Drošība uz ceļiem apdzīvotās vietās...

Gundega Sarangi | 24.08.2019, 09:22:17 | 1163

Gribētu sākt ar to, ka dzīvoju Zviedrijā vairāk kā 12 gadus un biju piemirsusi mūsu Latviešu mentalitāti. Augustā ciemojos Ventspilī pie brāļa uz Brocēnu un Imulas ielas krustojumu un man iestājās šoks ar kādu ātrumu pārvietojas automašīnas šajā rajonā! Gribētos zināt kas nes atbildību šajā jautājumā? CSDD ,Ceļu vai Municipālā policija? Pirmkārt es nesaprotu kapēc privātmāju rajonos nav ātruma ierobežojumi? Cik saprotu atļautais ātrums šajos rajonos ir 50 km/st , bet to neviens no latviešu bāleliņiem neievēro un ar saviem BMW lido ar vēja spārniem. Protams ne tikai ar BMW , arī no tā paša VW centra reklāmas auto šoferītis nebija apmierināts kad braucot aiz manis nācās samazināt ātrumu. Grūti saprast, kādēļ cilvēks izvēlas braukt tādā ātrumā apdzīvotās vietās, kur uz ielas no novietotiem auto jebkurā mirklī var izskriet bērni un ielas šķērso mājdzīvnieki? Zviedrijā šādā gadījumā sen jau būtu ierīkoti pārvietojamie ātruma slāpētāji jeb tā saucamie "guļošie policisti".

Komentāri (32)

  • -8
    Jeska 24.08.2019, 16:11:10

    Ko tu te aizmirst? Ja kādreiz aizbēguši uz Zviedriju tad kāda tev daļa kas un kā šeit brauc (

  • -3
    Nif nifs 24.08.2019, 16:54:39

    Diemžēl traku "lidotāju" pie mums daudz, pie tiem ar ceļazīmēm neko nepanāksi. Bet par suņu skraidīšanu gan apsmaidījos - tāpat, kā nedrīkst pārsniegt atļauto ātrumu ar auto, arī suņi savā vaļā skraidīt nedrīkst :)

  • -3
    sūds 24.08.2019, 17:02:48

    Mājdzīvnieki tāpēc ir mājdzīvnieki, ka pa ielām nevandās, bet tie, kas vandās, ir pietiekami gudri, lai fiksi pazustu, ja sajūt briesmas.
    Tie mājlopi, kurus sarunvalodā mēdz dēvēt par "bērniem", gan ir pavisam cita suga - skrien, bļauj, ārdās, neskatās ne pa labi ne pa kreisi, un kā sajūt briesmas, tā sastingst ceļa vidū, Kamaza pašā priekšā. Mēģini aizrādīt ka tā nedrīkst, tas ir bīstami, un pēkšņi ne no kurienes uzrodas milzu mammele, "ON-ŽE-REBJONOK". Ko darīt ar tādiem lopiem, un lopu ieviesējiem, kuri savus lopus neaudzina un neskolo, nemāca, ka uz un pie ceļa jāuzmanās? Kā cīnīties?

  • -12
    arcus 24.08.2019, 19:05:44

    Tavā uztverē bērni ir mājlopi??? Kauns!!!

  • -3
    sūds 24.08.2019, 20:15:45

    Neliec vārdus manā mutē. Komentārā skaidri saprotams, ka viedoklis tiek izteikts par tādām radībām, kuras ir neaudzinātas/neaudzināmas, kurām ir ieskaidrots, ka viņiem pieder visa pasaule un neko nevar aizliegt, un viņu radītājiem, kas savam "enģelītim" pat kanibālismu piedotu.

  • -11
    arcus 24.08.2019, 21:44:41

    Un tavuprāt bērnus (vienalga kādus- audzinātu, neaudzinātus, klausīgus, neklausīgus) drīkst saukt par mājlopiem??? Prātam neaptverams cinisms!!!

  • -3
    sūds 24.08.2019, 22:04:25

    Es, protams, varētu šeit rakstīt garu komentāru ar sava viedokļa pamatotiem pamatojumiem, piebildēm, norādēm, atvasinājumiem un visu pārējo, bet velti, jo tu tāpat paliksi pie saviem uzskatiem, un arī es savas domas nemainīšu.
    Un, galu galā, kā pats atzini, tas tiešām varētu būt tavam prātam neaptverams.

  • -12
    Jans 25.08.2019, 08:40:55

    Nu tad, ja vari, tad pamato, kāpēc bērnus drīkst saukt par mājlopiem! gribētos dzirdēt argumentus! Ja bērni neuzvedas kā pienākas, vainīgi ir vecāki, bet arī tad neviens nav devis tiesības kādam bērnu nīdējam tos apvainot! Pašam bērni ir? Neticu, bet ja ir, tad droši vien ideāli!

  • -2
    sūds 25.08.2019, 17:39:37

    Tik, cik tev, mūli, jāzina, ir izklāstīts jau iepriekš.
    Turklāt, jau atzini, ka tev man viedoklis ir bezvērtīgs sakarā ar to, ka man bērnu nav un nebūs, tad naher man tev pekstiņam ko skaidrot? Man tu esi vēl bezvērtīgāks par peļķi uz ietves.

  • -2
    yolo 27.08.2019, 09:58:40

    Izskatās, ka Tev ir pamatīgas problēmas.

  • 0
    sūds 27.08.2019, 18:55:21

    Jā, un tādi āmurpauri, kā tu, ir 99% no manām problēmām.

  • -2
    Īstais 24.08.2019, 18:30:50

    Ta dzīvo tajā savā Zviedrijā,ko meklē blusas citā kažokā,man varbūt jāraud un jāskauž,ka Jums tur tik labi? Muļķibas,esmu bijis gan Zviedrijā gan citur,arī tur ir kur piesieties. Visi aizbraukušie tik lielās,mums tur tik labi,tik labi,ko tad brauc uz Latviju,brauc tādēļ lai palielītos,mēs tur tik daudz pelnam,tik labi dzīvojam.Muļķības,ja grib strādāt tad var arī šeit nopelnīt un labi dzīvot.Ja gribējāt pievērst uzmanību braukšanai,tad nevajadzēja pieminēt ka esi aizmukusi 12 gadus atpakaļ no Latvijas meklēt laimi

  • -4
    otrakeda . 24.08.2019, 19:18:25

    Atliek vien nopūsties,par latvju augsto solidaritāti!
    Kolīdz kāds paceļ sāpīgu tēmu,tā žurku bāliņi ir klāt!
    Miskastes bērni-sēdiet miskastē!
    Ielieciet sev par priekšnieku šašIiks,vai Nif nifs,un
    dzīvojiet jestri-bez noteikumiem!

  • -1
    otrakeda . 24.08.2019, 19:28:30

    Par to VW centra reklāmas auto šoferīti:
    Tēmas autors raksta pareizi-
    viņš skrien,kā nieru donors-ātri un mērķtiecīgi
    sevišķi Riņķu ielas rajonā.
    WV centra vadītājiem vajadzētu aktīvāk kontrolēt
    darbinieku uzvedību Ventspils ielās

  • -6
    Gundega Sarangi 24.08.2019, 23:29:41

    Tēma ir par cilvēku solidaritāti un izaugsmi. Kam tādi vārdi sveši tad nav ko lieki laiku tērēt. Neatnācu es te kašķi meklēt vai lielīties par Zviedru labumiem. Kas grib ātri braukt un izlekt, droši to var darīt trasē bet ne apdzīvotās vietās. Tāpēc ir pieejamas dažādas aktivitātes kur sevi pierādīt gan spēkā gan prātā, nevis uz ceļa. Kam nav ko par šo tēmu piebilst, lūdzu paklusēt. Nevajag aizmirst ka atļauju vadīt automašīnu ir izdevusi CSDD , un persona ir solījusi ievērot attiecīgos ierobežojumus un likumus. Ja perona nav spējīga ievērot likumu savas mazvērtības vai citu iemeslu dēļ , tas nenozīmē kā sabiedrībai no tā būtu jācieš.

  • -1
    ventspilnieks 36,7 25.08.2019, 11:40:07

    "Nevajag aizmirst ka atļauju vadīt automašīnu ir izdevusi CSDD , un persona ir solījusi ievērot attiecīgos ierobežojumus un likumus."

    Jūs jau ieteicāt 20 km/h? Jūs izmērījāt ātrumu ar kādu kustās pieminētie auto, attiecīgi, tieši zināt, ka viņi pārkāpj likumu. :) Un kādu atbildību jūs gaidāt un no kā? Ja attiecīgā rajona iedzīvotāji uzrakstīs vēstuli domei, pie reizes SM, tad noteikti neatteiks atbildi un kādu lēmumu.

    P.S. Tas rajons jau nevar brēkt - žogi grāvji , Brocēnu ielai vēl trotuāri un nedauzās bērni tur uz ielas.
    Par ātruma ierobežojumiem dzīvojamos rajonos man nav pretrunu. Es te ik pa laikam mēģinu virzīt domu, lai slēdz pilsētas centru autotransportam, tā mēģinot kļūt "zaļāki" un draudzīgāki tūrismam ;)

  • -1
    sūds 25.08.2019, 17:45:17

    Tieši tā, Gundega, es pilnībā piekrītu! Dragreisingam un bezmērķīgai lidošanai ir trase, uz ielas ir noteikumi un likumi. Tāpat kā braucot ir jāievēro ceļazīmes un likumi, tieši tāpat puņķutapām un viņu vecākiem ir jāapzinas, ka ielas brauktuves daļa nav rotaļu un pastaigu laukums, un sīkais tai NEDRĪKST tuvoties nepārliecinoties par drošību.

  • -5
    sranskis 25.08.2019, 19:30:26

    Gundegai brīnumi, ka lielākā pilsētā nekā viņas lauku ciematiņš, kāds ar auto braukā un ne tā, kā šai patīk!

  • 0
    A.n.i.t.a 25.08.2019, 07:44:33

    Civilizētā sabiedrībā arī ir civilizēta uzvedība , Latvijai līdz civilizētai sabiedrībai ļoti ļoti tālu, sākot jau ar augstākiem valdības un vadības ešeloniem , mierīgi var pārkāpt likumus un dzīvot tālāk vai nu tajā pat amatā vai vēl augstākā . Tad ko mēs varam sagaidīt no zemākajiem slāņiem ,kur kādiem ,kam ir autovadītāja tiesības un ir tikts pie kaut kāda auto , gribas izrādīties apkārtējai pasaulei?

  • -1
    Ekskavatorists 25.08.2019, 10:49:47

    Piekrītu, ka ceļa zīmes daudziem neko nedod. Liela daļa Krievlauku ir dzīvojamā zona ar atbilstoši uzstādītām ceļu zīmēm. Taču 20 km/h vietā vairākums brauc ar 50 km/h un vēl ātrāk (novērojums ar acīm un skaņu no bruģa). Palaist bērnu ar velosipēdu šādā dzīvojamā zonā pat ar vecāku uzraudzību - nē, paldies!

  • 0
    Pipars 25.08.2019, 11:10:59

    Pa Saules un Ganību ielām vakaros bieži parādās t.s."zemie lidotāji"

  • -2
    sranskis 26.08.2019, 12:44:10

    Nu ko? Kārtējā aziātā ieprecējusies latvju tautu meita pazuda...

  • -6
    Latvija pāri visām! 26.08.2019, 16:43:27

    Tās ir muļķības par nez kādu īpaši sliktu vai pārāk ātru vietējo braukšanas kultūru.
    Mūsējie šoferi brauc normāli un solīdi.
    Bet tāds CSDD ir vnk vēl viena naudas slaucamā mašīna ar savām apskatēm.
    Uzjautrinošs naivuma kalngals -
    "nevajag aizmirst ka atļauju vadīt automašīnu ir izdevusi CSDD , un persona ir solījusi ievērot attiecīgos ierobežojumus un likumus."
    Жру не могу.)))
    Cilvēki brauc un ievēro noteikumus tāpēc ka tas ir labi, jo pasargā no avārijām, bet neiespringst par to, kas ir izdevis attiecīgo papīrīti, vēl mazāk ir kādam kaut ko solījušies kā tādi jaunie pionieri.

  • 0
    otrakeda . 26.08.2019, 18:31:44

    tev atkal lēkme?
    dodies ārstēties.
    pats teici,ka no ārstiem nav jābaidās.

  • -2
    otrakeda . 26.08.2019, 18:35:44

    šašIiks
    tu,cūkasģīmi,neblato
    gan satiksi
    savu šašlika iesmiņu..

  • -3
    yolo 27.08.2019, 11:23:59

    Mums līdz tam domāšanas un drošības līmenim, kāds ir Zviedrijā, vēl kādas divas paaudzes jāizaudzina. Nekas uz sitiena nenotiek.

  • -2
    Latvija pāri visām! 27.08.2019, 14:23:41

    Kas tas par zvēru - Zviedrijas domāšanas līmenis?
    Cilvēki tur ir visādi, tādi paši kā mēs - citi gudrāki, citi stulbāki, citi ar ideoloģijas izskalotām smadzenēm.
    Vecākā paaudze lielākoties tīri sakarīga, jauniem vējš galvā.
    Bet nekas īpaši tāds, lai sajūsminātos mazvērtības kompleksu mākti bauru pēcnācēji.

  • -1
    yolo 27.08.2019, 17:18:14

    Tas ir kopējais kultūras līmenis un savstarpējās atiecības, kas arī jūtamas piedaloties ceļu satiksmē. Bauru pēcnācēji varētu apsvērt sajūsmināšanos par to, ka viņiem ir vairāk ka divas reizes mazāks bojāgājušo skaits uz ceļiem kā mums

  • -1
    pasvaldibas.policija@ventspils.lv 27.08.2019, 16:12:45

    Pamatā, ceļu satiksmi, tai skaitā transportlīdzekļu ātruma kontroli, saskaņā ar normatīvos aktos noteikto veic Valsts policijas amatpersonas. Pašvaldības policija transportlīdzekļu pārvietošanās ātruma kontroli ceļu satiksmē neveic. Gadījumos, ja tiek saskatīti pārkāpumi ceļu satiksmē ir iespēja par novēroto zvanīt uz apvienoto valsts dienesta informācijas centru pa tālruņiem 110 vai 112. Informācija tiks nodota Valsts policijas amatpersonām.

  • -2
    Latvija pāri visām! 27.08.2019, 17:25:38

    Kārtīgs bauru pēcnācējs nošķaudās par mirušo un bojāgājušo statistiku, jo visi te mirs, cits ātrāk cits vēlāk. Jo būtiskais autājums ir - kur pavadisi mūžību!

  • 0
    Margrieta345 27.08.2019, 19:31:11

    Uz kapiņiem,pa skuju taciņu,tāds liktenis visiem,un dažiem jo ātrāk,jo labāk...

  • -1
    Latvija pāri visām! 27.08.2019, 19:41:52

    Citam Debesis, bet citam elle...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: