Neanonīms raksts ''Mīti un patiesība par Ventspili''

еs | 03.12.2020, 16:48:07 | 1427

Uz pārdomām vedinošs raksts: https://www.ventspilnieks.lv/viedokli/miti-un-patiesiba-par-ventspili/

“šajā periodā milzīga peļņas daļa tecēja garām valsts budžetam uz tiem pašiem ofšoriem. Un, izmantojot nesakārtotās kaimiņattiecības Latvijas valdības līmenī, kāda ģimene, iespējams, pa kluso sarausa miljardu. Var tikai pabrīnīties, kā šajos gados tika mānīta un sagrozīta sabiedriskā apziņa, un izpratne par reālajiem notikumiem politikā un ekonomikā”

“Nopietni biznesmeņi arī sen jau iet un ies ar līkumu tādai vietai, kur nedarbojas likumi un notiek patvaļa.”

“Jau pašā Atmodas sākumā Ventspils bija viena no pirmajām pilsētām valstī, kurā likvidēja piena kombinātu. Vēlāk arī maizes kombinātu. Lieki teikt, kā tas atsaucās uz Ventspils rajona zemniekiem, kuru ražotā lauksaimniecības produkcija momentā palika nepieprasīta. Tajā laikā alternatīvu loģistikas ķēžu vēl nebija, un apkaimes cilvēki vienkārši palika bez darba un iztikas līdzekļiem. ...”

Komentāri (35)

 • 0
  еs 03.12.2020, 16:48:49

  "... Bija spiesti likvidēt savas lauku saimniecības, pārdot savu zemi par grašiem – tiem pašiem šādas toreizējās valsts politikas finansētājiem"

  “Vēl padomju laiku beigu periodā, kad citās pilsētās pievilka dabasgāzes vadus, Ventspilī dažs labs visiem zināmais funkcionārs nebija spējīgs saprast, kas ir dabasgāze un ko ar to dara. Tā arī Ventspils ir palikusi bez dabasgāzes, kura ir vislētākais, dabai draudzīgākais un tehnoloģiski visvieglāk izmantojamais enerģijas veids ražošanas un apkures vajadzībām. Kur gan bija mūsu “dižā ekonomista” veselais saprāts un rūpes par “mīļajiem ventiņiem” toreiz? Citās pilsētās parastie cilvēki to saprata. Vācijā šodien ir vislielākais dabasgāzes izmantošanas īpatsvars gan rūpniecībā, gan privātmāju apsildes sektoros. Vācieši jau prot skaitīt savu naudu. Mūsu “dižie ekonomisti”, kā izrādās, nav pratuši neko.”

 • -1
  еs 03.12.2020, 16:49:16

  “Ventspils Augstskola, kuras ēkas salipinātas bezgaumīgā stilu juceklī, it kā gatavo speciālistus…, kuri drīkst iet uz Pārventas ofšoru rūpnīciņām vergot par pusvelti, dzīvojot paši uz vecāku rēķina. Nevienu vadošu vai labi atalgotu amatu Ventspilī nevar dabūt pat vislabākie speciālisti, ja kādā nebūt vīzē nav pietuvināti visiem zināmajai ģimenei vai tās redzamākajiem kalpiem. Toties, ja šāda saikne ir, tad pat šaha skolotājs var vadīt CSDD, izbraukumu sekretārs pēc ilggadējas dzērienu un meiteņu vadāšanas var kļūt par koncerna direktoru padomes priekšsēdētāju.”

  “Ja kas arī tiek darīts it kā labs, tad tikai un vienīgi pašreklāmas nolūkos. Piemēram, “mazulim draudzīgā pilsēta” radās ar domes rīkojumu – visiem pašvaldības uzņēmumiem spaidu kārtā iepirkt un ierīkot mazuļu pārtīšanas silītes. Arī tiem uzņēmumiem, kuru silītēs līdz pat šai dienai neviena māmiņa nav devusies mazuli pārtīt. ...”

 • 0
  еs 03.12.2020, 16:49:59

  "... Jo neviena māmiņa ar zīdaini nedosies uz “Ventspils siltumu”, vai “Ūdeku” meklēt pārtinamo silīti. Bet nauda ir izsviesta, reklāma uztaisīta, un daži cilvēki tic, ka pilsēta mazuļiem draudzīga. Protams, tas viss notiek uz “mīļo ventiņu” rēķina"

  “Pie Pārventas puķu tirdziņa uzstādītas ar “augstu māksliniecisko vērtību apveltītās” plastmasas govis. Tā vietā, lai ziedu tirgotājas varētu nomazgāt rokas, padzerties un aiziet uz daudz maz atbilstošu tualeti, viņas drīkst pasēdēt uz plastmasas govīm, kas tur sakrautas.”

  “Nav cilvēku privātās iniciatīvas nevienā pilsētas dzīves jomā, jo viss notiek tikai un vienīgi pēc “papus” pavēlēm. Varbūt kāds arī lepojas ar šo viduslaiku līmeņa sabiedrisko vidi, ja ir ticis tuvāk ģimenes pārvaldīto valsts un pašvaldības labumu un darba vietu sadalei. Visiem pārējiem šeit ir nedraudzīga vide. ...”

 • 0
  еs 03.12.2020, 16:50:31

  "...Tie reklāmu tipa pasākumi, kuri pēc zināmajām pavēlēm tiek organizēti, neatbilst cilvēku vajadzībām, jo tikai un vienīgi ir vērsti uz “lielo un cildeno” vadītāju reklamēšanu. Bieži vērojamas situācijas, kad brīvdienās izdzīti strādāt dažādu pašvaldības uzņēmumu darbinieki, kuri nodrošina reklāmtingeltangeļu norisi, kamēr atlikušajai pilsētas iedzīvotāju daļai tas absolūti nav saistoši. Pa pasākumiem klimst daži vietējie dīkdieņi un nejauši iemaldījušies tūristi, kuri tad arī tiek apreibināti ar vīziju, ka pilsētā viss zeļ un plaukst."

  “Interesants fakts ir par pilsētas domes nama apsargiem. Tie sēž bez jebkādām ērtībām, un pat ledusskapīti ir nopirkuši paši no savām aldziņām. Tā bija pirms dažiem gadiem. Varbūt kas ir mainījies. Toties augsti un pat visaugstākie kungi ar desmitos tūkstošos mērāmām algām no domes aparāta nekaunējās šajā ledusskapītī likt svaigos salātus un dārzeņus, ko kundes atnesa. Viss, tā teikt, priekš ventspilniekiem! Dažiem ventspilniekiem.”

 • -4
  Andris Lapukoks 07.12.2020, 09:26:24

  Nu nevajag lūdzu manus ciemiņus no Latgales apsaukāt par dīkdieņiem! Man gan liekas kā pilsētas pasākumi un kultūras notikumi ir plaši apmeklēti. Visvairāk pie mums ciemiņi ir Ventspils pilsētas svētkos - lasīju, ka 130 000 ciemiņi bijuši, nevis daži dīkdieņi un iemaldījusies tūristi.

 • 0
  еs 03.12.2020, 16:51:19

  “Cits mīts ir par Ventspils tranzītbiznesa uzplaukumu “ģeniālā” ekonomista vadībā. Tas domāts cilvēkiem, kuri nezina, ka Ventspils padomju laikos bija Padomju Savienības viena no vislielākajām un visattīstītākajām tirdzniecības ostām, caur kuru plūda uz Eiropu un visu pasauli milzīgu apjomu dabas resursu straumes. Ja šo unikālo situāciju Ventspils pilsēta būtu spējusi saglabāt vismaz par 50%, tad no ostas ieņēmumu naudas varētu ar zelta bruģi nobruģēt visus Latvijas ceļus. Arī grantētos.”

  “Pat nerunājot par “Ventspils naftas” toreizējiem peļņas apmēriem, viens pats uzņēmums “LatRosTrans” dažās labi strādātās diennaktīs pa dīzeļdegvielas cauruļvadu pārkrāva<…> ap 175000 t dīzeļdegvielas. Ja, kā cilvēki tad runāja, uz visiem zināmo ofšoru kontiem no katras tonnas tika pa tīrām 5 USD naudiņām, tad pat pirmklasnieks var sarēķināt, ka tas ir gandrīz miljons. Un tā bija nepārtraukti, katru dienu daudzu gadu garumā! Paralēli vēl arī vēl lielāka naftas plūsma. Kur šie naudas kalni palika?”

 • 0
  еs 03.12.2020, 16:51:52

  “Rezultāts ir redzams un taustāms. Ventspils osta palikusi gandrīz tukša, lielie komersanti ir prom uz neatgriešanos un nepārtrauktās gaišo un tumšo naftas produktu dzelzceļa cisternu plūsmas vietā šad tad atnāk pa kādam sastāvam pirokondensāta, ko citās civilizētās ostās nepārkrauj dēļ benzola neciešamās smakas. Nekādas atgāzu rekuperēšanas iekārtas šo smaku nevar noņemt, jo tad filtrējošie elementi jāmaina nepārtraukti. Un šādu iekārtu uzturēšana apēdīs visu attiecīgo pārkraušanas peļņu.”

  “Ģimenes pārvaldītā laikraksta slejās atstādinātais mērs apgalvoja, ka labie (t.i., domājams, ģimenes) uzņēmumi, redziet, ir šīs rekuperācijas sistēmas uzstādījuši. Un sen jau ekspluatē. Veiksmīga pašreklāma. ...”

 • 0
  еs 03.12.2020, 16:52:19

  "... Izprotot lietu būtību, var tikai pasmaidīt, jo viss kļūst skaidrs, apskatoties, kas tiek darīts šo sistēmu apkopēs. Vai vismaz gadā pāris reizes maina filtrējošos elementus (kas ir desmitiem reižu par maz), vai apkopj tikai sistēmu elektroiekārtas, un šīs atgāzu rekuperācijas iekārtas stāv, tā sakot, reklāmas un ķeksīša nolūkos. Protams, tiem komersantiem, kuri nav padalījušies ar 30% akciju paketēm, prasības ir citas, daudz stingrākas."

  “Vēl uz Ventspili atnāk biezās naftas parafīnu eļļas, kuras aukstā laikā tā sabiezē, ka dzelzceļa cisternas ir jākarsē, lai no tām ko dabūtu laukā. Arī šādas kravas citas ostas negrib kraut. Cisternu un cauruļvadu karsēšana, speciālie sūkņi un dārgās tehnoloģijas apēd visu peļņu. Tāpēc arī bez profesionālas vadības palikušos, patstāvīgi strādāt un kravas dabūt nespējošos ģimenes kontrolētos uzņēmumus, pirms tie būs pavisam nogrimuši, meklē, kam pārdot. ....”

 • 0
  еs 03.12.2020, 16:52:43

  "... Tādu rītdienu ventspilniekiem gatavo šodienas reālie pilsētas varas pārstāvji, slēpjoties zem spožām reklāmām un būvējot par valsts un Eiropas naudu pompozus reklāmas objektus pilsētā, kurus vēlāk nāksies gan uzturēt no pašu pilsētnieku kabatām"

  “Cilvēki to nezina, reti kurš ir spējīgs faktus analizēt pēc būtības, tāpēc mītiem par “dižo” ekonomistu vēl ir savs noieta tirgus pelēkajā vēlētāju masā. Vēl ne mazums pašvaldības naudas tiks iztērēts šo mītu uzturēšanai pie dzīvības. Diemžēl tā ir pašu cilvēku nodokļu nauda, kura tiek šādi izļepāta viņu pašu mānīšanai. Cilvēkiem ir izvēle. Protams, tikai pašvaldība arī nevarēs atjaunot ekonomiskās attiecības ar kaimiņvalstīm. Tur būs vajadzīga valsts un visu ostu pašvaldību cieša sadarbība, pragmatiska un mērķtiecīga darbība pretī nākotnei, kurā visiem mums būs vieta dzīvot bez eksistenciālām bailēm, pašiem par savu nopelnīto naudu un noteikti labāk!”

 • -25
  sranskis 03.12.2020, 17:20:15

  Vai nu šis grafomāns nekā nejēdz vai kā!

 • -26
  sranskis 03.12.2020, 17:43:33

  P.S. A Kenedija slepkavībā un Tunguskas meteorīta nokrišanā Lembergs nav vainojams? Ko par to teiktu autors?

 • -26
  Brīvība 03.12.2020, 17:23:19

  Man šī atmaskošanās senvēsture sen apnikusi.
  Lasīju vēl V.Selecka līdz lasītājiem nenonākušo "Ēnas pār Ventspili"pirmizdevumu,
  pēc kura Vilis, cik atceros, sev uzbūvēja māju.
  Tāpat zināms, ka Aiviņš ir bijis ziķeris visos laikos.
  Bet tagad atbalstāms viss, kas palīdz pret c-19 kliķi!
  Tagad runāt par valsts nozagšanu ir absolūti smieklīgi,
  kad mums valsti nozog ik dienas reāli, skarot ikvienu no mums,
  nevis kaut kādu svešu naudu,
  ko mūsu acis nav redzējušas.

  Pēc tam varēs atkal spēlēt jautro spēli - "Ietupini Aiviņu, jo viņam liela naudiņa!"
  Varētu jau kāds uztaisīt tai datorversiju, lai var uzspēlēt attālināti.
  )))

 • -23
  Ardis 03.12.2020, 17:57:35

  Uzmanības novēršana no daudzreiz svarīgākām lietām.

 • -1
  Evgueni Romachkine 04.12.2020, 12:40:23

  Автор прав на все100 %. Сегодня Лембергс , с его командой, по-прежнему, старантся котролировать доходы мемтных предприятий в своих интересах. Я практически уверен, что большинство щемель, объектов принадлежит семье. Нет будущего у такого города при нынешгом руководителе и его приспешников, нет будущего у молодежи Вентспилса. Глава города похоже сам даде не осознает ,в какую ж...пу он загнал своими действиями городи его население, Средневековье и только. Все контролирует,на все налодил свою лапу. Правильно, что на него налодили санкции, жаль тол ко , что люди глупы и не понимают, на кольао Лемберг вреден был и остается сегодня. Клоуна надо не только гнать,его надо привлекать к ответственности.

 • -1
  Evgueni Romachkine 04.12.2020, 12:44:41

  Почему так искажают текст тут же ? Кто тупо корректирует ? .....Автор прав на все100 %. Сегодня Лембергс , с его командой, по-прежнему, старается котролировать доходы местных предприятий в своих интересах. Я практически уверен, что большинство щемель, объектов принадлежит семье. Нет будущего у такого города при нынешнем руководителе и его приспешников, нет будущего у молодежи Вентспилса. Глава города похоже сам даже не осознает ,в какую ж...пу он загнал своими действиями городи его население, Средневековье и только. Все контролирует,на все налодил свою лапу. Правильно, что на него наложили санкции, жаль только , что люди глупы и не понимают, насколкао Лемберг вреден был и остается сегодня. Клоуна надо не только гнать,его надо привлекать к ответственности.

 • -15
  sranskis 04.12.2020, 13:02:16

  Pats tu te visu izkažī ar savu urlu rakstību!

 • -3
  .Panzerfaust 60 04.12.2020, 13:02:37

  Lai cik nepatīkami šeit redzēt tekstus kirilicā,jāatzīst ka autoram krievam (lielkrievam,mazkrievam vai baltkrievam) taisnība.
  Un vēl-šāds viedoklis ir retums starp sveštautiešiem,jo Ventspilī tie gandrīz visi nozombēti no lembergistiem...

 • -18
  Brīvība 04.12.2020, 13:05:37

  Nacisti pat sāk slavēt krievvalodīgos,
  ja tie pūš viņu stabulē.
  Āģiks kapā apgriežas uz otru pusi.)
  Vai nebaidās, ka šis naktī nāks ciemos?

 • -10
  Kriska 04.12.2020, 13:31:13

  Parzenfaust 60, kurš tad balsoja par lembergu? Sveštautiešus pie urnām nelaiž.

 • -4
  reku 04.12.2020, 14:34:33

  Kā ne,vai mazums pie mums tā saucamo jaunpilsoņu?

 • -3
  Kaudzītes brālis 05.12.2020, 10:48:34

  Visi tie,kuriem noziedzīgā kārtā sadāvināta Latvijas pilsonība,nekādā ziņā nav lojāli latviešu tautai,drīzāk gan ienaidnieki varbūt.Un lembergisti priecīgi par katru svešas ideoloģijas pārstāvi,ko izdevies pievilināt.
  Kāpēc gan dome nevarētu atļauties apmaksāt tulkošanu tajās preses konferencēs,kur atstādinātais ar saviem līdzskrējējiem un vēl pieaicinātiem pašvaldības darboņiem "atbild uz iedzīvotāju jautājumiem krievu valodā"?

 • -10
  Brīvība 05.12.2020, 11:19:50

  Ko tu te, trolli, blina, atkal mēģini jaukt gaisu ar nacionālo muldēšanu!

  Komplekts - glumi pēdiņu mīļi,
  naciki un c-19 afēras aizstāvji.
  Lielākoties visi trīs vienā flakonā.

 • -10
  Sigurds 05.12.2020, 16:40:38

  Mēs ar kundzi šodien taisn pa šito runājām, viņa tīrīja logus un pamanīja to rakstu tai Kristovska ķengu lapelē! Tā bubuļu pūšana, ka neviens no Krievijas lielajiem vīriem ar Lembergu nerunās par attiecībām ar Latviju un Krieviju, ekonomisko saišu atjaunošanu un tamlīdzīgi! Taka Lembergs būtu mums prezidents vai ārlietu ministrs vai jebkāds ministrs! Ventspils nav pat galvaspilsēta! Tagad mums pilsētu mēri atbild par ekonomisko sadarbību ar citām valstīm!? Pa kādas valsts sadarbību ta mums Liepājs Vilnīts atbild? Un kam tad mums tie ministri, prezidenti un ministru prezidenti ir vajadzīgi, ja par sadarbību ar Krieviju sagaida, ka atbildēs viens vidēji lielas pilsētas mērs?

 • -6
  Karīna Sleja 05.12.2020, 16:52:57

  Lai nu kam tā lapele der vei neder, bet logus gan var notīrīt! Tam es Jums piekrītu!

 • -9
  Marta K. 05.12.2020, 17:13:07

  Man jocīgi likās tas, ka kravu apjoms termināļos ir atkarīgs no domes.. vai tad kravas nav Brīvostas darbs? Vai tad viņiem nav jāstrādā pie kravu piesaistes? Vai domei viņas taka būtu jākrauj? Kur tad dome viņas kraus un ar ko? To mans prāts tā ar nesaprata.. turklāt cik skatijos, tad kravu apjoms pēdējā gadā strauji krīt..
  Tad, ja par to atbildīga ir dome un viņiem tās kravas būtu jākrauj, tad kāpēc brīvostā vairs nav neviens domes pārstāvis? Nu Kristovskis, bet tas jau pats nezina, kas ir -domes vai valsts pārstāvis, kliedz, ka ir Ventspils domes deputāts, bet kad izslēdz domi, tad viņš tajā neietilpst..glumš tipiņš.

 • 0
  yolo 06.12.2020, 15:50:56

  Kravu apjoms ir atkarīgs no infrastruktūras un termināļiem. Brīvosta uztur infrastruktūru, termināļi nodrošina pakalpojumu. Ja viens no abiem nedarbojas, tad kravas nav un naudiņa netiek ne vienam, ne otram.

 • -1
  Ventspils brīvostas pārvalde 07.12.2020, 09:28:49

  Kravas nepārkrauj un tiešā veidā nepiesaista ne pašvaldība, ne brīvostas pārvalde. Latvijā visas lielās ostas strādā pēc landlord principa, tas nozīmē, ka pārvalda, attīsta, iznomā īpašumu privātajiem uzņēmējiem, bet pati ostas pārvalde ne ar kravu pārkraušanu, ne ar piesaisti nenodarbojas. Taisnība, ka pakalpojuma kvalitāte atkarīga gan no ostas kopējās infrastruktūras, gan no termināļu sniegtā pakalpojuma, bet apgalvot, ka no tā ir atkarīgs kravu apjoms, gan nebūs pamatoti, vismaz pašreizējā situācijā. Šī gada kravu kritums, galvenokārt, ir uz akmeņogļu rēķina, ko Krievija šobrīd gandrīz pilnībā ved tikai caur savām ostām. Daļēji kritumu ietekmē arī Covid19 izraisītā ražošanas bremzēšanās (līdz ar to pieprasījums pēc energoresursiem).

 • -1
  yolo 07.12.2020, 10:01:53

  Bet ja paskatamies kravu kritumu pēdējo 10-15 gadu laikā? Saprotu, ka situācijas un paiki mainās, bet kādēļ netiek kopā ar Latvijas dzelzceļu strādāts, līdzīgi kā tas notiek Lietuvā, kur ostas sadarbojas roku rokā ar dzelzceļu, lai valsts līmenī nodrošinātu tranzītu? Lattostrans cauruļvads, kas ir milzīgs infrastruktūras dārgums, nīkuļo, ja skatāmies no tā potenciālās jaudas. Man no malas šķiet, ka būtu lieliski, ja tiktu izveidota komanda, kas strādātu uz to, lai piesaistītu privātās kravas no Krievijas. Ilgtermiņā mēs būtu ieguvēji

 • -7
  Soross 05.12.2020, 23:42:09

  Es kā globālais finansu oligarhs varu piekrist visam šeit rakstītajam par to, kā Rūdolfs Meroni sarausa naudas čupas:

  “šajā periodā milzīga peļņas daļa tecēja garām valsts budžetam uz tiem pašiem R. Meroni kontrolētajiem ofšoriem. Un, izmantojot nesakārtotās kaimiņattiecības Latvijas valdības līmenī, kāda R.M. ģimene, iespējams, pa kluso sarausa miljardu. Var tikai pabrīnīties, kā šajos gados tika mānīta un sagrozīta sabiedriskā apziņa, un izpratne par reālajiem notikumiem politikā un ekonomikā”

  “Nopietni biznesmeņi arī sen jau iet un ies ar līkumu tādai vietai, kur nedarbojas likumi un notiek patvaļa.”

  Rīgas Apgabaltiesa atzinusi beidzot realitāti un atcēlusi Meroni no Ventspils uzņēmumu "glabāšanas"! Tāpēc arī šeit aprakstītās shēmas vairs neies cauri!!!

 • -3
  Partijas Biedrs 06.12.2020, 15:40:09

  Ir tikai viens veids,kā atbrīvoties no TĀS personas ietekmes pilsētā un valstī.

 • -3
  yolo 06.12.2020, 16:19:56

  Šaubos. Tas vēzis ir iesakņojies pārāk dziļi. Bet tas būtu sākums

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: