Neliels vēja ģenerators >V-pils būvvaldei.

Lustiņš | 31.03.2021, 09:58:38 | 723

Jautājums Ventspils būvvaldei -
Kāds ir maksimālais atļautais augstums , kādā Ventspils pilsētas dāču rajonos, savā īpašumā, saskaņā ar Ventspils pilsētas saistošajiem noteikumiem drīkst uzstādīt nelielu vēja ģeneratoru, kurš man ražos elektrību? Un no kāda izbūves augstuma, šāda ģeneratora uzstādīšanai, ir nepieciešams saskaņojums?

Komentāri (24)

  • -1
    Kriska 31.03.2021, 10:06:31

    Nopietnas atbildes nesagaidīsi. Saprotams , ka tas ir podkols. Bet pa kluso , būvē vien. Lai veicās.

  • 0
    Lustiņš 31.03.2021, 10:18:14

    Ir vēlēšanās darīt, lai mana rītdiena ir zaļāka un izmaksām zemāka. Piemēram Ventspils - pilsēta ar rītdienu neko īpaši nedara, lai mana rītdiena būtu ar zemākām izmaksām vai manai rītdienai būtu augstāka darba samaksa. Nemanu nevienā lielajā projektā īpašu uzturēšanas izmaksu samazinājumu, kas nozīmē ka nākotnē noteikti augs nekustamā īpašuma nodoklis, siltumenerģijas tarifs un arī dzeramā ūdens tarifs.

  • -2
    Arnis Junge 01.04.2021, 13:14:14

    Nu dāču rajonā var būt nav vēl nekas baigi darīts saistībā ar energoefektivitāti, bet apgalvot, ka pilsēta par to nedomā un nedara ir meli. Tiek renovētas ēkas, lai uzlabotu energoefektivitāti, kas krietni samazina apkures rēķinus. Tie paši kondensātori katlu mājās, viņi ne tikai samazina piesārņojumu, bet palielina iegūto siltumu... Vajag vispirms ko palasīt, pirms uzbrukt!

  • 0
    Lustiņš 01.04.2021, 14:27:36

    >junges k-gam
    Lasu, redzu un salīdzinu un nevis salīdzinu kā man izdevīgi, bet salīdzinu ar labākajiem. Tā iespējams būs mūsu abu atšķirība. Jo viens ir ka bauro pa visu pasauli ka pirmais un labākais, bet otrs, ka klusām spoli pa solītim seko labākajiem mācies no tiem un apsteidz tos. Un Junges kugs, es rakstu ka NEKO ĪPAŠU nedara, nevis neko nedara, iznāk melojat Jūs. Pilsēta kura sevi dēvē par "pilsētu ar rītdienu" vajadzētu arī darbībā prezentēt šos rītdienas, ar to ir domāts progresīvos un inovatīvos un izaicinājumiem pilnos projektus, bet redzu vien pakaļdarinājumu pārējām pilsētām, jā ir viens citādāks risinājums , šie dūmu gāzu kondensatori, kaut tajā laikā jau bija un vēl joprojām ir efektīvāki risinājumi, kuru pielietojums samazinātu šo siltuma tarifu par vēl vismaz 15-20%. Ir arī risinājums par koncertzāles apsildīšanu ar zemes siltumu, par kuru lielījās kad būvēja un projektēja, bet kad uzbūvēja kaut kā apklusa. Cerams tas funkcionē labi. Varu turpināt ja vēlies lasīt

  • -3
    ventspilnieks 36,7 31.03.2021, 11:00:05

    Tādas lietas jau nu gan jāprasa uz vietas

  • 0
    Lustiņš 31.03.2021, 11:22:38

    Kāpēc gan to nevarētu zināt visi kas vēlas? Es izskatīju kādus vien saistošos Ventspils noteikumus varēju atrast, bet par augstumiem neko neatradu vien esmu dzirdējis par 5 metriem. Ceru būvvalde atbildēs. Ir tagad daudz reklāmas par alternatīviem enerģijas veidiem un domāju ka neesmu vienīgais kam tas interesē. Man patiešām tik daudz neinteresē cik olas vai govis ir uzstādītas un pamatojoties uz kādiem noteikumiem tās drīkst uzstādīt privātais, bet par alternatīviem enerģijas veidiem gan interesē - ko drīkst, kas ierobežo un kas veicina šādu vai citādu iekārtu uzstādīšanu.

  • 0
    Kriska 31.03.2021, 12:17:14

    Kas nav aizliegts, tas ir atļauts. Uz priekšu!!

  • -2
    Latvija pāri visām! 31.03.2021, 12:51:11

    Esmu tikai PAR privātiem vēja ģeneratoriem,
    ar ko apgādāt savu saimniecību ar elektrību.
    Cilvēki ar zelta rokām spēj ko tādu dabūt gatavu bez lielām izmaksām no materiāliem, kas ir pa rokai.

  • -1
    tiešām suns 31.03.2021, 13:52:14

    lustiņam -forša ideja, baidos tikai ka būs tāpat kā man ar to vergošanu tīrot pašvaldības īpašumu,labākajā gadījumā atrakstīsies ar savām standarta muļķībām,sliktākajā-neliksies ne zinis, lustiņš gan sākas ar ļoti labu burtu ,bet īstam šī burta saimniekam līdzās nestāv-tātad piga...biju ceļojumā pa sahāru,mūsu grupu uzņēma beduīni,aiz viņu necilā mitekļa redzēju,saules paneļus...iedomājos cik viņi būtu pārsteigti ja es lepni pazinojot ka esmu no eiropas piebilstu ka vēja ģeneratori ir labāki...

  • -4
    Arnis Junge 01.04.2021, 13:19:03

    Ej un izpaudies savos Talsu forumos, kāda Tev te daļa! Pats rakstīji, ka dzīvo Talsos un arī muļķības par Talsu noteikumiem rakstīji, ej vispirms izlasi tos un tad cīnies par savu taisnību tur. Atpestī ventiņus no savām Talsu dzēlībām!

  • -2
    Soross 31.03.2021, 15:18:21

    Interesanti izrādīsies, ja vietējais iedzīvotājs nevarēs uzlikt 5 metru ģeneratoriņu, toties zviedri pie Tārgales varēs uzlikt 260 metru milzeņus bez kādām problēmām!

  • -1
    tiešām suns 31.03.2021, 15:23:01

    vai viņiem vispār izglītība ir lai atbildētu uz lustiņa jautājumu.nostādīsiet tikai neērtā situācijā.viņi tā kā vairāk par gružiem, atkritumiem,lapu grābšanu, sniega tīrīšanu..zāles garuma mērīšanu...varbūt parakstu vākšanu?ha...

  • -5
    Arnis Junge 01.04.2021, 13:20:50

    Vienīgais par kā izglītības līmeni un kompetenci Tev būtu jāsatraucas ir tavējo un tavu Talsu novada domes darboņu!

  • 0
    tiešām suns 31.03.2021, 19:10:41

    nav taisnības uz pasaules -naudai tik vara...

  • -1
    Alberts koks 31.03.2021, 19:39:16

    Kad pabraukā pa Latviju un arī tālāk, tad vienā otrā sētā redz pa propellerim. Savā zemē liek ko grib. Lidmašīnas tik zemu nelido un droniem tur nav ko darīt, a putniem ir smadzenes vairāk kā te vienam otram.

  • 0
    tiešām suns 31.03.2021, 22:07:36

    kā te viens otrs saka ka īpašums uzliek pienākumu tīrīt domei piederošu zemi,un uzsver ka īpašums var būt tikai un vienīgi ar tādu apgrūtinājumu kam tagad tik daudzas pašvaldības nepiekrīt un labo pazemojošo attieksmi pret cilvēkiem,tad daru jums zināmu-atkal visur citur varbūt ,tikai ne ventspils...undome sliet augšā kaut kādu tur propelleru nu točna neļaus...būs tādi tehniskie un būvnoteikumi ka vienkāršāk par t5o naudu būs elektroenerģiju pirkt piem. no beduīniem...

  • -3
    Arnis Junge 01.04.2021, 13:22:21

    Ja viena un vienīgā Satversmes tiesa, nevis kāds mistisks "viens vai otrs"!!!

  • 0
    tiešām suns 01.04.2021, 16:13:39

    nu paskatieties kāda bilde -tādi vārdi... viņa patiesība ir kā akmenī iekalta,pārējiem labāk klusēt...ha -ha

  • 0
    Kriska 01.04.2021, 17:36:16

    Jūs vēl piemirsāt par dabas resursu nodokli. Vēja energija ir dabas resurs - lūdzu maksājiet

  • 0
    Kriska 01.04.2021, 17:41:41

    Bez propelera vēl daudz kas vajadzīgs - transformators, akkumulātors un tt. Protams ar galvu un rokām to var dabūt. Bet vasarnīcā, ja nedzīvo visu gadu , kad tas viss atmaksāsies

  • 0
    tiešām suns 01.04.2021, 19:28:53

    jungem-tad beidzot pieleca ka ja jūs ar saviem saist not. kuri pazemo cilvēkus ,liek strādāt norādītā laikā +savus darba līdzekļus apmaksāt pašam-nu tur tikai satversmes tiesa arī ir līdzējusi...ventspils domes deputāts uzvarēja ,varat atrakstit ka es meloju-tāpat kā melojāt ka neatceļ pašvaldības vergu darbu, ja jums arī ir kaut kāda izglītība kas atļauj no kabineta loga raudzīties uz ventspilniekiem kā trešās šķiras cilvēkiem tad ne inteliģenci ne citu cilvēku cienīšanu tā jums nav iedevusi.kauns.

  • 0
    Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome 09.04.2021, 10:17:41

    Atbild Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa:
    Saskaņā ar saistošajiem Ventspils pilsētas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumiem (turpmāk – Noteikumi), Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā ir pieļaujams izvietot vēja ģeneratorus ar jaudu līdz 20kW, mājsaimniecību vajadzībām, tikai Staldzenes teritorijā (15. apbūves zona), Krievlauku teritorijā (12. apbūves zona) un daļēji Dampeļu teritorijā (8. apbūves zonas daļa).

  • 0
    Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome 09.04.2021, 10:18:20

    Saskaņā ar 1/4.11.pielikumu, ievērojot nosacījumus, kas noteikti Noteikumu 4.30.5.4.punktā „Aizsargjoslas ap vēja ģeneratoriem”, konkrēti:
    1.lai nodrošinātu vēja ģeneratoru tuvumā esošo cilvēku un objektu drošību, vēja ģeneratoru ekspluatācijas laikā un iespējamo avāriju gadījumā, aizsargjoslas ap vēja ģeneratoriem Ventspils pilsētā platums tiek noteikts 1,5 reizes lielāks nekā vēja ģeneratora maksimālais augstums, tajā ieskaitot gan masta, gan rotora spārna augstumu tā vertikālā stāvoklī;
    2.aizsargjosla ap vēja ģeneratoru nevar apgrūtināt kaimiņu nekustamos īpašumus.
    Ar Noteikumiem var iepazīties Ventspils pilsētas pašvaldības mājas lapā www.ventspils.lv.

  • 0
    Lustiņš 09.04.2021, 10:32:29

    Paldies par izsmeļošu atbildi.
    Cepums Jums un man veiksmi buvniecībā!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: