Senā Ventspils - noslēpumainais foto

Maksis | 19.03.2019, 19:46:15 | 784

Pirms kāda laika soctīklos un ziņu portālos Ventspils muzejs dalījās ar senu Ventspils foto un aicināja izteikt versijas kas tad tajā bildē redzams. Kādas tik versijas nebija - no pareizticīgo baznīcas būvbedres līdz molu būvniecībai? Bet kādi tad ir secinājumi? Mistērija atrisināta? Būtu gan interesanti uzzināt vismaz reālāko versiju.

Komentāri (8)

  • -6
    reku 19.03.2019, 20:06:37

    Vajag uzdot jautājumu no domes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas atstādinātajam deputātam Lembergam.Viņš tak reizi nedēļā atbild uz iedzīvotāju jautājumiem,rīko preses konferences ,utt.Un par visiem jautājumiem ir savs viedoklis.Otra tik kompetenta cilvēka neatrast.

  • -2
    Maksis 19.03.2019, 20:15:45

    Es teiks kā ventiš - Lembiš ta vel nebij dzīms, kad tas foto bij taps. Te lai nu runā ekspert (vēsturs). Un nevaig čakaret tēm.

  • 0
    Spīdola 19.03.2019, 20:48:19

    Te atbildi zinās ventspilnieki, ne iebraucēji.

  • 0
    Maksis 19.03.2019, 20:51:08

    Ventspilniekiem arī grūti ar to atbildes uzminēšanu:) Man sākumā likās, ka tā bija pareiztiīgo baznīcas būvbedre, nu vnk tajā bildē bija pareizticīgie batjuškas. Bet bildē redzams arī katoļu krusts, un tas visu sarežģī. Es laikam sliecos par abu molu būvniecībai, bet... nu tiešām gaidu atbildi no muzeja!!!

  • 0
    Maksis 19.03.2019, 20:52:05

    ziemeļu mols gan laikam reālāks variants, iztēlojoties tā laika apkārtni

  • 0
    default 19.03.2019, 21:44:55

    Arī ilgi pētīju fotogrāfiju. Ir tikai 2 idejas - foto nav uzņemts Ventspilī, ko gan varētu apšaubīt, jo, ja reiz pētnieki lūdz palīdzību no zāles, tad viņi zina, ko dara - varbūt foto bija parakstīts xxxx.gads, Ventspils,, tādēļ šo versiju tikpat kā izslēdzu.. Otrs variants - Sarkanmuiža. Tas man šķiet visvisticamākais.. Par moliem tomēr atkrīt. Cik zināms, tad D-mols tajā laikā bija stipri ūdeņains - vietā, kur tgd esot Mola autostāvvieta, pirms apm. 100 gadiem, vēl esot bijusi jūra.. Arī par Z-molu ir šaubas. Turklāt, tie lielie koki tālumā, vēl vairāk izslēdz šo iespēju.. Arī pēc priedēm neizskatās... Nu un varbūt vēl 3. variants, ka foto ar uzrakstu aizmugurē «Ventspils», varbūt ir taisīta ne gluži tieši V-pils pilsētā, bet kkur apkārtnē - Piltene, Ugāle, utml., kas arī jauc gaisu..

  • 0
    Maksis 19.03.2019, 21:57:20

    Piltenē, Ugālē - tik daudz tautas un tāds popms (tiem laikiem, pavisam noteikti tai jābūt lielālākai pilsētai. Ddomājum stipri droši, ka tā iIR Ventspils, Bet konkrēti kur, tas gan jautājums.

  • 0
    Dace 20.03.2019, 00:03:31

    Apskatoties to foto , man šķiet , ka miris kāds tolaik ievērojams cilvēks -
    centrā zārks un vīrieši ar noņemtām cepurēm (bet tas manā skatījumā) .

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: