VID

Gaigaliiii | 20.05.2020, 11:57:56 | 2009

Labdien!
Varbūt kāds zin:vai algas nodokļu grāmatiņa ir jābūt ķeksītim pie "Nepiemērot prognozēto mēneša neapliekamo minimumu"?
Uzvaniju VID,bet viņi neko nepaskaidro,bet pateica kā gribi....

Komentāri (23)

  • -3
    Tepatvien 20.05.2020, 12:12:22

    Cik man zināms, tur ir tā - ja ķeksītis stāv ielikts, tad vid katru mēnesi iekasē aprēķināto vidējo nodokli neatkarīgi no tā vai cilvēks algu saņem vai nē. Ja nav ķeksītis, tad iekasē no tā, ko esi saņēmis un nākošā gadā iesniedzot deklarāciju var saņemt pārmaksāto nodokli. Nedaudz vairāk aiziet ik mēnesi nodokļos, bet kā jau rakstīju, pārmaksu var dabūt atpakaļ.
    Ja tas ķeksītis ir, tad nākošā gadā var sanākt, ka esi valstij parādā. Kā jau šogad tas bija pie daudziem redzams.

  • 0
    Tepatvien 20.05.2020, 21:48:29

    Paldies, jā, pilnīgi otrādi kā rakstīju. Samisējās. Piedodiet.

  • 0
    Eseseses 20.05.2020, 12:35:57

    Ja ir ķeksis, tad darba devējs redz, ka nevēlies, lai piemēro neapliekamo minimumu algas aprēķinā. Tad valstij parādā nepaliks, ja visu gadu stāv tas ķeksis.
    Ja nav ķeksis, tad darba devējs algas aprēķinā ņem vērā VID aprēķināto neapliekamo minimumu. Tad gan var palikt valstij parādā.

  • 0
    Gaigaliiii 20.05.2020, 12:54:16

    A ja nekur neieliek to ķeksi,kas tad ir?

  • 0
    *** 20.05.2020, 21:03:57

    VID ik pa pusgadu aprēķina neapliekamo minimumu- summu, kura neapliekas ar algas nodokli. Darba devējs pēc tā rēķina algu. ŠInī gadījumā var gadīties, ka pēc tam esi valstij parādā, ja nu alga ir lielāka palikusi. Ja "ieliek ķeksi", tad darba devējs, aprēķinot algu, neņem vērā šo VID aprēķināto neapliekamo minimumu un ar algas nodokli apliek visu algu. Šinī gadījumā vari no valsts atgūt šo pārmaksāto algas nodokli, kad nākošajā gadā no 1,marta iesniegsi deklarāciju. Naudiņa nekur nepazudīs. Es, personīgi, to "ķeksi ielieku" uz dažiem mēnešiem, lai zinu, ka nebūšu tad parādā valstij. Arī tā var darīt. Ja alga ir lielāka par 1200 (uz papīra), tad ir vienalga ķeksē vai neķeksē, jo apliek visu ar nodokli.

  • 0
    žurka 20.05.2020, 14:23:44

    To Tepatvien
    Pilnīgi otrādi. VID paši pēc noteiktas formulas nosaka prognozēto neapliekamo minimumu, ko piemēro darba devēja grāmatvedis. Ja to piemēro, tad alga būs lielāka, bet ir risks palikt valstij parādā arī lielas summas, it sevišķi, ja cilvēks ir mainījis darbu, strādā vairākās darbavietās vai atnācis atpakaļ no dekrēta atvaļinājuma. Ja ir ieķeksēts "Nerēķināt neapliekamo minimumu", tad alga būs mazāka katru mēnesi, toties riska palikt valstij parādā tikpat kā nebūs. Ja ir vairākas darbavietas, tad es ļoti ieteiktu ieķeksēt "Rēķināt 23%", jo tas arī samazina risku, ka ieturēts būs par maz.

  • 0
    Tepatvien 20.05.2020, 21:48:19

    Paldies, jā, pilnīgi otrādi kā rakstīju. Samisējās. Piedodiet.

  • -1
    krustmateflorence 20.05.2020, 14:33:16

    Vid nevar visiem valsts izzadzējiem izsekot līdz-pārāk daudz to valsts izlaupītāju saradies-te pat Ventspilī -paskatos bagātie pensionāri brauc ar auto+plus vēl dabujuši -jeb pareizāk sakot-nopirkuši -invaliditātes grupu-un tādu Ventspils ir pilna-nodokļus nekad nav pilnībā valstij maksājuši-bet pēc sociālā pabalsta -kāri -kā uz medu-tai pašā laikā ir cilvēki kuri pusbadā vai badā dzīvo-lūk tie ir pelnījuši valsts atbalstu-bet kā izskatās-korupcijas sērga vēl ilgi netiks iznīdēta-jo 98% valsti pārvalda bijušie komunisti-un viņu roku laižas-visos līmeņos.

  • -1
    inga 20.05.2020, 15:16:35

    Tā kā baigi lielā būtu tā invaliditāte. Man piemēram ir 80€ un neapliekamais minimums par nullēm, jo redziet valsts uzskata, ka es saņemu pensiju, un no algas velk nost no pirmā euro.......Cilvēki ar invaliditāti spiesti strādāt vari, vai nevari, jo no valsts par invaliditāti saņem kapeikas. Gribētos kaut vienu invalīdu bagātu redzēt. Es piemēram knapi galus varu savilkt......

  • 0
    *** 20.05.2020, 21:09:21

    Šķiet, ka tā nevarētu būt, jo, aprēķinot algu, 1. un 2. grupas invaliditātes pensijas saņēmējam, tiek piemēroti papildus atvieglojumi- papildus neapliekas 154 euro, bet 3.grupas invalīdam- 120 eiro papildus neapliekas ar algas nodokli.

  • 0
    *** 20.05.2020, 21:09:52

    neapliekamais minimums par nullēm ir algām virs 1200 eiro.

  • 0
    Persona 20.05.2020, 21:40:23

    Protams žēl Inga, ka tev ir tā, bet Rīgā paskatoties invalīdu stāvvietās mašīnas, liekas, ka invalīdi saņem labas naudas.

  • 0
    *** 20.05.2020, 22:26:34

    man liekas, ka Ingai tā nav, kā viņa raksta par neapliekamo minimumu. Ja vien, protams, nav "lielā alga".

  • 0
    reku 21.05.2020, 05:16:37

    Ventspilī ar viens otrs invaliditātes (nu jau gan vecuma) pensijas saņēmējs uz Rīgas tiesu braukāja ar lepnu Brīvostas limuzīnu...

  • -2
    Latvija pāri visām! 20.05.2020, 23:29:06

    Kukurūza laikam iedomājies
    ka invalīdiem jābūt noplukušiem plukatām, kam jālec tik uz kruķiem.(
    Labs autiņš var būt labs ieguldījums arī invalīdam,
    ja cilvēkam gadās iespēja tikt pie lielākiem līdzekļiem.
    Piem. pārdevis zemi vai tml. Pretējā gadījumā apēdīs vai iztērēs niekos.

  • 0
    inga 21.05.2020, 05:07:02

    Alga man ir nedaudz pāri minimālai uz papīra. Neapliekamais pirms kļuvu par invalīdu bija 250.67, bet tikko vid saņēma ziņojumu, ka esmu invaliditātes pensijas saņēmēja tā neapliekamo uzlika pa nullēm. Kad viņiem zvanīju kāpēc tā viņi atbildēja, ka esmu pensijas saņēmēja, un nodokļus sāk vilkt no pirmā euro ka strādājošiem pensionāriem. Tg man ir neapliekamais tikai par invaliditāti 120€. Darba meitenes saņem lielākas algas nekā es, jo redz saņēmu pensiju......... Super.

  • 0
    *** 21.05.2020, 08:10:34

    Cik ilgi Jums ir tā 3.grupa? Aprēķinot algu, jā, neapliekamo nepiemēro, tikai tos 120, bet šķiet, ka, iesniedzot VID gada deklarāciju, tur tad atmaksāja. Nav tā? Kaut ko ļoti jaucu? Esat sniegusi gada deklarāciju?

  • -1
    Kriska 21.05.2020, 08:38:23

    Tā mūsu valstī ir- strādājošs pensionārs saņem mazāko algu ne kā nepensionāts. Tā viš ir

  • 0
    tupenis 21.05.2020, 09:54:59

    Vakar VID paziņoja, ka ar nodokļu atmaksu būs jāpagaida līdz decembrim. Naudas neesot ko maksāt :D

  • 0
    *** 21.05.2020, 09:59:29

    tiešām? Nevajag baumot! Dzirdēju un lasīju, ka līdz decembrim pagarina termiņu tiem cilvēkiem, kuri ir parādā valstij un, kuriem ir jāatmaksā valstij par 2018., 2019.g.

  • -2
    Latvija pāri visām! 21.05.2020, 10:55:37

    Šo vajadzēja mācēt. Uztaisīt murgainu nodokļu aprēķinu formulu lai cilvēki vēl paliek valstij parādā. Vecos laikos visiem bija skaidrs - ja 10%, tad 10%, ja galvasnauda, tad galvasnauda.
    Šahistes dāvaniņa tautai un pašas partijai.
    Tāpēc jau ZZS dabūja tik maz balsu.

  • 0
    inga 21.05.2020, 12:04:24

    *** Man invaliditāte ir no 2019 gada 28 decembra.

  • 0
    krustmateflorence 21.05.2020, 14:41:37

    Vid nevar visiem palīdzēt-tāpat kā valdība-šodien pati dzirdēju-jau puse Latvijas nevar adot kredītus-cilvēki ir ievesti postā-lūk kas notiek-tas ir šausmas kā latviešu cilvēkam ir cilpa kaklā uzlikta-drīz ubagi būs uz katra stūra-tas ir šausmas.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: