Ventspils 4.vidusskola

Zane2710 | 23.03.2019, 18:00:41 | 2286

Labdien otroreiz! Vai Ventspils izglītības pārvalde var man atbildēt par kārtību kā ir ar mājas darbu uzdošanu uz brīvdienām? Esmu dzirdējusi, ka brīvdienās uzdot mājas darbus nedrīkst, vai tā ir ? Un ja tā ir, tad Ventspils 4.vidusskolā vismaz 6. UN 7.klasei tiek uzdoti ļoti daudz mājas darbu un regulāri. Vai mēs kā vecāki varam ko darīt lai samazinātu mājas darbu apjomu. Skola uz to atbild, ka šis esot uz katru priekšmetu skolotāju atbildību un redzējumu.

Komentāri (47)

 • -3
  Valdis Valdis Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Piekrītu tēmas autoram,vismaz uz brīvdienām varētu tos bērnus atslogot!

 • -14
  cits kurzemnieks Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Re kā,un šitādiem,ar sadistiskām tieksmēm vēl algas pacelt.
  Ja ir brīvdiena vai atvaļinājums,tad ir atpūta.Tas pats attiecas uz bērniem (skolēniem).

 • -3
  Robins Huds Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  4.vidusskolā vienmēr tiek uzdoti mājas darbi gan sestdienās, svētdienās, gan brīvlaikos! Pie tam bieži vien tiek uzdoti apjomīgāki mājas darbi, jo ir taču vairākas dienas, ko pildīt, tāpēc brīvdienu nav ne bērniem, ne vecākiem. Bet nu ne jau šeit, forumā, tas ir risināms.

 • -2
  Opaps Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Izglītība ir pamats labklājībai. Ja nepūlēsiesi, tad dzīvosi sūdos.

 • -3
  kalējs Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Piemērs no Skandināvijas.Ja skolēnam mājās,pēc skolas,pajautāsi reizrēķinu-vecākiem var sanākt problēmas.Jo mācās taču skolā,vai ne? Un pareizi!

 • -1
  Opaps Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  'Tā ir muļķu zeme. Mūsu bērni līdz šim ir daudz gudrāki par Rietumeiropiešiem,to saka bijušais skolotājs 70,-80. gados.

 • -1
  kalējs Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Pie mums ir ES līdera ,Ļeņina Iļjiča(krievu dumpinieks,1905 gada revolūcijas organizētājs), programma-"mūžu dzīvo,mūžu mācies"..

 • 0
  Nif nifs Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Nē, nosauktais personāžs teicis: mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties! Tu te Ļeņina mazbērniem prātu nejauc.

 • -4
  Eeeeeeeeee Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Mūsdienās skolas ir vājprāts. :)

 • -2
  Opaps Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Manā laikā 50.-60.gados skolā bija jāpavada 6 dienas nedeļā- brīvdiena bija tikai svētdienā.Mājas darbi bija regulāri,bet cik bija jāpilda brīvdienās ,grūti pateikt. Es parasti mājas darbus izpildīju tajā pašā dienā,kaut gan tos varēju atlicināt uz vēlāko laiku.Nejutu nekādu stresu.Mani mazbērni mācās un cik saprotu neizjūt nekādu stresu. Par kārtību -disciplīnu ,tad gan vajag stresot.Skolotājiem nav nekāda prestiža. Nedod dievs ,kādam kaut ko aizrādīt. Manā laikā ,daudzas reizes no skolotājiem dabūju pa ausīm un pat nebija domās sūdzēties. Mūsu laikā kautiņos nekad nesita gulošos vai kam pa degunu tecēja asinis-tu bija uzvarējis . Kas notiek pašlaik- ārprāts !!!!

 • -1
  Opaps Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Domāju tā par disciplīnu skolās, Ka tur ir vainīgi paši vecāki, kuri savus bērnus audzina siltumnīcas apstākļos un stulbā BRISELE ar savu pārspīlēto demokrātijuTādēļ izaug vārguļi ,kuri pat nespēj izmazgāt zeķes, sagatavot sviestmaizi, par uguns iedegšanu nerunāsim. Jaunības dienās nācās uz puslodzi pastrādāt par skolotāju vidusskolā. Gāja raibi. Viens otrs dabūja pa ausīm, bet sūdzības nebija. Pašlaik, mani bijušie skolēni, būdami vectētiņi, uz ielas sveicina.

 • 0
  elizabets Pirms 4 nedēļām

  Opap, tagad sveicināšana pat no esošo skolnieku puses vairs nav kā saka "trendā"

 • -5
  Gunārs Pētersons Pirms 4 nedēļām

  Tā Tava stulbā Brisele nesēž mājās un ar bērniem nestrādā. Es esmu 100% parliecinats, ka Tu neesi pat EU mājas lapu atveris un iepazinies kaut ar 1% no EU pieņemtajiem lēmumiem. Bļauj tik par kaut kādiem jaunums.lv un sputniknews troļļu virsrakstiem. Vārguļus izaudzina vecāki, kuri ir pārāk slinki, lai bērnu audzinātu un tā vietā iegrūž planšeti/telefonu rokās. Vārguļi rodas no tām spihajām mātītēm, kuras izlutina savus knēveļus tik tālu, ka nevar valdīt un sauc viņus par mistiskiem indogo, jo tie vārdu "nē" un "nedrīkst" nezin. Pēc tam nevar ne restorānā ne kino pasēdēt, kad pilns ar šādiem vārguļiem apkārt - kviec un ārdās. Un mājas darbiem IR jābūt. Bērnam ir sistemātiski jāstrādā un jāattīstas arī brīvdienās. Mājas darbs rosina bērna attīstību, taču izrādās, ka tas ir tikai slinko vecāku apgrūtinājums.

 • -1
  elizabets Pirms 4 nedēļām

  Kas tie vecāki prātā jūk vai? It kā jau mājasdarbu esamība skolās būtu normāla parādība, ja vien nevēlas, lai bērni izaug par antiņiem. Var tikai pabrīnīties par šādu stulbību rakstīšanu. Agrāk skolās gāja 6 dienas nedēļā, bija mājas darbi, uz pirmdienu pat vairāk, un viss bija kārtībā un neviens nenīdēja. Laikam ir pienācis laiks, kad par vecākiem ir kļuvusi vārguļu paaudze, kura vēlas izaudzināt vēl lielākus vārguļus gan fiziskā, gan garīgā nozīmē.

 • 0
  Nif nifs Pirms 3 nedēļām, 6 dienām

  Bet, ja godīgi - sapņojām gan par laiku, kad sestdienās nebūtu uz skolu jāiet :)

 • -2
  Ventspils Izglītības pārvalde Pirms 3 nedēļām, 6 dienām

  Labdien!
  Izglītības pārvalde informē, ka normatīvais regulējums neparedz aizliegumu mājas darbus uzdot uz brīvdienām. Tomēr Izglītības pārvalde jau iepriekš ir rosinājusi skolas izvērtēt uzdoto mājas darbu lietderību un apjomu. Bet tā ir katras skolas un katra skolotāja izvēle – cik daudz un kādi mājasdarbi tiek uzdoti.

  Ventspils 4.vidusskolas direktore D.Gromova informē, ka mājas darbi, it īpaši sākumskolā, ir nozīmīga mācību procesa sastāvdaļa, kas sekmē skolēna personīgo atbildību un patstāvību, kā arī sniedz nozīmīgu atgriezenisko saiti skolotājam par to, ko skolēns ir sapratis vai nav. Ikdienas mājas darbu vērtējumi neietekmē skolēna gada vai semestra vērtējumu. Piekrītam, ka mājas darbu apjoms varētu tikt samazināts. Ventspils 4.vidusskolā katra mācību gada sākumā skolotājiem tiek atgādināts par samērīgu mājas darbu apjomu. Pārrunāta arī iespēja uz brīvdienām mājas darbus neuzdot.

 • -3
  Ventspils Izglītības pārvalde Pirms 3 nedēļām, 6 dienām

  Ventspils 4.vidusskolas vadība ir iepazinusies ar ierakstiem e-klases dienasgrāmatā komentārā minētajām 6. un 7.klasēm – katram skolēnam uz 25.martu bija jāpilda no viena līdz trim mājas darbiem, un norāda, ka skolotāju sanāksmēs vēlreiz tiks pārrunāts mājas darbu apjoms un iespēja neuzdot mājas darbus uz pirmdienu.

 • -1
  elizabets Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Vai tiešām IP katra šāda muļķīga komentāra dēļ rīko veselu pasākumu? Tas tak normāli, ka jāpilda mājas darbi!

 • -2
  Velnēns Pirms 3 nedēļām, 6 dienām

  Nedaudz sasmējos par šo. Tagad laikam bērnam neko nedrīkst uzdot, nedrīkst bērnu apgrūtināt, noslogot. Es kad mācījos tad šādas problēmas nebija un neviens nesūdzējās. Ne par to, ka vienā dienā bija 3 kontroldarbi, ne arī par to, ka mājasdarbi uzdoti pildīšanai brīvdienās. Visu varēja laicīgi paspēt, gan izmācīties, gan pulciņus apmeklēt. Mūsdienās bērni ir izlaidušies skolās, pilnīgi nekāda disciplīnas, bērni iedomājas, ka ir svarīgāki par skolotājiem, uzskata, ka ir neaizskarami. Ir jāatgriež iepriekšējie standarti. Ko jūsu bērni darīs, kad aizies mācīties augstskolās? Arī iesiet strīdēties un mēģināsiet ieviest to, lai netiktu uzdoti mājas darbi uz brīvdienām?

 • 0
  Opaps Pirms 3 nedēļām, 6 dienām

  Vēlreiz atgādinašu. Visa sākums ir ģimenē,ne visās, bet lielākajā daļā. Vecākiem jānoskrejas , lai normāli dzīvotu. Kur tad atliek laiks bērnam? Un vēl šī pārspīlēta bernu tiesību aizsardzība !

 • -4
  UrmisK Pirms 3 nedēļām, 6 dienām

  Piekrītu, ka nebūtu mājas darbiem jābūt nedēļas nogalē. Ģimenes tomēr brauc ciemos un tad gan vecākiem, gan bērniem jāstreso, ka jāskrien mājās mājasdarbus pildīt. Darbam darba dienas, brīvdienas atpūtai.

 • -1
  Pink Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Kur problēma bērnam izpildīt mājasdarbus jau piektdien, lai sestdiena-svētdiena būtu brīva? Disciplīnas trūkums, lūk, kas tas ir.

 • -3
  Kurzemnieks Pirms 3 nedēļām, 6 dienām

  bērni iedomājas, ka ir svarīgāki par skolotājiem,
  ----
  Bērni jau arī ir svarīgāki par skolotājiem).
  Kas tad ir skolotājs? Algots darbinieks, kam jāiemāca bērnam konkrēts zināšanu apjoms.
  Un arī to skolotājs labprātāk sagaida no vecākiem.

 • 0
  ilona kaķis Pirms 3 nedēļām, 6 dienām

  Pilnīgas šausmas. Aizsūtiet vēl kļauzu uz Eiropas Cilvēktiesību tiesu, ka Ventspils trakie skolotāji iedomājušies jūsu bērnus izglītot, tad viņi gan redzēs, šitie izdzinēji un asinssūcēji.
  Apdomājiet labi, vai ir prātīgi savus svarīgos zelta gabaliņus sūtīt tik šausmīgā iestādē kā skolā. Ir taču vispārzināms, ka tās iestādes ir kā apsēstas ar tiem briesmīgajiem pedagogiem. Labāk lai dzīvo mājās.

 • -1
  ilona kaķis Pirms 3 nedēļām, 6 dienām

  Un Izglītības pārvalde pilnā nopietnībā solās likt skolotājiem vēlreiz pie sirds, lai tak neiedomājas mocīt bērnus ar mācīšanos, polnij pi*ģec; latviski pat vārdu trūkst.

 • -4
  Kurzemnieks Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Mocīt ar mācīšanos nevajag,
  nevajag mocīt arī ar bezgalīgiem mājas darbiem , īpaši brīvdienās,
  vienkārši vajag iemācīt apgūstamo vielu.
  Par to arī skolotājam maksā algu.

 • 0
  Opaps Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Bērnam jau no skolas gadiem ,pat bērnu dārza vecuma jāiemāca dzīvošana šajā pasaulē.Ja vinš ir pieradis visu saņemt jau no bērnības un par to nepieliekot pūles, izņemot čīkstēšanu un raudāšanu par atteikumu un vecāki, lai būtu mazāk noslogoti ,to arī izpilda. Kā var jauneklim vidusskolas pēdējā klasē būt automobīlis ? Jo čckstēja un dabūja ,ko gribēja. Padomājiet , kas no tāda izaugs ? Ir daļa ,kuri to ir pelnījuši, bet tie ir kādi 10 %. Tādēļ bēŗniem ir visatļautības sajūta, jo veči visu sakārtos. Večiem nav laika konfliktu atrisināt un analizēt, kurš ir vainīgs? Jo man nav laika . Labāk nopirkšu krutoju mobiļņiku, klēpdatōru, moci,auto, lai vīņš mani liek mierā. Bet ,vai vinš ir padomājis par to, ka viņa auklētais izturēsies , kad viņš būs vecs un nevarīgs ?

 • 0
  LapinsA Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Kā būtu, ja vispār aizliegtu mājas darbus? Tad tak paliktu visi vakari brīvi. Vēl varētu arī ar skolotājiem runāt, lai piektdienās neko nemāca, bet ved tikai ekskursijās. Tā kā dažs labs vecāks un bērni uzskata, ka skolā pavadītais laiks ir kā sods un tas vienkārši ir jāatsēž, tad jāsamazina mācību daudzumu un katram jāiedod automātiski diploms pēc 9 un 12 gadiem skolā.

  Ja paši cīnās par to, lai bērnam būtu mazāk jāmācās skolā, tad no tā viņš gudrāks un spējīgāks nepaliks. Paši vecāki to nesaprot?

 • -4
  Kurzemnieks Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Acīmredzot izglītības ministrijā domā tā -
  mācības vajag speciāli sarežģīt,
  no vienkārši apgūstamas mācību vielas padarīt tās par nez kādiem atjautības uzdevumiem,
  un tad bērni paliks gudrāki un spējīgāki,
  nevis uztvers to, kā tas arī faktiski sanāk, kā apgrūtinājuma laiku,
  kas jāatsēž.
  Protams, par spīti samākslotajai sarežģītībai, šo to jau arī iemācās.
  Bet, piemēram, cik pats neesmu meklējis internetā atbildes uz bezjēdzīgām mīklām, kuru atbildes nemaz nevar atminēt no galvas.
  Bet ar tamlīdzīgām lietām mācību programma ir pilna.
  Un tad brīnās, ka bērniem grūti apgūt to, ko tiešām vajag.
  Bet kamēr tiek cauri visiem šiem "džungļiem", laiks tiek patērēts bezjēdzīgi.
  Bet izglītības ministrijā nedomā, ka bērniem ir sava dzīve ģimenē, draugu lokā, treniņos, pulciņos, mūzikas skolā un sēdēt n-tās stundas nonstopā un brīvdienās pie šo sacerētajiem mājas darbiem nebūt nav dzīvē galvenais.

 • -8
  Gunārs Pētersons Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Es ļoti labi redzu, ka šeit ar savām neapmierinātības dakšām spieto tikai tie vecāki, kuri ir pārāk stulbi, lai paši saprastu un izpildītu 3.klases atjautības uzdevumus un vajadzības gadījumā tos izskaidrotu bērnam :) Tā lūk! Visādi opapi un kurzemnieki vienkārši nespēj apjēgt tik vienkāršu vielu, tādēļ arī smird šeit! Būtu kaunējušies, ka nejēdzat bērnam palīdzēt!

 • -5
  Kurzemnieks Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Ko vispār zina no mājasdarbiem un to vielas indivīds, kurš
  labākajā gadījumā
  ir kaut kādā attālinātā opīša lomā, spriežot pēc attiecīgās vecuma grupas?

  Tā kā pats vien smirdi, stulbeni!
  Aha, smaidiņi jāpieliek...:)))

 • -8
  Gunārs Pētersons Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Nesatraucies, Tavu attapības līmeni jau redzam arī pie citiem ierakstiem. Smirdi pats! Un jā, iemācies "reply" funkciju, lai ērtāk Tavām taisnās zarnas vervelējumiem varam izsekot :D

 • 0
  Opaps Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Vai es pateicu ne to ko vajag ? Es spriežu no dzīves pieredzes un nevienam neuzbraucu , tikai izsaku savas domas un redzējumu par tēmu. Kāmdēļ vajag rupjības un uzbraucienus ? Vai esi ar nepabeigto pamatizglītību ?

 • -1
  Arms Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Kur problēma,ka bērnam uzdod kādu mājas darbu?Tas ir pienākums,atbildības sajūta,kautkāda ziņā radina pie disciplinetības.Mēs savā laikā pat sestdienas gājam skolās,bijām fiziski attīstīti,kas tagat par paaudzi,ko audzina?Morāli neattīstīta visada ziņā INDIGO bērni,kuriem fiziskais vispār vājšs,atbildiet cik tagat var normāli nokārtot fizisko,lai iestātos aizsardzības akadēmijā vai citur.Darba iemaņas nekādas ai ko te runāt paši izaudzinam vientiesīsus un tad galu gala saņemsim pēc nopelniem.

 • 0
  Opaps Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  G. P'ēterson ! Nesaprotu uzbraucienu ?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: