kāpēc b/d audzinātājiem jāiet atvaļinājumā????

Raimonds šarans | 23.03.2020, 13:50:53 | 2944

Kāpēc manai brāļa meitai ir jāņem atvaļinājums ? Ir taču noteikts, ka valsts garantēs 75% algas, ja iestādei nebūs iespējams strādāt. Teica, ka nedrīkst piespiest iet atvaļinājumā vai likt ņemt bezalgas atvaļinājumu.

Komentāri (37)

 • -15
  Kurzemnieks Pirms 2 nedēļām

  Nevajadzētu ļauties iestādes spiedienam, jo viņiem tas ir vieglākais veids - uzspiest atvaļinājumu tagad, nevis kad cilvēki vēlēsies atvilkt elpu pēc šī murdziņa beigām.

 • -1
  All-cash Pirms 2 nedēļām

  Tāda cūcība notiek vairākās ventspils pašv. struktūrās. Tā izpaužas domes gādība par mīļajiem ventiņiem. Draugus iepazīst nelaimē. bļviens...

 • -7
  Zinaida_ES Pirms 2 nedēļām

  Dome tak nav vainīga, ka valsts nevar laikā izdomāt ko un kā darīt un cik kam maksāt.

  Labi, ka ir atvaļinājums - vienalga - algas vai bezalgas... vai arī slimības lapa, jo, piem., manu brāli - Rīgā, strādājošu bārā - vienkārši atlaida. Nekādu atvaļinājumu vai slimības lapu nemaz nepiedāvāja. "Uz redzēšanos" un viss.

 • 0
  Kriska Pirms 2 nedēļām

  Valdības pieņemts lēmums par 75% no algas pagaidām attiecas tikai uz tūrisma nozari . Tas vēl labi ka ir atvalinājums. Citiem - tikai bezalgas atvalinājums

 • 0
  Pilsēta Pirms 2 nedēļām

  Priecājies par atvaļinājumu un padomā, kas būs pēc tā beigām.
  Kad sāksies atlaišanas vot, tad gan visi varēs ēdot griķus plēst matus.

 • -9
  Ventspils Izglītības pārvalde Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Labdien!
  Izglītības likuma 52. panta 1. daļas 2. punktā noteikts, ka skolotāju atvaļinājuma ilgums gadā ir 40 darbadienas. Ventspils pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes savu darbu parasti beidz 30. jūnijā un atsāk 3. augustā. Tas nozīmē, ka atvaļinājumam vasaras periodā iespējams izmantot tikai 23 darbadienas un ik gadu daudziem pedagogiem ir problemātiski izmantot pilno atvaļinājuma laiku – īpaši tajās pirmsskolas izglītības iestādēs, kas vasarā ir dežūrdārziņi. Nevaram paredzēt, cik dežūrdārziņi būs nepieciešami šajā vasarā. Iespējams, arī vecāki šobrīd vairāk izmanto atvaļinājumus – tādā gadījumā šajā vasarā dežūrdārziņu pieprasījums būs lielāks kā citus gadus. Ņemot vērā šī brīža ārkārtējo situāciju, darbinieks un darba devējs var vienoties par ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma izmantošanu. Solidarizējoties ar darbiniekiem, arī pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji atrodas apmaksātos atvaļinājumos.

 • -8
  Ventspils Izglītības pārvalde Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  20. martā pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājiem tika lūgts apzināt vajadzības pedagogiem metodiski izglītoties informācijas tehnoloģiju lietošanā vai citās jomās, lai pēc 2020. gada 14. aprīļa, ja ārkārtējā situācija valstī turpināsies, būtu iespējams organizēt metodiskās apmācības. Par šādu iespēju sarunas bijušas arī ar Ventspils Digitālo centru.
  Tāpat daļa pedagogu iesaistās metodisko un mācību materiālu un ieteikumu izstrādē. Tie regulāri tiek ievietoti Izglītības pārvaldes mājaslapā, sniedzot iespēju bērniem kopā ar vecākiem brīvprātīgi izglītoties ģimenē.

 • -1
  Peļu junkuriene Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Ar tukšu naudas maku baigais prieks tālāk izglītoties!Ģimenēm vajag līdzekļus ikdienai,ne kautkad kad likuma panti sāks darboties!

 • -1
  A.n.i.t.a Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Ja ikgadējais atvaļinājums, tad viss kārtībā, bet bezalgas atvaļinājumā gan nevar spiest iet.

 • 0
  Smileee Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Un ko darīt cilvēkiem,kas strādāja kafejnīcā un to uz nenoteiktu laiku aizvēra ciet???

 • 0
  Annuwka Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Labdien!Kāpēc ir tāda netaisnība pret pirmsskolas pedagogiem?!Izmantojiet taču dīkstāves iespējas un saglbājiet pirmsskolas pedagogiem vismaz 1 mēnesi atvaļinājumu vasarā.Skaidrs, ka vasarā bērnudārzi būs pārpildīti. Tos apmeklēs arī skolu pedagogu bērni, kamēr skolotāji paši baudīs atvaļinājumu. Pirmsskolas pedagogi arī nav vainīgi, ka ir izveidojusies tāda situācija. Bet var izmantot valsts atbalstu. Vai izglītības pārvaldē šī iespēja vispār ir izskatīta?

 • 0
  vai man dieniņ!!! Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  DĪkstāve attiecas uz privāto sektoru. Valsts (pašvaldība) pati sev nenosaka dīkstāvi un nemaksā pati sev, jo var arī vienkārši sev samazināt algas ar vienu rīkojumu.

 • -1
  eldor2 Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Cik būs tādu,kas līdz vasarai nodzīvos?
  Tāpēc priecāsimies tagad.

 • 0
  Prego Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Ļoti žēl, ka cilvēkam jādzīvo no algas līdz algai.. ka nav nedrusciņ naudas atlikts

 • -1
  Margrieta012 Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Mūsdienās reti kurš prot taupīt...

 • -1
  Pipars Pirms 4 dienām, 22 stundām

  Nu ar bērnudarza auklites un audzinatajas algu neko dižu iekrāt nevar!

 • 0
  Annuwka Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Nodokļus maksā visi, tāpēc arī valsts sektorā strādājošiem pienākas atbalsts.

 • -2
  ventspilnieks 36,7 Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Jums kāds nemaksā vai kā? Sākat raudāt par brīvdienām vasarā, tā vasara vēl jāsagaida tīra no baciliem. Egoisms šoreiz ir galīgi nevietā.

 • -6
  Ventspils Izglītības pārvalde Pirms 1 nedēļas

  Labdien!
  Ventspils Izglītības pārvalde strādā, ņemot vērā šī brīža situāciju valstī un pasaulē un balstoties uz Ministru kabineta noteikto. Vienlaikus informējam, ka, balstoties uz Ministru kabineta 2020. gada 24. marta noteikumu Nr. 152 “Noteikumi par dīkstāves pabalstu darbiniekiem, kurus skar Covid-19 izplatība” 10. punktu, Valsts ieņēmumu dienests dīkstāves pabalstu nepiešķir valsts un pašvaldību budžeta finansētajās institūcijās un to kontrolētos komersantos nodarbinātajiem darbiniekiem.

 • -1
  automats Pirms 6 dienām

  A ko darīt tehniskajiem darbiniekiem(auklītēm) ,kuras sūta bezalgas atvaļinājumā .Kādi iekrājumi ja alga uz papīra 484 euriki.
  Audzinātājām divi mēneši atvaļinājums un nedomāju ka tie būs bezalgas.

 • 0
  libejs Pirms 5 dienām, 22 stundām

  IZGLĪTĪBAS PĀRVALDEI. Kas notiek ja neparakstu, ne piedāvāto bezalgas atvaļinājumu, ne darba līguma pārtraukšanu, lai kļūtu par bezdarbnieku?

 • -6
  Ventspils Izglītības pārvalde Pirms 5 dienām, 10 stundām

  Tehniskajiem darbiniekiem apmaksātā atvaļinājuma ilgums gadā ir 20 darbadienas. Darba likumā teikts, ka situācijās, kad darba devējs nevar nodrošināt darbinieku darba līgumā nolīgtā darba izpildei, viņam ir tiesības norīkot darbinieku arī darba līgumā neparedzētu darbu veikšanai ne ilgāk par vienu mēnesi gada laikā, bet dīkstāves gadījumā – ne ilgāk kā uz diviem mēnešiem gada laikā. Izglītības pārvalde kopā ar pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājiem diskutē par iespēju nozīmēt šos darbiniekus nepieciešamības gadījumā veikt citus pienākumus.
  Gadījumā, ja Ministru kabinets lems pagarināt valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, pēc 14. aprīļa notiks dežūrdārziņu rotācija – PII “Eglīte” un PII “Varavīksne” vietā tiks norīkoti citi pilsētas dežūrdārziņi. Šobrīd līdz 6. aprīlim tiek veikta audzēkņu vecāku aptauja, lai noskaidrotu, kad bērni plāno atsākt pirmsskolas izglītības iestāžu apmeklēšanu un paredzētu turpmāk nepieciešamo dežūrdārziņu skaitu.

 • 0
  MC Pirms 5 dienām, 2 stundām

  Kautko uzrakstija,bet uz konkretu jautajumu neatbildeja.kas notiks......

 • 0
  automats Pirms 5 dienām, 1 stundas

  Dīkstāve ir tad, kad darba devējs nedod darbiniekam darbu jeb nedod iespēju strādāt.Vienlaikus likuma 57. pants nosaka, ka par dīkstāvi, kura nav radusies darbinieka vainas dēļ, darba devējam ir pienākums maksāt darbiniekam noteikto atlīdzību.

 • -3
  Zinaida_ES Pirms 4 dienām, 11 stundām

  Tas ir tādā gadījumā, ja ir kāds cits darbs ko iedod, bet, ja tāda darba nav, ko tad darīs?! VIP jau nav vainīgs, ka visā valstī izsludināts ārkārtas stāvoklis un IZM liek visiem mācīties attālināti. Protams, tas nozīmē, ka nav darba ne apkopējām, ne citiem tehniskajiem, jo vnk nav bērnu katru dienu skolā un nav tāda vajadzība vairs. Ko tu ierosini - ko viņi vēl varētu darīt?

 • 0
  automats Pirms 5 dienām, 1 stundas

  Ventspils Izglītības pārvalde nezina vai izliekas nezinām reālo situāciju, viss jau izdiskutēts. Tehniskajiem darbiniekiem bezalgas atvaļinājums .Vēl iespēja bezdarbnieki.

 • 0
  automats Pirms 5 dienām

  Ja Valsts ieņēmumu dienests dīkstāves pabalstu nepiešķir valsts un pašvaldību budžeta finansētajās institūcijās un to kontrolētos komersantos nodarbinātajiem darbiniekiem.Jautājums kam maksājam nodokļus?

 • -1
  Zinaida_ES Pirms 4 dienām, 11 stundām

  Tas vaicājams valstij, piekrītu - šī padarīšana nekam neder, bet kāpēc valsts izdomā finansēt dīkstāvi privātajiem, bet ne valsts un pašvaldību uzņēmumiem nevienam īsti nav skaidrs.

  vai arī tas, ka valsts tagad skatīs iespēju "finansēt stratēģiski svarīgus valsts uzņēmumus", piem., lidostu vai pastu... bet kā tad paliek ar vēl citiem "stratēģiski svarīgākiem uzņēmumiem", kas, piem., ir pašvaldību īpašumā - cilvēkiem, kuri tagad paliek bez darbiņa, taču vairāk gribēsies nopirkt sev ēst, nekā apmaksāt, piem., ūdens vai atkritumu izvešanas pakalpojumus, kas nozīmē, ka tiem uzņēmumiem būs mīnusi, jo cilvēki nevarēs samaksāt, bet - vai tad viņi atslēgs pakalpojumu sniegšanu vai varēs nemaksāt saviem darbiniekiem algas? tas būs daudz trakāk, nekā neuzturēt, piem., lidostu, kurā tāpat tagad nekas liels nenotiek. tā kā tā ir samērā liela, nepārdomāta valstiska problēma.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: