80"-to farcovšiki Ventspilī...

GRU | 12.01.2023, 16:04:37 | 3387

Sveiki.
Ņemot vērā,ka Ventspils padomijas laikā bija jūrnieku pilsēta, ar visu no tā izrietošajām sekām :) (spekulanti/farcovšiki,valūtas prostitūtas u.t.t.) ierosinu (kamēr vēl ta laika dalībnieki ir vēl dzīvi ;) ),padalīties ar to laiku dalībnieku interesantsākajiem stāstiem,piedzīvojiem... tajā laika biju sīks,bet joprojām viena no lielākajām bērnības atmiņa ir Ventspils komisionka...ar sudrabainajiem Sharp,Sony,Panasonic magnetolām (700-2500 rbļ.)...kasetēm un citiem man nesasniedzamiem sīkumiem(vienu kaseti ar oriģinālu ierakstu, gan man bērnībā uzdāvināja dzimšanas dienā,kuru glabāju joprojām)...varbūt ir kāds,kas tajā laika tur strādāja par pārdevēju un var padalīties ar atmiņās? Apm.tā...ceru uz atsaucību,Paldies!

Komentāri (20)

 • -1
  Kondrāds Karlovičs Pirms 3 nedēļām, 2 dienām

  Farcovšiki un citas interesantas personas jau gandrīz visi citā dimensijā ! Kam vairs ir Sony kasetes , vai Majak magnetafons un lentas ? Plates tagad ir modē ! Cigaretes vairs nav tādas , Camel bez filtra , vai More ar smaržu..Tad bija jaunība .....

 • -5
  Neko Pirms 3 nedēļām, 2 dienām

  Hm jjā ,tagad tev tas viss iir.Pat nevajag ,majak,kasetes diskus,un tt.Pat ir dilstoši džinsi,jubilejas montāna,ar slēdzējiem aizmugurē,un ergli uz pakausi.Bet vai taviem bērniem,jeb mazbērniem ,ir nakotness šeti,vai vinim pēc,izglītibas beigšanas ir šeti pieprasiti LV.Vai vinus darba devējs apmaca,un darba ņēmējus tur godā.Ka tad kad bija vorsovšķiki un ttt.Vis kas jus intereswē,varsovšķiki,valotus prostetūtes,un ttt.Tagad to visu dara atklāti un likumīgi.Bet par tiem ,kuri pelna godīgi savu iztiku,un tt ir nospļauties.ŽĒL.

 • 0
  ventspilnieks 36,7 Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Majaks vēl ir, bet tā jau jauno laiku prece. Vispirms bija Milton džinsi, plates. Pirmās disenes Ādženē spēlēja no platēm. Amazone tad nebija un Melodija netirgoja, piemēram, Black Sabbath vai ABBA pirms mēneša izdoto plati.
  Kam bija vēriens, iepirka džinsa, velveta audumu. Lietas gāja no rokas, pie skroderiem bija rinda. Maisiņš no džinsu veikala ar iespīlētu meitieša dibuā pat bij luksus prece :D Bij interesanti

 • -1
  Kondrāds Karlovičs Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Tā bija jaunība ar Rainbow , ABBA , Marlboro , spearmint, šampanieti ar balzāmu , diskotēkas , gulēšana siena zārdos , ceļojumi smirdošā autobusā .........

 • -1
  Kondrāds Karlovičs Pirms 3 nedēļām

  Tas Neko ir to laiku čekists pensijā ! Padomju laiku atrauga....

 • -1
  reku Pirms 3 nedēļām

  Vēl jau kāds palicis.Sormulis nosprāga,piektdien apraka,ja var ticēt avīzes ziņai.
  Vēl bij tāds majors Rubenis,tas pēc gadiem vēl varētu būt dzīvs.Brīnums,kāpēc vells savus bērnus nesavāc pie sevis.

 • -6
  Neko Pirms 3 nedēļām

  Aksts tu esi.Līdz pensijai man ,kā bruņrupucim līdz āfrika.Bet nu tev tāvergturu domašana.

 • -1
  Kondrāds Karlovičs Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Neko ! Ar tādu domāšanu tu esi āfrikānis , kas nav redzējis civilizāciju !

 • 0
  Spīdola Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Vairāk gan atmiņā 70-o gadu komisijas veikals. Interesanti, ka tur varēja nodot un nopirkt arī zeltlietas. Cik atceros, šis bija viens no iecienītākajiem veikaliem. Jūrnieki bižutēriju veda kastēs, piem. Laspalmasā sapirktas plastmasas rotas, pirka uz nebēdu. Tad vēl interesanta kategorija bija lieli krāsaini plastmasas maisi, mazāki par 3 rbļ. , lielie par 5. Jūrnieku sievas tādus tirgoja arī savos dzīvokļos. Un ne tikai plastmasas maisiņus , bez šaubām. Un kur vēl džinsi! Īsti. Neatceros pagaidām aptuveno cenu, bet ja minimālā alga bija 80 rbļ 70- o gadu beigās, tad droši vien krietni vairāk.
  Cik zinu, viena komisijas veikala pārdevēja vēl pie labas veselības.

 • -2
  ventspilnieks 36,7 Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Nebija džinsiem tādas cenas, vismaz no rokas ne. Ļoti reti, bet bija pat Kosmosā nopērkami - pa blatu :D

 • 0
  Spīdola Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Par džinsiem būs jānoskaidro.

 • 0
  Spīdola Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Runājot par cenām. Apm 70 kvm liela dzīvokļa kopējās izmaksas bija 27 rbļ. mēnesī. Gāze par velti - lieto, cik gribi. Daudzi sildīja dzīvokļus. Par ūdeni bija kaut kāda abonentmaksa laikam, nekādā gadījumā nekas netika skaitīts. Atkritumi - par velti.

 • 0
  reku Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Gāze gan par velti pavisam nebija,bija daži rubuļi mēnesī visiem vienāda summa jāmaksā.Tāpat par telefonu vietējam sarunām - 3,50 rbļ/mēn.
  Jā,un tos simtsrubuļu džinsus beigās varēja pat uz nomaksu veikalos pirkt,jo laikam valsts tik daudz bij iepirkuse,ka nebija vairs pieprasījuma.Jeb,kā te raksta,mode izmainījusies.

 • 0
  GRU Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Džinsu vidējā cena bija 150 rbļ., līdz 200-250 rbļ., par bananenēm:"Super Perrys", "Jordan"...firmai "Montana" 70-to gadu beigās bija džinsu modelis ar amerikāņu karodziņu priekšpusē virs kabatas...biju sīks,bet atceros,ka Ventspilī vairakiem džekiem tādi bija...un arī Montana auduma josta ar amerikāņu karogiem...aptuveni ap 1985.gadu valsts oficiāli iepirka firmas džinsus(cena veikalos bija no 70 rbļ,piem kautkada firma ''Weekand",kādas bija man līdz 120rbļ.par "Montana"),bet tad arī džinsi vairs neskaitījās modē...sākās ''mērcēto'',putekļu audumu u.tml. bikšu mode...

 • 0
  ventspilnieks 36,7 Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Es biju domājis 60-to gadu beigas. Milton dungriņi bija tādi blāvi pelēkzili, īstas darba bikses :) Dollars bija lēts pret rubli, mazumcena oficiālā bija zema. Bet bez zaļajiem nekā, Kosmosā bija maiņas punkts ;)
  80-tie bija jau jaunie laiki. Rublis ieguva savu "vērtību".
  Jordan bikses man pašam bija. Neatceros cenu, nebija problēmu nopirkt, alga bija turpat 500 un vēl prēmijas šad-tad :D
  2 lielie targaši kā sāka 80-to beigās ar komisjonkām tā arī palika pilsētā vienīgie lielie - Bergmanis un Džo.

 • 0
  Kondrāds Karlovičs Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Man bija džinsi supper pennys ! Esmu saglabājis pierādījumus !

 • 0
  GRU Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  https://jauns.lv/foto/9viri/48367-legendara-padomju-latvijas-vizitkarte-ventspils-universalveikals-un-restorans-kosmoss

 • 0
  Larijs Kukarans Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Ventspilniek,kurš Džo?Tas
  kuram vārds Andris?

 • 0
  ventspilnieks 36,7 Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Tas pats

 • 0
  Larijs Kukarans Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Skaidrs:)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: