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Paldies pilsētas vadībai, ka tā domāja ar galvu un jau laicīgi attīstīja pilsētā arī ražošanu, lai tā nebalstītos vien uz ostu. Citādi mums dimbā būtu ar to, ko JēKāP%sti ir sastrādājuši! Gribēja izputināt pilsētu, bet nesanāca, un labi ir, ka nesanāca!

 • -7
  Lāsma Veckrāce Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Krustmateflorence-lūdzu, beidziet vienreiz tās muļķības gvelzt.Par ostu atbild Kristovskis, jaunie Brīvostas valdnieki, tā kā nevajag jaukt siļķi ar medu. Labāk uzziniet, droši vien nemaz negribiet zināt, cik tās "gudrās" valsts vadības galvas -sevišķi, Bordāns, Linkaits, Kariņš panāca ar ostas prihvatizāciju,un tagad mērkaķa ātrumā, neieklausoties speciālistu viedokļos, laiž cauri Ostu reformu.Tāpat arī ar neseno Pūces sasteigto ATR. Sekas jau redzam. Iegrieza ne tikai Ventspilij, bet visai Latvijai. Par to Bordāna un Juraša traukšanos uz ASV un sankciju izlūgšanos - kauns pa visu ģīmi.Ja Jūs ko vairāk saprastu, kas notiek valstī, tad varbūt atkristu tie Jūsu, atvainojiet, ābečnieka līmeņa prātojumi.Man pašai tomēr šķiet, ka rakstu "tukšam gaisam". Lai Jums veicas!

 • -6
  sranskis Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Lūk te Jūs nedaudz kļūdaties! Kam kauns pavisu ģīmi, bet Bordāns, Jurašs u.c. sankciju lūdzēji ar to lepojas un kladzina uz katra stūra!

 • -1
  Jose Luis Sanchez Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Kremla roka! Simts punkti! Atkal. Atkal tie krievi mūs apdraud!!! Eh,bet uztraukumam nav pamata,mums par laimi ir sava,Sorosfondu roka,granti. Vai ne? Vienīgais,kas kliedz no šī augstās žurnālistikas paraugraksta-visi kas te kaut ko vispār skatās uz kaut kāda neapmierināto piketa pusi ir totāli mulki,pabiras,nepilnīgie kuri nespēj analizēt informāciju un sev apkārt notiekošo... pasākuma iespējamie organizātori-visdrīzāk no kremla tiešas norādes sańemoši LV nelojali elementi ar apšaubāmu reputāciju... nu tā taču raksta autoram lika uzrakstīt? Mēs taču pareizi izlasījām starp rindińām?

 • 0
  macro-x Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Pilseta baumo, ka gana liels uznjemums taisas iet dikstave vasaras sakuma

 • -4
  sranskis Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Un tā uzņēmuma pirmais burts ir V ar B pa vidu? Un par to runā, ka pat ne dīkstāve.

 • -1
  ventspilnieks 36,7 Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  @sranskis Uztinu topiku atpakaļ uz sākumu un ko redzu, kāda sakritība :D

 • -4
  sranskis Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Un par ko runa? Es nebiju domājis Ventas Balsi!

 • 0
  macro-x Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Nu ja, liels uznjemums Ventas balss :D 40 darbinieki, 200tukstoshi eiro :D Narvesenam Riga uz Brivibas ielas lielaks apgrozijums.

 • -5
  sranskis Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Latvijā vispār jau tikai TET, Latvenergo un līdzīgie ir lielie uzņēmumi.:)

 • -1
  tiešām suns Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  tu stulbais junge- nu tas par traku- zaglis nolaiž ostu līdz kliņķim un tas ir labi? neaizsalstoša osta -milzīga vērtība latvijai-nost ar domi zagļiem u n
  tevi točna...kā nav kauna rakstīt par nestrādājošiem un likvidētiem uzņēmumiem- pat maizi neļāva cept ventspilī-pienu nevar pārstrādāt- gaļu nevar pārstrādāt jo viens muļķis to neļauj nelieši...

 • -7
  sranskis Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Jā, ja gaļu pārstrādātu, tad vaukšķim kāds kauls atlēktu!:)

 • 0
  Baltā dāma Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Ja kādam būtu kritiskā domāšana un loģiska spriestspēja, tad nenāktos lasīt tādus sacerējumus.
  Salīdzināsim Ventspils ostu ar Liepājas ostu - Liepājā pārkrauto kravu apjoms nesamazinās, bet pat nedaudz paliek lielāks, bet Ventspils katru gadu jau teju 10x gadus pēc kārtas zaudē pārkrautās kravu tonnas.
  Liepājā notiek nopienta ražošana un tā vēl ir tikai attīstības procesā, bet kas mums ir te? Visas mūsu kravas ir pilnīgi atkarīgas no iekšpolitiskajiem procesiem un notikumiem Krievijā un Baltkrievijā.
  Ja Ventspils pati neko nesāks attīstīt - ražot, vai pārstrādāt, tad nekas neuzlabosies kamēr vien Krievijā un Balkrievijā nemainīsies vara un attieksme pret Eiropas savienību.

 • -1
  tiešām suns Pirms 3 nedēļām

  spranskim -latvijā ir viens super uzņēmums kurš tikai attīstās un aug-ja gribat zināt nosaukumu vai piedalīties tur-uzrakstiet cietumniekam lai jūs paņem zem sava spārna-cietumā vietas pietiks visiem gribētājiem- nost ar domes pakalpiņiem ...

 • -2
  tiešām suns Pirms 3 nedēļām

  un osta attīstīsies no jauna, jo cilvēkiem tā rūp...pat neceriet demagogi un domes roklaižas stāstīt cūcības...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: