Malka

Proximus | 03.04.2023, 22:07:37 | 2768

Šodien netālu no reņķu dārza tika nozāģēti daži veci koki. Cik saprotu, šī malka nonāca Ventspils katlu mājā, apkures tarifu samazināšanai. Vai varbūt es kļūdos?

Komentāri (17)

  • 0
    Martins. B. 03.04.2023, 23:35:40

    Katlu māju kurina ar šķeldu, tad vajadzēja uz vietas viņus sasmalcināt.
    Nākošreiz aizej un uzprasi, uz kurieni vedīs?

  • 0
    Kurzemnieks - 04.04.2023, 05:12:06

    Kokus zāģē patvaldības nolīgts uzņēmums.Un droši vien,ka ar to sazāģēto malku tiem tiesības rīkoties pēc pašu uzskatiem.

  • -4
    Marta P 05.04.2023, 15:44:02

    Protams, ka pašvaldība slēdz līgumu par koku zāģēšanu. Tā pat kā pašvaldība nevar no zila gaisa izdomāt kurus kokus zāģē, kurus ne. Visam ir jābūt ar pārbaudēm un skaidrojumiem. Un atbilstoši visiem likumiem un noteikumiem.

  • -1
    P/i "Ventspils Komunālā pārvalde" 04.04.2023, 16:34:46

    Atbilstoši līguma nosacījumiem koksne paliks uzņēmēja rīcībā, līdz ar to pašvaldībai ir lētāki izdevumi par koku zāģēšanu un celmu izņemšanas pakalpojumiem.

  • -2
    Kriska 04.04.2023, 21:28:10

    Pēc tam uzņēmējs pāŗdos kā šķēldu pašvaldības uzņēmumam Siltums par biržas cenu. Kurš ir ieguvējs un kurš zaudētājs?

  • -3
    Proximus 04.04.2023, 22:10:44

    Pilsētā ir arvien vairāk bīstamu koku. Dzintaru ielā izcirsts vesels parks. Es vēlētos uzzināt kritērijus, pēc kuriem tiek noteikta koku bīstamība. Man šķiet, ka tie koki, kas pārdzīvoja pēdējās vētras, vairs nebija bīstami. Es saprotu, ka neviens nevēlas būt atbildīgs par to, ka kādam uz galvas uzkritis koks. Pārsteidz tas, cik viegli tiek pieņemti lēmumi par koku ciršanu.

  • -4
    P/i "Ventspils Komunālā pārvalde" 05.04.2023, 10:25:11

    Pilsētā koku bīstamību un lēmumu par to ciršanu izvērtē Ventspils valstspilsētas pašvaldības Apstādījumu saglabāšanas komisija. Savukārt Dzintaru ielā likvidētie koki bija bojāti, līdz ar to Apstādījumu saglabāšanas komisija izdeva atļauju veikt to ciršanu.

  • -2
    Proximus 06.04.2023, 21:09:12

    Veiksim nelielu aprēķinu. 22 koki x 4 kubikmetri x 50EUR = 4400 EUR - -500 eiro par malkas sagatavošanu = 3900 EUR par malku. Darbs: 4 darbinieki x 7 dienas x 8 stundas x 10 € = 2240 €. Ja pieskaita tehnikas un administratīvās izmaksas, par darbu vispār nav jāmaksā.1 Jautājums. Cik uzņēmums saņēma par darbu? 2 Jautājums: Kāpēc šajā joslā nebija neviena nebīstama koka?

  • 0
    P/i "Ventspils Komunālā pārvalde" 11.04.2023, 13:59:10

    Labdien. Informējam, ka jūsu veiktie aprēķini neatbilst patiesībai, jo apjomos nav tikai zāģēšana, bet gan celmu frēzēšana un citi darbi. Ventspils pašvaldība organizē publiskos iepirkumus par koku ciršanu pilsētā, nolikumā atrunājot specifikācijas, ko uzņēmēji, piesakoties iepirkumiem, arī ņem vērā. Ja pēc jūsu aprēķiniem varat galvot par šādu neticamu ekonomiju, tad aicinām arī jūs pieteikties publiskajos iepirkumos šo darbu veikšanai, tā vietā, lai anonīmi sniegtu šādus apgalvojumus portālos.

  • -1
    Proximus 11.04.2023, 13:29:36

    Komunālā pārvalde pārtrauca komentārus, tātad izmaksas esmu aprēķinājis pareizi.

  • -1
    Proximus 11.04.2023, 15:09:16

    Paldies komunālai pārvaldei par tik izsmeļošu komentāru. Es neprotu zāģēt kokus, es varēšu tikai izanalizēt veiktā darba tāmi. Vai jūs to publicēsiet interesentiem?

  • -7
    P/i "Ventspils Komunālā pārvalde" 11.04.2023, 17:02:07

    Atbilstoši Publisko iepirkumu likumam pēc veiktā iepirkuma tāmes publiski nav pieejamas, pretējā gadījumā tas ir Konkurences likuma pārkāpums, ja tiek publicēta kāda pretendenta tāme. Par konkrēto iepirkumu vai citiem jautājumiem, lūdzam sazināties ar mūsu iestādi pa tālruni 63624269 darba dienās līdz plkst. 17.00, bet piektdienās līdz plkst. 16.00

  • 0
    Proximus 11.04.2023, 21:51:55

    Tā ir demokrātija visā tās krāšņumā.Mums, nodokļu maksātājiem, nav atļauts uzzināt, kā tiek tērēta mūsu valstij samaksātā nauda.Iepirkumu un konkurences likums ir svarīgāks par valsts pilsoņa un nodokļu maksātāja tiesībām saņemt informāciju par pilsētas pašvaldības līdzekļu izlietojumu.Esmu pārliecināts, ka šāda veida informācijai vajadzētu tikt automātiski publicētai ventspils.lv.Tā būs reāla demokrātija.Zvanīt un lūgties pēc informācijas par to, ka kāds tērē manu naudu, ir plutokrātija.

  • -4
    Marta P 12.04.2023, 13:52:43

    Visa informācija par līdzekļu izlietojumu jau ir pieejama. Budžeti ir publiski, budžetu tēriņi pa periodiem ir publiski - ņem un skaties.
    Nevienam nav pienākums pie katra iedzīvotāja aiziet un viņam saprotami atskaitīties par katru centu. Bet ir jāatskaitās par visu iztērēto un tērēt var tikai likumam atbilstoši. Ja interesē detalizētākas atskaites - skaties veiktos iepirkumus, skaties budžetu izlietojumus un analizē. Būs vismaz saturīgāka laika pavadīšana, nekā komentēšana.

  • 0
    Proximus 12.04.2023, 16:34:06

    Marta P. Lūdzu, ievietojiet atsauci uz šo informāciju.Jūs neuzrakstījāt, kur skatīties.Mani interesē šī konkrētā darba tāme.

  • 0
    Kriska 12.04.2023, 20:36:01

    Proximus- izvērsto tāmi neuzzināsi, bet līguma gala summu var uzzināt. Ja tas bija konkurss, to var atrast Iepirkumu biroja mājas lapā, ja tas bija cenu aptauja - tikai pie pasūtītāja - un tas nav noslēpums. Bet tikai kopsummu

  • 0
    Proximus 13.04.2023, 08:10:20

    Paldies par padomu.Cik slikti mēs esam informēti par pilsētas pašvaldības līdzekļu izlietojumu. Tas ir pārsteidzoši.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: