Iekšpagalms

Justinete | 17.02.2021, 08:48:10 | 963

Vai kāds var padalīties ar pieredzi, kā ierosināt apsaimniekotājam sakārtot iekšpagalmu? Un, kas jādara pēc tam, lai pieteiktos tam domes līdzfinansējumam? cik ar kaimiņiem esmu runājis - visi vienis prātis, ka kaut kas jāsāk darīt..

Komentāri (31)

 • -1
  Pipars Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Jāsāk ar iedzīvotāju sapulci.

 • -1
  P/i "Komunālā pārvalde" Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Labdien! Paldies iedzīvotājiem par izrādīto interesi iekšpagalmu labiekārtošanai. Vispirms jāsāk ar pirmo soli – uzzināt vai un kad Jūsu iekšpagalmu tiek plānots labiekārtot, tādēļ sākotnēji galvenokārt ir jāgriežas pie Jūsu mājas apsaimniekotāja. Gadījumā, kad iedzīvotājiem rodas vēlme labiekārtot savas dzīvojamās mājas iekšpagalmu, ir jāvēršas pie sava mājas apsaimniekotāja ar šādu ierosinājumu. Tad apsaimniekotājs rīko mājas sapulci, kurā ar dzīvokļu īpašniekiem tiek lemts par nepieciešamajiem labiekārtošanas darbiem, un, vai dzīvokļu īpašnieki tam piekrīt. Tālāk apsaimniekotājs, pamatojoties uz kopsapulces lēmumu, organizē pieteikumu sagatavošanu un iesniegšanu Ventspils pilsētas domē līdzfinansējuma saņemšanai. Kad iesniegums ir saņemts, tiek izstrādāta tāme ar kopējo līdzfinansējumu projekta īstenošanai, kas tiek nodots māju apsaimniekotājam lēmuma pieņemšanai.

 • -1
  P/i "Komunālā pārvalde" Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Ja iedzīvotāji piekrīt būvdarbu izmaksām, Ventspils p/i. “Komunālā pārvalde” uzsāk būvprojekta iepirkumu iekšpagalmu labiekārtošanai. Līdzfinansējumam tiek aicināti pieteikties jebkura daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekotāji.
  Līdzfinansējumam iespējams pieteikt šādas aktivitātes:
  •Ietvju jaunbūve, pārbūve vai atjaunošana - 80% apmērā no izmaksām;
  •Brauktuves un/vai stāvlaukuma jaunbūve, pārbūve vai atjaunošana – 50% apmērā no izmaksām;
  •Apgaismojuma jaunbūve, pārbūve vai atjaunošana – 75% apmērā no izmaksām;
  •Cits piesaistītā zemesgabala labiekārtojums (bērnu rotaļu laukuma, soliņu un atkritumu urnu, atkritumu konteineru laukumu, zālienu jaunbūve, pārbūve vai atjaunošana) – 75% apmērā no izmaksās.
  •Būvprojekta izstrāde – 50% apmērā no izmaksām;
  •Brauktuves, ietves un/vai stāvlaukuma esošā segums izlases remonts – 80% apmērā no izmaksām;
  •Būvuzraudzības veikšana – 50% apmērā no izmaksām;

 • -1
  P/i "Komunālā pārvalde" Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  •Autoruzraudzības veikšana – 50% apmērā no izmaksām ar nosacījumu, ka izmaksas summa nepārsniedz 10% no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām.
  Sīkāka informācija par iespējām pretendēt un saņemt pašvaldības līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas pagalma labiekārtošanai pieejama, sazinoties ar p/i “Komunālā pārvalde” pa tālruni 36620954.

 • -2
  Lustiņš Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Tie % jau skan lieliski, bet uzrakstiet kā piemēru viena realizēta pagalma kopējās izmaksas kopā ar visu projektu un autoruzraudzību u.t.t. un tad kāds ir kopējais līdzfinansējums no pašvaldības un cik no šī finansējuma gulstas uz īpašnieku pleciem. Lūdzu reālos ciparos. Lai iedzīvotāji saprot cik galu galā viņiem jāmaksā.

 • -5
  Justinete Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Lustiņ, % ir %. Tas ir precīzākais apzīmējums. Katra būvniecība un labiekārtošana jau ir atšķirīga, vieni grib tikai ceļu izbruģēt, citi stāvlaukumu uztaisīt vēl kāds rotaļu laukumu un puķu dobes! Nav iespējams pateikt konkrētu summu. Tas tā pat kā paprasīt, pa cik naudiņām māju var uzcelt - atkarīgs no tā kādu māju. Bet atbalsts būs mērāms procentos, jo lielāka summa, jo lielāka arī atbalsta summa!

 • -2
  Lustiņš Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  >Janeta.
  Zinu ka atšķirīgs, bet prasu viena reāla projekta kopējo finansējumu un cik no šī projekta kopējām izmaksām maksā īpašnieki. Un tad papētīsim cik šajā mājā cilvēki maksā par apkuri, cik par komunāliem maksājumiem, tāpat parēķināsim arī šo ekonomisko efektu, vai viņš ir, vai tas ir tikai vizuāls apmierinājums ar saistībām. Kaut kas no sērijas par algu gredzens nesanāk, paņēmu līzingā. Tagad nezinu kur lai ņem naudu zālēm.

 • -1
  Lustiņš Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Varbūt jāsāk ar to cik katrs īpašnieks ir gatavs par to maksāt? Pa velti jau tas pagalms nesakārtojas. Un vēl jāizvērtē kuras lietas ir primārākas glaunais un dārgais bruģis vai zemāki maksājumi par apsaimniekošanu, siltumu? Taisāt talkas un paši sakopjat savus pagalmus. Un pirms sakārtojat pagalmus izvērtējat kas jau ir pagalmā un kas ir patiešām nepieciešams jauns, ko var izdarīt paši un ko negrib vai nevēlas darīt paši un uztic speciālistiem, kuri diemžēl nav lēti.

 • -2
  Lustiņš Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Oi Janeta. Es ļoti labi zinu gan par % gan izmaksām. Ceru ka saprotat, ka viena pagalma rekonstrukcija izmaksās ap 300 000 eur un no tā ap 100 000-150000 jāmaksā īpašniekiem. Tas nozīmē ka ir jāpaaugstina komunālie maksājumi vai jāatsakās no projektiem un darbiem kuri ekonomē īpašnieku naudu. Labiekārtošana nav nekas vairāk kā luksus lieta. Un neviens cits, kā īpašnieki to nevar izlemt. Ir jāizlemj par ko grib maksāt - vai izdot naudu uzturot celtniekus paaugstinot savas izmaksas, vai par cilvēku pamata dzīvesvietas īpašuma normāliem apstākļiem , siltumu karsto ūdeni, ventilāciju. Nezinu Ventspilī nevienu pagalmu, kurā būtu tik šausmīgi apstākļi, ka tie būtu primārāki par siltuma rēķina mazināšanu vai daudz maz vienādu dzīvokļu temperatūras apstākļiem visā mājā. Lai nav tā ka viens salst, otrs cepas ārā, toties pie mājas var piebraukt pa bruģi par kuru maksāsim vēl 5-8 gadus. Neesam tik bagāti, lai visu uzreiz izdarītu. Un uz šo kārdinājuma rēķinu barotu bankas.

 • -1
  Guncis Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Man jau patīk komentārā rakstītais - kā ierosināt apsaimniekotājam sakārtot iekšpagalmu. Kad vienreiz daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji sapratīs, ka mājas īpašnieki ir viņi un viņiem ir jālemj par to, kas būtu veicams mājas uzturēšanai.

 • -2
  Justinete Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Saprotu, ka viens no īpašniekiem esmu es un man ir tiesības ierosināt, bet ne es viena varu lemt, ka tas jāuzsāk. Tādēļ gribēju saprast kāds ir pareizais ceļš, kā uzzināt vairākuma viedokli.

 • 0
  A.n.i.t.a Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Mājas iedzīvotāju(īpašnieku) kopsapulcē tiek nolemts , ko darīt un,ja nemaldos, vajadzīga 51% piekrišana un tālāk jau apsaimniekotājs ,vadoties pēc mājas finansu uzkrājuma ,rīkojas tālāk.Bet to jau labāk jums paskaidros apsaimniekotājs.

 • -1
  Alberts koks Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Skaisti jau ir tie rekonstruētie pagalmi ar bruģi un spēļu laukumu katrā pagalmā. Tie par iedzīvotāju nekustāmā īpašuma nodokļu samaksāto naudu tiek no domes puses atbalstīti ar pilsētas komunālās pārvaldes palīdzību, kuri par šo pašu nodokļu maksātāju naudu tos līdzfinansē, savukārt ēku īpašnieki līdzfinansē atlikušo daļu. Rezultātā ar darbu tiek nodrošināta pilsētas komunālā pārvalde attiecīgi veicot tāmēšanu un darbus. Nav slikti. Skaists pagalms un saistības uz vairākiem gadiem.

 • 0
  Kriska Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Jautājums Komunālāi pārvaldei: vai nav jāsāk no noskaidrošanas , kāda pagalma teritorija pieder katrai mājai. Ir pagalmi, kur kāds gabals pieder domei. Labiekārtošana notiek ņenēmot vērā piederuma robežas un par domes gabaliem iedzīvotājiem taču nav jāmaksā. Un kā iedzīvotāji var lemt par domes teritorijas labiekārtošanu un līdzfinansējumu?

 • 0
  P/i "Komunālā pārvalde" Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Dzīvokļu īpašnieki maksā tikai par sev piederošās zemes labiekārtošanu. Ja blakus atrodas pašvaldībai piederoša zeme, tad pašvaldība vienlaicīgi veic arī sava īpašuma labiekārtošanu. Piešķirtais pašvaldības līdzfinansējums ir atkarīgs no veicamā darba apjoma, piemēram, ietvju pārbūve ir 80% apmērā no kopējām izmaksām, apgaismojumu izbūve - 75%, bet brauktuvju remonts - 50%. Labiekārtojuma darba izmaksas veidojas no tā, kādi būvdarbi ir nepieciešami, tādēļ izmaksas ir ļoti atšķirīgas. Kā piemēru var minēt daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Dzintaru ielā 34, Ventspilī labiekārtojumu, kur 66% jeb 53’538 eiro līdzfinansē Ventspils pašvaldība no kopējām izmaksām.

 • -1
  Lustiņš Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Lūk arī atbilde no manas puses.
  Mājai Dzintaru ielā 34 maksa janvārī par siltumu ir 1.42 EUR/m2 . savukārt labākajām mājām no 0.62-1.0 EUR/m2.
  Vai Jums neliekas ka šāda naudas ieguldīšana no iedzīvotāju puses un cik saprotu ap 40 000 EUR ir izsaimniekošana. Par šiem 40 000 EUR varēja piestrādāt pie atsevišķu siltum noturības vai siltuma regulēšanas jautājumu sakārtošanas, vai veikt renovāciju, kas protams maksātu vairāk, un panākt ka mājas iedzīvotājiem turpmāk būs jāmaksā uz pusi mazāk par apkuri. Un tad man ir jautājums Vai patiešām pagalms bija tik trakā stāvoklī ka kā prioritāru izvēlējās pagalma sakārtošanā ieguldīt 40 000 EUR, nevis mājā. Ieguldot mājā samazinātos Iedzīvotāju maksājumi. Ieguldot pagalmā - skaisti, bet maksājumi palielinās, un samazinās mājas uzkrājums. Talku veidā domāju savu pagalmu lieliski var sakopt.

 • 0
  Kriska Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Janeta. apsaimniekotājs labi zina, kāda teritorija pieder mājai (sētnieks to tīra un viņam par to maksā). Manai mājai pieder tikai ietve no abām mājas pusēm. Viss pagalms jau ir domes īpašums.

 • 0
  Kriska Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Tātad sapulcē var ļemt tikai par lūgumu domei labiekārtot pagalmu, vai taisīt tikai ietvi par pašu naudu.

 • 0
  Justinete Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Paldies Jums par komentāriem un padomiem. Sazināšos ar apsaimniekotāju par iespējam ierosināt šo pārējiem iedzīvotājiem!

 • 0
  Dajūsko Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Nu redz, Janeta, ja jūs esat apakšā zem kkādiem VNĪ, tad viņi neko arī nedarīs. Mums ir iedzīvotāju kooperācija, viens normāls pārvaldieks, viena grāmatvede un sētnieks. Nav jāmaksā par dažnedažādiem ierēdņiem utt. Tika sakrāta nauda iekšpagalma renovācijai, ūdensvada, kanalizācijas, elekroinstalācijas nomaiņai un tas tikai par tādām naudiņām, ko mēs katru mēnesi maksājam. Un ziniet, tā naudiņa kā bija maza, tā arī palika. Tā, ka jūs visus apkāš, ka maz neliksies.

 • -3
  Justinete Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Man kaut kā ir radies priekšstats, ka tieši VNĪ apsaimniekotās mājas biežāk tiek renovētas un labiekārtoti iekšpagalmi. Arī komentāros bieži sūdzas tieši par citu apsaimniekotāju mājām, ka kādas nekārtības, auksti, nevar panākt vienošanos par kaut kādiem remontdarbiem un nezina kur naudiņas paliek. Bet tas noteikti ļoti atkarīgs no katra individuālā apsaimniekotāja.

 • 0
  Dajūsko Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Ājā, par iekšpagalmu Dome samaksāja ap 50%. Tā kā ir vērts pakustināt smadzenes un pakaļas.

 • 0
  Lustiņš Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Tad pakustini. Uzraksti cik lielu summu maksājāt par sava pagalma sakārtošanu, kas par šo summu tika izdarīts. Cik liela vai maza Jums ir apsaimniekošanas maksa (EUR/m2) un cik jūs maksājat par vienu m2 siltuma vidēji vienā ziemas mēnesī - piemēram cik par siltumu bija 2020 gada nov, dec un 2021 gada janvārī, vai uzraksti adresi un šos cipariņus atradīšu pats.. Kad būs šie cipariņi, tad varam runāt tālāk. Procentus atstāj politiķiem, ekonomistiem un baņķieriem. esi nedaudz reālāks :).

 • -3
  Marta P Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Neesmu baigi detalizēti pētījusi, cik katra pozīcija apsaimniekošanā mums izmaksā - cik pagalma tīrīšana, cik kāpņu telpa, cik apgaismojums un cik par to renovāciju, bet tas, ko varu pateikt, ka 100% bija tā vērts. Jo pēc šīs renovācijas šī visa apsaimniekošana kopā ar to kredītu ir mazāka, kā bija apkures rēķins vien. Mums ir vidus dzīvoklis, iespējams, tas arī savu plusiņu dod, bet apkuri uzgriežam augstāk par minimālo vien pāris reizes apkures sezonā, un ir mājās mājīgi un silti.
  Pagājušā ziemā, kad uz Ziemassvētkiem braucām ciemos - vispār nogriezām, un nav jāmaksā par karstu dzīvokli, kad tajā neviena nav, un puķes ar nebeidzas nost!

 • -1
  Lustiņš Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  > Marta P
  Ļoti emocionāli un skaisti. Paldies par atbildi, bet diemžēl no jūsu atbildes neko nevar secināt. Kas vienam maz tas otram daudz, kas vienam ir skaisti citam nesamērīgi dārgi. Tāpēc jau ir vajadzīgi cipari, tad kaut ko varēs saprast un secināt. Starp citu es labprāt brauktu ar jaunu auto, tik nevaru to atļauties. Un ja atļaušos, tad pietrūks kam citam, no kā negribas atteikties...

 • 0
  žurka Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Nu, ok, par pagalma sakārtošanu lemj iedzīvotāju sapulce. Bet - kāpēc VNĪ paši izlēma to, kādu segumu liks virsū? Mēs gribējām asfaltu, to nevarēja, ok, nākamais loģiskais solis būtu betons, ja apakšā ir betons ar bedrēm. VNĪ pēc saviem ieskatiem uzlēja piķi ar šķembām, pēc 1,5 gada pie māju ieejas ne šķembu, ne piķa, atkal bedres. Braucamajā daļā ar jau paliek kritiski. Ko tālāk darīt?

 • 0
  Justinete Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Kur Jums tā bija? Kādā adresē!?

 • -2
  Kristiāna Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Izskatās, ka kārtējais piemērs, kur "VNĪ paši izlēma, mums neprasīja", bet kad prasa piemēru, tad vai nu nav tādas adreses vai tāda fakta, jo ir sapulce, kurā par to vienojās!

 • 0
  Kriska Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Teska. tas jau bija bedrīšu remonts. Kāpēc nevarēja asfaltu? Protams tas bija dārgāks. Un arī projekts vajadzīgs . Bedrīšu remontam projektu nevajag.Atrast projektētāju mūslaikos problēma. Par inženieriem negrib jaunatne mācīties.

 • -2
  Kristiāna Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Ne gluži par tēmu, bet man būtu ierosinājums Domei vai komunālajai pārvaldei padomāt par apgaismojumu Sarkanmuižas dambī, uz pārejām pie Lauku ielas. Tuvumā ir Baseins, autoosta, autobusu pieturas, tur gājēju kustība ir salīdzinoši liela.

 • -1
  P/i "Komunālā pārvalde" Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Labdien! Šobrīd ir izsludināts iepirkums par gājēju pārejas izgaismošanu Lauku un Raiņa ielu krustojumā pāri Lauku ielai un Raiņa ielai. Tāpat tiks izgaismota gājēju pāreja pie jaunā bērnudārza “Pienenīte” Brīvības ielā 15.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: