Packules upe.

Lidacis | 04.07.2024, 13:20:07 | 3488

Reizēm palaivoju pa Packules upi. Šogad biju pārsteigts cik tālu no Ventas var ielaivot. Tāpat biju pārsteigts par aktivitātēm kuras notiek pilsētas teritorijā Packules labajā krastā. Izskatās skaisti, bet vai šādām darbībām, upes krasta rakšana izbūvējot līcīti/iebrauktuvi savā teritorijā, ir akcepts arī no būvvaldes? Un Jautājums - vai šādu izbūvi var veikt katrs kurš to vēlas? Kādas atļaujas nepieciešamas šādai izbūvei un kādi sodi pienākās par patvaļīgu buvniecību?

Komentāri (13)

 • -1
  ventspilnieks 36,7 Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Ir likums par tauvas joslu, bet Latvijā var arī noprivatizēt gabalu upes un par to nekas nedraud. Kas tev pret to, ka kāds satīrījis. Saprastu, ja no krasta makšķerētu. Tajās vietās, kur pie dāčām Ventmalā ierīkotas peld/makšķerēšanas vietas, svešinieku neviens negaida :)

 • 0
  Lidacis Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Ir atšķirība satīrīts, sakopts nostiprināts krasts vai izrakts upes krasts ap 150-200 kubikmetru, izveidojot iebrauktuvi savā īpašumā. Tur jau nepieciešams novērtējums vai šāda iejaukšanās upas gultnes maiņā neietekmē kādu citu upes krasta daļu. Un ja katrs šādi sāks Packules upi rakt, kas tad tur beigās sanāks? Gribētos komentāru no būvvaldes.

 • 0
  Simia Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Vajadzētu būvvaldei apsekot arī gājēju tiltņu pāri Packulei Grīvas ielas galā,tas tā sašķiebies,ka bail kāpt virsū Cilvēki to upi pār tiltu šķērso,un nevajadzētu gaidīt, kamēr notiek ,kas nelāgs.

 • -4
  Stella Zvaigzne Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Ko nozīmē iebrauktuve upē? Ar ko tur iebrauc? Kā var izrakt upes krastu, ja upe nemitīgi plūst un to krastu aizskalo ciet? Tas, ka kāds izpļauj niedres un sakopj sev vietu peldēšanai diez vai ir kaut kas nelegāls, par rakšanu pirmo reizi dzirdu.

 • 0
  Lidacis Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Nevis iebrauktuve upē, bet iebrauktuve savā īpašumā no upes. Parasti brauc ar laivu vai lielāku motorlaivu. Tur gan lielākam pagaidām nav piekļūves jo ir dzelzs tiltiņš pāri packulei, kuru izskatās ka drīzumā nojauks, jo viņa stāvoklis ir švaks, uz ko tuvējie lielīpašnieki noteikti ļoti cer. "Kā var izrakt upes krastu ...." iekāpjat laivā un no Ventas pa Packuli uz augšu apmēram 250-300 m, vai apmēram 150 m Ventas virzienā no Robežielas tilta pāri Packules upei labajā krastā, pilsētas puse, tur gan visdrīzāk ar kājām klāt tikt nevar, jo priekšā ir privātīpašnieki.

 • 0
  Stella Zvaigzne Pirms 2 nedēļām

  Ok, tagad tapa skaidrāks, par kuru vietu ir runa.

 • 0
  Vaņa Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Aiz Pacules tilta pa labi privātīpašniece ir iedomājusies, ka drīkst bloķēt pieeju upei! Piemēram "privātīpašuma" Ventas pusē peldvieta, kur senāk piestāja "Hercogs Jēkabs" arī nav pieejama! Izbūvēts žogs, stabiņi!

 • -1
  Būvniecības administratīvā inspekcija Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Būvniecības administratīvā inspekcija informē, ka privātīpašnieki nedrīkst liegt izmantot to īpašumā esošo tauvas joslu kājām gājējiem. Kraujas ielā 4 uzstādītie stabiņi neliedz kājāmgājējiem pārvietošanos pa Packules upes krastā esošo tauvas joslu.

 • -1
  Lidacis Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Būvniecības administratīvajai inspekcijai.
  Tātad upes krastu sev vēlamajā veidā arī var rakt, ka tik kājāmgājēji pa tauvas joslu var staigāt, ja?

 • 0
  Lidacis Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  > Ventspils valstspilsētas būvvaldei>
  Vai Jums šajā sakarā nekas nav piebilstams? Runa jau vairs neiet par to, ko es daru savā īpašumā, bet gan par to ka kāds iedomājas tas pieder viņam un dara tur ko vien vēlas.

 • 0
  Lidacis Pirms 2 nedēļām

  precizējums -> "VENTSPILS BŪVNIECĪBAS ADMINISTRATĪVĀ INSPEKCIJA"
  Darbības virzieni Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā:

  -Būvniecības darbu kontrole, tajā skaitā būvju pieņemšana ekspluatācijā
  -Būvju ekspluatācijas kontrole, tajā skaitā vidi degradējošu, sagruvušu vai cilvēku drošību apdraudošu būvju kontrole
  -Pilsētvides teritoriju uzturēšanas kontrole.

  Vai Jums šajā sakarā nekas nav piebilstams? Runa jau vairs neiet par to, ko es daru savā īpašumā, bet gan par to ka kāds iedomājas tas pieder viņam un dara tur ko vien vēlas.

 • 0
  Vaņa Pirms 6 dienām, 10 stundām

  Lai inspekcija pamēģina tur aiziet lIdz Ventai! Suņa pavadībā! :)

 • -1
  Nobody Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Un ko mainīs būvvaldes atļauja? Protams, ka dabūs. Būvvaldē un domē par kukulīti var visu ko dabūt gatavu. Pat nevajag daudz, pieejami katram vidējam maksātājam. Āzi par vistu nosauks.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: