Ačgārni saliktas zīmes Talsu ielas veloceliņam.

Sandis1 | 14.01.2021, 13:32:53 | 765

Vēlos vērst uzmanību mazai detaļai, kura būtībā nosaka daudz ko, īpaši negadījuma gadījumā ,prioritātes uz celiņa un tā izmantošanu.
Virzienā no Ventspils uz Bušnieku ezeru(asfaltētais), sastādītas 421. ceļa zīmes jeb "gājēju un velosipēdu ceļš", bet pie Bušniekiem pēkšņi parādās 417. zīmes un tas kļūst par "Kopīgu gājēju un velosipēdistu ceļu". Sanāk, ka uz viena celiņa attiecas noteikumi, kas darbojas uz diviem dažādiem celiņiem, kaut kāds hibrīds. Ceļa sākumā ir viena zīme, bet tad, kad ceļš beidzas, uzlikta pavisam cita tipa veloceliņa beigas.

Lūdzu izlabot šo nekārtību, jo, ja tur notiks kāds negadījums, tad tiesā būs čakarēšanās par nevajadzīgām lietām. Visā ceļa garumā jāstāv 417. zīmei, jo horizontālais apzīmējums ir pārtraukta līnija, tāpat kā citur pilsētā. Laikam jums aptrūkās zīmes, ja šādu šedevru var izveidot.

Komentāri (12)

 • 0
  Sandis1 Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Tas ir būtiski, jo uz celiņa mainās prioritātes, pie tam velosipēdists var braukt pa brauktuvi, ja blakus ir celiņš, kas apzīmēts ar 417. zīmi, bet,ja ir 421. zīme, pa brauktuvi braukt aizliegts. Būtībā, ja kāds, braucot no Bušnieku puses, domās, ka tas veloceliņš viņam obligāti nav jāizmanto, pieķers policija un uzliks sodu, jo tomēr otrā galā stāv pavisam cita zīme.

 • -9
  Sigurds Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Nu automašīnām, piemēram, ātruma ierobežojuma zīme ir spēkā līdz krustojumam, vai arī jābūt zīmei, ka zona ar iepriekš norādīto ierobežojumu beidzas. Vai tā nav jābūt arī velo celiņam, vai velosipēdistam nebūtu jāseko līdzi zīmēm uz celiņa!? Var būt vaina nav zīmēs, bet velosipēdistu neuzmanībā/nevērībā?

 • 0
  P/i "Komunālā pārvalde" Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Paldies par ierosinājumu, izlabosim!

 • 0
  nomaļnieks Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Ačgārni - nozīmē ar kājām gaisā. Vai tiešām tas tā ir? Sīkums.

 • -5
  Soross Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Ačgārni vēl varētu nozīmēt, ka uz zīmes redzams gārnis, pie tam ar kājām gaisā.

 • -1
  Skolotājs Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Aplam saliktas.

 • 0
  kretīns Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Un vēl vajadzētu pagarināt veloceliņu Vasarnīcu iela no Parka ielas krustojumā vismaz līdz Kroņa ielas krustojumam.

 • -3
  P/i "Komunālā pārvalde" Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Labdien!
  Ventspils pilsētā veloceliņu izbūve notiek jau no 2010. gada, un uz doto brīdi veloceliņu garums sasniedzis jau 66km, kas ir tikai par 205km mazāk nekā galvaspilsētā. Veloceliņu izbūve prasa investīcijas, tāpēc tiek strādāts pie tā, lai piesaistītu finansējumu, piemēram, no ES projektiem. Minētā posma izbūve nākotnē ir plānota, bet nevaram pateikt precīzi, kad tieši.

 • 0
  Lielais Kretīns Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Diez vai vārds "tikai" būtu tas pareizākais. 205km ir daudz vairāk nekā 66.

  Rīgas pašvaldību ielu garums 2019 gadā: 1203
  Ventspils pašvaldību ielu garums 2019 gadā: 192

  Ja var ticēt Jūsu datiem (66 + 205) tad relatīvi Rīgā uz vienu pašvaldības ceļu kilometru ir apmēram 0.22km veloceliņu, bet Ventspilī apmēram 0.34km veloceliņu.

  Varbūt labāk lielīties iznāktu pieminēt "Ventspilī ir lielāks veloceliņu garums uz kilometru nekā Rīgā" bet nu ko es zinu

  Informācija par ielu garumiem ņemta no: https://data.csb.gov.lv/pxweb/lv/transp_tur/transp_tur__transp__auto_celi__ikgad/TRG020.px

 • -6
  Karīna Sleja Pirms 6 dienām, 12 stundām

  Nu nezinu vai tu zini, bet galvaspilsēta mums ir krietni, krietni lielāka par mūsu Ventspilī. Kā pats arī saki, tad ielu kopgarums arī ir krietni lielāks tur! Bet būtiskākā atšķirība tomēr ir tajā, ka mums tie veloceliņi ir droši, apgaismoti, gludi un pārdomāti. Pa veloceliņiem var droši nokļūt no vienas pilsētas malas, līdz otrai. Pa tiem var pārvietoties ar ģimeni, arī bērni un pat ar velo ratiem piestiprinātiem pie riteņa, nebaidoties ne par savu, ne bērnu drošību!
  Un saki ko gribi, bet TAS IR NOZĪMĪGI! Labāk mazāk, bet kvalitatīvi tie km!!!

 • 0
  P/i "Komunālā pārvalde" Pirms 6 dienām, 10 stundām

  Atvainojamies, bet gadījās pārrakstīšanās kļūda! Precizējam, ka Ventspilī veloceliņi ir par 2,5km īsāki nekā Rīgā, nevis 205km.

 • -3
  Karīna Sleja Pirms 5 dienām, 11 stundām

  Ej tu nost! 2.5 km atšķirība no Rīgas!? Kā tie cilvēki ar velo var tikt uz darbu? Vai nu traucējot gājējus vai auto - atkarīgs no katra drosmes līmeņa, laikam. Pilnīgs kosmoss tur darās..

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: