Jautājums pašvaldībai

Megatonna | 29.11.2023, 17:26:35 | 1439

Par nekustamā īpašuma īpašnieku pienākumiem kopt īpašumam piegulošu, publiskā lietošanā nodotu pašvaldības teritoriju...

Komentāri (19)

  • 0
    Megatonna 29.11.2023, 17:27:22

    No 10.05.2012. spēkā esošie “Ventspils pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi” (zaudēs spēku 01.07.2024.) izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 43.panta pirmās daļas 5. un 6.punktu (minētais likums vairs nav spēkā, jo Saeima ir pieņēmusi un Valsts prezidents izsludinājis šādu likumu – “Pašvaldību likums” (pieņemts 20.10.2022., stājas spēkā 01.01.2023.).

  • 0
    Megatonna 29.11.2023, 17:27:55

    Šobrīd Ventspils mājas lapā publicētie saistošie noteikumi, kas attiecas uz pilsētas teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu , izstrādāti, pamatojoties uz likumu, kas zaudējis spēku. Vai Domes juristi var atbildēt, IR vai NAV izstrādāti un apstiprināti jauni saistošie noteikumi? Jo mājas lapā publicētie noteikumi pēc būtības ir NELIKUMIGI un zaudējuši spēku! Līdz ar to pašvaldībai nav likumīga pamata pieprasīt kopt īpašumam piegulošu, publiskā lietošanā nodotu pašvaldības teritoriju! Piemēram, Bauskas novada pašvaldība jau augustā ir apstiprinājusi jaunus saistošos noteikumus par šo tēmu...interesanti ir tas, ka šajos noteikumos ir teikts, ka īpašniekam jāuztur kārtībā un jākopj tikai sava īpašuma teritorija, bez pieguļošiem bonusiem!

  • -6
    Kristiāna 30.11.2023, 15:11:29

    Teju visur pasaulē cilvēki saprot un pieņem šo. Pat citviet Latvijā visiem ir saprotams, ka tā ir, kāpēc tā ir. Un tad ir ventspilnieki, kas raduši, ka viņiem visu uz paplātes pienes un izdara viņu vietā...
    Pat Jūrmalā un Mārupē ir šādi noteikumi, ka jāuztur sava piegulošā teritorija. Tas nav kaut kāds Ventspils izdomājums, tā ir pasaulīga prakse.

  • -2
    Būvniecības administratīvā inspekcija 01.12.2023, 11:34:18

    Būvniecības administratīvā inspekcija informē, ka Ventspils pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi Nr. 7 esošā redakcija ir spēkā un atbilstoši Pašvaldības likuma pārejas noteikumiem, saistošie noteikumi jāpārizdod līdz 01.07.2024. Pašlaik notiek darbs pie jauno Ventspils pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumu izstrādes.

  • 0
    Гроссмейстер 01.12.2023, 14:10:08

    Visur pasaulē esot... Šīs nu gan ir labs arguments (kad citu nav). Šāda norma tīrīt sniegu no pašvaldības īpašumā esošām ietvēm ir muķļība, nekas vairāk. Ja man pieder māja ar zemi - tas ir mans privātīpašums. Aiz manas zemes ir pašvaldības īpašums - ietve, kur staigā visi cilvēki. Tur, kur beidzās mans privātīpašums (pie žoga vārtiem), tur man vairs nav nekāda daļa, ir sniegs, nav. Pašvaldībai ir jātīra visas savas ietves!!!

  • 0
    Megatonna 01.12.2023, 16:21:16

    Pašvaldības likuma pārejas noteikumos rakstīts, ka līdz jaunu saistošo noteikumu spēkā stāšanās dienai, bet ne ilgāk kā līdz 2024. gada 30. Jūnijam, piemērojami uz likuma "Par pašvaldībām" normu pamata izdotie saistošie noteikumi, ja tie nav pretrunā ar šo (jauno) likumu.
    Pašvaldību likuma 4. pantā teikts, ka autonomo funkciju (tajā skaitā pašvaldības teritorijas kopšanu un uzturēšanu) izpildi finansē no pašvaldības budžeta......(vai valsts).
    Vai esošo saistošo noteikumu prasības nav pretrunā ar jaunā likuma 4.pantu? Izskatās, ka ir, jo noteikumos minētais pašvaldības sniegtais atbalsts ir diezgan formāls – rudenī tiek piedāvāts izvest sagrābtās lapas un saņemt ietvju kaisāmo materiālu, taču privātīpašniekiem par savu naudu jāiegādājas zāles pļāvējus, degvielu, grābekļus, sniega lāpstas un ledus skrāpjus.

  • 0
    Megatonna 01.12.2023, 16:22:56

    Vai jaunajos noteikumos tiks iestrādāta pašvaldības teritorijas uzturēšanā ieguldīto privāto līdzekļu kompensēšanas kārtība? Vai tiks ievērots samērīguma princips? Kad pie vienādas zemes īpašuma platības vienam īpašniekam nepieciešama tikai lāpsta un slota šaura trotuāra notīrīšanai un zāle nav jāpļauj vispār, kamēr otram gada laikā jāiegulda nez cik reižu vairāk līdzekļu, jo viņa zemes gabals atrodas ielu krustojumā, robežojas ar platiem totuāriem un platiem zālajiem .... netiek ņemts vērā ieguldītā darba laika apjoms un ieguldītās naudas daudzums, īpaši gadījumā, kad divi privātīpašnieki pašvaldībai samaksājuši vienādu zemes nodokli par vienāda izmēra zemes īpašumu, bet kopjamās platības lielums ir atšķirīgs.

  • 0
    Kondrāds Karlovičs 29.11.2023, 19:03:06

    Atbilde būs pēc svētkiem , ap Lieldienām tā ap Jāņiem.....

  • 0
    Didzis. 29.11.2023, 19:25:35

    Tas būs ap Jāņiem, Mārtiņos, Pēc pusnakts, tieši dienas vidū, Kad basiņām, es zābakos Pēc baltas puķes jūrā bridu.

  • -1
    Didzis. 30.11.2023, 15:56:33

    Bet pārpasaulīga prakse, vismaz Ventspilī, ir ignorēt iedzīvotāju uzdotos neērtos jautājumus!

  • 0
    Temīda_157 30.11.2023, 21:22:10

    Jā, laiks iet un mainās arī paradumi. Pavisam drīz mums vairs nebūs iespēja uzdot jautājumus, vien lasīt statistiku par sīpolpuķu skaitu un skatīties fotogrāfijas ar lentīšu griešanu kārtējo nerentablo būvi atklājot.

  • -1
    Tārps 01.12.2023, 01:42:21

    Un kurš pie tā visa ir vainīgi????
    Ja ne mēs paši??

  • 0
    Kondrāds Karlovičs 01.12.2023, 09:01:47

    Tārps , beidzot saprati , ka arī esi vainīgs pie visa bardaka , par ko tu sprediķus raksti ...

  • -2
    Tārps 01.12.2023, 11:27:35

    Es vizmaz forumā šūmējos
    Bet jūs nekko citu nerotat ka vien mani nod****,un maukt tada stabulē,kā to prasa sabiedrība
    Nu pasakiet kad ta tas nav

  • -2
    Tārps 01.12.2023, 11:30:30

    Jo nekko citu ka izdabāt ,ja kungs,klausos kungs,labi kungs,jā kungs
    Nekko citu neprotat.
    Neprotat uzsist kulaku galdā,un neprot pateikt savu vārdu,iebilst,utt ..

  • -3
    Tārps 01.12.2023, 11:33:34

    Es tagad nopirku jaunas tehnoloģijas, tāpēc es jums nevaru vairs makssāt tadu summu.
    Labi kungs,ja kungs saprotu...ok kungs es pagaidīšu kungs,un aizziet degunu nokāris....
    Forša tautas domāšana un forš mugurkauls

  • 0
    Kondrāds Karlovičs 01.12.2023, 12:36:21

    Tārps nopircis jaunas tehnoloģijas, nu un ..mērkaķim pistoli nevar dot , viņš var izšaut , vai iebāzt kaut kur ... Būvniecības inspekcija - saistošie noteikumi jāpārizdod līdz 01. 07.2024. kam jāpārdod , par cik un kam , nedaudz kļūdījos tā ap Jāņiem štelles būs , un apstiprinās tā pēc Ziemsvētkiem . tā pēc Jāņiem 2025 gadā..

  • -1
    Tārps 01.12.2023, 16:58:33

    Kuš,kuce,būdā
    Izguli dzērumu

  • 0
    Kondrāds Karlovičs 01.12.2023, 20:01:12

    Tārps apvēmies ar piečurātām biksēm meklē kuces , laikam vecenes sagribējies nerātnelis izvirtulis .

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: