Pašvaldības ēkas

Lustiņš | 03.03.2021, 07:34:10 | 593

Lasu un redzu ka tiek ieguldīta nauda un rekonstruētas pašvaldības ēkas.
Domāju, ka iedzīvotājiem ir tiesības redzēt informāciju par viena m2 izmaksām par siltuma patēriņu šajās ēkās, apsaimniekošanas pakalpojumiem, elektrības tēriņiem... citādi raksta ka ir tas un tas uzcelts, bet kāds tad ir tas rezultāts? Vislabāk to parādīs ikmēneša cipari, tad cilvēki var salīdzināt, kaut ar saviem maksājumiem. Tas ka publiskai būvei ir citāda noslodze to mēs Ventiņi zinām, bet šādai informācijai manuprāt jābūt. Piemēram, siltuma mājaslapā neredz pašvaldībai piederošās ēkas. Kā var spriest par apsaimniekošanu?

Komentāri (20)

  • -9
    Vestards 03.03.2021, 11:26:00

    Eu, Lustiņ, tu tā kā no mākoņiem? Daudzdzīvokļu mājas ir privatizētas , tas, ka mājā ir pa kādam pašvaldības dzīvoklim, nenozīmē, ka māja pieder pašvaldībai.

  • -1
    еs 03.03.2021, 11:38:36

    ''Pašvaldības ēkas'' - tajā skaitā ēkas, kurās atrodas pašvaldības iestādes, kapitālsabiedrības.

    Ir ierasts, ka ēkās Raiņa ielā 10, Pils ielā 12, Užavas ielā 8 apkures sezonas laikā ir pārmērīgi karsts.
    Iespējams, arī Jūras 36.

  • -6
    ^^—^^ 03.03.2021, 14:33:51

    Vairākas pašvaldības ēkas pēdējos gados dabūja balvu par energoefektīvākajām ēkām Latvija, pēdējā šķiet bija Koncertzēle, iepriekš bija tā ēka Jūras ielā, blakus domei.. Tas škiet pierāda, ka veiktajām rekonstrukcijām un jaunieviesumiem ir pamats un tas ir attaisnojies! Turklāt, visur, kur renovē tiek ielikti regulējamie radiatori, tātad katrs darbinieks var regulēt pēc savām sajūtām, un tas, ka kādam šķiet vēsi, bet citam karsti - tas ir tikai subjektīvi. Jāvērtē ir tas, vai siltums paliek iekšā, vai pa škirbām plūst prom no mājas!

  • -1
    Lustiņš 03.03.2021, 16:05:49

    To neesmu rakstījis, negvelz muļķības.

  • -1
    Lustiņš 03.03.2021, 16:10:41

    >^^—^^
    Balva tas ir labi, tās te pasniedz daudziem, arī ordeņus dod.
    Tas diemžēl nav mērāms kritērijs. Šodien balva rīt...
    /Jāvērtē ir tas, vai siltums paliek iekšā, vai pa škirbām plūst prom no mājas!/
    Tāpēc arī prasu vai šādu informāciju pašvaldība nevarētu publicēt katru mēnesi tāpat kā ir informācija par lielāko daļu dzīvojamo māju. Domāju ka tas būtu lielisks piemērs iedzīvotājiem. Neiet runa par privātajām iestādēm kurām nav nekāda sakara ar nodokļu maksātāju naudu.

  • -9
    Vestards 03.03.2021, 11:38:23

    Un to, ka minēji, ka nekur nav redzama informācija par ēku siltuma patēriņiem ir visai nekorekta. Ieej un apskaties, tur norādītas visas mājas, kas izmanto tiešos norēķinus ar pakalpojuma sniedzēju. ja biji domājis par pašvaldības iestāžu ēkām, tad kāds sakars ar to apsaimniekošanu un iedzīvotāju maksājumu salīdzināšanu? Parādi kaut vienu dzīvojamo māju vai dzīvokli, kur teiksim būtu tik augsti griesti kā kultūras iestādēs ar skatuvēm. Tā kā tavs salīdzināšanas projekts ir galīgi nevietā, ja vēlies salīdzināt ar iedzīvotāju maksājumiem un siltuma patēriņu dzīvojamās mājās.

  • 0
    Lustiņš 03.03.2021, 16:04:56

    Runa iet par pašvaldību ēkām, izlasi līdz galam ko rakstu. Salīdzināt var ļoti daudz lietas. Un jau jautājumā rakstīju, ka ir ēkas ar lielāku noslodzi. To ka ēkas ( halles ) ir ar citiem rādītājiem zinu, Vai tas traucē šādu informāciju dot iedzīvotājiem. Lai viņi saprot kaut vai to kas ko maksā.

  • -10
    Vestards 03.03.2021, 11:44:35

    es, nokomentē- cik tas ir pārmērīgi karsts, cik grādi? vai tev, ienākot šo ēku iekštelpās ar virsdrēbēm, ir jāsajūt vēsums un tiem, kas tur ikdienā strādā, ir jāsalst?

  • 0
    Nobody 03.03.2021, 11:45:08

    Meņše znaješ, lučše spiš...

  • -8
    Lāsma Veckrāce 03.03.2021, 14:39:50

    Vestard! Lustiņš laikam visu mūžu mācījies attālināti, un tāpēc tādi robi zināšanās. Daļa vecāku sūdzas, ka gadās, ka skolnieki "nobumbulē" laiku un nemācās, ja nav kontroles.Tā kā ,Lustiņ, mācies, painteresējies un netaisi mums fake ziņas.

  • 0
    Lustiņš 03.03.2021, 15:58:16

    Jūms izskatās nepatīk jautājumi un nespējat arī tos lasīt, tik vien kā bazūnēt un pakļauties kādam skaļākam baurim. Ja kaut ko nesaprotat tad necenšaties iesaistīties diskusijā.

  • -8
    Sigurds 03.03.2021, 14:41:26

    Es, kur tu šajā ziemā tiki klātienē uz kādu pieņemšanu, lai zinātu, cik kur ir silti? Vai Tu traki labi atceries no senākiem laikiem?

  • 0
    Lustiņš 03.03.2021, 15:52:52

    Dīvaini te daži komentētāji. Jūs kaut izlasāt ko es jautāju? Jautāju tieši par pašvaldību ēkām un kā redzu "es" ir precizējis (ēkas kurās atrodas pašvaldības iestādes, kapitālsabiedrības).
    Kāpec man visu laiku tiek klārets, ir uzcelts tas un tas un renovēts tas un tas. To es ļoti labi redzu. Man interesē - kā ir uzcelts, kādi ir rādītāji šīm celtnēm?

  • -7
    VSiltums 03.03.2021, 15:59:37

    Normatīvie dokumenti neparedz obligātu ēku siltumenerģijas patēriņa datu publiskošanu, taču uzņēmums "Ventspils siltums" pēc savas iniciatīvas jau vairākus gadus mājas lapā ik mēnesi publicē dzīvojamo māju siltumenerģijas patēriņu, lai sniegtu iedzīvotājiem detalizētu informāciju gan par ēku siltuma patēriņu apkurei, cirkulācijai un karstā ūdens sagatavošanai.

  • 0
    Lustiņš 03.03.2021, 16:15:43

    Paldies VSiltums.
    Tas ir ļoti labi un nepieciešami, pat apsveicami, bet kā ir Jūsu prāt? Ja pašvaldība reklamē savus darbus, tad būtu tikai loģiski ja mēs redzētu arī rezultātus, proti, mērījumos pamatotus - Ne tā? Pieļauju ka labie rezultāti stimulētu iedzīvotāju vēlmi attīstīties un sekot šim paraugam...

  • -6
    Vestards 03.03.2021, 16:42:36

    Vai nu Lustiņ neesi gluži saprotami sākumā noformulējis savu jautājumu, ko vēlies uzzināt vai nu mēs pārējie tādi nesaprašas. Godīgi sakot, man nebūtu interesanti uzzināt, cik nu kura pašvaldības ēka patērē siltumu, jo no šiem datiem man ne silts, ne auksts. Cita lieta par dzīvojamām mājām. Bet, ja jau tevi šis jautājums interesē, tad uzdod katrai iestādei jautājumu, lai atbild.

  • -1
    Lustiņš 03.03.2021, 19:33:12

    Kas ir tie mēs pārējie?

  • -4
    Vestards 03.03.2021, 20:27:37

    Lustiņ, dažs labs, pat pieļauju, ka liela daļa nezin savas mājas siltuma patēriņu, tad kur nu vēl tā sevi apgrūtināt par pašvaldības ēkām. Par kādu iedzīvotāju vēlmi attīstīties tu raksti? Šobrīd svarīgākais ir bļaušana par visu notiekošo valstī un, jo skaļāk, jo labāk.

  • -1
    Lustiņš 03.03.2021, 21:11:50

    Bet tie kas nezin un kam neinteresē visdrīzāk arī nelasa un neatbild. Bet nesaprotu tādus kā Tevi. Vai Tu pārstāvi kādu cilvēku daudzumu ar savu nostāju pret informāciju? Vai tos kuri uzskata pārējos par muļķiem, kuri neko nesaprot un viņiem nekas cits, kā vien slavas dziesmas nav jādzied?

  • -5
    Vestards 03.03.2021, 22:12:34

    Lustiņ, nekādu cilvēku daudzumu nepārstāvu, man pietiek ar savu viedokli. Saprotams, ka saistībā ar tuvojošajiem svētkiem jūnijā, tagad neredzēti daudz viedokļu un diskusiju, ka ievelk kā purvā. Nekas personiski, tikai man šķiet, ka ir daudz svarīgāku lietu un tēmu, kuras risināt.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: