A kur rudens?

Karīna Sleja | 22.10.2019, 08:33:40 | 769

Es te lasu vietējo laikrakstu un patiešām nevaru saprast brīžam cilvēkus - it sevišķi tos, kas sūdzas, ka pilsētā nav savāktas lapas. Nevajag mums sterilu pilsētu - ļaujiet taču izbaudīt kaut mazliet rudeni ar visām izrietošajām sekām - lapām. Es, protams, atbalstu, ka tās savāc, kad tuvojas sals, lai kājāmgājējiem neslīd, bet citādi - Bucherītis jau visas lapas mums no lielceļiem savāc. Būsim pacietīgāki.

Komentāri (13)

 • -6
  P/i "Komunālā pārvalde" 22.10.2019, 09:26:56

  Informējam, ka rudens lapas tiek regulāri vāktas, jo dēļ tām ietves un ielas kļūst slidenas. Krāšņo rudens lapkriti aicinām izbaudīt Reņķa dārzā, Enkuru parkā, kā arī Būšnieku ezera dabas takā.

 • 0
  Peļu junkuriene 22.10.2019, 12:08:04

  Kad tiks atvieglots sētnieku darbs?21.gadsimtā cilvēkus moka ar slotu un liekšķeri!!

 • 0
  Vilis Skuja VI 22.10.2019, 13:10:37

  Tiešām savādi,ka vismaz lielākie uzņēmumi -tādi kā VLK un VNĪ neapgādā savus sētniekus ar lapu pūtējiem.Aizbildināšanās,ka tie rada troksni,neiztur kritiku-pa stundas laiku no 7.00 ,kad atļauts trokšņot,līdz 8.00,kad jābūt ietvēm sakoptām,var padarīt ļoti daudz,ja ir atbilstošs aprīkojums.
  Nemaz nerunājot par parkiem,kur lapas ar pūtējiem var vākt visas dienas garumā.

 • -2
  Ventspils_VNI 23.10.2019, 16:19:18

  Pašvaldības SIA " Ventspils nekustamie īpašumi" sētnieki savu pienākumu veikšanai ir apgādāti ar visu nepieciešamo inventāru un papildus tehnika teritorijas sakopšanai tiek piesaistīta pēc nepieciešamības, izmantojot specializēto uzņēmumu pakalpojumus.

  Lapu pūtējiem ir gan savas priekšrocības, gan arī mīnusi. Pirmkārt lapas visefektīvāk ar tiem var nopūst tikai no ietvēm un sausā laikā, bet no zālāja lapas ar tiem savākt ir jau daudz sarežģītāk. Otrkārt, lapu pūtēji ir diezgan pasmagi un ne visiem ir pa spēkam ar tiem darboties. Treškārt, sētniekiem jāsavāc ne tikai kritušās lapas, bet arī jāsakopj pārējā mājas teritorija, kur lapu pūtējs nav pielietojams. Tas nozīmē, ka, veicot pārējos darba pienākumus, sētniekiem lapu pūtējs ir jānogādā atpakaļ uzglabāšanas vietā.

  Lai nodrošinātu mehanizētu teritorijas apkopšanu, tās ir arī papildus izmaksas gan par palīglīdzekļu iegādi, gan to uzglabāšanu, apkopi un remontu, kas ietekmētu iedzīvotāju maksājumus par māju apsaimniekošanu.

 • 0
  Ilmars60809494 22.10.2019, 14:39:23

  Diemzjeel tehnikas jaunumi provinciaalaas pilseetaas ievisjaas gausi un negribiigi jo tie nav popularitaati nesosji nav jau koncertzaale vai struuklakas

 • 0
  Bizonacci 22.10.2019, 15:16:23

  Uzraksti savu adresi, kurā pagalmā vajag savāktās vest izgāst. Ietaupīsies pie reizes degviela un laiks, nevajadzēs ārpus pilsētas vest

 • 0
  ilona kaķis 22.10.2019, 15:33:30

  Izlasīju, ka lapas var arī nodot šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos.
  Tā kā pilsēta uzlikusi par pienākumu tīrīt tai piedorošo teritoriju blakus manam īpašumam, godīgi sagrābu, saštapēju maisos un aizsūtīju lapu maisus ar savu lauleni uz Jēkaba ielu. Maisi lieli, pasmagi, jo lapas kasītas ārā no slapja grāvja. Vīrs saka, ka citreiz vedīšot uz mežu, jo Jēkaba ielā lielos maisus jāuzstūķē augšā uz piebērta lielā konteinera (tāda, kā kapos), un tad nu jāmēģina izkratīt. Būtu jele kaut kāds podests vai kas tamlīdzīgs, bet nav. Tad jau mežā tiešām vieglāk. Un tie nav atkritumi, tās ir parastas lapas. Dabas materiāls.
  Ja nevar cilvēkiem atvieglot lapu nodošanu, tad nevajag brīnīties. Mežs nav tālu.
  Ja piesaka lapu izvešanu, tad piebāztie maisi žogmalē mētājas nedēļu, tā kā tas arī nav veiksmīgs risinājums.

 • 0
  Krišs Daugulis 22.10.2019, 19:37:11

  Bet vēl labāk, kad maisus atdod vējainā rudens dienā, tos vienkārši izmetot pie adresāta

 • -2
  PSIA "Ventspils labiekārtošanas kombināts" 23.10.2019, 15:46:14

  Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” skaidro, ka šķiroto atkritumu savākšanas laukumos Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a no aprīļa līdz pat novembrim (ieskaitot) iedzīvotāji var nodot zaļos atkritumus tādus kā nopļauta zāle, sagrābtas lapas, augļi un dārzeņi.

  Šo atkritumu savākšanai katrā no laukumiem ir novietots lielgabarīta konteiners, pie kura Jēkaba ielā ir novietoti pakāpieni, lai atvieglotu piekļuvi konteineram.

  Lai gan uzņēmums šos konteinerus iztukšo katru dienu pat vairākas reizes dienā, atsevišķās dienās zaļie atkritumi tiek nodoti lielākā apjomā un konteiners piepildās ātrāk, līdz ar ko lapu maisu iztukšošana var nebūt tik ērta.

  Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

 • 0
  Kriska 22.10.2019, 15:47:43

  No brauktuvēm lapas jānovāc, jo lietus ūdens gūlijas aizdambēsies. Par ietvēm pareizi saka KP.
  Vili Skujas VI kungs, kur lielākas platības , tur tīra mehāniski, piemēram Celtnieku ielas ietves, vai veloceliņus - Talsu ielā, Vasarnīcu iela. Cik esmu redzējs

 • 0
  krusttevsflorencs 22.10.2019, 16:01:31

  Veloceliņus,vienīgi tos tīra mehanizēti.Varbūt kaut kur arī pa ietves gabalam,kur blakus nav privātīpašnieka,kam klaušas uzgrūst.
  Smiekli nāk,skatoties,kā veloceliņu starp Saules un Vasarnīcu ielām,kurš iekārtots kopā ar gājēju ietvi,tīra mazais "putekļsūcējs" (pašmāju ražojuma komunālā mašīna),kad bunkurs pilns,savāktās skujas turpat mežā arī izgāž...Itin labi varētu iztikt ar traktoru,kam horizontālā birste noslaucītu nost no celiņa tās skujas un čiekurus.

 • -4
  P/i "Komunālā pārvalde" 22.10.2019, 17:04:49

  Informējam, ka pilsētas ielas regulāri tīra kopumā 3 mehanizētas ielu tīrāmās mašīnas. Ielas tiek tīrītas rīta pusē, tādēļ ir iespējams, ka dienas laikā vējš turpina sapūst lapas ceļmalās. Arī gājēju ietves vairākos posmos tiek tīrītas mehanizēti, savukārt veloceliņus tīra tikai mehanizēti, tomēr šai iekārtai nav putekļu sūcēju funkcija, tādēļ lapas tiek noslaucītas uz sāniem.

 • 0
  krusttevsflorencs 22.10.2019, 17:11:28

  Komunālai pārvaldei.
  Tikai nevajag!Varbūt pēdējās nedēļas slauka traktors,bet visu vasaru gandrīz katru piektdien strādāja šis:
  https://www.youtube.com/watch?v=xZiplVVtVDQ
  Bucher ražojums,starp citu,labs agregāts,kaut tādu būtu vairāk pilsētā.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: