Siltums? Atkal?

Benita | 15.03.2017, 10:59:05 | 1481

Zinu, ka mūžveca tēma, bet tomēr? Vai visiem februāra rēķins lielāks par janvāra? Nu kā tas var būt?

Komentāri (27)

  • 0
    Zelda 15.03.2017, 11:15:26

    Jā ,es arī esmu šokā.Pluss vēl rēķinā pieplusots par kaimiņu izlietoto ūdeni.

  • 0
    es 15.03.2017, 12:02:47

    Jautājiem Siltumam, vai mājā nav tādu iedzīvotāju, kuriem ir neverificēti skaitītāji, bojāti plombējumi utt.

  • 0
    Viedais 15.03.2017, 12:01:21

    Man apmēram tāds pats, savukārt izīrētā dzīvoklī mazāks.

  • -1
    Viedais 15.03.2017, 12:03:58

    Godīgi sākot nesaprotu izbrīnu, jo februārī bija diezgan daudz ļoti aukstu dienu arī vējains, loģiski, ka daudzivoklene atdziest.

  • -2
    Novadnieks 15.03.2017, 12:26:47

    Man šogad par februāri piemaksāja.

  • 0
    Nif nifs 15.03.2017, 13:25:15

    Jā, rēķins pamatīgi lielāks, es arī brīnījos.

  • 0
    cibric 15.03.2017, 13:34:48

    Jā, arī man tas pats - vislielākais rēķins tieši par februāri. Vienistabas dzīvoklītī, kurā ir auksti, par siltumu 50 EUR. :( Neko neteiktu, ja to siltumu dzīvoklī arī varētu sajust, bet 50 EUR par aukstu dzīvokli...

  • 0
    Rabarberis 15.03.2017, 14:15:04

    Zaķīt, par aukstumu dzīvoklī jau nav vainīgs Siltums, bet gan mājas apsaimniekotājs. Tā kā cilpo tik vien pie viņa un prasi, lai būtu siltums mājā :)

  • -2
    VSiltums 15.03.2017, 14:29:18

    Aizvadītais mēnesis bijis visaukstākais šajā apkures sezonā un pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtajiem datiem februārī vidējā āra gaisa temperatūra Ventspilī sasniegusi - 0,7°C, kas, salīdzinot ar šā gada janvāri, bija par 0,6 grādiem zemāka un par 3,2 grādiem zemāka nekā 2016.gada februārī, kad vidējā āra gaisa temperatūra Ventspilī bija +2,5°C. Savukārt 2015.gada februārī Ventspilī vidējā āra gaisa temperatūra bija +1,1°C. Tas nozīmē, ka aizvadītais mēnesis Ventspilī bijis visaukstākais starp februāra mēnešiem pēdējo divu gadu laikā.

    Aizvadītajā mēnesī visvairāk siltumenerģija patērēta laika periodā no 6.februāra līdz 12.februārim, kad āra gaisa temperatūra bija krietni zem 0°C, termometra stabiņam nokrītot līdz pat - 11,1°C. Tā kā šā gada februārī piegādātās un patērētās siltumenerģijas apjoms Ventspils pilsētā ir palielinājies, tas atspoguļojies arī „Ventspils siltums” klientiem izsūtītajos rēķinos.

    Vēlamies piebilst, ka kopējais pilsētas siltumenerģijas patēriņš neatspoguļo katras dzīvojamās ēkas siltumenerģijas patēriņu, jo individuālais ēku patērētais siltumenerģijas daudzums ir mainīgs lielums, ko ietekmē ne tikai āra gaisa temperatūra, kurai pazeminoties par vienu grādu, ēkas kopējais siltumenerģijas patēriņš vidēji paaugstinās pat par 5–6 %, bet arī ēkas siltummezglā ieregulētā temperatūra, ēkas tehniskais stāvoklis, iedzīvotāju paradumi un komforta prasības.

    Īpašumam piegādātā siltumenerģija tiek uzskaitīta mājas kopējā siltumenerģijas skaitītājā. Norēķini par ēkā patērēto siltumenerģijas daudzumu tiek veikti, pamatojoties uz automātiski nolasītiem siltumenerģijas skaitītāja rādījumiem, kurus pašvaldības SIA „Ventspils siltums” nolasa katra mēneša 27.datumā plkst 24.00. Tātad ikmēneša siltumenerģijas patēriņa intervāls ir no viena mēneša 28. datuma līdz nākamā mēneša 28.datumam. Tā kā februāris ir īsais mēnesis, tad tas atspoguļosies tikai nākamajā rēķinā, kas būs par siltumenerģijas patēriņa periodu no 28.februāra līdz 28.martam.

    Lai sniegtu detalizētāku atbildi konkrēti par Jūsu rēķiniem, lūgums norādīt dzīvojamo māju adreses vai arī aicinām sazināties ar uzņēmuma Abonentu daļu pa tālruni 636 00800.

    Atgādinām, ka atbilstoši noslēgtajam līgumam ar dzīvojamo māju pilnvarotajām personām, uzņēmums „Ventspils siltums” nodrošina nepārtrauktu siltumenerģijas piegādi apkures un karstā ūdens nodrošināšanai līdz daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku ievadiem. Par ēkas iekšējo siltumapgādes sistēmu un tās efektīvu darbību, tostarp ēkas siltuma mezgla uzturēšanu, regulēšanu, apkures un karstā ūdens temperatūru, atbild mājas apsaimniekotājs.

  • 0
    Viedais 15.03.2017, 14:57:56

    Īsa atmiņa

  • 0
    Artūrs 15.03.2017, 15:30:49

    Ja araa buuutu - 25 gradi tad interesanti ka mmes samaksatu pa siltumu. Tas ir vaks.

  • 0
    Nif nifs 15.03.2017, 15:43:52

    Jā, kaut kā tā sanāk - jo lielāks kantoris, jo lielāka pievienotā vērtība, t.i. augstākas izmaksas pakalpojumam. Zinu, kur atteicās no Siltuma pakalpojuma, ielika savu krāsni, tad (neskaitot krāsns izmaksas) siltuma izmaksas samazinājās par gandrīz 2/3 katru mēnesi. Un daudz siltāk, nekā bija pakalpojumu iepērkot.

  • -2
    Rabarberis 15.03.2017, 16:09:29

    Kur tad problēma? Atsakies un meklē citu risinājumu kā apsildīt savu dzīvokli.

  • 0
    Artūrs 15.03.2017, 16:17:08

    Tas nau vienkarsi attiekties no siltuma ja maja ir 36 dzivokli. Maksa katru menesi 90 eur. Cenas kosmos

  • -2
    Rabarberis 15.03.2017, 16:32:38

    Tad nevajag te vienam otram stāstīt citiem, ka tas ir vienkārši! Protams, ka daudzdzīvokļu māja ir kopīpašums un ar to ir jārēķinās, jo redziet vienam dzīvoklī ir auksti, tāpēc tas bļauj un ir vairāk jāsilda māja, lai tas nesaltu. Tajā pat laikā citā dzīvoklī kāds bļauj, ka viņam ir par karstu un tas 'sasodītais' Ventspils siltums tā kurina, ka no mums vai ādu grib pār acīm novilkt. Jautājums, kurš tad to siltumu mājā regulē - Siltums vai? Tad kad katrs mājas iedzīvotājs sapratīs, ka nedzīvo savā individuālajā privātmājā, bet gan LIELĀ privātmājā ar daudziem īpašniekiem, tad kaut ko arī sāks darīt un kustināt lietas labā, lai mājas izdevumi par siltumu būtu mazāki un, lai attiecīgi par siltumu arī maksātu mazāk.

  • -2
    Rabarberis 15.03.2017, 16:43:57

    Reāli nepatīk un besī, ka daudzi, arī mani paziņas saka, ka mums dzīvoklī ir tik karsts, ka visu laiku logu turam vaļā. Tad, kad saņem rēķinu, tad ķeras pie sirds un vaid, ka viņus vēlas plikus izģērbt. Tas nekas, ka pirms tam jau pliki tajā karstajā dzīvoklī staigāja. Vai tad nebija diskomforts jau tad? Bet, nē- labāk jau lai ir tā, nekā piezvanīt mājas apsaimniekotājam un pateikt, klau - nu ir par karstu- noregulē tā, lai dzīvoklī ir mazliet vēsāks. Jautājums, kuram tad dzīvoklī pieder radiatori, kurus arī var aprīkot ar siltumregulatoriem? Kad ir par karstu, nogriez. Būs visai mājai ekonomija. Taču, katrs tikai par sevi domā un, kamēr tā būs, tikmēr vainosiet kādu citu, tikai ne sevi pašu! Varbūt ir vērts vienreiz ieklausīties tajā, ko raksta komersants, kurš tikai ražo siltumenerģiju un nogādā to līdz mājām. Savu darbu tas ir izpildījis! Tas, kas notiek jau mājas iekšienē ir mūsu ziņā un mājas apsaimniekotāja atbildībā.

  • 0
    Guncis 15.03.2017, 18:24:25

    Beidzot vismaz kādam ir drosme atzīt, ka paši vainīgi!

  • -1
    Aneti 15.03.2017, 17:36:32

    Kur var rēķinā redzèt, cik pieskaitīts tieši manam réķinam klāt mājas kopéjais parāds?

  • 0
    Rabarberis 16.03.2017, 10:15:07

    Vai to rēķinu arī skaties? Ja tā būtu, tad tur, kur ir aprēķins par apkuri un karsto ūdeni noteikti pamanītu arī šādu aili : Karstā ūdens nodrošināšana - starpība ar deklarēto daudzumu. Ja aprēķinā ir norādītas tikai divas summas par apkuri un karsto ūdeni, tad nekas cits nav aprēķināts. Vispār par kādu mājas parādu jautā? Maksā jau tikai par ūdens starpībām

  • -2
    Artūrs 15.03.2017, 23:40:40

    Ne jau visiem dzivoklis ir radiatori kuri ir regulejami.
    Nejau visi apsaumniekotoji iet un bqigi kautko regule.
    Tas tacu viss ir pupu mizas.
    Runa iet par to ka ara nau pat ziema nau ne sala ne sniega. Bet reikins par apkuri ir vienkarsi kosmisks.
    Jautajums ja buutu sals un pamatiga ziema tad kadi butu reikini

  • 0
    čiekurs egles dēls 16.03.2017, 08:35:08

    Artur, diemžēl, bet tu esi idiots. Regulēšana tev ir " pupu mizas". Izrādās, ka februārī bija silts un " ievas ziedēja".
    Pats taču notērēji savā mājā un dzīvoklī daudz to siltumu un tagad bļauj , ka ir dārgi. Točno , KU-KŪ. Ceru, ka tev nav daudz tādu nedomājošu sekotāju, savādāk var padomāt, ka te ir muļķu zeme...

  • -2
    KārIis 16.03.2017, 08:42:47

    Kamēr cilvēkiem rēķinus piestādīs Siltums, tik arī ilgi Siltumu vainos visos pasaules grēkos. Vajag norēķinus caur mājas apsaimniekotāju. Tad arī apsaimniekotājs būs ieinteresēts kustināt pakaļu. Iedzīvotāji varēs pa tiešo prasīt apsaimniekotājam, jo zinās ka viņam maksā naudu.
    Pagaidām apsaimniekotājs it kā ir atbildīgs un arī nav, jo viņš ta naudu neprasa.

  • 0
    Rabarberis 16.03.2017, 10:04:55

    Cipuli, gribi teikt, ka par mājas apsaimniekošanu Tu nemaksā?

  • 0
    works 16.03.2017, 13:09:16

    ko tur nesaprast sezona uz eigam tak nodirat vaig kamer vel var ... cakare jus - cakarejiet pretim .

  • -1
    Rabarberis 16.03.2017, 15:40:02

    Tā jau spriež tikai tie, kuri paši citus čakarē, vai ne works?

  • 0
    works 17.03.2017, 13:10:45

    Rabarberis es agrak to nepielietoju,bet musu valsts aparats mani to iemacija savadak seit izdzivot nav iespejams - dots devejam .

  • 0
    tā viš i 17.03.2017, 16:37:59

    Es nezin,man rēķins i viscaur gad viens un tas pats-" kam es parada,tiem visiem es piedod" tā viš i

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: