Ventspils izmirst

mārcisv | 10.06.2024, 15:48:18 | 4203

Pēdējo 5 mēnešu laikā esmu saskaitījis 28 paziņas, kas ar savām ģimenēm ir aizbraukuši prom no Ventspils uz neatgriešanos, dzīvot uz citām pilsētām. Pavisam nesen ciemos uz šo spoku pilsētu atbrauca visai promenentas personas no Rīgas, kas darba ietvaros apceļo visu Latviju, un pat pārsteidza viņu teiktais - pie jums Ventspilī iebraucot nav dzīvības, jā, pilsēta varbūt ir sakopta, bet tai nav dvēseles, nav cilvēku, ielas tukšas, un pat lietuvieši tagad brauc uz Liepāju, jo tur viss notiek, ir krogi, kafejnīcas, cilvēki mudž, un jūsu sakoptība to nekad neaizstās. Un es pilnīgi tam piekrītu. Algu līmenis šeit ir nožēlojams, sakarīgas vakances - nekādas. Šajā ciematā seju mēģina visur parādīt vieni un tie paši purni. Nu tik tukša pilsēta līdz šim nekad nav bijusi, un paliek ar vien trakāk. Biznesi slēdzas ciet/tiek pārdoti. Visi mēģina vilkt pēdējo mironi lai samaksātu rēķinus, protams, atsevišķi izņēmumi, kas pēcpusi nepaceļ, ceļo šeit 2-3x gadā. Vasara klāt, cilvēku nav, spoku pilsēta.

Komentāri (38)

 • -1
  Klementīne Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  O jā , jāpiekrīt autoram. Šī vairs nav pilsēta ar rītdienu, šo saukli sen vajag nomainīt.

 • -2
  Kurzemnieks - Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Tēmas autoram.
  Vai visi šie 28 paziņas," kas ar savām ģimenēm ir aizbraukuši prom no Ventspils uz neatgriešanos, dzīvot uz citām pilsētām",bija dzimuši un auguši Ventspilī?
  Lai nu kā būtu,īstenie ventiņi paliek,cerībā,ka reiz pienāks diena,kad lembergistu kliķe aizies nebūtībā un pilsētā varbūt sāksies pozitīvas pārmaiņas.

 • 0
  mārcisv Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Dzimuši un auguši Ventspilī.

 • -4
  Nobody Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Īstenie ventiņi. Vai tie ir ir korumpēti direktoriņi-rīkotāji izspiedēji un viņu banda? Šeit nav darba ir vergošana. Strādā par kādu citu. Darba inspekcija savu vaigu nerāra. Par tevi nemaksā nodokļus. Pat pašvaldības sia skaitās, ka strādā vairāk "mirušās dvēseles", nekā ir, piemēram PSIA "VNĪ" sētnieku algas saņem neesoši darbinieki, un tā visur pašvaldībā. Nopuvušas zivju galvas. Konkursos uzvar kukuļu cepējfirma Marbella,, senāk tādiem nāvessodus pieprieda.

 • -1
  Zirgam jāsmejas Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Gan jau pilsētas vadībai arī kaut kāda vaina jāuzņemas ir, jo tak gadiem vada. Noteikti nevar teikt, ka vis aplam bijis un nekas nav labi bet tagad grūts brīdis klāt un tas būs tas, kas parādīs kā sanāk to pilsētu savākt un kas ir izdarīts pirms tam lai krīzes pārvilktu vieglāk. Tas ir viens.
  Otrs ir tas ka visas Latvijas milzu problēma ir milzīgā koncentrēšanās ap Rīgu. kādu 100km radiusā ap galvaspilsētu ir viskautkas par Michelin restorāni. Tas ir tas, ko derētu mainīt, bet kā?

 • 0
  ventspilnieks 36,7 Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Vajag uzaicināt Klaipēdas pārstāvjus izstāstīt ko un kā viņi 35 gados iespējuši. Starta punkts bija vienāds.

  Divos vārdos tā ir alkatīga privatizācija un pašvaldības ekonomiskā pilsētas monopolizācija. Abos gadījumos pilsētā neieplūst līdzekļi no ārienes, no privātuzņēmējiem. Esošajās rūpnīcās investori visur maksā vienlīdzīgi zemas algas. To pierāda kautvai tas, ka Bergmanis ar saviem veikaliem un trim ēstuvēm ir lielākais nodokļu maksātājs pašvaldības budžetā.

  Padomus te var daudz sarakstīt, bet katram neapmierinātajam jāsāk pašam ar sevi :)

 • 0
  Covid 19-24.ventspils.lv Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  ventspilniekam 36,7
  Vai arī Klaipēdas pilsētu par savu privāto īpašumu uzskatīja (un uzskata vēl tagad) kāds komūnistu partijas darbonis?

 • 0
  ne Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Domāju, ka daļēji pie tā ir vainojama Dzedone, aizliedzot dažādas investīcijas, piemēram, tā pati Maxima XX, cik vēl tādas situācijas ir bijušas, mums nezinot?

 • 0
  Eeeeeeeeee Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Baigais brīnums. :D

  Ar katru gadu noplok šis lauku nostūris un izput! :D

  Ar katru gadu var vērot kā acu priekšā novīst šeit viss!

 • -2
  Kriska Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Uz kā turējās Ventspils līdz šim? Tā bija osta, naftas bāze , dzelzceļš, pieostas rūpnīca - tie bija lielākie uzņēmumu kas deva lielākus ienākumus.
  Un tie vairs nav - ne jau pilsētas vadība pie tā vainīga.

 • -1
  yolo Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Nu ja. Nebija jau tā, ka Krievija skaidri pateica jau 90tajos, ka būvēs savas ostas un kravas pārvirzīs uz tām.

 • -1
  ^^—^^ Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  A ko tu NOBODY te visu apvem.. ja pat nezini, kas ir "īstenie ventiņi"!
  Ja par tevi nemaksā nodokļus - raksti kur pienākas, cīnies kaut vai par sevi, nevis čīksti pa kaktiem!
  Un ko nozīmē "mirušās dvēseles" vairāk nekā ir? Domā ko raksti!
  Un, ja algas saņem neesoši darbinieki - arī zini kas jādara, tik gudrs tak esi.
  Ja tu reāli par kaut ko cīnītos - būtu mums varonis, bet ja gribi būt tikai apvēmējs - brauc pie savām 28 paziņām! Te būs tīrāks.

 • 0
  _āmen_ Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Piekrītu autoram par izmirstošo pilsētu un ar katru gadu tas paliek aizvien acīm redzamāks. Un kas pie tā ir vainīgs - mēs visi zinām.

 • 0
  Trauklupata Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Jā jā jriksas kundze
  Pilsētas vadība ne pie kā nav vainīgi
  NEVAINĪGI JĒRIŅI.

  Tev kriksas kudze neliekas
  Lai plauktu un zeltu bizness pilsētā,ka par to nes atbildību pilsētas galva.
  Priekš tam jau viņš tur sēd

 • 0
  Johny Bannis Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Jā un dzīvokļus met pakaļ, pie manis nāk cilvēki un piedāvā savas mājas par velti, ej tajā dzīvo , lai tukša nestāv. Jo pilsēta esot tukša un nav kas mājokļos dzīvo. Man vēl piedāvāja piemaksāt!

 • 0
  Trauklupata Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Ventspils pie jūras
  Vai varbūt Muhasranska pie jūras
  Kurā bevar svaigas zivis nopirt
  Lai drīz vajadzēs zivis eksportēt no Jaunzēlandes...
  Čuhņa pie jūras

 • 0
  Ew Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Diemžēl, jā. Atceros situāciju 20 gadus atpakaļ- tā bija ļoti atšķiriga. Un nekustamo īpašumu ziņā, te gaužām bēdīgi. Meklēju nekustamo īpašumu īrei un ir tā, ka jūtos vīlusies. Liepājā kaut kā ir piedāvājumi, tāpēc apsveru pārvākties. Man žēl, ka tā.
  Varbūt solo vecākiem ir saņemams kāds atbalsts šajā ziņā? Savulaik ceļojot pa ārzemēm atceros, ka ir valstis, kur šādā situācijā nodrošina dzīves vietu ar savu telpu bērnam/iem. Man tiešām tā jau samilzusi problēma. Pilsēta, tukša, bet dzīvot nav kur. Tā ir problēma.

 • 0
  Izkliedē Miglu Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Jā, šo esmu jau agrāk minējis, cik daudzi nevēlās, nevar utt. dzīvot Ventspilī. Tie kuri dzīvo te, daudziem darba nemaz nav Vpilī, bet gan citur. Vienkārši darba specifika ļauj turpināt te dzīvot! Nu daudz uzmanības un naudas tiek investētas, lai te būtu daudz bērnu laukumiņu, taču lai būtu pieejami darbi un biznesa vide piesaistoša, manuprāt, uzmanība ir stipri maz, kas arī viens no galvenajiem iemesliem kāpēc te nedzīvo - kā jau minēja nav pietiekamu labu darba vietu... Man tā pati situācija no mana paziņu loka, kur labi ja 3-4 no 30 personām ir palikuši Ventspilī..

 • 0
  Izkliedē Miglu Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Mums beidzot vajadzētu pēc vēlēšanām ievest jaunas vēsmas pašvaldībā! Vecie krabji jau stipri par ilgu aizsēdējušies un neskaitāmus s*dus savārījuši! Ar tīrām ielām nekur jau tālu neesam tikuši! Tā kā šo lozungu jau varētu beidzot akli nestumt pa priekšu!

 • 0
  Barons (Freiherr von ...) Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Izkliede Migl Kung/Kundz.
  Vai tō Vecc Krab ar viss viņ kompānij un viņ Priekšniek-diktatōr ne varet aizsūtit prōm pa Skuj takk?Ja kādam ir dūš un iespēj,le tokš dar tād Liet.

 • -2
  Zalupinska Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Nekomentējot darba un dzīvošanas jautājumus, man nav iebildumu pret klusu un mierīgu pilsētu. Ja gribas jārēties un nedēļas nogalē atrullēt bizi, to var izdarīt rādiusā uz visām debess pusēm. Vakaros, pēc darba, var iemaisīt mīļāko dzērienu un paskatīties “Vēlais ar Streipu” vai “Viss pie Daugavas”. Jautājums ir prioritātēs.

 • 0
  mārcisv Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Nu te arī ir visa atbilde. Pensionāru pilsēta. Nav brīnums, ka cilvēki gados līdz 50 izvācas no pilsētas.

 • -2
  yolo Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Izklaides nav tikai dzeršana

 • 0
  sranskis Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Taisnība- izmirst! Un ne tikai pārnestā, bet arī tiešā nozīmē! Atklāti pieejamie dati liecina, ka no 50 000 + iedzīvotājiem 1989.gadā iedzīvotāju skaits samazinājies līdz 30 000 + 2023.gadā. Par to liecina ne tikai pustukšās ielas vakaros, bet tādas ir arī citur. Nesen gadījās apmeklēt dažus kapus. Izrādās, ka tiek ne tikai tiek veidota jauna daļa, bet Priežgala kapos visādi iebraucēji sarakušies visur kur vien var iedomāties- ar vai bez atļaujas, tas būtu vesela pētījuma jautājums.

 • 0
  kaktuss Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Interesanti, ka 19.gs beigās latviešu īpatsvars Ventspilī bija veseli 83%, no cittautiešiem teju puse (45%) bija vācieši un 20% ebreju. Sākoties okupācijai, vairs tikai 60% latviešu un tā tas ir līdz pat šodienai.

 • 0
  Heinrich Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Vācieši,cik zināms,repatriējās,un žīdu problēma tika risināta Kaziņmežā.

 • 0
  kaktuss Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Precizējums:1935.g. latviešu īpatsvars bija 83%.

 • -5
  kaktuss Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  :( Kur īsti atrodas Kaziņmežs? Pirmo reizi dzirdu par tādu.

 • 0
  ventspilnieks 36,7 Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Riktig būt Kaziņpiesks, le zinat :D Vasarnīc iels gale, aiz kapem, tur kur tagat brauc uz jūr.

 • 0
  Guantanamo Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Uz Ep veleshanam shogad Ventspili 22 000 balstiesigie, 5 gadus atpakalj bija 23500. Lauku miests

 • 0
  Guantanamo Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Osta ienacis lielais investors Stenaline, pilnigs kapeiku diditaju kantoris

 • 0
  qwerty Pirms 6 dienām, 12 stundām

  Ja neesi pamanījis, tad prāmju operators ,,Stena Line'' šeit ir jau gadiem. Jā ,pārņēma un nopirka NNVT , taču no tā nevienam sliktāk nekļuva , visi darbinieki , kuri gribēja un varēja sastrādāties ar jauno īpašnieku ,turpina darbu .Ir arī pieņemti jauni darbinieki. Kas tur ir ar tām kapeikām, vari izskaidrot?

 • -1
  Doktors Pirms 6 dienām, 5 stundām

  Ar esmu dzirdejis ne to labako. Vecos kadrus atlaiž un ņem lētākus vietā. Tik grūti ka jākrauj asinainā rūda uz Krieviju.

 • 0
  Jānis Pelēcis Pirms 5 dienām, 14 stundām

  nekas neizmirst uz ielam ir cilveki ari masinas nebrauc tuksas,

 • -1
  Trauklupata Pirms 4 dienām, 13 stundām

  Nē ko jūs neizmirst
  Iet pensionāri
  Daži bērni
  Skolas pārdevē par pamatskolām
  Vidusskolas pazūd
  Cilvēki aizbrauc,cilvēki nomirst
  Nē ko jūs Ventspilī viss ir ok
  Cilvēki aizbrauc,jaunieši aizbrauc,jo kāda tiem ir nākotne???
  Stradāt veikalā par krāveju par 500€ mēnesī,vai varbūt nest pastu,pa 0,6 slodzi,jo lielāka slodze nav,pats kadreiz stradaju,un darba samaksa 300€
  Nu kas mums ir kārtībā??
  Osta ko strādā?
  Ko pieosta strādā??ko joprojām krāmē ogles,kālijsāli,metanolu,naftas produktu,amoniaku???
  Ko var tik šķidri un debīli pļūtīt.
  Ja kādreiz Ventspils pilsēta dzīvoja cilvēki,tad tagad jāsāk domāt kad uz dzīvi pārcēlušies stiklinieki

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: