Cigarešu dūmi dzīvokļos

Pilsone | 01.05.2024, 20:08:15 | 2805

Labdien!

Vai vēl kāds ikdienā savā dzīvoklī saskaras ar cigarešu dūmu smaku, kas nāk no kaimiņu smēķēšanas pa atvērtiem logiem?

"Ventspils ir ģimenei draudzīga pilsēta, kurā padomāts par to, lai šeit būtu ērti dzīvot ventspilnieku ģimenēm, kā arī interesanti atpūsties ģimenēm no citām pilsētām un valstīm." /Ventspils.lv/

Piespiedu kārtā bērniem būt pakļautiem cigarešu dūmu elpošanai pašu mājās - vai tas ir draudzīgi? Nemaz nerunājot par tiem, kas to lepni dara publiskās vietās, uz ielām un parkos. Likuma "Tabakas izstrādājumu, tabakas aizstājējproduktu, (...) aprites likums" 10. pants aizliedz gan to, gan smēķēšanu daudzās citās vietās. Saprotams, ka policija nevar izsekot visiem gadījumiem, bet varbūt mazliet lielāka uzmanība šim varētu palīdzēt? Un kā, piemēram, ar Ventspils pilsētas sabiedriskās kārtības noteikumu papildināšanu ar smēķēšanas aizliegumu pa atvērtiem logiem logiem? :)

Smēķētāji pret nesmēķētājiem komentāros sarosās, laiks diskusijām!

Komentāri (22)

 • -8
  Pilsone Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Ņemot vērā cigarešu dūmu kaitīgo dabu (kancerogēnie dūmi), Jūsu tiesības uz dzīvi labvēlīgā vidē aizsargā Latvijas Republikas Satversme. Saskaņā ar Satversmes 115. pantu valsts aizsargā ikviena tiesības dzīvot labvēlīgā vidē, sniedzot ziņas par vides stāvokli un rūpējoties par tās saglabāšanu un uzlabošanu. /atbild LV Portāls, lieta Nr.18093/

  Tabakas aprites likuma 2. panta trešajā daļā noteiktie principi - smēķētājs respektē citu cilvēku tiesības dzīvot tīrā un labvēlīgā vidē, kas nav piesārņota ar smēķēšanai paredzētu tabakas izstrādājumu un augu smēķēšanas produktu dūmiem. Tāpat likums paredz, ka jebkurā situācijā cilvēka tiesības elpot tīru un labvēlīgu gaisu, kas nav piesārņots ar smēķēšanai paredzētu tabakas izstrādājumu dūmiem, kā arī tiesības uz nepaaugstinātu smēķēšanas (tajā skaitā tabakas dūmu otrreizējas ieelpošanas) izraisītu slimību risku ir prioritāra salīdzinājumā ar smēķētāju ieinteresētību smēķēt. /atbild LV Portāls, lieta Nr.17777/

 • 0
  tery Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Mani vairāk traucē bērnu laukums, ja to tā var nosaukt, devenēs, starp mājām. Kā vispār varēja izdomāt tādā mazā teritorijā kaut ko tādu ietilpināt. Jā, tas ierobežo manas tiesības atvērt lodžiju vai logu tajā pusē, jo jāklausās bļaušana, lamu vārdi līdz vēlai naktij. Skaņa, kā zināms, iet uz augšu, tādēļ brīžam ir tāds troksnis, kā trakomājā. Kam īsti pieder tā teritorija?

 • 0
  žurka Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Man vairāk netraucē, kopš bija kaimiņš, kas pīpēja dzīvoklī un reizi stundā viss dzīvoklis bija ar smēķu smaku. Ja no loga nāk iekšā, es vēl varu aizvērt logu, bet ja dzīvoklī no ventilācijas nāk, tur neko nevar izdarīt.

 • -2
  Covid 19-24.ventspils.lv Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Pīpēt vai nepīpēt-tā ir katra brīva izvēle.Veģetāriešiem varbūt traucē gaļas produktu stendi veikalos.
  Un ir starpība starp tabakas dūmiem un to smaržu.Protams,dūmi koncentrētā veidā nav vēlami nepīpētājiem,taču smarža vien kā tāda nekādu ļaunumu nenodara.
  Tad jau tās madāmas,kas uz sevis izlējušas puspudelīti smaržas "Krasnaja Moskva" sabiedriskajā transportā ir daudz neciešamākas.

 • -9
  Gārfilds Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  "Protams,dūmi koncentrētā veidā nav vēlami nepīpētājiem,taču smarža vien kā tāda nekādu ļaunumu nenodara" - tas no sērijas, benzīnu dzert nevajag, bet paņuhāt var droši. Tāds cirvis.

 • -7
  Tepatvien Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Pīpēt vai nepīpēt tā ir katra izvēle, jā, bet ne vienmēr brīva. Taču kur to darīt, nav un nevar būt brīva izvēle, katrs jau ir sabiedrības daļa, tas nozīmē ņemt vērā, ka citiem arī ir brīva izvēle to zirga nagu smaku elpot vai nē, nepametot savu dzīves vai darba vietu. Ja nebūtu valsts ieinteresētība no tabakas pārdošanas un pašu likumdevēju un policistu atkarība no šīm vielām, tad iespējams attieksme būtu stingrāka un daudzdzīvokļu namos varētu siltā laikā turēt logus vaļā un piemēram slimnīcas sētā "kurjatņiks" (no krievu valodas "kuritj" - pīpēt) nebūtu pie pašas taciņas, kur tam jāiet tuvu garām, bet ja vispār būtu, tad kaut kur stūrī pie atkritumu tvertnēm.

 • -11
  Smoke Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Līdz ar siltāka laika iestāšanos pīpē lodžijās, pa logu uz nebēdu. Tika saukti municipāļi, bezjēdzīgi. Pietupjas tā lai neredz, un turpina savu hobiji.
  Piedāvāju policijai palaist dronu un filmēt pagalmu namu lodžijās, balkonos notiekošo. Pieļauju, ka tas ir iespējams, jo ceļu policija aktīvi izmanto dronus ceļu satiksmes pārkāpumu fiksēšanā.
  Sāciet ar L.prosp. 13 pagalmu !

 • 0
  Covid 19-24.ventspils.lv Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  To es ar nesaprotu-kāda mārrutka pēc vajadzīgs uz baloniem,lodžijām iet pīpēt?
  Ja nu vienīgi dzīvoklis īrēts un īpašnieks noliedzis iekšpusē kūpināt,tas saprotams,jo varbūt nākamie īrnieki būs cimperlīgi un iebildīs pret tabakas pievilkušos vonungu.

 • -2
  Didzis. Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Kādas tiesības policijai vaktēt uz balkoniem un lodžijām notiekošo?
  Vai tas nebūtu tāds pats privātās dzīves ierobežojums, kā ilgstoša lāzera spīdināšana logos, kas tika novērsta tikai pēc iesnieguma uzrakstīšanas?
  Atbildē varēsiet lasīt, ka noziedzīgs nodarījums nav noticis, tā ka viss mierīgi var atkārtoties.

 • -2
  P/i "Ventspils Komunālā pārvalde" Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Lūdzam Jūs griezties pie savas mājas pārvaldnieka, kurš var risināt dažādas ar mājas apsaimniekošanas jautājumiem saistītās problēmas.
  Ja vēlajās vakara stundās ir skaļa trokšņošana, tad par to varat informēt Ventspils pašvaldības policiju pa tel.28680808 vai 63680808.
  Bērnu laukumu uzturēšanu organizē mājas pārvaldnieks. Ventspils pašvaldība nodrošina rotaļu laukuma remontu gadījumos, kad tas ir nepieciešams.

 • -3
  Zeķe Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Arī deviņstāvenēs ir viena varone, kas baro cītīgi no 6ā stāva kaijas, metot lejā pārtiku un visu kas tik ienāk prātā, par ko ir teikts - bet kā pīlei ūdens. Nomētāti balkoni, auto aptaisīti, nemaz nerunāsim par to, ka zem logiem serenādes skan līdz nelabumam brīžiem, un otra idille - kaimiņš aiz sienas, kur, pat kāpņu telpā , kad attaisa paši durvis - viss pēc lētiem smēķiem, protams, uz balkona pīpēt - kāpēc ne, arī ne silts ne auksts, un tā pati māja - mm, jauniešu tusiņu vieta, dzerstiņi, ak jā, un pa vidu tam - bērnu t.s. sporta laukums, ko vairāk izmanto dzērāji, un vēl blakus suņu spots, kur ik pa reizei uzrodas viens neaudzināts suns, kas kauc un rej uz nebēdu tā it kā pirmo reizi mūžā svaigā gaisā ticis. Gan jau savilks bildi, kura ir šī devenes māja :) un nē, nav sūdzēšanās, bet piekrišana autoram, ka ar to sabiedrības kultūru - šajā pilsētā ir problēmas :D

 • -1
  Barons (Freiherr von ...) Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Zeķ kundz.
  Par tō Kaij barōšan-gan jau tō veccen dabus atmaksašan,kad kād Kaij būs viņ apķēzit,le zinat.
  Aber pīpot būt vaidziks katram ekš sav Istab oder Ķēķ.

 • 0
  Didzis. Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Savādi ļautiņi. Sūdzas par pīpmaņiem un kaiju barotājiem, bet ir ar mieru paciest totālu kontroli un filmējošus dronus pie guļamistabas logiem.

 • -10
  Kriska Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Pēc Ventspils noteikumiem pīpēt kāpņu telpās , uz balkoniem un lodžijām ir aizliegts, tāpat arī pieslēgt piespiedu ventilāciju pie ventilācijas stāvvada. Rīkoties, ķā saka Kom. pārvalde

 • -2
  Tārps Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Cilvēkiem kuri smēķē arī ir tiesības to darīt.
  Kur tad tam smēķēt???
  Mājai uz jumta???
  Vai varbut kaķu piemīstajos pagrabos.
  Nu tad ierīkojiet smēķētajiek kurilku

 • -2
  Tārps Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Cilvēkiem ir dzīvokļi
  Dzīvoklis ir cilvēka privātais īpašums
  Un balkoni arī ir privātie.
  Cilvēkiem nedrīkst pīpēt uz balkona tikai tāpēc ka kaut kādai slimai šizofrēnijas pārņemtajai vecenei kaut kas nepatīk.
  Man varbūt nepatīk kad vecenei kājās sarkani pantaloni neviss zili.
  Jums neliekas kad jūs nodarbojas ar debīlisma kalngalu

 • -7
  Kriska Pirms 2 nedēļām

  Tārpi- Jebkurš likums īr cilvēks tiesību ierobežojums. Bet likums īr likums

 • -2
  Tārps Pirms 2 nedēļām

  Kriskas kundze,jeb debīlisma pakaļlaiža.
  Lai pieņemtu un izstrādātu likumu,jāņem vērā arī cilvēktiesību normas.
  Nedrīkst pieņemt likumu kurš kaut kādā veidā ierobežo un pārkāpj cilvēktiesības.
  Tā notiek visā attīstītajās Eiropas valstīs.
  Ak jā es aizmirsu
  Mēs jau esam banānu republika

 • -6
  Kriska Pirms 2 nedēļām

  Tārpakungs, pīpē savā dzīvoklī cik vien gribi, Kas par problēmu? Kāpēc uz kautkurien īr jāiet?

 • -1
  Tārps Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Es jau teicu kad esi pakaļlaiža
  Gadījumā nestrada domē??
  Kura vienīgais par ko ir spējīga domāt
  Kā kādu izčakarēt

 • 0
  Vitolds Pirms 2 nedēļām

  Osķeregaiķes belih i pušistih ļuģei.
  Vozmožno, eto banaļnaja pļeseņ...

 • -5
  marsis Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  O, jā, var redzēt, ka pīpmaņi aizskarti.. ziļi, zaļi dūmi nāk...
  Tārpam un citiem pašnāvniekiem-pīpē savā istabā cik uziet!!!
  Jebkuram cilvēkam ir tiesības-arī nepīpētājam elpot svaigu gaisu!!!
  Ja runā par cilvēktiesībām un ierobežojumu- kāpēc man ar mašīnu jābrauc kā likumos paredz-varbūt es gribu braukt kā gribu-esmu brīvs cilvēks..?
  Pīpmaņi ir vieni no.. egoistiskākiem cilvēkiem, kā jebkurš atkarībnieks..
  Un var lamāties cik gribi,, izņemot rupjības neko citu jau nav ko gaidīt no šiem cilvēkiem...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: