Ventspils Reiss
Kāpēc pilsētas autobusā nr.8 brauc viens šoferis (vārdu nevaru nosaukt, jo tādu nemaz nevarēju atrast pie viņa), kas ar pasažieriem runā TIKAI krieviski, neatkarīgo no tā, kādā valodā viņu uzrunā. Pasažieri uzdod jautājumu latviski, viņš atbild krieviski, pasažieri nesapratnē, jo krievu valodu nesaprot, šoferis latviešu valodu neprot vai arī vienkārši atsakās to lietot. Vai tas ir normāli mūsdienu realitātē, ka Latvijā pasažieru pārvadātājs nevar ne vārda izdvest valsts valodā? Lūgums izskatīt šo gadījumu, 08.05.2026. 11:55 šoferis izbrauca pa maršrutu nr.8






Komentāri (21)
interesanti, ka šeit daļai strādā attaisnojums- viņš taču ukrainis. A ja tas būtu krievs tad gan spalva pa gaisu būtu.... likumi viesiem tā kā vieni un tie paši...
Vai nevajadzētu turēties pie principa-mūsu ienaidnieku ienaidnieki ir mūsu draugi?
Kuč, būdā! ZB!
No Ukrainas var būt arī krievs.Vai šis konkrētais šoferis tiešām ukrainis,ne moskalis?
P.S.Pareizāk būtu-mazkrievs."Ukrainis"ir viņu pašnosaukums.
Gribi, lai uzgāž mēslus arī tev?
Paziņo savu darbavietu!
skuja izskatas ka tev nav ko darit pie datora ka kadu apdirst,paskaties uz sevim no malas idiot!!!
Liekaties mierā. priecājieties ka aizved un atved. Tik laba atobusu kursēšana nav nekur.Po....j kādā valodā runā šoferis.
Pasažierei: un kā tieši valodas nezināšana vai zināšana tevi ietekmē? Kādreiz atstāja ceļa malā, kad cēli roku?
Minētais autobusa vadītājs ir no Ukrainas. Latviešu valodas zināšanas viņam ir pamatlīmenī, tāpēc, iespējams, cilvēks kautrējas, ka varētu atbildēt nepareizi. Atvainojamies, ja kādam tas sagādājis neērtības.
Anonīmais, ja ir tā kā raksti, ka pasažieri uzdod jautājumu latviski, bet šoferis atbild krieviski, tad jau latviešu valodu viņš saprot, bet iespējams vēl nemāk brīvi sarunāties, jo ir no Ukrainas.
Ja viņš but runāt angļu valodā, vai vācu, tad bus viss kartībā?
Es runāju starptautiskajā-angļu valodā, tā kā man problēma nebūtu. Ar to var saprasties visā pasaulē :) Tiešām ļoti daudz durvju atver, ja zina šo valodu. Krievu valoda noder, ja runā ar vietējiem, kam slinkums mācīties latviešu valodu. ;) Pat Polijā vairs neviens nesaprot krieviski. Bet es tiešām iesaku apgūt angļu valodu, ir tik forši parunāt ar tūristiem no Zviedrijas, Francijas u.tml., kas te ik pa laikam ieklīst un grib uzzināt kaut ko vairāk par mūsu valsti vai pilsētu.
Echo kung.
Aiz kō ne varet labak runat pa Vācisk?
Tas laikam ir tas foršais ukraiņis,ar valodu viņam ir problēmas,bet kā šoferis labs un atsaucīgs.
Ir, ir tas pats puisis no Ukrainas. Gan jau ar laiku iemācīsies arī latviešu valodu
Paša daudz runa krieviski? Musu pilsētā pusi iedzivotāju runa krieviski, bet jūs pec visu mūžu nav iemacījušies. Citus maciet vieglak, vai ne?
kā zinat ka atbild krievu valodā ja nesaprot krieviski
Tādu vajag triekt ar s*dainu koku!Lai brauc uz Moskoviju pie Pūķina!
Izskatās, ka nevarat pārdzīvot, ka citā tēmā ar tādu pat nosaukumu "Ventspils Reiss" šo pašu šoferi paslavèja par cilvēcisku attieksmi pret pasažieriem, tāpēc izdomājāt, kāpēc gan neuzgāzt samazgas? Nožēlojami, un tik raksturīgi latviešiem!
Ukrainas krievs? Dezertieris? Jau kuro gadu te braukā... Kādas te valodas pamatzināšanas,ja pat nesaprot ko nozīmē LABDIEN...