Kam jautāt...????

dravniece | 01.10.2020, 09:02:36 | 2046

Jautājums nebūs mans personīgs-tas ir samilzis vairākiem; un konkrēti tas ir par lapsām... jā, jā lapsām pilsētas nomalē Pārventā, konkrētāk Usmas ielas no 18 mājas uz abām pusēm, gar konteineriem redzamas , pazūd mājdzīvnieki (kaķi) citi sakosti.. Tāpat arī dārzos viņas brīvi dzīvojas, jo īpaši labajā pusē , kur atrodas dārzi Mauri, kas pieder Brīvostai, jo tā puse kā džungļi aizauguši , kā lai tur nedzīvo šie meža zvēri? vasarā arī čūskas manāmas..
Bet par to zemes izmantošanu tak maksā cilvēki , vai no tās naudas neatliek tāds mazumiņš kā iztīrīt ceļmalu uz dārziem? Otra pusceļa daļa tiek tīrīta, kas ir kooperatīva , gan ceļu greiderē, gan krūmus ceļmalas tīra.
Bet jautājums paliek par lapsām, kas dzīvojas pa dārziem un krūmiem?? Kā var zināt vai tās nav slimas? Kas ir atbildīgs par šiem meža zvēriem?

Komentāri (35)

 • 0
  ayk Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  Lapsas jau gadiem dzīvojas pa pilnīgi visām pilsētas daļām. Centrs, Gāliņciems, Pārventa, ostas termināļi, utt. Un lapsas vienmēr dzīvos cilvēku tuvumā, jo daudz vieglāk sagādāt sev pārtiku. Vai nones vai nenones mazdārziņus, nekas nemainīsies.

 • -4
  dravniece Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  ayk- saki, vai tas ir normāli? Lapsas arī kaķus paņem, sakropļo... un ja nu ir slimas? Vai uzskatāt to par normu??
  Mazums jākaro ar pamestiem suņiem , kas skraida un un jāsarga bērnus, nezin kas sunim padomā.. tad vēl ar lapsām, ... aiz Usmas ielas tais džungļos domāju vairums laba dzīves vieta lapsām..
  kādu brīdi bija bļāviens par kaijām.. ar to esot jāsamierinās.. labi.. nu jau arī ar lapsām?? un ko vēl ?

 • -1
  ayk Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  Pie tā ēdiena apjoma, ko mūsdienās var atļauties izmest atkritumos, jā, tas ir normāli, ka apkārt spieto visa veida dzīvnieki.
  Mūsu pilsētā arī kaiju barošana ar svaigu gaļu ir cienījams pasākums, kas neizpelnas apkārtējo negācijas.

 • 0
  Pilsēta Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  Eu baigi labais reklāmas rullīša scenārijs. Ķipa visapkārt tik netīrs un slikti, ka pat zēri jūt, ka jānāk uz Ventspili dzīvot un audzināt bērnus, jo mums rūp katrs.

 • -5
  dravniece Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  Tad jautājums ir augstāk stāvošiem amatiem; PVD, Dome...
  Mums viss pilsētā ir ok.. puķes košas zied , ielās tīrība, bet tā ir lielā redzamā daļa -bet kā ar Pārventu, kas nomaļus? Par to, ka lapsas staigā gaišā dienas laikā, čūsku perēklis krūmājos, varbūt vēl kādi meža iemītnieki atnāks un ar būs norma? Kas var atbildēt par medaļas otru pusi?

 • -3
  .Ventspilniece.lv Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  Lapsas dara arī labu darbu-samazina samilzušo klaidoņkaķu populāciju.Cilvēki pašrocīgi neuzdrīkstas tos likvidēt,jo vienmēr atadīsies kāda aptrakusi persona,kas varētu nosūdzēt.

 • -1
  Nah Nahs XIII Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  Var iegādāties lamatas un provēt tos zvērus izķert.
  https://lukass.lv/turisms/medniekiem/lamatas/lamatas-nr2-th-2-lapsa?p=1146808

 • -1
  sranskis Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  A čupakabras tur nedzīvo?

 • -2
  P/i "Komunālā pārvalde" Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  Labdien!
  Paldies par Jūsu ziņojumu. Diemžēl meža dzīvnieku ierobežošana pilsētā ir praktiski neiespējama, ņemot vērā to, ka Ventspils ir ieskauta meža platībās. Tāpat darām zināmu, ka Pārtikas un veterinārais dienests ikgadēji veic vakcīnu izmešanu pa meža teritorijām, kuras apēdot, lapsas iegūst imunitāti pret saslimšanu ar trakumsērgu. Savukārt par ievainotiem vai mirušiem dzīvniekiem aicinām ziņot SIA “Djuma-4” pa tālruni 63622309.

 • -3
  dravniece Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  Un kam ko žēloties , ja sakosts mājas kaķis , par kura ārstēšanu izdota liela summa vet klīnikā?

 • -2
  dravniece Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  Un vēl piebildīšu, ka apšaubu, ka pie Usmas ielas pretī tam čūkslienam , aiz kuriem ir dārzi diezvai kāds cilvēks cauri tiek , kur nu vēl kādas vakcīnas, tur pat ir lapsu alas...

 • -4
  dravniece Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  P/i "Komunālā pārvalde; sakiet vai jūs atgriezīsiet to summu vai kā norādāt tel. Djumai...? sakosts smagi cilvēkam personīgs kaķis netālu no mājas. Visu laiku atrod atrunas par jebkuru jautājumu.

 • -1
  Fleck Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  Kur tad bija tas cilvēks, ja nepadzina to lapsu, kamēr tā koda viņa kaķim?

 • -7
  Coolfact Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Kāpēc Tu vispār tad laidi kaķi ārā?? Tas ka kaķis ir sakosts ir tikai un vienīgi Tavas vainas dēļ! Kaķi var sakost jebkurš dzīvnieks, ne tikai lapsa, bet arī garām ejošs suns.
  Mājas kaķim ir jādzīvo mājās, nevis ārā!! Kāds te tagad sakars ar pašvaldību, dēļ Tavas bezatbildības!
  Kas nedomā ar galvu, tas arī maksā.

 • -1
  an2ru2 Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  To Coolfact Jūs sajaucāt jēdzienus mājas kaķis ar dzīvokļa kaķis.Pilsētā ir arī privātmājas, un to kaķi no laika gala ir dzīvojuši gan mājā iekšā ,gan ārpus tās.

 • -1
  Neue.Ordnung Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Coolfact laikam uzskata,ka kaķim jādzīvo četrās sienās,kā cietumā.
  Kaķim vajag ļaut izstaigāties,kur pašam patīk,lai noķer kādu peli vai putnu,lai runči tiekas ar kaķenēm,kaķenes-ar runčiem,utt.Tā mode,kas tagad-ieslodzīt kustoni dzīvoklī-ir pretdabiska.

 • -1
  marsis Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  Nu ja PVD netiek ar šādiem jautājumiem galā , tad dodiet atļauju mums pašiem likvidēt lapsas; pieņemt kā normu, kad lapsām jādzīvo pilsētas teritorijā, piedodiet... varbūt arī vilkiem un citiem meža zvēriem?

 • 0
  ventspilnieks 36,7 Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  Neizlēmīgie jautā, izlēmīgie dara ;)

  Bet ayk jau visu pateica, ne jau lapsiņa vainīga, bet paši cilvēki

 • -1
  Kriska Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  Dravniece, nesaprotu kāda vajadzība tur pa krūmiem staigāt.
  Piekritu Ventspilniecei. Man ir mazdārziņš Kaiju ielā un nebūtu slikti , ja kāda lapsiņa ieklīstu, jo kaķu bari visādā vecuma bez skaita savairojušies.

 • -4
  marsis Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Coolfact- paskaidrojiet no kura laika mājas kaķim jātup istabā ? Ka tas nevar atrasties pie mājas?
  Nu te gudrie salasījušies.. man drīzāk jautājums kāpēc lapsa atradās tuvu mājai???

 • 0
  Fleck Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Ventspils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.6 10. punkts.

 • -4
  an2ru2 Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  P/i 'Komunālā pārvalde", ja jau Jūs esat tik nevarīgi, tad varbūt ir laiks reorganizēt Jūsu kantori? Ko Jūs reāli esat darījuši, lai apgalvotu, ka ierobežot ir neiespējami?

 • -3
  vai man dieniņ!!! Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Cik pastulbiem ir jābūt, lai nesaprastu, ka meži, pļavas, brikšņi ir pilsētas dabiska sastāvdaļa ar tajā esošiem zvēriem, čūskām, un kas nav jāierobežo. Kaķis drīkst nokost pilsētas peli, bet lapsa nokost vienu kaķi nedrīkst un steidzami jārīko mežā karantīna un jāapjož ar 2m betona žogu?
  Un nesaprotu, kāpēc komunālie atbild uz katru ar dzīvi neapmierināto pamuļķu jautājumiem/apvainojumiem.

 • -2
  Karīna Sleja Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Nu ko tu sagaidi no Komunālās pārvaldes??? Ka ies un izšaus visas pilsētas apkārtnē dzīvojošās lapsas un citus zvērus, noķers visas čūskas?? Ko vēl!?
  Dzīvnieki ieklīst pilsētā! Tas ir normāli, ja pilsētas apkārtnē ir meži. Tā tas ir visur! Un būtu jāpriecājas, ka pie mums ir meži, kuri ir dzīvnieku apdzīvoti, ka pie mums vēl ir baudāma daba.

 • -5
  Nif nifs Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Drīz nepieprasīsiet komunālajiem likvidēt arī mušas, odus un dundurus?

 • -5
  marsis Pirms 4 nedēļām

  vai man dieniņ!!!... tiešām , vai manu dieniņ!, ja var ko šādu runāt un to kā normu uzņemt; ""Cik pastulbiem ir jābūt, lai nesaprastu, ka meži, pļavas, brikšņi ir pilsētas dabiska sastāvdaļa ar tajā esošiem zvēriem, čūskām, un kas nav jāierobežo.""""
  Nu ko Jūs teiktu , ja Jums kādu mājas dzīvnieku sakostu un kādu 100 atdotu par ārstēšanu?

 • -4
  Meistars. Pirms 4 nedēļām

  Sakostu kaķi var gan ārtstēt par bargu naudu,gan aizsūtīt uz jūrskolu pa lēto.

 • -8
  marsis Pirms 4 nedēļām

  Neue Ordnung; pēc tevis rakstītā saprotu, ka šādi ir tie cilvēki, kas izmet vai pamet kaut kur sev apnikušu vai slimu dzīvnieku.. ar vieglu roku un bez sirds sāpēm..

 • -2
  Meistars. Pirms 4 nedēļām

  Izmest,pamest-tas nav labākais variants.Tad labāk pašrocīgi nolikvidēt,tā,lai neviens neuzzina.Tāpat senāk-vai tad daudz krāmējās ar šādu mājkustoņu dakterēšanu?Ja suns vai kaķis nopietni slimi,tad nolikvidē,lai nemocās.

 • -5
  marsis Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  un kā tad to nolikvidēšanu stādies priekšā? Maisā , akmens kaklā un tuvākā dīķī vai upē???? Humāni vai ne?

 • -2
  covid-ventspils.lv Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Bet tomēr labāk,nekā izmest uz ielas.
  Un nevajag nemaz dīķi vai upi.Arī mājas vanna der.Pēc tam rūpīgi vajag iepakot,lai atkritumu konteinerī kaijas neatklāj lietas būtību,var vienmēr atrasties kāds ,kas ņems pie sirds un pasūdzēsies...

 • -3
  marsis Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Jā, ko nu man te vairs piebilst; redzu šeit ""dzīvnieku labvēļu daudz""... visu izdomās kā, tikai ne ārstēt savu mājdzīvnieku; tad secinu, ka tas nav mīlēts mājās, ja tik vieglu roku izmest konteinerā....
  bet cik atveros sākumtēmu-bija vai lapsām jābūt pilsētā, kas apdraud mājdzīvniekus, kuras brīvi staigā pa Usmas ielu, ap Elvi konteineriem..

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: