Izglītības pārvaldei - bērnudārza gaitu uzsākšana

Runda | 04.10.2017, 11:13:01 | 1912

Jautājums par bērniņiem ,kuri dzimuši 2016.gada septembrī/oktobrī, pēc vairākkārtējas trobelēšanas,atbilde viena - dārziņā tiksiet nākamgad septembrī ! Jautāju ,kādēļ, ja pilsētā ir grupiņas arī no pusotra gada , nē! Grupas formē maijā ,jums pusotrs martā , līgstiet aukli !
Nu normāli vai ne ? Man jau maijā jāatgriežas darbā , auklei pluss mīnuss minimālo jamaksā ,beigās man pat mīnusos sanāk ! Ko gribat lai mammas sēž uz pabalstiem vai bezdarbniekiem? Kas notiek ar jums tur izglītības pārvaldē,liekas laiks mainīt vadību !

Komentāri (22)

  • -1
    Doroteja 04.10.2017, 12:11:59

    bērns, kurš dzimis 2015.gada decembrī arī vēl nav ticis dārziņā. Jo priekšroka bērnudārzu pedagogu bērniem un brāļiem/māsām. Atbilde viena - gaidiet zvanu no mums (Izglītības pārvaldes). Auklei jāmaksā aptuveni 300 EUR mēnesī.

  • -1
    Nif nifs 04.10.2017, 13:27:58

    Ne mana darīšana, protams, bet...šķiet samērā nesen lasīju vadības "raportu" avīzē par to, ka Ventspilī iekārtot bērnu bērnudārzā nav problēma, ka rindu nav. Iznāk, ka patiesība ir citādāka.

  • -3
    Luīze Čaunāne 04.10.2017, 13:52:07

    2015.gada decembra bērni iet bērnu dārza. Jāņem vērā,ka bērni 15/16 gada dzima daudz un vietas bērnu dārzos ir tikai tik,cik ir. Var jau vest no pilsētas uz Pārventu, ja tas ir vajadzīgs.
    Otrs- nez cik prātīgi būtu laist no marta mēneša, kad grupiņa visi jau sapazinušies,bet ienāk jauns brēkulis. Adaptācijas periods ilgst mēnesī vai pat vairāk. Tad padomājiet, cik liela jēga tam visam.
    Ieteiktu aukli līdz nākamā mācību gada sākumam.

  • 0
    Doroteja 04.10.2017, 14:49:27

    Luīze, atļaušos jums nepiekrist. Bet nu katrs gadījums ir individuāls. Tāpēc cerēsim uz to labāko! Šobrīd neticu arī sauklim, kas rotā VR busiņus - bērnudārzā vietas visiem! NAV visiem! Jo citi ir vienlīdzīgāki!

  • 0
    Laimdota 04.10.2017, 15:26:23

    Tad man nav īsti skaidrs, ja esam pieteikušies bērnudārzā Nr 1 , un tur piemēram uz mūsu 1.5 vai 2 gadiem joprojām nav vietas , vai varam tikt dārziņā nr2,3,vai 10?

  • -3
    Ventspils Izglītības pārvalde 04.10.2017, 15:38:37

    Labdien!
    Atbild Izglītības pārvaldes pirmsskolas izglītības metodiķe Sandra Gūtmane:
    Sākoties jaunajam 2017./2018. mācību gadam visas grupas ir nokomplektētas un bērniem vietas pirmsskolas izglītības iestādēs tika nodrošinātas.

    Katra mēneša sākumā pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji sniedz informāciju Izglītības pārvaldes pirmsskolas izglītības metodiķei par brīvajām vietām.

    Uz šo brīdi Ventspils pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs brīvas vietas ir sekojošās vecuma grupās:
    • 1,5 vecuma grupā ir pieejamas 11 brīvas vietas;
    • 2-3 vecuma grupā pieejamas 4 brīvas vietas;
    • 3-4 vecuma grupā pieejamas 17 brīvas vietas;
    • 4-5 vecuma grupā pieejamas 10 brīvas vietas;
    • 5-6 vecuma grupā pieejamas 18 brīvas vietas;
    • 6-7 vecuma grupā pieejamas 20 brīvas vietas.

  • -4
    Ventspils Izglītības pārvalde 04.10.2017, 15:39:21

    Tomēr pakāpeniski 2017.gada novembrī, decembrī, kā arī 2018. gada janvārī, februārī un martā šīs vietas tiks aizpildītas. Pienākot martam, šo brīvo vietu varbūtība ir arvien mazāka. Tomēr pastāv iespēja, ka kāda vieta atbrīvojas. Brīvo vietu saraksts ir mainīgs, jo bērni var pārtraukt pirmsskolas izglītības iestāžu apmeklēšanu dažādu iemeslu dēļ.

    Ja ir brīvas vietas, Izglītības pārvaldes pirmsskolas izglītības metodiķe rindas kārtībā informē vecākus.

    Atbilstoši Ventspils pilsētas domes saistošajiem noteikumiem Nr.6 “Bērnu reģistrācijas, uzņemšanas un atskaitīšanas kārtība Ventspils pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs, kurās īsteno pirmsskolas izglītības programmas” 2018. gada maijā tiks nokomplektētas grupas uz jauno 2018./2019. mācību gadu.

  • -5
    Ventspils Izglītības pārvalde 04.10.2017, 15:39:51

    Saistošo noteikumu 15.punkts nosaka, ka izglītības iestādes vadītājs no 1. maija līdz 15. maijam, atbilstoši brīvo vietu skaitam izglītības iestādē kārtējā mācību gadā, saskaņā ar reģistra datiem, izveido pretendentu sarakstu un informē pretendējošā bērna likumisko pārstāvi par iespēju bērnu uzņemt izglītības iestādē no 1. septembra. Savukārt 16.punkts nosaka, ka pretendentu sarakstā uz vietu izglītības iestādē iekļauj bērnus, kuriem uz attiecīgā gada 1.spetembra būs apritējis vismaz pusotrs gads.

    Turklāt jāņem vērā, ka bērni silītes grupās uzsāk pirmsskolas izglītības iestādes apmeklēšanu pakāpeniski, lai atvieglotu adaptācijas procesu jaunajā vidē. Kā katru gadu, katras pirmsskolas izglītības iestādes maija sanāksmē ar vecākiem šī situācija tiek pārrunāta.

    Jautājumu gadījumos lūdzam sazināties ar pirmsskolas metodiķi Sandru Gūtmani pa tālruni 63601225 vai e-pastu sandra.gutmane@ventspils.lv, vai ierodoties klātienē Izglītības pārvaldē Raiņa ielā 10, 2.stāvā.

  • -1
    Anita 04.10.2017, 16:35:07

    Varbūt esmu par vecu un dumju , bet kāds mācību gads bērnudārzam?Vai tad bērnudārzs nav domāts tiem bērniem ,kurus nav kur un pie kā atstāt ,kamēr vecāki strādā . Te nu vēl viens akmens valdības dārziņā , paaugstināja pensionēšanās vecumu tik tālu ,ka vecvecāki pat gribēdami nevar pieskatīt savus mazbērnus , jo jāstrādā līdz gandrīz 65 gadiem un pa to laiku mazbērni jau izauguši , vienīgi uz mazmazbērniem var cerēt , bet tad jau vecums tāds ,ka bērnu auklēšana nav īstā nodarbe .Ja laistu sievietes pensijā no 55 gadiem ,tad daļa vecmāmiņu labprāt pieskatītu savus mazos .

  • -1
    Laimdota 04.10.2017, 17:39:06

    Visu saprotu , izglītības pārvalde, izņemot to , ja es vēlos savu bērnu 1.5 gadi palaist dārziņā, piemēram martā , vai mani kāds ņems pretīm, vei tomēr man ir jāgaida septembris , kad sakas tas saucamais mācību gads ?

  • 0
    Ventspils Izglītības pārvalde 13.10.2017, 11:37:48

    Mācību gads pirmsskolas izglītības iestādes visās grupās, tajā skaitā, arī 1,5 gada vecuma bērnu grupās sākas augusta beigās, septembrī. 18.08.2017. Ventspils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 6 “Bērnu reģistrācijas, uzņemšanas un atskaitīšanas kārtība Ventspils pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs, kurās īsteno pirmsskolas izglītības programmas” 16. punkts nosaka, ka pretendentu sarakstā uz vietu Izglītības iestādē iekļauj bērnus, kuriem uz attiecīgā gada 1. septembri būs apritējis vismaz pusotrs gads. Tādejādi, ja paliek brīvas vietas tiek uzņemti vēl bērni arī turpmākajos mēnešos. Ja bērnam martā būs 1,5 gadi un būs atlikusi brīva vieta, tad viņš tiks uzņemts martā, negaidot septembri. Šobrīd pilsētas robežās kopā ir 10 brīvas vietas bērniem no 1,5 gadiem, bet par situāciju martā varēsim spriest februārī. Tad lūdzu interesēties pie Izglītības pārvaldes pirmsskolas metodiķes S.Gūtmanes pa tālr.63601225 vai e-pastu sandra.gutmane@ventspils.lv, vai klātienē Izglītības pārvaldē

  • -1
    DaceDucite 04.10.2017, 19:23:10

    Man saja jautajuma nav komentaru,nenostajos neviena puse

  • -1
    pūka 05.10.2017, 17:06:54

    Man kad pieregistrēju bērnudarzā skaidri un gaisi pateica ka nesola ka būs vieta bērnudarzā. Man jāsak vest no janvāra. Kad nāks tuvāk laiks lai zvanu tas arī viss. Neesmu nekad gājusi ar domu ka obligāti tikšu. Protams ka gribās lai vieta būs bet ja nebūs naksies domāt alternatīvu. Iestāde jau nav zīlēšanas kantoris, kas var izzīlēt vai būs vai nebūs vietas!!!

  • -1
    Arms 06.10.2017, 07:53:05

    Nē nu viss pareizi,bērnam jau gads,maijā jāatsāk darbs,jo kā gan savādāk savilkt galus mūsu ,veiksmes stāsta,valstī.Pat labāk būtu ja būtu divi darbi,tas tā smaidam,bet realitāte-bērnu dārza grupiņā18 bērniņu 1.5-3 gadus veci bērni vienai audzinātājai,vai 15 bērniņu vienam trenerim basēnā.Un vēl vissi mēs prasam tik to pašu labāko,Jūs maz saprotat,ka šī sistēma ir salaista dēlī?Drīz mēs bērnus no 5gadiem vienus laidīsim uz skolu,jo būs tak jāstrādā.

  • 0
    žurka 06.10.2017, 08:28:25

    Nu, es saviem gadu aukli algoju, jo dārziņā ņēma no 2-2,5 gadiem. Nebija jau citu variantu.

  • -2
    pūka 06.10.2017, 10:12:59

    Nez parasti 1.5un 3 kopā neliek jo vini navā attīstībā ir stipri dažādi!!

  • -2
    Inga Leitane 09.10.2017, 17:09:58

    Sertificēta aukle ar četru bērnu un četru mazbērnu audzināšanas pieredzi labprāt parūpēsies par jūsu mazuļiem. Ja esat ieinteresēti, rakstiet uz ingalei.2601@gmail com.

  • 0
    KaijaMaija 12.10.2017, 06:11:56

    Oho...

  • 0
    Nif nifs 13.10.2017, 23:01:31

    Par ko oho?

  • 0
    pūka 13.10.2017, 22:59:49

    un cik tas prieks izmaksās mēnesī!! Neatmaksājas jau strādāt ja aukle vajadzīga!

  • -2
    Latvija pāri visām! 13.10.2017, 23:29:08

    Kā nu steidzas bērnus dabūt prom no acīm...

  • 0
    Kristīne S 17.10.2017, 00:12:53

    Un, kā ar novadu bērnu dārziem? Kāpēc jāraksta iesniegums, ja pienākot 1.5 gadi bērniņam,bērnu dārzā atbild, ka nav vietas.. Kur likt bērnu, tādā gadījumā? Ņemt aukli? - piedodiet, lv parastajiem mirstīgajiem nav ap 1000€alga..vienigais variants iet prom no darba.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: