Koki Renķa dārzā

Soft | 10.01.2021, 21:06:19 | 1557

Izsaki viedokli: https://www.ventspils.lv/lat/pilseta/201338-pazinojums-par-publisko-apspriesanu

Komentāri (37)

 • 0
  DaceDucite Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  viendien,skatijos un priecajos,ka ir kada vel vieta ar lieliem kokiem{diemzel lapas novac tik cakli ,ka rudens sai vieta nav baudams},tagad paretinaas....

 • -6
  Sigurds Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Nu vai tiešām Tev Ventspilī koki trūkst? Lieli, mazi, parkos, pie mājām, ielu malās, daudzdzīvokļu māju iekšpagalmos..Visur! Lai nu kas, bet koki mums te netrūkst, arī lieli ne.

 • 0
  Alberts Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Ok ,ja vienam, otram elpa raujas ciet ,var drāzt nost,tik neiestādiet vietā tādus kropļus ,kādi iesprausti gar renovētajām ielām ,piem. Durbes ielā ,starp Kuldīgas un Zvaigžņu,un vēl daudz kur.................

 • 0
  Soft Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Varbūt tas ir tikai sentiments, bet Reņķa dārzs saistās ar lielajiem vecajiem kokiem, bez tiem tur būs parasta pļava, kur svilpos vējš, zudīs tās vietas raksturs un burvība. Jaunie koku stādījumi pilsētā pagaidām nav attaisnojuši cerības. Nevarētu teikt, ka tie veido skaistu ainavu. Piemēram, piramidālos ozolos vēlā rudenī un ziemā sačaukstējušas lapas neglīti izskatās. Jācer, ka kokiem pieaugot, skats būs labāks.

 • -2
  ventspilnieks 36,7 Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Papeles nost, šmuce tur liela no viņām. Bet pēc tās vītolu kailcirtes kritīs arī kāds smukais koks. Šobrīd ir +/- sabalansēts, kaut man liekas, ka ķinķēziņu jau tā ir pa daudz un viņi ir visur.
  Tūlīt ienāks īstie ventiņ un teiks, ka kādreiz tur bija pills a kokiem, varej aiz krūmem pasēdet un kād kočiņ izdzert.

 • -5
  reku Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Abet pareizi-vairs nav vietu,kur kādu dzērienu ieņemt.Man akurāt pa ceļam no/uz darbu.Mājās iet ar mazo 05 pudelīti ne visiem izdevīgi-citam sieva kā pūķis,citam tā pati sieva ir lieka rīkle,ar ko būs jādalās.

 • -5
  Vilis Skuja XVI Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Bet var būt,ka lembergs grib,lai pilsētā tik tie koki paliek,kas stādīti viņa valdīšanas laikā?Lai vecāku koku vairs nebūtu?

 • 0
  Pipars Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Zigs
  11.01.2021 06:35
  Sviests kaut kāds!Papeles traucējot-cik iesniegumi ir saņemti un vai tie ir no vieniem un tiem pašiem cilvēkiem??
  Citiem traucē baloži,kaijas,suņi un kaķi!
  Nu ko likvidēsim arī tos?
  Un tās 3 papeles pie trenažieriem!
  Pa tuvu esot,bet kurš bija vispirms-koki vai trenažieri?
  Tad nevajadzēja tik tuvu uzstādīt trenažierus.
  Ko var izdarīt ātrāk-izaudzet lielu koku vai pārvietot trenažierus!

 • -6
  Sigurds Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Es tomēr gribētu piekrist ventspilniekiem, kas dzīvo šeit, kam ir pagalmi, un kas nu dien saskaras ar šīm pūkām. Nav jau tai pilsētā deputāti vien. Ir arī iedzīvotāji, kam tās pūkas ir pa pagalmiem, ielido arī istabās, un nedod Dievs, ja ir arī alerģija, tad pat mājās īsti neesi drošs, jo iepūšas gan pa logu, gan pa durvīm!

 • 0
  Kukurūza Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Par papelēm.
  Papeles aktīvi sāka stādīt visā Padomju Savienībā pagājušā gadsimta 50. gados. Šajā laikā tik tikko bija beidzies Otrais pasaules karš un, lai atjaunotu pilsētas un laukus, valstiskā mērogā tika īstenotas speciālas mājokļu programmas. Paralēli masveida mājokļu celtniecībai visā PSRS tika veikta apzaļumošanas programma.
  FOTO: LETA/Edijs Pālens
  Tolaik Staļins pavēlēja visā savienībā stādīt tieši papeles, jo šie augi ir spējīgi augt gan mērenajā klimatiskajā joslā, gan subtropu joslā. Otrs iemesls, kādēļ visas milzu valsts apstādīšanai izvēlējās papeles, bija to augšanas ātrums – atšķirībā no citiem šie koki īsā laika posmā spēj iegūt brangu augumu.

  Līdz ar augšanas ātrumu un auga prasībām, tā laika apzaļumošanas programmas īstenotājiem pievilcīga šķita arī papeļu gaisa filtrācijas spēja. Papeles efektīvi spēj aizturēt dažādus toksiskus ķīmiskos savienojumus un mazina pilsētu gaisa piesārņojumu.

 • 0
  Kukurūza Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Ne velti papeles bagātīgi tika stādītas tieši rūpnīcu teritorijās un to tuvumā, lielākajās pilsētās un gar šosejām. Papeles ir arī rekordistes skābekļa ražošanas ziņā – vienas dienas laikā viens koks var saražot skābekli četriem pieaugušiem cilvēkiem. Tā kā papelēm ir piramīdas forma, tās varēja stādīt diezgan tuvu viens otram. Šī iemesla dēļ daudzviet papeles ir sastādītas ciešās alejās.

 • 0
  Kukurūza Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  FOTO: LETA/Edijs Pālens
  Lai arī cik labas īpašības nebūtu papelēm, mūsdienās tās bieži vien neieredz ne acu galā. Pie vainas ir to pūkas. Sākotnēji bija paredzēts, ka pilsētās tiks stādītas tieši vīrišķās papeles, kas nerada pūkas. Zied tikai sievišķie koki. Tomēr apzaļumotāji ātri vien padevās un pārstāja kokus šķirot pēc dzimuma – atlase aizņēma pārāk daudz laika, bet programmas izpildes termiņi neļāva dārzniekiem aizrauties ar koku pētniecību, bet lika pasteigties ar stādīšanas darbiem.

  Papeļu ziedi līdzinās milzīgām pūku bumbām un, uzpūšot vējam, šīs bumbas gaisā izšķīst un aizlido. Lai gan papeļu pūku lidināšanās vējainā dienā ir maģisks skats, tomēr tās ir ļoti bīstamas alerģiskiem cilvēkiem. Tās nereti arī ielido mājokļos pa atvērtiem logiem un piesārņo iekštelpas. Vēl viens aspekts, kādēļ papeles ir bīstamas, – ziedēšanas laikā to pūkas ir ugunsnedrošas, turklāt, tā kā papeles parasti ir cieši sastādītas kopā, nejauša kāda zara aizdegšanās rada nopietnu ugunsgrēka risku

 • 0
  Pipars Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Nu tad ir jāstāda tikai vīrišķīgās papeles!

 • -2
  Krišs Daugulis Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Pipars
  vīrišķīgās vajag stādīt, bet tās nav papeles, lai gan izrunā diezgan līdzīgi

 • 0
  A.n.i.t.a Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Nav stulbākas idejas, kā stādīt Latvijai pilnīgi svešu un nedraudzīgu koku, un neizturīgs ,ātri lūzt un apdraud gan cilvēkus,gan ēkas un auto, ne velti ceļa posmā Ventspils- Tārgale nolikvidēja visus šos kokus,kuri laiku pa laikam aizšķērsoja ceļu.

 • -3
  nomaļnieks Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Vīrišķās papeles nevar stādīt - neētiski izskatīsies, ka tiem tās kules karāsies.

 • 0
  Kriska Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Es par krūmiem parkos un skvēros. Vakar staigājām ar dēlu ( atbrauca no Rīgas) pa skvēru pie bij. Ventas kino. Dēls saka: vai kā te viss pliks, bērnībā mēs šeit spēlējāmies , bija kur paslēpties. Tagad viss cauri redzams

 • -8
  Sigurds Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Kur pie kino pliks, kur koki bijuši. Tur uz abām pusēm bija mājas un tas plikums no tā, ka vienu graustu novāca, otrs nodega...

 • -2
  All-cash Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Sigurd, ieskaties savā pasē, un vars nekomentē.

 • -2
  ventspilniece.lv-2 Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Tas skvērs kādreiz bij nosaukts par godu vienam teroristam-Imantam Sudmalim...

 • -2
  еs Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Daži īpatņi gribēja iznīcināt arī Kuldīgas/Sporta ielas skvēru, lai būvētu baseinu!

 • 0
  Kriska Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Papeles arī trauslas, neiztur mūsu vējaino dabu. Aiz maizes kombināta vairākas papeles pa vienu nakti bija nogāztas. Kuldīgas iela bija blokētā puse dienas

 • 0
  Kriska Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Es pret papeļu stādīšanu. Es par dzīvžogu. krūmu ( ceriņu) stādīšanu. Tādā skvērā nav caurvēja, Var pasēdēt ēnā

 • 0
  nomaļnieks Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Kokus nost, sastādīt krūmus. Būs vismaz kur "kluci" nolikt, "runci nodurt".

 • -9
  Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Publiskā apspriešana par piecu Kanādas papeļu un trīsdesmit deviņu Balto vītolu iespējamo nociršanu Reņķa dārzā ir organizēta tieši tāpēc, lai noskaidrotu ikviena ventspilnieka viedokli par šo jautājumu, un tikai pēc tās ietvaros saņemto viedokļu apkopošanas un izanalizēšanas tiks lemts, realizēt vai nerealizēt kāda konkrēta koka nociršanu.
  Tāpat, vēlamies uzsvērt, ka augsti vērtējam ikviena viedokli, taču lūdzam to sniegt aizpildot aptaujas anketu tiešsaistē vai izdrukājot aptaujas anketu, aizpildot to un iesniedzot Domē (klātienē vai attālināti), kā to esam lūguši paziņojumā par publisko apspriešanu.
  Vienlaicīgi norādām, ka anonīmi paustie viedokļi netiks ņemti vērā, jo diskusijai ir jābūt atklātai, ar mērķi, nepieciešamības gadījumā, to turpināt arī pēc publiskās apspriešanas procedūras noslēgšanās.

 • -2
  Kriska Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Cien. APN, kāda starpība , kurš savu viedokli ir izteicīs. Vai jūs man prasīsiet vārdu-uzvārdu-tēva vārdu - personaskodu? Es nedalu savu personas kodu pakreisi un pa labi

 • 0
  Vadims Kevrelis Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Protams ka pilētas parkos tai skaitā Reņķa dārzā ir koki kuri gaida savu nokrišanu vai nozāģēšanu. Bet to labāk novērtēs speciālisti.

 • 0
  еs Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  ''par papeļu nozāģēšanas nepieciešamību ik gadu tiek saņemti vairāki iedzīvotāju iesniegumi''

  ''diskusijai ir jābūt atklātai''

  Tad arī būtu jāpublicē informācija, kuri tieši iedzīvotāji iesniedza iesniegumus par papeļu nozāģēšanas nepieciešamību.

 • 0
  Angriff Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Vai viens no tiem nevarētu būt Blumbergs?Tas,kurš domnieks?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: