suņu koncentrācijas cietums "Rembo"

Kate | 13.05.2016, 14:44:13 | 2404

Jebkurā pilsētā dzīvnieku patversmēs lai palīdzētu bezsaimnieka dzīvniekiem vadīt puslīdz cilvēcīgu dzīvi, ir iespēja brīvprātīgiem vest ikdienā dzīvniekus pastaigās, tikai ne Ventspilī. Ventspils suņi acīmredzot ir savādāki, tiem pietiek ar četrām stundām nedēļā ko pavadīt pastaigās, parējo nedēļu pavadot kā cietumā, kur tie tiek smacēti dūmos - nepilnus divus metrus no voljēriem kuros iesprostoti dzīvnieki katru nedēļu tiek dedzināti atkritumi. Pieejot pie voljēriem dūmi sit ciet elpu, bet dzīvniekiem no tā nav iespēju izbēgt.

Komentāri (19)

  • -10
    Kate 13.05.2016, 14:49:45

    Jautāju domei vai tā finansē atkritumu izvešanu šai "patversmei", mans jautājums tika pāradresēts novada domei, no kā saņēmu divas A4 lapas garu uz veidalpas , ar visiem valdes priekšsēdētāju parakstiem atreferētus likuma pantus par to kā tiek slēgti līgumi par atkritumu apsaimniekošanu, kas un kā jādara, kā atkritumi tiek izvesti, kur tiek izvesti, tikai tai visā nebiaj ne vārda par manis jautāto. Īsāk sakot - atrakstījās, lai nebāžu savu degunu kur nevajag. Bet es muļķe vienkārši vēlējos to noskaidrot, jo biju gatava pati slēgt līgumu un apmaksāt atkritumu izvešanu, ja reiz trūcīgā dome to nevar atļauties un ja reiz patversmes vadītāji par ētisku saskata smacēt nost dzīvniekus tos šādi mokot.

  • -2
    vai man dieniņ!!! 13.05.2016, 15:35:26

    Patversme ir privāts uzņēmums vai biedrība nevis pašvaldības izveidots uzņēmums. Loģiski, ka atkritumus izved pati patversme un arī likuma priekšā par suņiem atbild patversme.

  • -2
    vai man dieniņ!!! 13.05.2016, 15:36:26

    Patversmei ir vadība un tur arī vajag vērsties.

  • -10
    Kate 13.05.2016, 16:31:35

    Patversme ir privāts uzņēmums, kuram daļēju finansējumu piešķir pašvaldība.
    Patversmei ir vadība, kas uz tādiem jautājumiem neatbild un vēl citi brīvprātīgie, kas arī šo rīcību pret dzīvniekiem nesaprot.

  • -10
    Anna 13.05.2016, 20:17:01

    Jā par atkritumiem arī es nesaprotu kāpēc viņi tiek dedzināti pie pašiem voljeriem. Un es uzskatu,ka suņus uzved ārā pastaigāties tik reti,jo nevar taču 2 suņus piemēram izvest un pārējos nē.Tāpēc tiek vesti tad kad ir pietiekami daudz staidzinātāju un siksnu.

  • -3
    vai man dieniņ!!! 13.05.2016, 23:24:40

    kate,
    kur tu esi nosapņojusi, ka pašvaldība piešķir naudu patversmei?

  • -4
    funky monky 14.05.2016, 00:21:26

    Te nosapņoja laikam -
    Jau vairākus gadus pašvaldība ar „Rembo” slēdz atbalsta līgumu, tomēr nauda aiziet lielākoties ēdināšanai un uzturēšanai

  • -9
    Kate 14.05.2016, 01:02:53

    Neko neesmu nosapņojusi. Dzīvnieku aizsardzības likumā sacīts ka pašvaldība finansiāli atbalsta patversmi.
    Anna, man šķiet labāk divi suņi izstaidzināti, nekā neizstaidzināts neviens. Visus tīri fiziski nav iespējams izstaidzināt dēļ tā nenormāli īsā laika - dažas stundas nedēļā, kas vispār tiek dotas staidzināšanai. Arī to nesaprotu - tas neprasa nekādus līdzekļus, tikai iespēju ļaut brīvprātīgiem kaut katru vakaru pa stundiņai suņus vest pastaigāt.

  • -9
    Kate 14.05.2016, 01:43:41

    Atradu internetā info ka Pētera 16 Rembo it kā veic šķūņu renovācijas darbus, kas patiesībā ir labi redzams ka tur sen nīkstošās divstāvu koka ēkas renovācijas darbi. Kā arī viņu pašu patversmes ilglaicīgās brīvprātīgās sacīto par renovācijas darbiem, kurus Mārim veicot darbaspēks par vēdertiesu un vēdertiesa esot vecā rimi saziedotā pārtika patvermes dzīvniekiem.
    Jo dziļāk roku, jo mazāk saprotu, un jo attālinātāk tam visam kāda saistība ar dzīvniekem..

  • -5
    Jans 14.05.2016, 07:49:41

    Cien. Kate! Man gan neliekas, ka suņiem un citiem dzīvniekiem būtu jānodrošina cilvēcīga dzīve kā rakstāt savā tēmas izklāstījumā. Diez vai sunim būtu jānodrošina ēšana ar nazi un dakšiņu, gulēšana gultā zem segas, bezdarbnieka pabalsts u.c. Sunim jānodrošina suņa cienīga dzīve.

  • -9
    Kate 14.05.2016, 11:51:44

    Cien. Jans, Tā jau ir regulāra problēma šai forumā, ka cilvēki nevis piedāvā risinājumu, bet piekasās pa vārdiem, pat tad ja doma ir bijusi ļoti saprotami pasniegta.

  • -5
    Es 14.05.2016, 14:11:42

    Piekrītu Janam.
    Suņam suņa vieta.
    Daudziem cilvēkiem klājas vēl sliktāk nekā patversmes suņiem,kam viss tiek pasniegts gatavā veidā.Tiem suņiem nav jāpārmeklē konteineri,lai sadabūtu ko ēdamu.

  • -10
    Novadnieks 14.05.2016, 20:14:54

    Eu,Es,Sliktāk par patversmes suņiem klājas tiem cilvēkiem(deģenerātiem),kuri katru rītu pamostas ar domu-ko šodien nozagšu,lai varētu pārdot un piedzerties.
    Pats aizvedu uz "REMBO"kretīnu nomocītu suni.Varbūt varētu tur šo to uzlabot,bet ja salīdzina,kur tie suņi bija pirms tam,tad tā patversme ir paradīze.
    Tā atkritumu dedzināšana varētu būt problēma.Ceru ,ka šīs tēmas esamība kaut ko atrisinās.

  • -9
    Kate 15.05.2016, 00:02:20

    Labrīt Novadnieks un visi pārējie!! Par ko tad es te runāju - tieši to - atkritumu dedzināšana, tādējādi suņus reali smacējot, kā arī tas ka nelaiž staigāt biežām par reizi nedēļā, t.i., tur kā cietumniekus. Tam nevajag ne centa lai suni laistu ārā biežāk, bet kaut kāds princips, kas to neļauj darīt.
    Viss pārējais ko jūs te spreidelējat par suņa ne suņa dzīvi kā vienmēr šai forumā - kaut kāda nobīde no tēmas, tukša gvelšana par neko. Neapšaubu ka sunim pie bomža grūta dzīve, bet ne par to šoreiz stāsts.

  • -3
    Jans 15.05.2016, 09:15:31

    Cien.Kate! Foruma problēma nav tā, ka cilvēki "piekasās" pie vārdiem, bet gan tā, ka cilvēki nemāk skaidri izteikt savu domu, raksta ar neaptveramām gramatiskām kļūdām. Ja raksta publiskā telpā, tad par to būtu jāpadomā. Nevajag kropļot mūsu valodu!!! Tas viss neko labu par rakstītāju neliecina. Jā, svarīga ir izvirzītā tēma, bet tik pat svarīgi ir izteikt to skaidrā un pareizā latviešu valodā.

  • -9
    Kate 15.05.2016, 11:38:43

    Cien, Jans, izteicu savu domu cik vien korekti tik absurdā situācijā ir iespējams. Bet ja joprojām tā ir nesaprotama, nu neko, kā vienmēr - problēmu ignorēsim un tā nebūs, tik žēl ka dēļ tā ir jācieš dzīvniekiem.

  • -8
    Anna 15.05.2016, 12:17:51

    Piemēram Ulubelē Ulubeles darba laikā var braukt un staidzināt suņus.Ja būtu iespēja nedēļas vakaros staidzināt Rembo patversmes suņus domāju,ka gribētāji salasītos un visi suņi tiktu izstaidzināti daudzas reizes biežāk nekā tagad.

  • -6
    Kate 17.05.2016, 12:36:04

    Anna, vasarā it sevišķi domāju tādi gribētāji salasītos. Diemžēl patversme tādu iespēju suņiem liedz. Nesaprotu kāpēc, tas neprasa ne līdzekļus, ne arī kādus zaudējumus kādam rada.

  • 0
    P/i "Ventspils Komunālā pārvalde" 01.06.2016, 14:14:15

    Saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, kas reglamentē dzīvnieku labturības jomu, vietējās pašvaldības uzdevums ir organizēt klaiņojošo un bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušo dzīvnieku izķeršanu, nodrošinot tiem izmitināšanas, uzturēšanas un aprūpes pakalpojumus pašu izveidotā dzīvnieku patversmē vai izmantojot fizisku vai juridisku personu sniegtos pakalpojumus, slēdzot atbilstošu līgumu par minēto pakalpojumu nodrošināšanu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

    Tā kā Ventspils pilsētā nav apzināta tirgus nepilnība, kādā gadījumā pašvaldība drīkstētu plānot uzņēmējdarbības veikšanu nozares ietvaros, par minēto pakalpojumu nodrošināšanu Ventspils pilsētas pašvaldība ik gadu veic publisko iepirkumu, kurā iespējams piedalīties jebkurai dzīvnieku patversmei vai dzīvnieku viesnīcai, kas atbilst iepirkuma specifikācijai. Kopš izveidota Ventspils pilsētas un rajona dzīvnieku labturības biedrība “REMBO”, šajos iepirkumos citas patversmes nav startējušas, tādēļ ik gadu tiek slēgts līgums ar tieši šo dzīvnieku patversmi.

    Līgumu par dzīvnieku patversmes pakalpojumu izmantošanu slēdz Ventspils pašvaldības iestāde „Komunālā pārvalde”, un līguma ietvaros gada laikā uz patversmi vidēji tiek nogādāti ap 70 klejojoši suņi un 40 kaķi. Pašvaldības kompetencē ir kontrolēt līgumsaistību izpildi, kas līdz šim tikusi veikta atbilstoši līguma nosacījumiem, un, pašvaldības speciālistiem regulāri apsekojot patversmi klātienē, nav konstatētu acīmredzamu pārkāpumu – katram dzīvniekam ir nodrošināts savs voljērs, tie ir pabaroti un padzirdīti.

    Kas attiecas uz suņu staidzināšanu, tad informējam, ka visi suņi tiek izvesti turpat pie voljēru ēkas esošajā pagalmā 1-2 reizes dienā, bet garākās pastaigās tie tiek vesti sestdienās, kas ir "brīvprātīgo dienas". Tomēr, ja ir interese, iespējas un vēlēšanās, brīvprātīgajiem ir iespējams suņus izstaidzināt arī darba dienās, piesakoties pa tālr.nr. 29211506 vai 29891551.

    Atgādinām, ka patversmju un dzīvnieku viesnīcu darbību Latvijā regulē Dzīvnieku aizsardzības likums, Veterinārmedicīnas likums, kā arī šiem likumiem pakārtotie MK noteikumi Nr. 407, kuru ievērošanu, valsts uzraudzību un kontroli patversmēs un viesnīcās veic Pārtikas un veterinārais dienests.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: