LSM: Daugavpilī iecerēts atbrīvot privātmāju īpašniekus no atbildības kopt piegulošo teritoriju

еs | 11.02.2021, 19:18:49 | 881

"Nenopļauta zāle, nesagrābtas lapas vai nesavākti atkritumi – tas ir jau ilgstoši novērots skats pie privātmājām, tāpēc Daugavpils dome nolēmusi atbrīvot privātmāju īpašniekus no prasības kopt piegulošo teritoriju. Šo funkciju pašvaldība nolēmusi uzņemties pati, un tagad gaida, kad to akceptēs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Pašvaldība privātās apbūves sektorā esošās ietves jau attīra no sniega un apledojuma.

Iemesli, kāpēc dažviet privātmāju īpašnieki nespēj laikus sakopt sev piegulošo teritoriju ir dažādi - aizņemtība darbā, ja ir vecāka gada gājuma cilvēks vai ar veselības problēmām, tad saviem spēkiem nespēj visu izdarīt. Pašvaldībai ir nācies arī sodīt privātmāju īpašniekus. Plānots, ka turpmāk piegulošo teritoriju sakopšana vairs nebūs privātmāju īpašnieku pienākums."

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/daugavpili-iecerets-atbrivot-privatmaju-ipasniekus-no-atbildibas-kopt-pieguloso-teritoriju.a392551/

Komentāri (33)

 • -2
  еs Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  "Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes “Komunālās saimniecības pārvades” vides inženieris Kaspars Laizāns skaidroja iniciatīvu: “Galvenais mērķis jau būs tāds, ka tad īsti tos cilvēkus pašvaldība nesodīs par varbūt nepietiekošā augstumā nopļautu zāli vai kādu lieko nokritušo lapu, tāpēc ka tomēr, es tā domāju, ka tie cilvēki, kuri ir darbspējīgā vecumā viņi daudzmaz tomēr seko savas mājas pieguļošajai teritorijai, bet vecākā gada gājuma cilvēki un cilvēki ar ierobežotām kustībām, viņiem tiešām tas ir ļoti grūti.”

  Daugavpils pilsētas domē gan uzsver, nebūs gluži tā, ka privātmāju iedzīvotāji būs atbrīvoti pilnīgi no savas apkārtējās teritorijas uzkopšanas. Pašiem joprojām būs, piemēram, jānotīra sniegs ieejas vārtiņu prieksā un no piebrauktuves līdz mājas pagalma vārtiem. Darbus privātmāju pieguļošo teritoriju uzkopšanā plāno uzņemties AS “Daugavpils speciālizētais autotransporta uzņēmums”."

 • -2
  еs Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  "Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Valērijs Golubevs norādīja: “Kas attiecas uz teritoriju sakārtošanu pēc ziemas, zāles pļaušanu vasarā un nokritušo lapu savākšanu rudenī, tas rādīs arī papildus darba vietas.”

  Ņemot vērā, ka līdzīgi noteikumi par piegulošo teritoriju kopšanu privātmāju īpašniekiem ir arī citās pilsētās, turklāt, piemēram, Rīgā, privātmāju iedzīvotājiem ir jāveic arī piegulošās teritorijas attīrīšana no sniega, šobrīd Saeimas Vides un klimata apakškomisijā izskanējis rosinājums atcelt prasību uzkopt piegulošo teritoriju māju īpašniekiem visā Latvijā."

 • -2
  A.n.i.t.a Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Ja šo ieviesīs dzīvē, tad tas būs labākais kas noticis jaunāko laiku vēsturē. Tās ir klaušas cilvēkiem, kuri jau tā maksā NĪN, tad vēl par velti jāstrādā, lai koptu teritoriju, kura viņam nepieder.

 • -15
  sranskis Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Cilvēki jau nepadomā, ka tas prasīs papildus līdzekļus no pašvaldībām, ko savukārt mēģinās pārlikt uz iedzīvotāju pleciem!

 • -16
  KRX Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Domāju, ka Daugavpils tikai priecāsies par iedzīvotāju skaita papildinājumu (īpaši no Ventspils).
  Savukārt, Ventspils (lasīt - iedzīvotāji) priecāsies par sliņķu un čīkstuļu skaita samazināšanu.

  P.S. Sludinājumos, šķiet, bija busiņu pakalpojumi, kas palīdzēs pārvākties.

 • -1
  A.n.i.t.a Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Pašvaldībām būtu jāapdomā ,kur un cik viņi izlieto cilvēku samaksātos nodokļus (ienākuma , zemes un nekustamā īpašuma), tad noteikti sanāks nauda arī ietvju tīrīšanas darbiem gar privātīpašumiem.Ļoti daudz naudas tiek iztērēts nelietderīgi, uzpūsts darbinieku skaits kantoros, neadekvāti augstas algas priekšniekiem utt.un tas ir visā Latvijā sākot ar valsts pārvaldes aparātu,visbeidzot ar maza miestiņa vietējām kantoru" žurkām". Tik daudz lieku cilvēku ,kuri ne par ko nav lietas kursā un cilvēku sūta no viena kabineta uz otru, lai atrisinātu pat ļoti elementāras lietas.Birokrātija zeļ un plaukst, sevišķi jau šajā laikā -visi "strādā "attālināti jeb tikai izliekas , taču algu saņem pa pilno un laikā.

 • -12
  Viktors Torpēda Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Troļļu mednieks Viktors - apgalvo, ka opozīcijas komentētājs naida kurinātājs "es" atkal publicē informāciju, kura vēl nav apstiprināta, kura ir tikai ieceres līmenī, kura arī visticamāk ir tukši priekšvēlēšanas solījumi.

 • -1
  trakais oposums Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Kas rakstīts Latvijas Republikas Satversmē par piespedu darbiem?

 • -10
  Alberts Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  "Nenopļauta zāle, nesagrābtas lapas vai nesavākti ATKRITUMI................izklausās pēc ģerevņas,bik uz austrumiem,negribētu tādā vietā dzīvot...brrrr...........

 • -12
  sranskis Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Ja gribam, lai tā ir arī Ventspilī, lūdzu, uz priekšu un atbalstam šo izcilo ideju!
  P.S. Biju pag.vasarā D-pilī un tur tiešām tā ir privātmāju rajonos!

 • -13
  Kristiāna Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Ja savas piemājas teritorijas uzturēšanu kārtībā var nosaukt par piespiedu darbu. Tad droši vien arī savu bērnu aprūpe un barošana ir piespiedu darbs, kas būtu jāņem nost no vecāku pleciem, un lai baro un maina autiņus kādi pašvaldības darbinieki..
  Kaut gan ir jau daļa vecāku, kas prasīja, lai brīvlaikā viņu bērnus baro dome! Nav tālu no šīs domas!

 • -9
  Alberts Pirms 2 nedēļām

  .Cik daudz netīrīgu cilvēku Ventspilī......................

 • -2
  tiešām suns Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  kam nekad nav bijis jākopj piespiedu kārtā pašvaldības zeme var tā aplami
  spriest. tas ir ne tikai fiziski smagi bet arī maksā naudu. dīvaini ka klusē cilvēki uz ko tas tieši attiecas .varbūt bail.dome neliekas ne zinis pat par lielām piegulošām teritorijām. atrakstās ar saistošo noteikumu citēšanu.
  satversmes tiesa ir pateikusi ka uzliktajam jābūt samērīgam.domeišoreiz būtu jāpieņem izmaiņas.tuvojas vēlēšanas.

 • -12
  Marta P Pirms 2 nedēļām

  Neviens jau tev neliek pusi pilsētas pļaut un slaucīt, pat ne 100 metrus no mājas! Cik tad tie daži metri tur ir tā pieguļošā teritorija - var ietaupīt uz sporta zāles abonamentu, šķūrējot sniegu!
  Īpašums ir atbildība un darbs, ar to ir jārēķinas. Tas nav piespiedu darbs, tā pat kā bērnu - tā ir pašu radīta un izvēlēta atbildība, ne piespiedu darbs.

 • 0
  tiešām suns Pirms 2 nedēļām

  atbilde jums marta.pieguļošā kopjamā teritorija ir līdz braucamai ielai.jāpļauj 6m no žoga. jums nav pat saprašanas ka jatīra nevis metrs bet kvadrātmetri.kadamt nav daudz. citiem sanāk 800-1000 kvadratmetru.domei būs jāmaina attieksme.attiecībā par bērniem-nelabvēlīgām ģimenēm būs svētki.ja par manu īpasumu-lolots vairākās paaudzēs.jūs nepārzināt realitāti

 • -11
  Marta P Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Saprotu, ka nav metrs, bet vairāki kvadrātmetri un ka katram tas apjoms ir atšķirīgs, bet Jūsu sūdzēšanās ir absurda. Īpašums prasa savu un pieguļošās teritorijas uzturēšana ir vispār pieņemta prakse un ar to ir jārēķinās. Neviens cits kā Jūs jau to pieguļošo teritoriju neizmanto. Man sakopt manu īpašuma priekšu nešķiet tik grūti, jo tā tomēr ir mana īpašuma priekša, tas atspoguļo manu māju.

 • -1
  tiešām suns Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  jūs esat pavisam jocīga. jums ir priekšstats kas ir pieguļošā teritorija/ tas ir trotuars veloceliņš liela pļaujamā zona. ja tā atšķiras. tādēļ arī pašvaldībai ir jāreaģē.un kur jūs nēmāt ka es sūdzos.to jādara citā vietā-domē. šeit tikai miļa saruna.un ja jūs esat pret tad tas ir arī labi. kad mainīsies likums es savu vŗtupriekšu satīrīšu bet ne ap1000km pieguļošas tteritorijas.protams veloceliņš nav j āt ira man.dome vainīga saridot tā cilvēkus.

 • -10
  Marta P Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Bet tā ietve ir manas mājas priekšā!!! MANAS! Pa to ietvi mans bērns nāk no skolas mājas, es dodos uz darbu. Tā zāle ir manas mājas priekšā, un sakopjot sētu, man liekas tikai loģiski sakopt arī sētas priekšu! Iegādājoties īpašumu ar to ir jārēķinās! Arī mantojot īpašumu ar to ir jārēķinās. Tā tas ir VISUR! Un tā ir NORMĀLA prakse. Dzīve nebeidzas ar taviem vārtiņiem!

 • -1
  tiešām suns Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  martai.kāpēc esat tik aizvainota ja dome rūpēsies tieši par to pašu? varat tīrīt kad un cik vajag.citiem palīdzēs pašvaldība.nevajag tā nervozēt. kaimiņu pilsētā jau sen vergu nav bet tīrs kārtīgs.es arī vārtu priekšu pats noslaucīšu.taču tik zemi domāt ka domenetiks galā ir absurds.no mūsu nodokļiem ir samaksāts par visu pilsētu. būs labi.

 • -8
  Marta P Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Kurā pilsētā, tad sen tā jau vairs nav!? Jūrmalā ir, Mārupē ir, Dažādās Kurzemes mazpilsētās - tā ir.. Kur tad tā nav!? Daugavpilī? Tur arī vēl tā ir...
  Un, ja to darīs pašvaldība, tad viņi to darīs tad, kad darīs, tad kad būs ieplānots grafikā, bet vienu nedēļu tā zāle aug kā traka, citu var izlaist un pļaut tik nākamajā. Un tad man vienmēr ir vienāds zāliens ar piemājas, nav tā, ka vienā pusē tā, otrā tā.. Ir kārtībā man patīk ka ir kārtība manā īpašumā, mana kārtība.
  Jums, iespējams, īpašums un rūpes par to ir verga darbs, bet tad var būt ir laiks domāt par došanos uz dzīvokli un māju uzticēt kādam, kam tas rūp!

 • -3
  Angriff Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Zālāja augtgribēšanu var ierobežot ar Raundapu,pašvaldības daļā,protams.Un koncentrāciju samazināt,lai nepiesietu īpašuma iznīcināšanu...

 • -5
  Būvniecības administratīvā inspekcija Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Būvniecības administratīvā inspekcija (turpmāk – BAI) vērš uzmanību, ka piegulošā teritorija, kuras uzturēšanu nodrošina attiecīgo īpašumu īpašnieki ir publiskā lietošanā esoša sabiedriska teritorija, kuru lieto iedzīvotāji, sabiedrība kopumā. Attiecīgi tiek uzturētas teritorijas, kuras paši iedzīvotāji arī lietojam ikdienā.
  Vēlamies norādīt, ka gan pašvaldības administratīvās teritorijas iedzīvotāju, gan paša īpašnieka interesēs ir tas, lai īpašums un tam piegulošā teritorija it īpaši ziemas periodā, kas ir būtisks aspekts sabiedrības daļai, kuri pārvietojas kājām, sevišķi gados vecākiem cilvēkiem būtu sakopta, kas sekmētu drošu pārvietošanos un tīru, sakoptu pilsētvidi.

 • -5
  Būvniecības administratīvā inspekcija Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Kas attiecas uz īpašuma un tam piegulošās teritorijas kopšanu Ventspils pilsētas pašvaldība ir paredzējusi sekojošu līdzdalību/atvieglojumus:
   pašvaldība nodrošina zāliena daļas pļaušanu piegulošajā teritorijā, kas pārsniedz 6m platumu;
   sagrābto un maisos salikto lapu centralizētu savākšanu;
   ziemas periodā kaisāmā materiāla (smilts/sāls maisījuma) piegādi bez samaksas;
   pieņem bez samaksas piegulošo teritoriju zālienu atliekas un koku lapas;
   Ventspils Sociālais dienests, sociālās palīdzības ietvaros nodrošina īpašumam piegulošās publiskā lietošanā esošās teritorijas kopšanai paredzēto palīdzību, personām, kuras atbilst noteiktiem kritērijiem.
  Latvijas Republikas Satversmes tiesa 2004.gada 21.maija lietā Nr.2003-23-01 secināja, ka īpašumam piegulošās publiskā lietošanā esošās teritorijas uzkopšana uzskatāma, nevis par piespiedu darbu, bet gan par pienākumu, ko uzliek īpašums, un tas nav pretrunā ar Latvijas Republikas Satversmes 106.pantu.

 • -6
  Būvniecības administratīvā inspekcija Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Vēlamies pateikties visiem Ventspils pilsētā esošo īpašumu īpašniekiem par ieguldīto darbu Ventspils pilsētvides sakopšanā, uzturēšanā, radot iedzīvotājiem un tās viesiem drošu un sakoptu vidi ikdienā.

 • 0
  tiešām suns Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  jūs atkal esat atrakstījušies. problēmas ir jārisina .mēs noteikumus zinām.varbūt sākam ar šodienu sakarā ar šodienas brīnumaino jaunumu.

 • -4
  Kristiāna Pirms 6 dienām, 9 stundām

  Bet noteikumi ir noteikumi. Patīk vai ne, tie ir jāievēro! Tāpēc, ka kaut kāda Daugavpils ir izdomājusi pirms vēlešanām aģitēt ar šādu priekšlikumu un Tu par to esi sajūsmā, nedod nekādas obligācijas visām pašvaldībām skriet pakaļ šim piemēram!
  Labāk pagaidiet dažus mēnešus un paskatieties, ko tad tajā Daugavpilī nolems - nedomāju, ka reālajā dzīvē kas mainīsies!

 • -2
  sranskis Pirms 6 dienām, 9 stundām

  Suņi rej, bet karavāna ie tālāk vai pārfrāzejot: slinkie nekopj teritorijas, bet tie, kam rūp sakārtotība visapkārt, ne par ko nesūdzas!

 • -5
  Kristiāna Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  @tiešām suns
  Un te arī atbilde uz visu bļaušanu par piespiedu darbu: Satversmes tiesa 2004.gada 21.maija lietā Nr.2003-23-01 secināja, ka īpašumam piegulošās publiskā lietošanā esošās teritorijas uzkopšana uzskatāma, nevis par piespiedu darbu, bet gan par pienākumu, ko uzliek īpašums, un tas nav pretrunā ar Latvijas Republikas Satversmes 106.pantu.

  Ja negribi tīrīt - pārdod īpašumu, un atceries nolaist cenu, jo tas nāk komplektā ar jūsu tā dēvēto "piespiedu darbu".

 • 0
  tiešām suns Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  jūs kristiāna esat pat ļoti nezinoša.ir daudz jaunāki tiesas spriedumi par labu pilsoņiem.neticiet būvinspekcijas mel igai atbildei. viņiem pēc būtības tā jānoklusē.diemžēl.

 • -6
  Kristiāna Pirms 6 dienām, 9 stundām

  Dalieties ar šo, tikai jums zināmo informāciju! Ko slēpjat!?

 • -1
  Būvniecības administratīvā inspekcija Pirms 4 dienām, 15 stundām

  Būvniecības administratīvā inspekcija lūdz Jūs precīzi norādīt kurā Satversmes tiesas spriedumā (norādot lietas numuru un/vai datumu) piegulošās teritorijas uzturēšana atzīta par piespiedu darbu.

 • 0
  tiešām suns Pirms 6 dienām, 9 stundām

  jautājiet domei ko viņa slēpj.uzrunājiet šo meļu kantori.lai ņem labu piemēru no talsiem, madonas. arī r iga un daugavpils uz starta.apmēram tā.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: