Atbalsts daudzbērnu gimenem

Mamma_3+ | 04.12.2022, 11:45:07 | 1803

Vai tiešām Ventspils pilsētā, lai saņemtu kādus vērā ņemamus atvieglojumus daudzbērnu ģimenei ir jābūt maznodrošinātai vai trūcīgai? Pie jaunajām bērnudārza cenām, vai tiešām maniem 3 rezgaļiem nepienākas nekādas atlaides? Doma par potenciālajiem pulciņiem vispār liekas traka. Vienkārši reizēm liekas smieklīgi, ka saucas ģimenēm draudzīga pašvaldība, bet nespēj ne uz pusi konkurēt ar Liepāju, Rīgu, Jelgavu vai pat Talsiem, kur pretimnākšana 3+ kartes īpašniekiem ir daudz lielaka. Pat elementāra Ziemassvētku paciņa nepienākas, ja nav no trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes.. Vai šo visu neviens neplāno pārskatīt un labot tuvākajā laikā?

Komentāri (41)

  • -16
    *** 04.12.2022, 12:07:04

    Sakiet lūdzu- Jūs 3 bērnus laidāt pasaulē sev vai Ventspils pašvaldībai? Kad reiz cilvēki sapratīs to, ka mēs paši, vecāki, pieņemam lēmumu par bērnu skaitu ģimenē un paši par viņiem uzņemamies rūpes un audzināšanu!

  • -3
    Tā nu ir 04.12.2022, 19:41:45

    *** !
    Gribas šim ( ai) autoram(ei) pajautāt.
    Kādēļ gan cilvēki nevarētu laist pasaulē bērnus...??? Cilvēki tur nav vainīgi, ka mūsu, tā saucamā '' valsts'', un tie zagļi, kas pie varas, izlaupījuši mūsu valsti ( un turpina to darīt) jau 32 gadus, nevar nodrošināt saviem iedzīvotājiem ( nodokļu maxātājiem, kas šos liekēžus baro) cilvēkcienīgu dzīvi. Tas pats attiecas uz mūsu '''pilsētu ar drūmo rītdienu'', un jūrasielas kantoreli ar visiem tur esošajiem ''lēmējiem'' pa....tiem.
    Skaļās reklāmas un pašslavināšanās, kas nāk no viņu puses, ko regulāri kruķī pa KTV, VB, sen jau lielākai daļai līdz ripai. P R E T Ī G I !!! ... un lielākā daļa cilvēku to jau sākuši saprast.
    Vienīgi tādi, kā jūs( autors(e), kas ko tādu rakstāt, pats( i) ,noteikti esat no šīs varzas!!!

  • -6
    *** 04.12.2022, 23:19:08

    to Tā nu ir
    Es pilnīgi noteikti neesmu no TĀS varzas. Es esmu no tiem, kuri domā, kā izaudzināšu savus bērnus, negaidot un neuzskatot, ka kādam man ir kas jādod. Neesmu nevienam aizliegusi laist pasaulē bērnus, manis pēc, kaut desmit! Esmu par to, ka čīkstēt nav ok, jo, redz, man ir 3!!! bērni , tāpēc man pienākas.

  • -3
    Marta P 05.12.2022, 14:39:00

    Es tomēr arī piekritīšu ***, mūsu bērni ir mūsu atbildība. Un kādas vēl "šī brīža bērnudārzu cenas"?? Bērnudārzā maksājat tikai par ēdināšanu, siltu ēdienu 3 reizes dienā... Iespēju apmeklēt dārziņu un visas citas izmaksas jau sedz pašvaldība. Un jums vēl nav kauna sūkstīties, ka par maz? Jebkurš atbalsts būtu jāuzņem ar pateicību, nevis jāprasa, lai visu pašvaldība pasniedz uz paplātes.

  • -2
    Mamma_3+ 05.12.2022, 22:09:03

    Klau, mamma kviecēja, es ar saviem 3 teiku galā - dzemdēti sev un vīram, ne pašvaldībai. Tiešām grūti uztvert kontekstu? Man vienkārši liekas smieklīgi, ka Ventspils nu tik looooooti uzsver savu draudzīgumu bērniem, ka patiesībā visur stāsts ir par un ap maznodrošinātajiem. Arī man šī likās norma, bet kad paskatās uz blakus pašvaldībām, kas nereklamē skaļi šo jomu, bet dara, rodas jautājums - kas tas par absurdu pilsētas mārketingu! Atvainojos, bet plika diršana

  • 0
    *** 07.12.2022, 09:07:25

    to Mamma_3+
    Mamma kviecēja šoreiz esat Jūs, kura atvērāt tēmu un izmisīgi cenšaties pierādīt, ka Jums ir taisnība, jo citu variantu vienkārši nav, Jūsuprāt. Nu, nav visi vienādās domās ar Jums, bet tāpēc taču nav jāpaliek prastai!
    No Jūsu tekstiem gan nenolasās, ka Jums sāp tikai tas, ka citur ir labāk, bet gan, ka Jums, kurai ir 3 bērni, netiek tas, kas citur un citiem.

  • -2
    Heinrich 04.12.2022, 12:29:29

    Tāds nu reiz tas lembergisms ir...

  • -10
    Jadviga 04.12.2022, 14:18:15

    Bet ja godīgi - cik daudz naudas mūsu pašvaldība piešķir tiem ukraiņiem ....bet man liekas ka pirmajā vietā jābūt rūpe par mūsu bērniem, mūsu ģimenēm! Tas jābūt prioritate. Tie paši ukraiņi (daži braukā ar luxus auto) pēc kāda laikā aizbrauks , bet mēs palikām šeit.

  • -4
    reku 04.12.2022, 16:46:34

    Būtu jau labi,ja tie ukraiņi aizbrauktu pēc kāda laika un piedevām paņemtu līdzi kādus krievus...Tās sugas savairojušās daudz par daudz.

  • -2
    Marta P 05.12.2022, 14:42:48

    Visiem bērniem pilsētā ir vienlīdzīgs atbalsts, protams, atbalsts ir lielāks, ja ģimenei ir kādi sarežģījumi, piemēram trūcīgie, maznodrošinātie vai notikusi kāda nelaime. Ukraiņu bērni iet dārziņā, par kuru vecāki, kuri strādā arī maksā noteikto maksu un bērni mācās latviešu valodu, vecāki ļoti bieži jau ir iemācījušies mūsu valodu un spēj brīvi sarunāties.

  • -8
    *** 04.12.2022, 16:50:53

    Jadvigas kundze, jā, salīdzināt ukraiņus, kuri ar prātam neaptveramu nežēlību ir izdzīti no savām mājām, ar mūsu daudzbērnu ģimenēm, kuras pašas izvēlas bērnu skaitu ģimenē, ir ļoti gudri!!!

  • -4
    Tā nu ir 04.12.2022, 19:53:12

    ĪSTIE Ukrainas patrioti, diemžēl ir palikuši savā Dzimtenē, mirst un lej asinis, cīnās pret okupantiem. Bet DAUDZI mitinās savās pussagrautajās mājās... un... DZĪVO!!!
    Bet šie, sauktie ''bēgļi'', kas uz robežas sableķojuši robiņiem prāvu summu, lai tiktu pāri robežai, un brauc ar lexusiem u.c. luxkastēm, atvainojiet...! ĪSTAJĀ vārdā nesaukšu. Padomājiet paši...

  • -2
    Jānis Pelēcis 04.12.2022, 16:51:11

    Venspils pilsea ar ridienu - ir divi tilti leciet no kura griba,

  • -1
    Tā nu ir 04.12.2022, 19:11:35

    ...nu tas jau naf nekas jauns... . Kā jau tas mūsu ''banānijā'''(valstī) ir pieņemts: PIRMAJĀ vietā ir ukraiņus atbalstīt kur un cikvien maximāli iespējams,gan finansiāli, gan materiāli. VISU bezmaksas..., transportu, bērniem pusdienas skolās un bērnudārzos, u.t.t., kautgan vairumam, kas te braukā ar 50,60 štukām vērtām tačkām, tas ir kā zaķim stopsignāls. Ja nevari iztikt, pārdod savu ķerru un piķis būs. Tā ir PRIORITĀTE Nr.1... Neesmu pret palīdzēšanu. BET!!!
    Tajā pat laikā, no pašu cilvēkiem, dīrā desmit ādas, kur tik un par ko vien var vairāk noplēst. Elektrība, komunālie, pārtika medicīna u.t.t. Pat skolās paaugstināja bērnu pusdienmaxu...!!! ( vismaz tā notika mūsu ''pilsētā ar rītdienu''.) Bet redz visādiem ģeneratoriem un vis kam citam ... naudas netrūkst! IZŅEMOT... pašu iedzīvotājiem. Tiem jāiet uz sociķiem, jālūdzas, jāpierāda +, vai - viens bērns... + vasela papīru čupa ar pierādījumiem.... K A U N S ... par ŠĀDU valsti, kam pašu cilvēki ir... apaļas 0 vērti!!!

  • 0
    Larijs Kukarans 05.12.2022, 10:16:14

    Tas no krievu laikiem palicis,paši ar plikām dirsām,bet citiem palīdz,savējie iztiks.Kā dziesmā: Caur gaļas kalniem viesi ēdas,un tautas dziesma skuju svārkos pie durvīm bikli mīņājas: ceru ka nav jāpaskaidro,kas ir viesi,un kas ir tautas dziesma.

  • -3
    Tā nu ir 04.12.2022, 19:20:30

    Vēl kas.
    Nebrīnos, ka tiks izdomāts, un arī pieņemts likums par: Obligātu ziedošanu ukrainai un bēgļiem ! Jauns kārtējais nodoklis.
    Tas izpaudīsies tā, ka no VISIEM, strādājošiem, invalīdiem, pensionāriem, no viņu ienākumiem tiks ieturēti zināmi %, t.i. '' nodoklis ukrainai'', kas tiks ieturēts...!!!
    Nebrīnos, ka tur augšā sēdošās bizpiengalvas arī to dabūs gatavu... .
    ...un lielākā daļa to '' mīļi'' uzņems atplestām rokām!!! Vot lūk!

  • -7
    Jadviga 04.12.2022, 20:38:30

    Neatceros, Kariņš vai Levits , kāds no viņiem, jau teica ka šodienas dzīves sadarziba, lielie komunālie, dārgā pārtika tas jau ir kā nodokli, ka cena, ko mes maksajam palīdzībai Ukrainai un tas karavīriem. Un vēl, valdība šogad ziedoja 1 % no Latvijas budžeta Ukrainai .
    Bet kā tad ar mums pašiem, ar mūsu bērniem, ar pensionāriem, invalīdiem un pārējiem kam vajadzīga palīdzība un atbalsts ?
    Labi, jau mums būtu viss ok, normālā dzīvē, normālais dzīves līmenis, lai palīdz Ukrainai, Āfrikai, Antarktīdāi

  • 0
    Alberts 04.12.2022, 21:11:35

    Krieviem ir tāds termins "ploskij........kak lopata.......,""............

  • -1
    Kondrāds Karlovičs 04.12.2022, 21:56:41

    Nu tad vajadzētu organizēties un sākumā ar māmiņām,ar bērniem, tētiem un citām personām bloķēt Ventspils tiltus ! Es par !

  • -1
    celis 05.12.2022, 09:50:58

    ***
    Tad sanāk tā... Dzemdēsim mazāk bērnu un beigās izmirsim pavisam, jo tie paši izaugs lieli un aizbrauks uz ārzemēm, kur cilvēkiem nav jādomā vai var atļauties 2, 3 vai 10 bērnus.

  • -1
    *** 05.12.2022, 17:43:29

    Tak ņemiet un dzemdējiet! Tikai nečīkstiet, ka kādam jāuztur Jūsu bērni!

  • -1
    Mamma_3+ 05.12.2022, 10:04:44

    Bēda jau par to, ka riņķi apkārt bezmaksas ēdināšanā dārziņos un iznterešu izglītība tiek segta no pašvaldību līdzekļiem parastai 3+ ģimenei ( pat Ventspils novadā), bet neviena no tam pašvaldībām neblamējĀs, ka ģimenei draudzīga. Es par to, ka tad sākam kā ir - trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm draudzīga. Jo atbalsts ir liela, bet visur ar piebildi, ka tikai trūcīgiem vai maznodrošinātiem. Beigās es te varu plēsties uz visam pusēm, lai mēnesī saņemtu to smuko aldziņu, bet noņemot šīs izmaksas nost pat ēdināšanu un pulciņiem, tāpat sanāk kā Talsos dzīvojošai sētniecei, ja ir vismaz 3 bērni, jo viņai nav jādomā par to.

  • -2
    Marta P 05.12.2022, 14:45:35

    Nu piedod, atvaino, ar ko es, kura plānoja, rēķināja vai spēšu uzturēt un nodrošināt visu trim bērniem un tomēr sapratu, ka nezinu vai to varēšu finansiāli pavilkt un paliku pie diviem, esmu sliktāka un pelnījusi mazāku atbalstu?

  • 0
    *** 05.12.2022, 17:46:25

    Es tiešām Jūs nesaprotu - tie tak Jūsu bērni- Jūsu atbildība! Jums , acīmredzot, nav problēmu dzīvē, lai ienāktu prātā čīkstēt par to, ka Jums, redz, nepalīdz, jo Jums ir 3!!! bērni.

  • 0
    Kondrāds Karlovičs 05.12.2022, 10:16:38

    Mamma ....Jasāk vākt tukšās pudeles Molotova kokteiļiem ....es par !

  • 0
    Kàpèce 05.12.2022, 12:24:16

    Arī svētku dāvinājums ,43 euro,invalīdiem un pensionāriem palicis nemainīgs,kaut pa šiem pēdējiem gadiem indeksācijas bijušas vairākkārt un inflācija sasniegusi nebijušus apmērus!Ja vēl pagaišgad mamma par šo dāvanu varēja nopirkt 2 sterus malkas,tad šogad pat viens nesanāk.Lūk,bagātā pilsēta ar rītdienu....

  • -2
    juris700 05.12.2022, 17:53:31

    Neskaiti citu ienākumus,daudzi kuri Jūsu uzskaitīto nesaņem...un nenovēlu būt invalīda lomā Jums...nedaudz piebremzējat ar tekstiem!

  • -4
    Ventspils Sociālais dienests 05.12.2022, 14:09:44

    Labdien,
    Ventspils pašvaldība kā prioritāti ir noteikusi atbalstu, t.sk. ēdināšanu izglītības iestādēs, mazākaizsargātajām iedzīvotāju grupām, kurām tas ir visvairāk nepieciešams.

  • -2
    Mamma_3+ 05.12.2022, 15:39:23

    To jau mēs zinājām iepriekš. Vai plašāks skaidrojums nebūs? Pašvaldības ar krietni mazāku budžetu tiek ar šo galā, bet nezīmējās, ka tik ļoti gimenem draudzīgas. Varbūt vismaz interešu izglītībā ir plānota kāda izmaiņa?

  • 0
    Kondrāds Karlovičs 05.12.2022, 14:12:50

    Nu Ventiņ soc. dienests ir nabadzīgākais no visiem ....

  • 0
    Kondrāds Karlovičs 05.12.2022, 16:28:30

    Mamma ! Ko tu prasi kaut ko soc. dienestam ! Viņiem nav līdzekļu, kā saka čigāns- nāni , plika mindža !

  • -2
    juris700 05.12.2022, 17:47:47

    Tā vien gribas teikt....pisies meitiņ kamēr jauna,veca būsi nedabūsu....tad nenīdi ja

  • -1
    Kondrāds Karlovičs 05.12.2022, 18:01:01

    Juri ! Viņa nenīd , bet nesaprot , kāpēc citur sniedz palīdzibu , ka 43 euro pensionāriem Ventspils, bet Jūrmala 100 euro ....viņa nesaprot , ka nabagam neprasi maizi , bet jāprotestē ....

  • -2
    Kristiāna 06.12.2022, 15:45:15

    Jo pilsēta primāri palīdz grūtībās nonākušajām ģimenēm un personām, tas taču teikts. Ventspilī ir vairāk sociālās palīdzības veidu un iespējas kā citviet, un arī tie tiek indeksēti, lai pēc iespējas tos saņemtu visi, kam tas nepieciešams. Un man kaut kā liekas, ka tas patiesi ir svarīgāk.

  • -1
    Dominiks 05.12.2022, 18:25:07

    Ventspils Jaunrades namā pulciņi ir bez maksas.

  • -5
    Jadviga 05.12.2022, 20:01:42

    Nu tad iznāk ka tie bērni no daudzbērnu ģimenem ir vainīgi ka vecāki peln vairāk nekā vajag lai dabūt maznodrošinātā statusa izziņu?

  • 0
    Kondrāds Karlovičs 05.12.2022, 20:45:36

    Kriska! Tu neko nesaproti! Ventiņ soc.dienestam nav naud , kā citiem , palīdzēt daudzbērnu ģimenēm! Nāni nauda !

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: