Pasažieru pārvadājumi no Ventspils - konkurss

domāju | 06.01.2021, 12:10:06 | 1559

Vai VB negrasās papētīt, kas notiek ap konkursu par pasažieru pārvadājumiem. Kā zināms no 30.12. IUB lēmuma Ventspils gadījumā - būs jauns konkurss. Bet gribētos saprast un izlasīt cilvēcīgā, nevis juridiskā valodā , kāda bija vaina... Ar lēmumu var iepazīties IUB lapā https://www.iub.gov.lv/lv/jaunums/par-iepirkumu-uzraudzibas-biroja-lemumu-vsia-autotransporta-direkcija-iepirkuma-0 Lēmums par VR - no 42.lpp,, bet argumenti par un pret ir sākumā...

Komentāri (42)

 • -6
  Sigurds Pirms 3 nedēļām

  O, šī bij laba Jaunā gada ziņa, ka nekas ar to vēl nav beidzies! Cerams, ka šoreiz to skatīs ņemot vērā arī braucēju vajadzības, drošību un vēlmes. Tad jau mūsu reiss uzvarēs!

 • -3
  Nah Nahs XIII Pirms 3 nedēļām

  Kāpēc "Ventspils reiss" nevarēja konkursā startēt citā reģionā-Vidzemē vai kaut vai Latgalē?Varbūt,ka tur būtu bijušas lielākas izredzes vinnēt.

 • -11
  sranskis Pirms 3 nedēļām

  Man domāt, ka ļoti vienkārša atbilde- neatceros kā bija nolikumā, bet vai nebūtu vajadzīga tehniskā bāze? Zinu kā Tukuma auto čakarējās Kuldīgā ar remontiem un stāvlaukumiem.

 • -11
  Sigurds Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Un kā tad tie šoferi tiktu uz darbu un mājām - vēl dažas stundas paredzēt tiem ceļā!? Vai atņemt darbu ventspilniekiem un dot darbu citiem?
  Te šoferiem pirms darba jāveic pārbaudes, gan par veselības stāvokli, gan vai nav iereibuši! Kas tos kontrolēs citur? Ja nekontrolēs, tad jau vairs nebūs Ventspils reisa kvalitāte un drošība!

 • 0
  еs Pirms 2 nedēļām

  ''Un kā tad tie šoferi tiktu uz darbu un mājām - vēl dažas stundas paredzēt tiem ceļā!?''

  Uzņēmums noformēs komandējumu.

  ''Vai atņemt darbu ventspilniekiem un dot darbu citiem?''

  Dzimtbūšana vairs nepastāv, kuri negribēs strādāt, tie pametīs darbu.

 • 0
  Margrieta666 Pirms 2 nedēļām

  Šoferi varētu pa nedēļai strādāt-nedēļu komandējumā,otru mājās.

 • -6
  Kurmis Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Piekrītu sranskim. Kā var gribēt cerēt sniegt labu pakalpojumu tur, kur nav bāzes? Tad jau iznāktu, ka VR ar visu kantori, šeoferiem, atslēdzniekiem, mazgātājiem u.c. būtu jāpārceļ uz Vidzemei vai Latgali. Domāju, tas būtu diezgan sālīti un nez vai darbinieki to gribētu. Tas nu tā - ar nelielu humora pieskaņu.Taču ja nopietni, tad katrs pārvadātājs droši vien izvērtēja savas iespējas, autoparka lielumu, citus resursus un veica aprēķinu, vai ir vērts startēt konkursā citā Latvijas apgabalā, kur viss būtu jāsāk no nulles. Ja salīdzinām ar vēsturi, tad arī taču redzam, cik grūti imperatoriem bija pārvaldīt impērijas, nezinot vietējos apstākļus. Un rezultāts? Impērijas sabruka...Domājams, ka te var vilkt paralēles.

 • -2
  Reptīlis Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  VR būtu jāskatās patiesībai acīs. Satiksmes ministrija ir pateikusi, ka virzienos , kur ir vilciens, prioritārs būs tas, Paralēli būs tikai komercreisi, līdzīgi kā uz Daugavpili.

 • -7
  sranskis Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Reptīli- kur Ventspils virzienā redzi vilcienu? Vai arī sajauci ar Liepāju? Vai arī vēl dzīvo pārdesmit gadu vecā vēsturē kā relikts?

 • -7
  yolo Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Kur šitās fantāzijas tiek rautas? :D

 • -1
  ventspilnieks 36,7 Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Vilcienu atdzīvināt būtu viens klikšķis, bet satiksmes ministrs tāpat dzīvo uz Marsa un šeit saredz autobāni 20xx gadā.

 • -8
  yolo Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Kāds viens klikšķis? Cik tas valstij izmaksātu un kāda jēga, ja ir n-tie autobusu reisi, kuri jau tiek dotēti? Priekš kam papildus dotēt un uzturēt to aizvēsturisko pasažieru dzelzceļu?

  Ļoti labi, ka ir plāns attīstīt autoceļus, jo, piemēram Ventspils-Rīga jau ir ļoti noslogots un šî noslodze tikai palielināsies. Kā iemesls kaut vai tas pats stenaline, kurš palielina savu kapacitāti prāmjiem no šī gada un šī tendence noteitkti saglabāsies

 • -3
  Vilis Skuja XVI Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Atjaunot pasažieru vilciena kustību Ventspils-Rīga maršrutā var un vajag.Autobusu reisus atstāt tikai minimālā apjomā,tad arī būs pasažieri vilcienam.Un vilcienu ar bufeti,kā bija senākos laikos.

 • -10
  yolo Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Kādēļ to tik ļoti vajag? Sentiments? Citu iemeslu neredzu

 • -10
  Sigurds Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Kāds šeit sakars ar vilcieniem un autobāņiem? Konkurss ir par sabiedrisko transportu, tādi ir un būs. Problēma jau tajā, ka konkurss tāds aizdomīgs. Vienā reizē kaudze neskaidrību- to pārsūdzēja. Tad uzvarēja tie, kas pirms tam bija diskvalificēti - vēl neskaidrāk.. Nu tad redzēs kas būs tālāk.

 • -2
  ventspilnieks 36,7 Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Jā,ja. Visā pasaulē dzīvo muļķi. Sevišķi var teikt par Šveici. 2K cilvēki dzīvo ciemā, nē, viņiem vajag uz turieni sliedes caur 10 tuneļiem. Vispār aptaurēti ir kuģotāji - būvē kanālus virs zemes. Upes un ezeri ir taču jāatstāj varžu vērošanai kā Latvijā :)
  Visi pašvaldību komersanti ir arī monopolisti, pēc ekonomiskās skalas tas nozīmē bānānrepublikas līmeni

 • -2
  AN Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Vajag atjaunot vilcienu, lai ventiņi ātrāk nokļūtu galvaspilsētā un citās pilsētās.

 • -8
  Kurmis Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  An... kur tad nu ātrāk! Cik atceros, vilciens brauca kādas 4 stundas. Mums ja nav ātrvilcienu. Un nez vai šodienas ventiņš, kurš pieradis, ka autobuss uz Rīgu un atpakaļ kursē gandrīz vai katru stundu, būtu mierā ar to, ka no rīta aizbraukt un tikai vēlu vakarā atpakaļ. Autobuss ir ērtība. Ja paveicas un ir tikai darba darīšanas, tad var pat iekļauties 8 stundās.

 • -1
  Angriff Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Ērtība bija vilcienā,kad rīta agrumā aizgāji uz bufetes vagonu pēc alus.Un,kad bija viss izdzerts,varēja arī tukšās pudeles nodot.
  Ja vēl viens vagons būtu smēķētājiem,būtu ideāli.Bet,diemžēl,pārāk skaisti,lai tas pārvērstos realitātē...

 • 0
  Kukurūza Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Kurā gadsimtā tas bija?
  Atceros, ka 2007. gadā braucu. Brauciens ilga 2 stundas.
  Vagonā bija tv, kur gāja filma un vēl bija kafijas automāts.

 • 0
  AN Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  2008./2009.gadā brauca ap 2:45 stundām.
  https://www.db.lv/zinas/atjaunos-vilcienu-riga-ventspils-205766

 • 0
  Nif nifs Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Vilciens bija daudz ērtāks par autobusu un līdz Rīgai bija nepilnas 3 stundas. Kaut vai tas, ka vari uz tualeti aiziet, kad vajag, vai, kompānijā braucot, īsināt laiku. Autobusā pat kājas ne katrs var izstiept.

 • -7
  Brīvība Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Daudz ērtāk jau bija, bet vai gluži tikai 3 stundas?
  Viņš taču pieturēja n-tajās stacijās.

 • -10
  Soross Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Vilciens uz Dpili un uz Rēzekni-Zilupi iet caur daudzām lielākām un mazākām apdzīvotām vietām: Salaspils, Ogre, Ķegums, Ikšķile, Lielvārde, Aizkraukle, Pļaviņas, Krustpils, Līvāni, Varakļāni, Viļāni, Ludza utt. Daudzi pasažieri, lielāki ienākumi.

  Savukārt uz Ventspili no Ķemeriem un Tukuma ir tikai Ugāle un Stende, visas citas stacijas atrodas tālu no pilsētām. Pasažieru mazums ir tā problēma: vnk nav kur viņus ņemt!

 • 0
  Vadims Kevrelis Pirms 2 nedēļām

  Un kur tad palika pompozais''Air Baltic''kompforts.

 • -7
  sranskis Pirms 2 nedēļām

  Kas ir komPforts? Kompots fortā?

 • 0
  Kriska Pirms 2 nedēļām

  DOMĀJU- vai Jums palika skaidrāks? VB nevar jums neko palīdzēt. Viniem , tāpat kā visiem, pieejams tikai oficiālais materiāls. Bet kas ir aizkulisēs (kā jūs sakāt- cilvēciskā valodā) neviens to neteiks. Ventspils reiss citos reisos tādu naudu nenopelnīs un neērtības arī šoferiem. Un vai atļaus izmantot autostacijas un, ja atļaus, vai ne par maksu? Bet tie konkursi ir vienīgais veids, kā cīnīties ar monopolismu

 • -7
  sranskis Pirms 2 nedēļām

  Autoostas jau tagad ir par maksu, bet uz paritātes principiem. Cik, piemēram Nordeka nostav Ventspils autoostā un cik Ventspils Reiss Rīgā un kaut kādos termiņos savelk bilanci.
  Bet par konkursu- man domāt, ka tur jau iesaistīti augstāki spēki.

 • -9
  Karīna Sleja Pirms 2 nedēļām

  Šis viss konkurss ir bijis ar ļoti lielu aizdomu ēnu. Uzvar viens, citus izslēdz. tad uzvar tie, kurus izslēdz.. Kāda tad ir tā vērtēšana? Vienu reizi vērtē šoferus pēc izskata, bet citā tomēr autobusus!?

 • -10
  sranskis Pirms 2 nedēļām

  Būšu kļudījies par augstākiem spēkiem. BET- galvenais, ka lēmums atcelts!
  Īsumā:
  1.VR nolažojis ar tehnisko piedāvājumu, līdz ar to tālāk finansu piedāvājums nav vērtēts, un to atzīst arī IUB iesniegumu izskatīšanas komisija.
  2.Nordeka ar to otru nolažojusi ar finanšu piedavājumu kā rezultātā ir dempings, bet konkursa komisija to nav ņēmusi vērā un Nordeku pasludinājusi par uzvarētāju. Šajā daļā VR sūdzība atzīta par pamatotu, jo konkursa komisijai Nordeka bija jāizslēdz.
  3.Konkursa komisijai jāveic piedavājumu pārvērtēšana ņemot vēra IUB kostatēto.
  4.Praktiski vienīgais risinājums- atzīt abu pretendentu piedāvājumus par neatbilstošiem un rīkot jaunu iepirkumu. Maz ticams, ka konkursa rīkotājs taisīs virsū IUB lēmumam.
  5.Kamēr būs jauns konkurss, var būt arī jauna valdība, jauni ierēdņi un birokrāti!
  5.

 • -8
  Karīna Sleja Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Kaut nu sakārtotos šis jautājums atbilstoši kvalitātei un drošībai, jo tas tomēr ir nozīmīgi!!! Un tad jau arī Reisa šoferīšiem būs darbs un visi būs ieguvēji! Droši un patīkami braucieni, zinoši, prasmīgi un laipni šoferi, drošs ceļš mājup vai darīšanās!

 • -8
  Soross Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Interesanti, kur šādos gadījumos, kad apdraudēti visai sabiedrībai svarīgi pamatpakalpojumi (pasažieru transports), pēkšņi pazūdi visi Jurševici, Kristovski un pārējie "saulveži"? Būtu palīdzējuši atrisināt pašu kontrolētās Satiksmes ministrijas stulbības!

 • -6
  sranskis Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Nedrīkst, jo VAD vadībā ir šo minēto tēlu partijām pietuvinātas un pavisam tuvas persons!

 • -7
  Sigurds Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Tur kur parasti - kamēr viss slikti, viss notiek pa viņu prātam. Tad, ja būs kas labs, tad viņi uzradīsies un uzrakstīs kādu vēstuli un sūdzību par to, kā tā var būt, ka vienā piejūras pilsētā ir iedzīvotāji un viņiem ir tīras ielas, skolas bērnudārzi. Skolas un bērnudārzi ir normāli, moderni un atbilstoši 21.gadsimtam. Un, kas pats trakākais, cilvēkiem ir normāls un drošs sabiedriskais transports ar ko nokļūt uz darbu un mājās, un pat uz citām pilsētām!!

 • -5
  Ventspilsreiss Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Iepirkumu uzraudzības biroja lēmums saņemts saistībā ar “Ventspils reiss” iesniegto pārsūdzību par VSIA “Autotransporta direkcija” organizētā konkursa par pasažieru pārvadājumiem reģionālajā autobusu maršrutu tīklā laikā no 2021. - 2030. gadam rezultātiem. IUB ir pieņemis vairākus lēmumus: 1. aizliegt pasūtītājam-VSIA “Autotransporta direkcija” - slēgt līgumu ar atklātā konkursa “Par tiesību piešķiršanu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanai ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā” 16.lotē (iepriekš pasludinātie uzvarētāji – apvienība, ko veido a/s Nordeka un SIA Sabiedriskais autobuss); 2. uzdot pasūtītājam -Valsts SIA “Autotransporta direkcija”-trīsdemit darbdienu laikā no lēmuma paziņošanas dienas (30.decembris) novērst iesniegumu izskatīšanas komisijas konstatētos pārkāpumus, atkārtoti izvērtējot atklātā konkursa “ Par tiesību piešķiršanu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanai ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā” 16.lotē iesniegtos piedāvājumus.

 • -10
  Soross Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Gribējāt vilcienu atjaunot? Lūk, jums mārrutki: samazinās vēl arī autobusu reisus!

  LETA: "No svētdienas, 17.janvāra, uz nenoteiktu laiku nekursēs autobusa Rīga-Ventspils reisi, kas no Ventspils autoostas svētdienās izbrauc plkst.15.40 un no Rīgas starptautiskās autoostas - plkst.19.30, kā arī reisi, kas no Ventspils autoostas pirmdienās izbrauc plkst.4.30 un no Rīgas - plkst.8.20."

 • 0
  еs Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Pasažieru stacijas ēku atjaunoja ( https://www.ventasbalss.lv/zinas/sabiedriba/2879-dzelzcela-stacijas-pagrimums --> https://www.ventasbalss.lv/zinas/vide/31653-latvijas-dzelzcels-atjauno-pasazieru-stacijas-eku ), atjaunos arī pasažieru vilcienu.

 • -6
  sranskis Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Stacijas ēku atjaunoja tāpēc, ka tā ir arhitektūras piemineklis, vismaz tādam tam vajadzētu būt! Krievijas impērijā dzelzceļa stacijas taisīja praktiski vienā stilā, arī Rīgas vecā dzelzceļa stacija bija līdzīgā stilā celta.

 • -7
  Karīna Sleja Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Absurds! Kā var tik pēkšņi un nebrīdinot atcelt reisus!? Ne visi brīvdienās seko šādām ziņām līdzi! Un kurš būs atbildīgs, ja kāds seniors nokavēs mēnešiem gaidīto rindu pie daktera Rīgā?

 • -3
  Ventspilsreiss Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Karīna Sleja, šo jautājumu uzdodiet pasūtītājam, kurš tādu lēmumu pieņēma - Valsts SIA "Autotransporta direkcija".

 • -5
  sranskis Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Tā arī ir kā rakstīju, konkurss uz 10 gadiem lotē "Ventspils" tiks sludināts atkārtoti!

 • -2
  Karīna Sleja Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Atliek cerēt, ka šoreiz godīgs un tiks domāts arī par pasažieru drošību un labsajūtu. Jo vai tad tam nebūtu jābūt prioritātei PASAŽIERU pārvadājumos????!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: