Lembergs mantojumā saņēmis 3 miljonus.

Dveins | 06.10.2021, 22:27:21 | 1882

Ventspils mērs Aivars Lembergs vietējā laikrakstā "Ventas Balss" trešdien skaidrojis savu ienākumu deklarācijā minēto īpašumu un naudas līdzekļu izcelsmi. Ventspils mērs, atbildot uz daudzu pilsētnieku iepriekš uzdotajiem jautājumiem, informē, ka nesen saņēmis mantojumu no sava studiju laika tuva drauga Vitāla Lejiņa aptuveni 3 miljonu latu vērtībā.

1997.gadā Lejiņš pāragri mira ar sirds slimību, turklāt viņam nav bijis ne dzīvesbiedres, ne bērnu, tādēļ visa manta novēlēta Lembergam. 1998.gada 19.maijā tiesa Lejiņa sastādīto un notariāli apliecināto testamentu atzina par likumīgu.

"Minēto mantojumu es novērtēju aptuveni 3 miljonu latu apjomā," avīzē norādījis Lembergs.

2000.gada 29.novembris

https://www.delfi.lv/news/national/politics/lembergs-mantojis-3-miljonus.d?id=784975

Komentāri (26)

 • -3
  Dveins Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Vitāls Lejiņš (sirds mazspēja)
  Kārtējā letālā sirds nepietiekamība 1996. gadā 46 gadu vecumā piemeklēja Vitālu Lejiņu, kurs mantojumā Lembergam atstājis apmēram trīs miljonus latu. Tieši Lejiņa nāve un savādais mantojums iezīmēja pavērsiena punktu Lemberga biznesā, kad viņš kļuva par legālu miljonāru. No kurienes Lejiņam bija šie miljoni ziņu nav daudz, taču, cik izpētīts, oficiālie ienākumi viņam bijuši samērā necili. Arī savai ģimenei miljonārs Lejiņš neko pēc nāves nav neko atstājis. Tiek pieļauts, ka "mantojums" ir nekas cits, kā paša Lemberga iepriekš aizdotā nauda. Jau pirms tam vairākkārt bija izskanējusi informācija par Ventspils mēra ārzonās uzkrātajiem līdzekļiem. Pastāv versija, ka ar šo “mantojumu” Lembergs legalizēja savu apšaubāmas izcelsmes.

  https://jauns.lv/raksts/zinas/350044-patiesiba-par-lemberga-procesa-laika-mirusajiem-lieciniekiem?page=13

 • -21
  Marta P Pirms 3 nedēļām

  Sazvērestības teorijas vienmēr tiek veidotas visās tēmām, tomēr reti kad izrādās patiesas. Cilvēki, diemžēl, mirst no dažādām slimībām, arī sirds mazspējas. Tagad apsūdzēt Lembergu kāda cita sirds mazspējā - nu tā jokaini. Tiek taču veiktas sekcijas, pārbaudīti nāves iemesli, skatītas slimības vēstures un pēc tā izdara secinājumus. Lembergs ir gudrs, bet nolikt viņu Dieva vietā, ka viņš lemj par to kad un kā cilvēki aiziet - nu tas ir par traku!

 • -1
  Egils Liepins Pirms 3 nedēļām

  Njā, savai mātei nenovelēja pilnīgi neko no visiem miljoniem un pāris dienas pēc testamenta sastādīšanas nomira. Ļoti ticami.

 • -1
  trakais oposums Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Veco čekistu gaumē izpildīta pasūtījuma slepkavība. Nez kurš gan bija pasūtītājs?:)

 • -2
  kaislīgais Pirms 3 nedēļām

  da kaut vai 300 miljonus, tāpat viss ir pazaudēts

 • -4
  Dveins Pirms 3 nedēļām

  Šitādas pasakas vien var izdomāt pašreizējais parašņiks.

 • -3
  Dveins Pirms 3 nedēļām

  Jautājums ir, kas un cik daudz ir apsolīts VB galvenajam, kurš aizvien tik karstasinīgi un pašaizliedzīgi cep rakstus, par personu, kura personas kods ir nemainīgs? Mums pilsētā netrūkst labu cilvēku, pie kuriem aiziet ciemos un uztaisīt rakstu avīzei.

 • -14
  Soross Pirms 3 nedēļām

  Absolūti piekrītu. Ir jāintervē Jurševicus, Kristovskus un Landmaņus par to, cik viņi ir kruti un kā viņi attīstījuši ostu tiktāl, ka vairs kuģi nav!

 • -3
  Dveins Pirms 3 nedēļām

  Kā arī kāds ir pamatojums, ka no VB, kā ar zāles pļāvēju izpļauj visus komentārus, kur ir veltīta kritika - domes "koalīcijas" deputātiem? Kad kritika jāvelta opozīcijai, pat VB fotočalis bija gatavs 4 stundas vaktēt "Hercoga Jēkaba" piestātni, lai tik noķertu kadrā Linkaiti. Tikai viens no piemēriem.

 • -16
  Neimanis Pirms 3 nedēļām

  Komentārus, kas nav rupji vai pazemojoši nedzēšam faktiski nekad, lai arī kam tas būtu veltīts. Un pretēji - rupjības vienmēr cenšamies izpļaut. Forumā brīvība noteikti ir lielākā, bet pie ziņām lamāšanās tiek uzraudzīta stingrāk.
  Tā mēģināt objektīvu kritiku izteikt bez lamu vārdiem un nāves draudiem un tā nekur nezudīs. Tieši tāpat kā joprojām nav mainījusies VB redakcijas adrese - Saules iela 10. Arī apmeklētājus joprojām pieņemam, ja vien valdība šodien nelems ko citu.

 • -3
  Panzerschreck. Pirms 3 nedēļām

  Neimanim.
  Vajadzētu gan atšķirt nāves draudus,kas pēc būtības ir krimināli sodāma padarīšana, no novēlējumiem drīzāk tikt pie "koka mētelīša" nevardarbīgā veidā.

 • 0
  Vpr Pirms 3 nedēļām

  Fotogrāfs līdz pēdējam kopā ar Lembergu: https://i.jauns.lv/t/2021/02/22/2156302/1200x675_precise.jpg

 • -1
  tiešām suns Pirms 3 nedēļām

  nu, mēs pārējie mirstīgie tā nemākam.un labi-nebūs jāsēž cietumā.

 • -18
  Soross Pirms 3 nedēļām

  Kad nav, par ko rakstīt un runāt, tad ceļ augšā 20+ gadus vecas "ziņas".

 • -17
  корумпант Pirms 3 nedēļām

  Interesanti, ka visu kas saistīts ar Lemberga vārdu iepin sazvērestību teoriju apvalkā. Veselu sazvērestības teoriju paaudzi šeit varētu izveidot, bet jūs tikmēr par šveices kapeikām savas teorijas šeit bīdat, atceraties, ka Ģirts saņem daudz vairāk kā jūs!

 • -1
  trakais oposums Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Zinot cik ļoti neizvēlīgs līdzekļos savu mērķu sasniegšanā ir sīkais vīrelis ar hūti daudzas sazvērestību teorijas par viņu ir pilnīgi pamatotas.

 • -1
  tiešām suns Pirms 3 nedēļām

  JŪS SOROS UZRAKSTIET KAUT KO TĀDU LAI MĒS NOVĒRTĒTU.

 • -1
  Heinrich Pirms 3 nedēļām

  Ko gan tāds žīds varētu uzrakstīt?
  http://www.holywar.org/Cianas_gudro_protokoli.htm

 • -11
  Soross Pirms 3 nedēļām

  Hm. Par kādu tēmu?

 • 0
  .Nahs Nahs Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Varbūt par tēmu - žīdi valda pasauli?

 • -1
  tiešām suns Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  varbūt par tēmu ja esi vīrietis tad atbildi par saviem darbiem?sēdi cietumā un neraksti idiotiskas paskviļas.

 • -2
  Tepatvien Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Par ko kreņķis? Tam cilvēkam varbūt pēc neilga laika nāksies atbildēt tās Tiesas priekšā, kur nav iespējama piekukuļošana, liecinieku iebaidīšana vai jebkādi meli. Tāpat kā jebkuram citam savā laikā.
  Vai tad labāk nav rūpēties par to ko es tur teikšu, kad mans laiks būs klāt, nevis spriedelēt par kādu citu?

 • -4
  tery Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Vai kādam vēl šis interesē?

 • -1
  Vpr Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Interesanti 20.gadsimta nogales komentāri:

  Skrobe
  Nu blaaa studiju biedrs! Butu novelejis kaut kadiem bernu namiem, skolam vai pilsetai pasai. Vins novel Lembim kuram jau tapat pilda dirsa ar piki piebazta!

  Vita
  Melo vesels! Tik tiesam, nekersies jau klat mirusam, lai noskaidrotu, ka Lembergs pats sim to summu davinajis!

  Zuzis
  Interesanti, ar ko tad vecajam komjaunatnes funkcionāram Lejiņam tik mīļš bijis Lembergs? Es arī abiem šamajiem biju studiju biedrs, bet man nav novēlēts ne pliks grasis.

  tip-tap
  Visiem taapat ir skaidrs, no kurienes vinjam nauda, bet pieraadiit neko nevar. Taapeec Lembergs var spljaut virsuu un njirgaaties par visu un visiem.

 • 0
  Guantanamo Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Vienigais kas mani interese ir cik reali vinjam dotaja bridi ir . Un liekas ka pat pec visiem arestiem katru gadu kadus 5-6 miljonus familija sapelna

 • -4
  Vītols2 Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Tik tiešām interesē kā šāds apjoms ir rēķināts un kas ir tavā galviņā :D

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: