Suņu čipošana

Novadnieks | 30.06.2016, 08:26:21 | 1590

Ventspilnieki,varbūt izteiksim savas domas par šo vājprātu.Pēc ilgām pārdomām, par šo kārtējo augsto kungu ideju,man radušās stipras aizdomas,ka tas ir kārtējais nabadzīgās tautas "noslaukšanas" veids,ar mērķi biezos padarīt vēl biezākus.

Komentāri (12)

  • 0
    Eseseses 30.06.2016, 09:43:14

    Nu nezin gan. Ja ne čipošana, tad tas, ka man jāmaksā pašvaldības nodeva katru gadu, ja man ir mājdzīvnieks mājās. Vot, tas ir sviests

  • 0
    Novadnieks 30.06.2016, 10:54:59

    Eseseses,piekrītu,ka arī tas ir sviests.Mūsu valstī tādi sviesti ir daudz.Un neviens no šiem sviestiem tautai negaršo,bet ir pa prātam kaklakungiem.Tu prasi,ja ne čipošana,tad kas?Zini,vienkārši nekas,jo tā jau atdodam daudz par dzīvnieka uzturēšanu.Arī veterināri nepamatoti daudz prasa par medicīnas pakalpojumiem.Šo čipošanas ideju var izgāst kā vecu sētu.Vienkārši,nečiposim savus šuņus,neļausim to darīt un dziļā pakaļā viņi būs ar visiem čipiem.Bet tas ir jādara vienoti,visiem suņu īpašniekiem visā valstī.Neko viņi mums nevar izdarīt,jo esam daudz.Cilvēkiem ir jāsāk saprast,ka aplamu likumu pildīšana ir pretrunā ar veselo saprātu.

  • -1
    Eseseses 30.06.2016, 11:39:49

    Tieši tā. Tāpēc savu suni es pat netaisos čipot. Čipošanai viens labums ir tas, kad ja mans suns pazudīs, tad ja kkur viņš sadomās pieklīst, viņu varēs atrast.
    Bet čipot tāpēc, lai pēc tam pašvaldība varētu man piestādīt rēķinu, jo redz man gribās suni, es netaisos. Cerēju, ka vismaz Ventspilī šāds noteikums nebūs, bet tomēŗ kļūdījos. Cerība muļķa mierinājums.

  • 0
    Eseseses 30.06.2016, 11:42:40

    man fascinē arī tās nodevas pamatojums - ''lai varētu taisīt tos žetonus un uzturēt un izveidot suņu parkus''. Kur ir tādi parki Ventspilī? Redzu tikai oranžās kaku urnas.

  • 0
    yolo 30.06.2016, 13:24:19

    zinu, ka rīgā jonix un karss čipo

  • 0
    Kate 02.07.2016, 15:56:57

    Eseseses, nezinu vai to var nosaukt par parku, bet reiz sēžot uz soliņa pie Vidumupītes nejauši ievēroju ka otrā pusē upītei pie daudzdzīvokļu mājām ir nožogota (diezgan pamaza diemžēl) teritorija, kurā pat uzstādīti kādi šķēršļi kur suņiem kāpelēt. Bet tas protams ir par maz un to par īstu suņu parku nosaukt visticamāk nevar.

  • -1
    Kate 02.07.2016, 15:59:34

    Par čipošanas jēgu nekad neesmu interesējusies, un pati savā prātā biju pieņēmusi, ka tas dēļ milzīgā bezmāju dzīvnieku skaita, tādēļ ideja šķita atbalstāma. Kaut gan no otras puses - kāda dzīve var būt sunim, ja saimnieks ir draņķis un vēlas viņu izmest no mājām, tur čips diez vai līdz.

  • 0
    Kate 02.07.2016, 16:03:43

    Arī pašvaldības nodevu par mājdzīvniekiem neesmu maksājusi un godīgi sakot neesmu pat painteresējusies kāda ir šīs nodevas motivācija.
    Dzīvoju privātmājā, man ir divi kaķi, kuri ārā neiet vispār, dzīvot tikai manā privātā teritorijā, īsti nezinu kāpēc man par to būtu pašvaldībai jāmaksā. Esmu samaksājusi zemes un ēkas nodokli. Man ir arī bērns, varbūt arī par viņu vajadzētu iekasēt kādu pašvaldības nodevu, jo viņš gan pārvietojas arī ārpus mājām par pašvaldības ceļiem un elpo valsts gaisu.

  • 0
    Eseseses 02.07.2016, 20:36:03

    Kate, kā, esmu redzējusi to parku, Pārventā arī tāds ir, bet ja tur saiet kādi 5 suņi ar saimniekiem, tad nekāda suņu parka izmantošana nesanāk.
    Par bezmāju zvēriem, čipošana neko neatrisinās, tāpat būs pamesti suņi, un saimnieki to sodu nemaksās.
    Nu jāskatās , vai neieviesīs co2 izmešu nodevu cilvēkiem atkarībā no plaušu tilpuma :D

  • 0
    Nka 03.07.2016, 16:08:22

    Runajot par ciposanu-tas ka proces ir atlikts,nenozime ka izspruksim sveika.Nodeva par suni jamaksa jau ni laikiem kad es vel biju mazina,un neviens traci necela.Tagat redzies sugas sunus visi sanemusies,un cipot negrib.Var jau necipot-sodu vares maksat-un caut tiesas izpilditaju bus triskarsa summa.Es tapat ka visi sunu ipasnieki esmu iegadajusies suni(man ir 2) nesaku ka ta ciposana ir 100% pardomats gajiens,bet ja likumu pienems variantu nebus.Tenu bus tikai ipasnieku godpratiba-cipos vai ne,maksas nodevu vai ne.Jo ja logiski padoma-tad par naudu ko katrs maksajam-vajadzetu ieguldit sunu pastaigas laukuma iekartosanai it ipasi parventa-kurs turas uz punkiem!!!Cilveki pasi labo-kauns par pilsetas negodpratigo attieksmi.Visi cikst un pikst-tad rakstiet uz domi vestuli,vaciet parakstus.Daudzi atsauksies.Un runajot par kakiem,tas ir tads pats dzivnieks ka suns-vienlidzigs likums.

  • -1
    Anita 03.07.2016, 19:08:37

    Diez vai kāda nauda no suņu čipošanas tiks novirzīta suņu pastaigu laukumu izveidošanai vai labiekārtošanai ,pie veterināriem čipojot nauda noteikti paliks viņiem un PVD arī diez ko nevēlēsies šķirties no iegūtās naudas, uzskatu ,ka ar to vien , ka savus suņus baroju ,kopju un ārstēju kā arī regulāri potēju ,ir pietiekami ,lai man vēl būtu jāmaksā par čipu ,kas nedos nekādu labumu manam sunim, tieši otrādi - spiestā kārtā samaksājot to naudu , nāksies samazināt naudu par viņa ēdināšanu.Un cik daudzi neapzinīgi ļaudis šīs akcijas rezultātā nepametīs savus suņus ?Ko valsts vadītāji domāja , nosakot čipēšanu kā obligātu, brīvprātīgi tas arī varētu būt, kas grib un var lai dara , neuzskatu arī ,ka vecus suņus būtu jēga čipot , kas zin cik garš mūžs atlicis.Vispār visā šajā lietā ir daudz mīnusu un tikpat kā nav plusu.

  • 0
    Novadnieks 03.07.2016, 18:38:58

    Čipot vajadzēs ne tāpēc,ka tik tiešām tā vajag,bet tāpēc ka daži nepiebāžamie ''naudas maisi'' tā grib.Tā ir kārtējā iespēja dažam labam atkal "uzvārīties" un ja šādi pasākumi tiek noorganizēti kā obligāti,tad panākumi šādas idejas autoriem ir garantēti.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: