Ogļu putēšana UN VISPĀR

Pornieks | 15.05.2023, 18:11:11 | 2388

Mīļie draugi, vēl ir tikai maijs.
Pilsētā uz soliņa apsēsties nevar, jāklāj avīze uz dēļiem. Kaķis ar raibi baltu spalvu viss pelēks staigā.
Cik vasaru vēl šitā te ies, ar ko Vides dienests nodarbojas, nav nevienam jāatbild?
Tā ir Zemes Māte kas sten zem savu bērnu nežēlīgajiem soļiem, mēs gribam lai Viņa ceļas pret mums un aprok?

Komentāri (35)

 • 0
  Merkakits Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Reiz uz šādu jautājumu Vides dienests atbildēja, ka oglu putekļu koncentrācija gaisā ir normas robežās. Nopietni? Kāda oglu putekļu norma var būt Latvijā, zemē kur ogļu ieguve nenotiek?

 • -2
  Marta P Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  Šo kontrolēt ir brīvostas uzdevums un Vides dienesta uzdevums. Diemžēl, šīm divām iestāde, manā skatā, ventspilnieku labsajūta ir ļoti tālu prioritāšu sarakstos. Taču oglēm ir tas slēgtais terminālis, kāpēc to neizmanto? Vai tiešām brīvosta nevar to uzlikt kā obligātu? Protams, kaut kas jau arī no tā putēs, bet mazāk. Vai arī tad tai kraušanai un putināšanai ir jābūt krietni dārgākai un tad ar to uzcenojuma % kaut kā ventspilniekiem jāatlīdzina.. Nu nedrīkst mūs, piedodiet, čakarēt un nedot nekādu labumu.

 • 0
  Skeptiķis no malas Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  Šoreiz piekrītu Martai P.

 • 0
  Pornieks Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Kāds var pasacīt no kurienes tas labums mums nāk, no Ugļedaras?
  Man būs grūti pieņemt ka viss tiek padarīts par kaut kādu industriālo zonu, ka tikai bizness griežas. Atvainojiet, te citi cilvēki arī dzīvo kam ar to nav cairāk sakara kā grills pa Jāņiem.

 • -1
  Pornieks Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  Es taka brīnojas, kur man tās daudzinātās sankcijas palikušas??
  Ukraiņu Donbasa nav jau deviņus gadus, man tā aptuveni šķiet...

 • -2
  Kriska Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  Atraduši par ko čīkstēt!! Aizmirsuši, kā 30-40 gadu atpakaļ dzīvojām? Upe bija pilna ar kuģiem - visur kautkas notika. Un dzīvi palikuši - mūs glābj vējš. Porniek, jānēsā līdzi plastmasa maisiņš vai avīze ko zem d... paklāt. Kur īr problēma?

 • -1
  Pornieks Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  Kriska, nu tu vienreiz GĀZ, dēļ kā tad tie soliņi taisīti, avīzēm, vai?? Recidīvs šitas ir un ja nav likuma tad pēdējais laiks tādu rakstīt! 30-40 gadu atpakaļ kāds vismaz cīnījās pret visu padomju varu kad putēja kālijs un gūtniecēm tanī mājā kur tagad kuģu teminālis bija neiznēsāti augļi, JŪS VISI AIZMIRSUŠI ESAT?!?! Varbūt atveram austrumu robežu un dzīvojam brālīgajā saimē kā toreiz?

 • 0
  Pornieks Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  ABORIGĒNIEM - PĀRPALIKUMS!
  https://www.youtube.com/watch?v=2q4qBdlORdk

 • -2
  Kriska Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  Porniek tādā sausā laikā putekļu tāpat daudz, bez oglēm. Gribi teikt,ka
  mūslaikos sieviešu veselība visaugstākā līmenī. Tikai kur tie bērni? Bērnu dārzi, skolas slēdzās ciet vienas pēc otras.

 • -1
  Pornieks Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  Pornieks nevaino debesis par to ka sūta mums lietu.
  Turpretī viedoklis par to ka aborts ir tā kā normāla lieta ienācies līdz ar tehnoloģiju attīstību. Vajadzētu būt kaut kādām tehnoloģijām kas atrisina zafti pirms tā izlijusi, tā kā patriots gāž zemē kindžalu NEVIS OTRĀDI.

 • 0
  Riebeklis Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Kas ir porniek,nevari pārdzīvot ja nepaliki stāvoklī,vai par to ka bērns sanāca mels,jo klāt piejaucās ogļu putekļi

 • -1
  juris700 Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  Marta P..atbildu uz jūsu jautājumu..Juri, interesanto vai dzīvojat uz šīs ielas vai netālu esošajā daudzdzīvokļu mājā un vēlaties, lai lēmums tiktu pieņemts izdevīgs jums, ne šīs ielas iedzīvotājiem???
  Jā esu Ausekļa ielas iemītnieks un kom pārvaldei visu kontakt info savu nosūtīju,tik klusums no šiem,laikam aptaisījušies vai gatavo šķidro atbildi

 • -7
  Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  Atbild Vides uzraudzības nodaļa:
  Ja akmeņogļu putēšana un tās iemesli interesē pēc būtības, aicinām vērsties valsts iestādē – Valsts vides dienestā. Dienests izsniedz piesārņojošās darbības atļaujas un kontrolē tās nosacījumu izpildi. Kurzemes reģionālās vides pārvalde kontakti: tālr. 63626903, e-pasts: kurzeme@vvd.gov.lv.

 • 0
  Skeptiķis no malas Pirms 3 nedēļām, 2 dienām

  Savukārt pati Vides nodaļa ventspilnieku labā,ogļu putekļu sakarā, nevar pakustināt ne pirkstu. Vienkāršs jautājums - kas Valsts vides dienestā varētu panākt vairāk - cilvēks parastais vai domes Vides uzraudzības nodaļa ???

 • -1
  pastnieks Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  hmm..akmeņogļu, rūdas utml beramkravu pārkraušana brīvā veidā..pilsētas centrā, kā 19.gs...augsti godātā Vides uzraudzības nodaļa nespēja paredzēt, kad izsniedza saimnieciskās darbības atļauju attiecīgajam uzņēmumam, ka būs putēšana un tās iemesli interesēs pēc būtības..vārdu salikums ta kāds!!..ko tracinat mīļos ventiņus..jūs kā glumi zuši lokani..

 • -5
  Marta P Pirms 3 nedēļām, 2 dienām

  Par šo ir jāziņo Valsts vides dienestam: https://www.vvd.gov.lv/lv/zino-par-vides-parkapumiem
  Tev skaidri pateikts, ka darbības atļauju izsniedz vides pārvalde, valsts iestāde, nevis pašvaldība.
  Vēl pāris gadus atpakaļ dome ar iedzīvotājiem vides dienestā rīkoja sapulci, kur prasīja to stingrāk kontrolēt. Vienīgie kas ir pret ierobežošanu ir vides dienests un brīvosta.

 • 0
  Skeptiķis no malas Pirms 3 nedēļām, 2 dienām

  "Vēl pāris gadus atpakaļ dome ar iedzīvotājiem vides dienestā rīkoja sapulci...." - tātad pēdējo reizi dome pret ogļu putekļiem cīnījās pāris gadus atpakaļ. Skumji.

 • 0
  Pornieks Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  Man arī šķiet ka laikmets ir cits, apjomi citi, piesārņojuma dažādība pilsētvidē cita. Es, atklāti sakot, piezvanīju gan. Jo viss karstums vēl tikai priekšā, ja būs no jauna, aicināja patraucēt vēl.

 • 0
  pastnieks Pirms 3 nedēļām, 2 dienām

  Marta P..vai esi veikusi jebkāda veida saimniecisko darbību pilsētā?..pat saldējuma kiosku nevar atvērt bez domes saskaņojuma...tu kā korķis visām pudelēm..un tāds patups..

 • 0
  Pornieks Pirms 3 nedēļām, 2 dienām

  O, saldējumu kiosks??
  Es sāku kaut kā domāt, varbūt ja analīzes nav iztaisītas, varbūt tas nemaz nevienam nav kaitīgs. Nu kā tu vari zināt, nu un kas ka apsēžoties uz soliņa atkal tur izrādās, pirms tam bērni sēdēja un atstāja to saldējumu un īstenībā var jau izmazgāt arī.
  Jā bet - līdzīgi naftai - akmeņogles pieder pie fosilo kurināmo grupas un lai arī pasaulē iegulu vēl ir ļoti daudz, būtu pieļavums ka kādreiz vispār ogles varētu beigties. Turklāt, piedošanu, saldējums parasti ir BALTĀ KRĀSĀ.

 • -5
  Marta P Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Tātad mazas iestādes kā saldējuma kiosks - protams, skaņo dome. Bet šis ir kaut kas pilnīgi cits. tā ir piesārņojošas darbības atļauja, ko izsniedz valsts vides dienests. Es nezinu kā saldējums jātirgo, lai tik ļoti traucētu apkārtējiem, kā ogļu pārkraušana.. Atradis salīdzinājumus..

 • -2
  LV Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Es domāju, kā Brīvostas pārvaldei jāuzņemas par prominādes un apkārtējo rajonā no ogles putekļiem tīrīšanas (soliņi, privātmāju logi). Ja paši nevar nodrošināt tīrību, lai maksā tiem kuri varēs to darīt.

 • 0
  Skeptiķis no malas Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Nebūtu slikti , jo citādāk bizness uz ventspilnieku veselības rēķina. Jau gadiem............

 • -2
  Marta P Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Par šo jau sen tiek runāts, ka brīvostai būtu gan jānovērš esošās neērtībās, gan jākompensē radītie traucējumi un kaitējums veselībai, ik viena ventspilnieka veselībai.

 • 0
  Skeptiķis no malas Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Kur palikuši "elektroniskie deguni " , tie vēl darbojas ???

 • -2
  Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Atbild Vides uzraudzības nodaļa:
  Darbojas elektroniskie deguni, kurus uzstādījuši uzņēmumi, kuriem atļauts pārkraut naftas produktus, kas rada nepatīkamas smakas - SIA ”’Ventspils nafta” termināls “un AS ”Ventbunkers”. Elektronisko degunu datiem seko līdzi paši uzņēmumi un Kurzemes reģionālās vides pārvaldes speciālisti.

 • 0
  Cibiņš Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Apbrīnojami! Urrā, MartaP.!! Mākslīgā intelekta iespējas tiešām ir neizsmeļamas, uz jebkuru jautājumu atbilde seko momentā.

 • 0
  Marta P Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Nē nu paldies, paldies. Šo es varētu iekļaut savā cv, tik atzinīgus vārdus.

 • 0
  Skeptiķis no malas Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Vai tad ogles parasti vasaras laikā nelaistīja ar ūdeni ? Tagad vējiņš pūš , ogles put , bet ventspilnieki bezspēcībā var noplātīt vien rokas.

 • 0
  Ventspils brīvostas pārvalde Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Laistīšana notiek. Turklāt uz Ventspils brīvostas pārvaldes ēkas tagad ir uzstādītas kameras, kas ļauj Valsts vides dienesta speciālistiem sekot līdzi visam procesam tiešsaistē visu diennakti, lai, gadījumā, ja speciālisti konstatē nepilnības, varētu operatīvi reaģēt.

 • 0
  Skeptiķis no malas Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Varu pateikt tikai to , ko pats redzēju. Vakar ap 11-tiem neviens neko nelaistīja, bet ap 18 -tiem laistīja. Šorīt arī laistīja.

 • 0
  LV Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Murgs. Uzņēmumi paši sev kontrole un uzstādījuši elektroniskās degunus )))
  Tas ir tas pats kā pārkāpēji sev tiesās un sodīs )))

 • -4
  007 Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  es tos cikstetajus nesaprotu,ja kas nepatik ir taks iespeja dzivot citur,citaas pilsetas,laukos,nebus ne puteklisi,ne troksni,ne smakas

 • 0
  Skeptiķis no malas Pirms 2 nedēļām

  Pilnīgākā demogoģija ! Kāpēc ventspilniekiem ir jāpārceļas citur , ja ogļu putekļus rada 1 uzņēmums ? Kāpēc ir jācieš ventspilniekiem , ja uzņēmums negrib ievērot sanitārās un veselības normas ? Pilsēta jau bija , pilsētnieki jau bija nopirkuši / uzcēluši mājas , nopirkuši dzīvokļus , kad sāka pārkraut ogles atklātā veidā, Kāpēc ventspilniekiem ir jāmūk prom , ja viens uzņēmums viņiem spļauj virsū. Kas kompensēs izdevumus ? Lai pārkrauj ogles kaut kur citur - starp Ventspili un Pāvilostu- kur nav apdzīvotu vietu. Lai ogļu pārkrāvēji vācas prom no Ventspils , ne ventspilnieki.

 • 0
  Marta P Pirms 2 nedēļām

  Bet kādēļ brīvosta neliek izmantot slēgto pārkraušanas termināli oglēm? Tam taču tas tika veidots, ne?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: