Ģimnāzijas "ētika"

KRX | 26.01.2018, 16:23:25 | 3070

Varbūt nav īstā vieta, bet savu "sāpi" gribētos tomēr publiskot...
Pavisam tik nesen kāda nelielas valsts piejūras pilsētas aristokrātiskākā(?) mācību iestāde rīkoja tikšanos ar topošo pirmklasnieku vecākiem. Visai propogandai pa vidu jauši nejauši paziņojot, ka bērniem notiks arī deju nodarbības pie provincē labi zināma deju speciālista S. Labi, dejas pats par sevi nav nekas slikts, attīsta ne tikai fiziski, bet dažus arī garīgi - lai būtu! Bet tad seko lielākais BET - "par visu dzīvē maksājam mēs dārgi" /citāts no lirikas/ - deju nodarbības ir PAR MAKSU! Teiksiet - neviens taču neliek ar varu iet dejot! Tā padomāja arī daļa no klātesošajiem. Maldīgi. Mācību iestādes galvenās amatpersonas piebilde, ka ja nevēlas šādas nodarbības apmeklēt - jāizvērtē vai izvēlētā mācību iestāde ir īstā jūsu bērnam.

Tā, lūk, notiek šajā dinamikas pārņemtajā rītdienas pilsētā ar prātam neaptveramo draivu.

P.S. Jācer, ka cienījamais deju speciālists vismaz sev pensiju tā nopelna un maksā nodokļus.

Komentāri (92)

  • -8
    žurka 26.01.2018, 16:38:04

    Vispār pat dārziņos ir maksas nodarbības, par to neviens nebrēc. Teikšu, ka patiesībā ir vēl trakāk, ja tiks a klasē, bērnam būs jāspēlē mūzikas instruments, un tas nenotiks mācību laikā, un katru pusgadu vēl būs uz šiem koncertiem vakaros jāiet. Nu nezinu, vai 4-7 eur mēnesī par dejām ir nenormāli daudz un vai tas nāk par sliktu bērnu attīstībai.

  • -10
    keda 26.01.2018, 16:38:35

    Kaut kur jau taisnība ir, tikai kā ar to mācību iestādi? Ģimnāzijā nav nekāda sakara ar pirmklasniekiem - vienkārši nedrīkst būt. Tad laikam jau domāta Centra sākumskola?
    Cik nu zinu, tās dejas ir par simbolisku maksu un maz ticams, ka baigi uzvārās ar to S, jo ir arī jābrauc, ir arī te jāuzturas.

  • -4
    KRX 26.01.2018, 17:24:29

    Iestādes nosaukums šeit neko nemaina.
    Stāsts ir par attieksmi - ja gribi šo skolu - maksā! Ja negribi maksāt - meklē citu skolu! Tas tā rupjā formā atstāstot.
    Nu, nevienam no maniem bērniem nevienā no mācību iestādēm (ne pirmsskolas, ne pamatizglītības, ne vidusskolas) nevienas nodarbības nav bijušas maksas. Nerunājot nemaz par piespiedu kārtas maksājumiem.
    Protams, nav jau arī pasaules gals! Un lielākā daļa droši vien maksās ne to vien, lai tik varētu iekļūt šajā aristokrātu vidē :)
    Šādas lietas var kārtot savādāk un humānāk, nevis izsakot šantāžveida ultimātus.

  • -10
    Opaps 26.01.2018, 20:08:41

    Nevajag jaukt izglības iestādes. Sākumskola ir viena skola , bet Valsts ģimnāzija ir cita. Ja sāki kaut ko rakstīt, tad padomā.

  • -4
    Agnese Graudiņa-Gūtmane 26.01.2018, 18:21:25

    Labvakar, es pati pasniedzu sporta dejas Ventspils 4.vidusskolā un JN, protams, pie manis viss ir bez maksas jeb man maksā izglītības iestāde. Man ir gan sertifikāts, gan patreiz vēl studēju papildus.
    Kāpēc bez maksas? Jo tas ir mans sirds darbs, hobijs un nepiepildīts sapnis.
    Un uzskatu, ka vecākiem, tā izdevumi ir, ja brauc uz konkursu, kur nu es vēl prasīšu summas.

  • -3
    Agnese Graudiņa-Gūtmane 26.01.2018, 18:32:13

    Uzskatu, protams, ka nevajadzētu piespiest nākt un dejot, tam mazajam cilvēciņam. Bet savi plusi tam visam ir, tas bērns spēj attīstīt daudz maņas un , ja brauc uz konkursiem, redz kaut ko brīnišķīgu.. Tās ir dejas,kleitas, citas valstis utm. Tas ir to vērts. Šos gadus kamēr pasniedzu dejas, esmu daudz ko jaunu ieguvusi, un daļēji žēl, ka man nebija tādas iespējas, kad biju maza.

  • -2
    Freds 29.01.2018, 08:51:14

    Agnes! Puikām arī ir kleitas :) ;)

  • 0
    Agnese Graudiņa-Gūtmane 29.01.2018, 10:19:52

    Freds- nē, puiši var redzēt puišu tērpus, un tie arī ir visdažādākie un interesanti.

  • -1
    Pilsēta 26.01.2018, 18:35:05

    Un kāpēc gribi būt pie elites bērniem?
    Sūti bērnus pie parastiem mirstīgiem un nebļausties.

  • -10
    vv1gimn 26.01.2018, 18:41:24

    Ventspils Valsts 1.ģimnāzijā mācās skolēni no 7.līdz 12.klasei, ar atbildību varu teikt, ka skolā neesmu organizējusi topošo pirmklasnieku vecāku sapulci, kā arī ne ģimnāzijas telpās, ne ģimnāzijas audzēkņiem deju nodarbības nenotiek. Direktore Pārsla Kopmane

  • -4
    KRX 27.01.2018, 07:20:15

    Pārslas kundze, labāk nebūtu Jūs rakstījusi neko! Vai kaut kur tika minēts Jūsu vārds?!?
    Acīmredzot, kas vainīgs, tas bailīgs.
    Protams, ka tikšanās nebija ar Jums tieši!

    Un vēlreiz - nav runa par tiem €7 vai cik tur jāmaksā! Kaut vai €27 būtu! Runa ir par attieksmi!!! Izskatās, ka jaunā sākumskolas direktore vienkārši "lec augstāk, nekā..."
    Vienmēr bijusi cieņa un pietāte pret pedagogiem un skolu vadītājiem. Bet šāds "modernizējums" grauj visu cieņu.

  • -11
    Pelēkais akmens 26.01.2018, 18:52:43

    Man Centra sākumskolā mācās mazbērns. Uzskatu, ka tas ir brīnišķigi, apsveicami, ka mazos ievada deju pasaulē! Bērniem ļoti patīk. Samaksa tiešām ir sim boliska. Tā kā nevajag sacelt brēku!

  • -5
    *** 26.01.2018, 19:25:56

    Jūs esat tik pārliecināts, ka visiem bērniem patīk apmeklēt šīs deju nodarbības!? Tiešām ;) ? Jūs stipri maldāties.

  • -2
    Precīzi uz i 26.01.2018, 19:32:39

    Es padzirdēju, ka viņam (Sevelim) nav attiecīgā izglītība, lai varētu strādāt izglītības iestādēs! Ieteiktu painteresēties.

  • -9
    Latvija pāri visām! 26.01.2018, 19:43:26

    Bāc, tā taču ir absolūta sīknauda...

  • -1
    prof.Preobraženskis. 27.01.2018, 09:48:28

    Kā nu kuram.
    Starp citu,par 7 euro var iegādāties litru spirta,ja zināmi attiecīgie pārdevēji.Un tas jau ir kaut kas.

  • -3
    Spīdola 26.01.2018, 20:14:58

    Ha ha ha, kā teica viens vecaistēvs, kurš mazdēlu iedabūja šajā mācību iestādē: manam mazdēlam nebūs ar tiem reņğēdājiem vienā skolā jāmācās.

  • -1
    No malas 27.01.2018, 07:40:21

    Eh,kā derēja čigāneļus no izformētās vakarskolas tur katrā klasē pa pārītim "piekomplektēt"...

  • -6
    Guna 27.01.2018, 09:06:11

    Esmu ğimnāzijas absolvente un mamma un ,manuprāt, deju nodarbības Centra sākumskolā nav nekādīgi saistītas ar šī foruma virsrakstu.
    KRH,arī Jūsu komentāri nav saistīti ar ğimnāziju.
    Vecāki,kuri tik ļoti vēlas ;lai viņu bērni mācās sākumskolā,varētu šo jautājumu risināt skolā.Un cik zinu,tad deju nodarbības Seveļa vadībā jau tur notiek sen,tas nav direktores Butkus ierosinājums.

  • -1
    gunča 27.01.2018, 12:12:12

    Izlasot tavu komentāru,ir jāsecina,ka KRX vērpj intrigas,tā teikt,velk uz kašķi,blefo.Kā tad tur ir?Vai varbūt tu te iespraucies ar savu komentāru,lai attaisnotu to nejēdzību?

  • 0
    Nif nifs 27.01.2018, 09:31:44

    Manam bērnam mūsu skolā ar savulaik centās šādas nodarbības uzspiest. Nekas nesanāca, daļa vecāku approtestēja šo "piespiedu-labprātīgi" variantu un tie bērni nepiedalījās. Nu nevar piespiest.

  • 0
    Guantanamo 27.01.2018, 10:02:42

    Ta ko runat par sho, paskaties kas notiek tajas klases kur macas pseidomiljonarishu mazberni - tu ar to draudzejies, ar to ne :D Tada mums ta moralite, nu gan norietosha bet tomer

  • -1
    gunča 27.01.2018, 11:04:12

    Naudas taisīšanas veidi ir visādi,normāli un nenormāli,likumīgi un nelikumīgi,apkārtējo cieņas pazemojoši un otrādi.Viedokļi par šo "vinegretu" ir dažādi.Kretīni un visādi citādi maitas labpatikā mutes čāpstina par visu,pat līdz vājprātam esošo visatļautību naudas taisīšanas politikā.Nerēķināšanās ar līdzcilvēkiem un nenormālā kampšanas kāre ir kļuvusi par normu šajā demokrātiskajā sabiedrībā.
    Varbūt pašvaldība varētu atvērt skolu,kur visiem bērniem būtu obligāti papildus vēl jāmācās par kosmonautiem?Protams ,par samaksu.
    Bet šitas vājprāts vairs neizbrīna nemaz.Kaut vai piemērs ar OCTA,kur ir noteikts,ka tas ir obligāti.Kā var būt ar likumu noteikts kaut kas obligāti,ja tas ir privātpersonu interesēs?Esot pat bijuši gadījumi,ka cilvēkam ar vienu roku dod invaliditāti uz noteiktu laiku.Absurds ir tas,ka man jāmaksā nodoklis par vienīgo mājokli.Daudz var minēt piemērus.
    Kas attiecas uz šitās dejošanas uzspiešanas autoriem,tad varētu padomāt,konsultējoties ar juristiem,par tiesāšanos.

  • -5
    Latvija pāri visām! 27.01.2018, 12:24:34

    Dejos, būs mazāk tizleņu.

  • -4
    Latvija pāri visām! 27.01.2018, 12:28:08

    Starp citu, tās deju stundas, par ko te cepās, nav obligātas.

  • -6
    Ieva Berķe 27.01.2018, 12:33:57

    Arī mani bērni mācās Centra sākumskolā un apmeklē priekšmetu DEJAS pie Gata. Paldies skolai un Gatim par šo iespēju. Bērni bieži stāsta Gata jokus un interesanto pieeju dejas iemācīšanai. Tās nav tikai dejas, bet arī rotaļas, kopīga izsmiešanās. Papildus izkustēšanās ikdienā ir tikai pluss.
    Cienījamā/-ais, KRX, neviens Jums nieliek bērnu pieteikt šajā skolā un pazemojošā, anonīmā veidā nomelnot skolu un Gati!

  • -4
    Mike 27.01.2018, 15:25:10

    Tā jau noteikti ir.Tikai daudzi nevar saprast ka nav vairs CCCP laiki.Nesaprot ka bezmaksas šaroviku laiki beigušies sen un ka ir jāmaksā par pakalpojumiem. Nesaprot,ka kapitālisms ir daudz nīgrāks par komunismu

  • -1
    KRX 28.01.2018, 19:32:14

    Ieva, par laimi neviens no maniem bērniem ar šo skolu nav saistīts.
    Ja rūpīgi izlasīsiet manis rakstīto - es neesmu pret dejām un kustībām! Es esmu pret skolas vadības attieksmi šādā veidā! Ja cilvēks neprot kontaktēties un pasniegt sevi kā cienījamu iestādes vadītāju - šaubos par atbilstību amatam (un tās nav tikai manas domas).

  • 0
    Antons Lavejs 27.01.2018, 14:01:01

    tā i šantāž! a tu a nazi pašantažē :D

  • -1
    *** 27.01.2018, 14:07:03

    Nav jau runa par to, ka nevajag izkustēties, ka dejot ir slikti, bet vairāk gan par attieksmi, ka: "Mācību iestādes galvenās amatpersonas piebilde, ka ja nevēlas šādas nodarbības apmeklēt - jāizvērtē vai izvēlētā mācību iestāde ir īstā jūsu bērnam." Manuprāt, ja dejošana nav kā obligātais priekšmets šajā skolā, bet gan ir par maksu, tad būtu tikai normāli, ka katra ģimene izlemj- dejot vai ne .

  • -2
    Liene Ozoliņa 27.01.2018, 14:33:43

    Mans bērns arī mācījās Centra skolā,beidzot esam veiksmīgi tikuši prom no tās skolas.Teikšu tā arī mums uzspieda tās deju nodarbības,neuzskatu ka tur ko iemāca...Divus gadus to vien tik kā putniņdeju vien tik mācīja.uzrakstīju iesniegumu un atteicu bērnu no tām nodarbībām.Bet nu jā tad tur bija cita direktore...Ar šo komunicēt nav iespējams,viņa ģimnāzijas labo slavu grib iznicināt un pārvērst to par bagātnieku skolu....Tāpēc arī nomainīju bērnam skolu...tur pat skolotāji jau sāk bērnus dalīt...Esmu vīlusies. Deju nodarbības pirmajā klasē tiešām bija piespiedu kārtā...

  • -3
    *** 27.01.2018, 23:19:30

    To, ka māca Putniņdeju, gan nevajag melot. Tiek mācīts, vismaz manam bērnam, gan valsis, gan čačača..... Esmu pilnīgi pārliecināta, ka arī Jūsu bērnam tiek mācīts tas pats, kas visiem citiem. Neticu, ka Jūsu bērnam notiek individuālas stundas, kurās tika mācīts Putniņdeja. Lūdzu, nevajag apmelot skolu un skolotāju. Fui!

  • -1
    KaijaMaija 29.01.2018, 11:20:11

    Mjaaa.... Tev visi vainīgi,pat sistēma utt...! :D Tas jau arī no bērna un it īpaši no vecāka atkarīgs. Ja vecāks visu laiku burkšķ, tad bērnam ar nekas nav labi un visur viņš redz tikai putniņdejas, jo tas ir vienīgais,kas palicis bērnam prātā,jo par pārējo nav interese!

  • 0
    KaijaMaija 30.01.2018, 15:35:40

    ĻENKA!!!!Teikšu tā, 1.-2.klases skolniekam, kam starpbrīžos ir interese skatīties pieaugušiem domātus video,protams, nebūs interese ne par dejošanu, ne ko citu!!!

  • -1
    gunča 30.01.2018, 15:46:00

    Vai vai,kāds pārgudrs un "vērā ņemams komentārs".

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: