Vai ir nepieciešama pneimokoka vakcīna?

lainels | 14.11.2018, 20:26:01 | 966

Vai ir nepieciešama pneimokoka vakcīna? Vai varbūt tas ir tikai naudas izmānīšana no cilvēkiem? 75 eiro par poti!! Vai tas ir normāli?

Komentāri (22)

  • -4
    Kurzemniece. 14.11.2018, 20:36:58

    Jo mazāk dažādu vakcīnu grūdīs organismā,jo labāk.

  • -7
    tupenis 14.11.2018, 23:55:12

    dēļ tiem kas nepotējas, pārējie slimo vairāk un smagāk!!

  • -1
    Dzērvene 15.11.2018, 12:30:25

    Ilgāk un smagāk slimo tie,kuriem ir vēl kādas hroniskas,ielaistas kaites.
    Nu tad mazāka vīrusu infekcija un cilvēks nolūst uz nedeļu un ja vel ir novajinats organisms (ēdienkartē netiek lietoti gaļa un vitamīni ),tad arī lielais pzd sākās.

  • -1
    asd. 15.11.2018, 14:30:24

    Labāk par visām vakcīnām palīdz regulāri brūķēts šķaidītais spirts vai pašdarinātais brandvīns.Tad neviena infekcija neķeras klāt,un,ja arī kādreiz kāds vīruss,tad to nejūt.

  • -6
    sūds 15.11.2018, 20:27:21

    Pareizi! Nevajag vakcinēties! Lai slimo, lai mirst! Visi, vakcinēti un nevakcinēti!

    Tas, ka dēļ nevakcinētajiem pārējie slimo vairāk un smagāk ir jau pierādīts fakts. Arī iekļaujot hroniskas/ielaistas kaites, kopsaucējs paliek vienāds - dēļ nevakcinētiem slimo arī vakcinēti. Nevajag tēlot tipa 'ai, man jau nekas nenotiks', te tas ir ļoti nevietā. Notiek gan, un ne tikai tev. Ja trūkst zināšanu par tēmu, ir 21. gadsimts, ir internets, oficiālas, pierādītas zinātniskas publikācijas ir pieejamas 24/7. Ja trūkst smadzeņu - tad gan labāk sēdi zem akmens.
    It īpaši, ja neesi vakcinējies. Gribi mirt - dari to viens savā alā kaut kur mežā. Ja dēļ tevis, nevakcinēta lopa, atgriezīsies buboņu mēris, es tevi, maugli, pirmo apēdīšu.

  • -2
    Dzērvene 15.11.2018, 21:35:14

    Šašlik,ko tā sastresojies?
    Vakcinetie jau nemirs,tie dzīvos mūžīgi,tas izkristalizejas no tevis rakstitā.Apmirs tikai nevakcinetie,tā kā nestreso tik dikti.
    Un ja tā ir taisnība,ka tā vakcīna maksā 75 euro,tad tās nav priekš tautas.
    Tā ka, biezie,vakcinejieties tik.
    Es ka tautas pārstāvis,man no manas 260 eiro algas uz rokas nesanāk tāda ekstra.
    Sašlik ,pēc tava komentāra varētu padomāt ,ka esi šī biznesa ieinteresētā puse,kas ir peļņa šauj gar degunu ?
    Ne slikts biznesinš,par vienu vakcīnu 75 eiras.
    Buboņu mēris redz viņam rēgojās,ja būs jāmirst,tad mirsim vakcinētie un nevakcinētie.Garām tam nepaiesim.

  • -5
    sūds 15.11.2018, 23:01:03

    Izdomā savu biznesu un nebūs jāskaita citiem garām pagājusī peļņa. Arī vakcīnu tad varēsi atļauties. (:
    Atvainojos, ja ņēmi manus vārdus pie sirds, tas nebija tā domāts - bija domāts vēl asāk.

    Es kā ar smadzenēm apveltītās sabiedrības daļas pārstāvis saku: gribi - mirsti, bet neķer citus līdzi aiz sava idiotisma. Ja kāds "lidos" ar auto pa ielu, apdzīvotā vietā, ar ātrumu virs 100 km/h, arī teiksi "vo tas ir malacis, tā vajag!"? Tu šobrīd dari tieši to pašu ko hipotētiskais "lidotājs" - uzspļauj uz sevi un apdraud citus.

    Parasti nevēlos atkārtoties, bet šoreiz gan vēlreiz ieteikšu izmantot 21. gadsimta sniegtās iespējas jaunu lietu uzzināšanā - kas zin, varbūt pat dzērvenes gludā paurī kāda smadzeņu kroka evolucionēs.

  • -1
    Kuzmičš 16.11.2018, 08:32:25

    Kaut kā neizskatās, ka tu būtu apveltīts ar smadzenām! Izskaidro šo: "dēļ nevakcinētiem slimo arī vakcinēti" !!!! Ja jau esi vakcinējies, tad tev nav jābaidās no slimībām ne? Vai kā? kam tad domātas tās vakcīnas? uzturēties veselā sabiedrībā, kur nav neviens infekcijas slimnieks un tad neslimosi??? Laikam tev nepielec, kas ir farmācijas biznes! Paskaties aptiekas plauktos un padomā, kas tajās smukās, krāsainās kārbiņās ir iekšā? Dzīvības eliksīrs, jo katra paciņa kaut ko attīra, atjauno. Sanāk,ja visas tās paciņas lietotu, cilvēks dzīvotu 200 gadus, jo es tak atjaunoju aknas, nieres, sirdsdarbību, u.t.t.

  • -2
    sūds 16.11.2018, 18:56:28

    Kā tautā saka: ir murgi, ir lieli murgi, ir suņa murgi... un tad ir Kuzmičš.

  • -1
    Anita 16.11.2018, 08:51:00

    Vakcinēšanās nozīmē organisma imunitāti novājināt, tātad, ja saslimsiet, vienīgi ar aptiekā nopērkamajām zālēm varēsiet atlabt, jo jūsu pašu organisms to nedarīs, kā tam no dabas būtu jābūt. Ķiploks, medus un citrons vai cidonijas un slimības ies ar līkumu.

  • 0
    nomaļnieks 16.11.2018, 12:21:08

    Pneimokoks - mākslīgais piepumpējamais koks. Noteikti vajag vakcinēties, tikai jāatceras, ka prātu nevar ievakcinēt.

  • -2
    sūds 16.11.2018, 12:33:26

    Jūs paši lasāt, ko rakstāt, ģēniji? D:
    Ja nemākat mācīties un saprast lietas, piemēram, kas ir medicīna, kā un kāpēc tā strādā, un kāpēc mums visiem nav gangrēna, nu tad ko es varu pateikt... nevakcinējieties, dzeriet savus šņabjus ar sīpoliem, un mirstiet suņa nāvi. Liels sabiedrībai zaudējums nebūs.

  • -1
    sūds 16.11.2018, 12:40:42

    Piebilde īpaši apdāvinātajiem, jo, kā izskatās, tādu nav mazums: šeit ar vārdu "medicīna" nedomāju farmācijas biznesu. Runa ir par veselību.
    Neatbalstu ideju par medicīnu kā biznesu.

  • 0
    Dzērvene 16.11.2018, 12:59:54

    Ai,Šašlik,Šašlik,tev jau nu kā medicīnas guru vajadzēja zināt,ka pret gangrenu vakcīnas vel nav un tuvakajā nakotnē ari nebus.
    Gangrēna ir sekas,smagām hroniskām slimībām.
    Tu ,Šašlik,ar pāris frāzēm uzrakstīji to ka vakcinēšanās ir neefektīva.
    Jo to ,es ar gludām smadzenēm esot nesapratu.
    Kā var kaut ko noraut,ja tu esi aš pa 75 eirām izvakcinēts ?
    Un lai tevis rakstītais būtu vēl nu ļoti efektīvs,pieliki klāt vēl ātruma pārkāpējus un bubonu mēri.

  • -2
    sūds 16.11.2018, 13:02:17

    Hroniski alkoholiķi ar 5 klašu izglītību, nevienu zinātnisku faktu dzīvē neredzējuši, vēl mēģina kaut ko spirināties. Super! D:

  • 0
    Dzērvene 16.11.2018, 13:04:32

    Un vēl kas,lai vakcinētos pret kaut ko ir jābūt veselam organismam.
    Jo jārēķinās ir ar to ,ka tavā organismā tiek ievadīts cik tur reižu novajināts mikroorganisms vai bakterija(tā laikam tas draņkis saucas,lai biologi mani palabo )

  • -1
    sūds 16.11.2018, 13:07:34

    Vismaz tik daudz tu zini. Tad varbūt nav galīgi bezcerīgi.
    Tieši tā, novājināts. Pietiekami apgraizīts, lai neizraisītu slimību, bet imūnsistēma varētu "iemācīties" pasargāt no patogēna, vajadzības gadījumā.

  • 0
    Dzērvene 16.11.2018, 13:21:36

    Nu es jau rakstīju,Šašliks ir medicīnas darbinieks.
    Nesatraucies,gan jau būs tādi kas vakcinēties un būs tādi kas nevakcinesies.
    Tas ir tāpat kā ir pretinieki pretgripas vakcinam.Jo gripas vīrusi ir elastīgi,spēj pielāgoties vai mutēt.
    Tevi sapotē pret viena veida vīrusu,bet tu ņem un norauj citu,un saslimst cilvēks vēl smagāk.
    Man rodas jautājums,ir izstrādāta vakcīna pret pneimokoku?Liela partija ir iepirkta ?

  • -2
    sūds 16.11.2018, 18:54:52

    Patogēnu mutācijas ir jau pavisam cita opera, kas arī tiek attiecīgi pētīta.
    Viena pote nenozīmē, ka esi imūns pret visu. Protams, ka var saslimt pēc potes, arī uzreiz un arī vēl smagāk, bet vakcīna ir tikai viens faktors visā. Cilvēkiem patīk mesties pie slēdzeniem, un tādos gadījumos parasti vaino vakcīnas, neiedomājoties, ka pie vainas var būt arī nejauša apstākļu sakritība, piemēram, neuzmanīga apiešanās ar vietu uz ādas, kurā tika veikta vakcinēšana, neilgi pēc tās, kā rezultātā organismā var iekļūt nevēlams viesis. Tādu gadījumu gan ir ļoti maz, bet tas ir tikai viens no piemēriem.

    PS. Iepirkums labs, pavadzīme vien pa pus noliktavu.

  • -1
    Nif nifs 16.11.2018, 13:52:14

    Jūs te pārgudri sarežģījat lietas, manuprāt. Obligātās vakcīnas ir vajadzīgas, tur nevar būt strīdu. Tik daudz drausmīgu slimību ar vakcīnām ir izskaustas un tas ir tas labais efekts. Bet tās vakcīnas, kuras nav pie mums noteiktas kā obligātas - tās ir izvēle. Un izvēli nosaka vajadzība. Ja tev ir tāda problēma - vakcinējies. Ja tas pneimokoks tevi netraucē, tad liecies mierā un nebaidies, un viss.

  • -1
    Spītniece 16.11.2018, 19:41:42

    Kurzemniekam eitanāziju.

  • -2
    Mandarinčiks 16.11.2018, 23:21:14

    Ir bijusi vajadzība bērnam pēc šādas potes( tik dārga, viņa toreiz nebija, bet nu pagājuši jau gandrīz 10 gadi, inflācija ceļas). Bija problemas ar mūžīgiem bronhītiem utt...Jāsaka, ka palīdzēja gan. Piecus gadus pat lāga iesnas nesaķēra.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: