Spēļu izstrāde Ventspilī

Maksis | 15.05.2019, 15:19:15 | 938

Lasīju ziņās ka parakstīta vienošanās par spēļu izstrādi Ventspilī. Interesanti kā tas praksē izpaudīsies un vai kāds jau reāli pie mums izstrādā spēles - mobilajām ierīcēm vai citam platformām ?

Komentāri (6)

  • -3
    krustevscerins 18.05.2019, 16:33:02

    Ceriņu Laiks...
    Smaržo ceriņi un zeme,
    Kad lietus zāli mitrina,
    Tu sēdi četrās sienās
    Un diena velkās gara,

    Pulkstenis tikšķ, laiks iet,
    Un ceriņi vāzē vīst,-
    Es gribu būt tas baltais ceriņkrūms,
    Kas smaržo tur aiz loga...
    Es gribu būt tas lietus,
    Kas sauso zemi mitrina,
    Nu ko lai dara, nav mana vara,
    Laiks iet, pulkstenis tikšķ -
    Dienas aizet, ceriņi nozied,
    Un paliek tikai atmiņas...
    Par smaržīgiem ceriņiem baltiem!

    /dzejoļa autors Aija Balode-Šilde/

  • 0
    Ventspils Digitālais centrs 22.05.2019, 16:03:08

    Spēļu industrija pasaulē ir aktuāla un ļoti strauji augoša industrija, kas apvieno radošo industriju nozares ar informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozari. Latvijā līdz šim visaktīvāk šajā nozarē darbojās Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācija. Savukārt kaimiņvalstīs (Lietuvā un Igaunijā) šī industrija jau ieņēmusi spēcīgas pozīcijas valsts ekonomikā, ļaujot veidoties un attīstīties Eiropā un pasaulē konkurētspējīgiem uzņēmumiem.
    Ventspils Digitālais centrs jau pašreiz tehnoloģiju pulciņu nodarbībās veiksmīgi izmanto dažādas spēles un spēļu elementus, taču nākotnē plānots piedāvāt arī spēļu izstrādes nodarbības skolēniem. Papildus Ventspils Augstskola informācijas tehnoloģiju studentiem sākotnēji plāno piedāvāt izvēles kursu “Ievads spēļu izstrādē”, lai ieinteresētu topošos IT speciālistus pievērsties arī spēļu izstrādes industrijai.

  • 0
    Ventspils Digitālais centrs 22.05.2019, 16:03:20

    Pašreiz Latvijā ir vairāki uzņēmumi, kas veiksmīgi nodarbojas ar mobilo un datorspēļu izstrādi, taču, lai piesaistītu šādus uzņēmumus Ventspilī, nepieciešams izpildīt dažādus pamatnosacījumus, piemēram, spēļu jaunuzņēmumu inkubatoru izveide un cilvēkresursu sagatavošana, nodrošinot ar spēļu izstrādi saistītu apmācību kursu izveidi.
    Sadarbības memorands, ko parakstīja Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācija, Ventspils Digitālais centrs, Ventspils Augstskola un Ventspils Augsto tehnoloģiju parks, ļaus kopīgi veidot šīs industrijas attīstībai nepieciešamo resursu un zināšanu bāzi, lai šo industriju attīstītu Ventspils un Kurzemes reģionā.

  • 0
    Vigil 22.05.2019, 16:37:57

    Man ari interese sis jautajums. Visiem gribetajiem apvienoties un uzmocit pasiem savu speli.

  • 0
    Pilsēta 22.05.2019, 19:29:49

    Ļoti laba spēle būtu no blakus tēmas šinī forumā.
    Izdzen visus bomžus no Ventspils slimnīcas.
    Protams ar VR brillēm.
    Ar šo točna būsim populāri visā pasaulē.
    Daudzi pat brauks skatīties kur ir šī slimnīca.
    Būs populārāks par koncertzāli, govīm un puķu piramīdām.

  • -1
    Vigil 22.05.2019, 19:50:00

    A pa bomziem ari spelet vares? Tik ar parastam brillem, man uz VR naudas nav...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: