Enkuru parka koki ar tārpeim.

Kofers | 14.06.2023, 12:03:02 | 1813

Labdien.
Jautājums ir par Enkuru parka koku kvalitāti pie dīķīša ar plostu. Vai tiešām nu neviens no mūsu kuplā koku komisijas locekļu kolektīva ne reizi nav nostaigājis garām kokiem pie trenažieriem. Lūdzu kāds kura atbildībā šī vieta ir aizejiet un apskatieties uz to ievu ar tārpiem zaros. Zari ir līdz zemei un pilni ar tārpiem. Tiem trenžieriem pat tuvumā nevar pieiet, nerunājot par komfortablu izmantošanu. Lūdzu pieceliet savas dižciltīgās pakaļas un draudzīgi aizdodaties to vietu apsekot.

Komentāri (19)

  • 0
    Kurzemnieks - 14.06.2023, 13:16:44

    Šie kāpuri,cik zināms,cilvēkam nav bīstami.

  • 0
    Covid 19-24.ventspils.lv 14.06.2023, 14:18:47

    Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) eksperti skaidro, ka ievu tīklkodes ir parasts ievu kaitēklis, kas cikliski savairojas masveidā, atsevišķiem ievu kokiem nograužot lapas pilnībā un ar tīmekļiem satīklojot visu koku. Citu sugu kokiem tas kaitējumu nenodara.

  • 0
    Marta P 14.06.2023, 14:47:53

    Nu cilvēks acīm redzot vēlas lai nozāģē koku tikko tajā parādās kāds kukainītis. Jo parkā tas neiederas.

  • 0
    P/i "Ventspils Komunālā pārvalde" 14.06.2023, 14:31:37

    Informējam, ka Parasto ievu koku ziedēšanas laikā un pēc tam ir tendence, ka tos pārklāj tārpi un pinumi, taču šī iemesla dēļ kokus nezāģē nost vai nelasa nost kāpurus. Līdz ar pirmajām lietavām šie kāpuri paši izzudīs. Šī lieta dabas pārvaldei ir zināma un šis ir viens no gadījumiem, kad dabas likumos nav jāiejaucas.

  • 0
    Cements 14.06.2023, 14:33:44

    Tiešām šie tārpiņi jums virsū skrien? Es nevēlētos, ka šos tārpiņus indē ar kādu ķīmisku vielu.. tas tomēr ir lielāks posts.

  • -3
    Martins. B. 14.06.2023, 17:32:30

    Enkuru parks ir ļoti nolaists, pat bīstami tur iet pa laipiņām, ka kājas neizlauž.
    Ventspils nav vēl gatava t<ristu sezonai, ko visvairāk uzsver, ka dara visu, lai tūristiem šiet būtu labi.

  • 0
    Marta P 16.06.2023, 13:16:39

    nu, nu, nu.. Šitik skarbam izteicienam prasās vismaz viena bilde ar reālu piemēru, citādi izklausās pēc kārtējās "viss slikti" iršanas.

  • 0
    Tārps 14.06.2023, 22:15:31

    Agrāk enkuru parku kopa,tīrīja laboja ja kas bija salausts.
    Kad iet virzienā kur iet uz sērfotāju zonu,dīķītis aizzaudzis ar kaut kādām gļotām Kas tad nu,nav kas tīra,sakopj???
    Vai varbūt patīrīja,patīrīja un apnika

  • 0
    Marta P 16.06.2023, 13:18:13

    tas ir parks, tajā ir jābūt arī dabīgajai videi. Dīķīši nav aizauguši, bet tos nevar sterilizēt, lai tajos uzturētos dzīvība, kas savukārt piesaista jau tālāk dažādus putnus. Lai tas būtu īsts parks ar iemītniekiem, tajā ir jāsaglabā dabīgā lietu kārtība arī.

  • 0
    Tārps 14.06.2023, 22:42:25

    Kāpēc enkuru parkā kur atrodas enkuru ekspozīcija.Kur klāt ir pieliktas metāla plāksnītes ar uzrakstiem par enkuriem
    Pasakiet lūdzu,kā uz tām plāksnītēm var ko izlasīt Tās taču ir tā norūsējušas kā arprāc.
    Es kaut kad rakstīju un piedāvāju variantu par atjaunošanu
    Ziniet kāda bija atbilde???
    Nekāda.Laikam domā kad rūsa pastāvēs pastāvēs un pati pazudīs

  • -3
    Kofers 15.06.2023, 08:29:31

    O super, ir kāds noreaģējis. Ir saņemta atbilde no Kumunālālās Pārvaldes. Paldies izlasīju, tagad es zinu kādi ir dabas dabīgie procesi. Vēlreiz paldies. Cik saprotu, Jūsu atbildība ir ievas enkuru parkā. Lieliski. Tātad es nojaušu, ka Komunālā pārvalde nav sapratusi, kur ir manā skatījumā sāpe. Galvenā problēma nav kāpuros, kuri paši izzudīs, kad pienāks īstais brīdis to es zinu, bet problēma ir tais zaros, kas ir uz tiem trenažieriem noliekušiem. Vai tad tos nav iespējams vismaz daļēji apzāģēt, lai varētu komfortabli cilvēki tos trenažierus izmantot ?

  • 0
    Covid 19-24.ventspils.lv 15.06.2023, 14:51:33

    Nu,nezin,tēmā kā galvenā problēma bija pieminēti kāpuri,jeb "tārpi",nevis zari kā traucēklis piekļūšanai pie trenažieriem!
    Vai vēl kāds,izņemot mani,to tā saprata?

  • 0
    Marta P 16.06.2023, 13:20:09

    Nu galvenā sāpe kopumā ir koki parkā. autore laikam grib lai visus izzāģē, lai nav tur dzīvība, tad nebūs ne kukaiņu, ne tārpu, ne zaru.

  • 0
    Hūtis 15.06.2023, 16:04:26

    Nu jau raksta autore pārspīlē. Vēl vakar tur biju un neviens koks netraucēja izmantot trenažierus, ja nu vien pašai nepatīk tārpi un daba.
    Bet kas ir traucējoši ir suņu saimnieki, kuriem ir pilnīgi pajāt par to, ka parkā nedrīkst iet ar suņiem. Kur skatās līdzi pašvaldības policija? Lūdzu uztaisiet reidu vismaz nedēļu un pasēdiet parkā katru vakaru no 20.00 līdz kādiem 22:00.
    Es ejot cauri parkam uz pludmali saskaitīju vienlaikus kādus 8 suņus, kur daži no tiem pat bija bez pavadas. Kas jūs suņu saimnieki ar galvu nedomājat? Visur ir saliktas zīmes bet tās klaji tiek ignorētas!

  • 0
    Hūtis 15.06.2023, 16:07:02

    UN SUŅI TUR IR KATRU DIENU, REGULĀRI!! Suņu saimnieki, ejiet uz 10. Laipu, nepie*irsiet vienīgo labo parku Ventspilī. Man piemēram riebj ka cenšos tur mierīgi atpūsties bet kāds tikko izpeldējies suns pieskrien pie manis klāt ar savu smirdīgo kažoku. Parkā arī ir daudz bērni, vai saimnieki vispār domā ar galvu?

  • -2
    +Arājs 1488/2 15.06.2023, 18:54:10

    Tad varbūt vajag tos suņus pacienāt ar ko tādu,kas padarīs to reizi par pēdējo.Ne visi saimnieki iemācījuši saviem kustoņiem,ka no svešiem neko neņemt...

  • -3
    Kas i ko?! 21.06.2023, 08:34:02

    Arājs varētu ar kaut ko pēdējo reizi aizrīties.

  • -1
    Kofers 21.06.2023, 08:11:08

    Paldies atbildīgajiem dienestiem, ka tomēr kāds arī fiziski noreāģēja un tomēr uz parku aizdevās. Tagad ir daudz labāk. Paldies.

  • 0
    P/i "Ventspils Komunālā pārvalde" 21.06.2023, 11:10:35

    Informējam, ka šodien tika veikta traucējošo zaru apgriešana Jūrmalas parkā pie trenažieriem. Paldies par iesaistīšanos pilsētvides sakārtošanā!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: