EU līdzfinansējuma piesaiste.

Cuca | 22.12.2017, 10:48:03 | 1034

Jautājums vairāk mūsu likuma paklausīgajiem un gudrajiem domniekiem, kuri vada un ieskicē šīs pilsētas stratēģiju un virzienu.

Neminēšu konkrētu piemēru lai kādu neaizvainotu, bet vēlos, un ceru ka vēl kādam ir interese padiskutēt, varbūt mēģināt saprast, dažas lietas šai pilsētā šajā sakarā.
Tā diezgan klusi viena otra pilsētas domē iesaistītā un pietuvinātā persona iemanas saviem biznesiem piesaistīt eiropas fondu līdzfinansējumu.

Komentāri (11)

  • 0
    Cuca 22.12.2017, 10:48:43

    ....Man nav pret to nekas, tik man ir nesaprotama šo vadoņu sūtība un viņu atra;šanās iemesls Domē. Jūs taču esat ievēlēti, lai radītu pilsētas iedzīvotājiem vienlīdzīgu iespēju pieteikties dažādām iespējām sņemt papildus finansējumu, nodrošinot ar informāciju savas pilsētas iedzīvotājus par fondiem, kuri atvērsies, kuros būs iespēja saņemt izpildot konkrētus kritērijus. Jo ir taču tā, ka viens otrs sēž komisijā, kura izlemj kam piešķirt, atteikt... šo līdzekļu piešķiršanu. Vai patiešām tikai pietuvinātie var šādu finansējumu saņemt. Tāpat vai līdz šim ieguldītais finansējums šai privātajā biznesā ir nesis augļus? Un kādas ir tās nozares vai virzieni, kuras komisija atbalsta, iesaka, rekomendē...?

  • 0
    Kuzmičš 22.12.2017, 11:00:59

    Kas tur ko nesaprast? Tieši ar tādām metodēm mūsu kaimiņu zemi vada kremlis. Šajā pilsētā visu lemj tikai viens indivīds!

  • 0
    yolo 23.12.2017, 19:59:58

    Pastāsti konkrētāk, lai saprastu kur ir interešu konflikts, jo neredzu neko sliktu, ja kāds, vienalga kas, izmanto fondu naudu, lai attīstītu savu uzņēmumu. Tam jau tie fondi domāti, kuri ir pieejami valstīs, kur kopumā iet švakāk

  • 0
    Cuca 23.12.2017, 20:32:53

    Protams ka tas ir labi ka kāds, vienalga kas izmanto fondu naudu.
    Es par to, ka Kāds, ne vienalga kas, bet cilvēks, kurš ir komisijas vadībā vai dalībā kura pieņem lēmumus par finansējuma piešķiršanu, nevis piespēlē informāciju kādam konkrētam cilvēku lokam, bet informē sabiedrību, iesaka kādi ir vairāk atbalstāmie virzieni, projektu tēmas. Tāpat painformē par rezultātiem sabiedrību, kaut Ventas balsī. Es un domāju cilvēki labprāt dalītos ar šiem cilvēkiem priekā un smeltos pieredzi vai mācītos no kļūdām...

  • 0
    krusttēvs vilhelms 26.12.2017, 10:51:08

    Es ar reāli dzirdēju no uzņēmējiem Latvijā,ka Danai Reizniecei vīrs ir tas,kas dod finansējumu no fonda naudas , un tad viņš saka,ka pāris tūkstošs viņam jāiedod, tad apstiprinās projektu un kaut kādu daļu naudu dabūs. Dana finanšu ministre un viņš fondu naudu dalītājs, labi iekārtojušies. Tad šah uzspēlēt var bez uztraukum un bērnus paēdināt.

  • 0
    Cuca 27.12.2017, 11:47:14

    Piemēram, pašvaldības uzstādītajos ekrānos kur tiek slavināts vis kas padarīts ar pašvaldības gādību. Man prieks par to, ka tik daudz izdarīts, bet vai Jums pašvaldības informācijas satura veidotāji nešķiet, ka iedzīvotājiem, kuros ir ne maza daļa mazā un vidējā biznesa iespējamais potensiāls, labprāt uzzinātu par iespēju saņemt EU līdzfinansējumu sava biznesa uzsākšanai vai pacelšanai nākošajā līmenī? Jo cik zinu lielai daļai EU līdzfinansējuma fondu, brīdī kad atver portfeli, laiks ir jau nokavēts. Tātad cilvēki nav informēti par šī instrumenta iespējām. Tie tikai noskatās kā to pielieto "veiklie" (pietuvinātie).

  • 0
    Cuca 27.12.2017, 11:47:26

    Un protams ja izdodas uzrakstīt pieteikumu , tad atkal komisija kurā sēž mūsu bāleliņi izvērtē. Un var gadīties ka cilvēki nav sapratuši vai vienkārši kāds ir iesniedz pareizākus dokumentus, vai varbūt ir draudzīgākas attiecības... iespējams ir kādi kritēriji...
    Varbūt kāds var padalīties ar savu pieredzi? Iespējams ka tieši pašvaldība ir sniegusi palīdzīgu roku un palīdzējusi izprast Savienības gaiteņos izstrādātos kritērijus...

    Vai kāds var izkliedēt šo mītu vai iespējamo patiesību?

  • -2
    Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome 03.01.2018, 16:26:01

    Ventspils pilsētas domes Attīstības pārvalde:
    Labdien!
    Vēlamies informēt, ka nacionālā līmenī ar šiem jautājumiem nodarbojas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). LIAA tīmekļa vietnē www.liaa.gov.lv ir pieejama informācija par pieejamām un plānotajām programmām uzņēmējdarbības atbalstam.
    Ventspils pilsētas pašvaldība komersantiem nesludina projektu konkursus, kuros būtu iespējams saņemt Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējumu.
    Aicinām vērsties LIAA, tai skaitā LIAA Ventspils biznesa inkubatorā (adrese: Ventspils Augsto tehnoloģiju parks 1, tālr. +371 62400906), lai saņemtu informāciju par iespējām saņemt ES fondu atbalstu komercdarbības uzsākšanai un attīstībai.

  • 0
    Cuca 03.01.2018, 18:16:20

    Paldies par veiklu atbildi. Mani gan pārsteidz tas, ka pašvaldību struktūru ietvaros nav tādu instrumentu ar kuriem veicināt, ieinteresēt, informējot par iespējamo interesi pašvaldības ietvaros, kādu novirzienu būtu ieteicams izvēlēties....
    Nav jau jāsludina projektu konkursi komersantiem, bet gan jāiesaka kādas nepieciešamības pilsētā ir ieteicamas un kuru realizācijai ir iespējams ES līdzfinansējums - vienkārša informācija pa vidu padarītajiem darbiem.
    Nodokļu maksātājiem taču būtu patīkami dzirdēt par šādu domnieku rūpi pilsētā kura sevi pasludinājusi kā rītdienas pilsēta.
    Man pat šķiet ka tas ir godīgi pret nodokļu maksātājiem.
    Piemēram, atkritumu apsaimniekošanas bizness ar kuru nodarbojas pašvaldība. No vienas puses apsveicami - no otras, šīs nišas bizness ir nevis sakārtots, bet pārkārtots. Biznesā kurā vajadzētu pelnīt pārdodot izejvielas ienākums ir no nodokļu maksātāja un piedrazota apkārtne. Šī gan ir cita tēma kaut arī te bija ES finansējums

  • -1
    Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome 04.01.2018, 18:10:48

    Atbild Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļa:
    Labdien!
    Rudenī izveidots Ventspils Biznesa atbalsta centrs (BAC), kura viens no uzdevumiem ir informēt esošos un topošos komersantus un citus interesentus par projektiem un iespējām saņemt dažāda veida atbalstu. Pēdējā aktuālā informācija par atbalsta programmām komersantiem sagatavota oktobra beigās un pieejama šeit: http://www.ventspils.lv/files/dokumenti/2017/info_programmas_pptx.pdf. Ar BAC varat sazināties e-pastā ventspilsbac@ventspils.lv vai sekojot “Facebook” lapā https://www.facebook.com/VentspilsBAC/.
    Arī Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļa komersantiem un privātpersonām, kas iekļautas nodaļas kontaktu sarakstā, regulāri izsūta aktuālo informāciju par iespējām piedalīties projektos un vizītēs un saņemt līdzfinansējumu. Ja vēlaties saņemt paziņojumus no Ekonomikas nodaļas, lūdzu par to informēt e-pastā ekonomika@ventspils.lv.

  • 0
    krusttēvs vilhelms 06.01.2018, 00:27:02

    Pareizi sētniek, sakarīgi runā!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: