Bērnu dārzs! Bērnam nav vietas

Signe | 07.03.2017, 17:27:30 | 1602

Man ir ļoti sasāpējis jautājums par dārziņiem ,mūsu "Pilsēta ar rītdienu " kurai ir jauna koncepcija "-Mazuļiem Draudzīga pilsēta.
Manai meitiņai ir pusotrs gadiņš un ir jābūt vietai pašvaldības bērnu dārzā. Es bērnu pierakstīju pāris dienas pēc dzimšanas,bet nu ir pagājis pusotrs gads un manam bērnam nav vietas izvēlētajā b/d. Man piedāvāja vietu Vārvē! Bērns ir deklarēts pilsētā un tuvākas dārziņš ir Bitīte. Kāda Vārve ?
Un šobrīd izveidojusies situācija, kurā esmu spiesta pamest darbu,jo vieta būs tikai septembrī.
Ventspils pilsēta neko nedara lietas laba !!'

Komentāri (9)

  • -1
    keda 07.03.2017, 17:35:26

    Kā gan Ventspils pilsēta var piedāvāt vietu Vārvē? Varbūt tomēr Vāverītē? Arī man bija tā, ka bērns vienu gadu nogāja bērnudārzā, kas neatrodas tuvu mājām, bet pēc tam pārcēlās.

  • -2
    Signe 07.03.2017, 21:33:38

    Skaidri un gaiši rakstīts Vārvē. Un kas zvanīju man arī skaidri un gaiši pateica Varvē!

  • -1
    Signe 07.03.2017, 21:34:11

    Kad zvanīju

  • -2
    Santa 07.03.2017, 23:15:14

    Tieši Ventspils kaut ko dara lietas labā - cik zinu ir jau atvērtas jaunas grupiņas pašiem mazākajiem un plānojas vēl... Man mazmeitai pienācis laiks Rīgā iet bērnudārzā - abiem vecākiem jāiet darbā, tur viņi rindā laikam 1000šie . Bezcerīgi, vai arī jāmaksā dārgai auklei. Cik zinu, Ventspilī bd var atrisināt, pilnīgi noteikti. Jāvēršas pašvaldībā, ja uz sitienu nebūs, tad sakārtos.

  • 0
    Ciemiņš 08.03.2017, 08:25:03

    Šī situācija izveidojas tāpēc, ka ir modes lieta konkrēti b/d un skolas. Bērnus jau sen neved uz tuvākajām izglītības iestādēm, bet uz "topā" esošajām. Jums šķiet, ka skolas un b/d ir bezizmēra? Tik vietas cik ir, tik ir. Nu nevar veidot bezgalīgi daudz grupu un klašu.

  • -3
    Ventspils Izglītības pārvalde 08.03.2017, 13:56:57

    Labdien,
    kā katru gadu pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs arvien pieaug pieprasījums pēc vietām bērniem no 1,5 gadu vecuma.

    2012./2013. mācību gadā tika uzņemti 45 bērni.
    2013./2014. mācību gadā tika uzņemti 95 bērni.
    2014./2015. mācību gadā tika uzņemti 127 bērni.
    2015./2016. mācību gadā tika uzņemti 125 bērni.
    2016./2017. mācību gadā jau ir uzņemti 109 bērni, un vēl līdz jaunajam mācību gadam ir jāuzņem 46 bērni.

    Lai nodrošinātu pieaugošo pieprasījumu, pašvaldība 2016. gada septembrī papildu esošajām grupām atvēra vēl vienu grupu bērniem no 1,5 gadu vecuma pirmsskolas izglītības iestādē „Zvaigznīte”, kā arī grupu bērniem no 2 gadu vecuma pirmsskolas izglītības iestādē „Saulīte”. 2016. gada septembrī pusotrgadīgo bērnu vecāku vēlmes uz vietām pirmsskolas izglītības iestādēs tika apmierinātas. Savukārt 2017. gada janvārī papildu tika atvērta vēl vienu grupa bērniem no 1,5 gadu vecuma pirmsskolas izglītības iestādē „Pasaka”.
    Sākot ar 2017. gada 1. septembri Centra sākumskolas audzēkņi mācīsies ēkā Saules ielā 37. Līdz ar to pašvaldībā ir uzsākts darbs, lai pēc iespējas ātrāk ēkā Brīvības ielā 15 būtu jauna pirmsskolas izglītības iestāde.

    Bērnudārzos grupas tiek nokomplektētas septembrī – uzsākoties jaunajam mācību gadam. Protams, ja bērnam ir vieta grupiņā līdz mācību gada sākumam, tā tiek piedāvāta. Ja uz doto brīdi vietu nevaram piedāvāt, tad diemžēl vecākiem ir jāsagaida jaunais mācību gads, kad no visām pirmsskolas izglītības iestādēm vecāko grupu audzēkņi uzsāk skolas gaitas.

  • 0
    asd 08.03.2017, 15:16:23

    Bet kā tad ar to Vārves bērnudārzu,vai tiešām piedāvā vest uz turieni?

  • 0
    šašliks 08.03.2017, 15:51:33

    Veltījums ne tikai izglītības pārvaldei, bet visām valdēm, pārvaldēm, valdībām, un visiem pārējiem rīkļurāvēju-krēslospirdēju kantoriem - beidziet plātīties ar saviem cipariem!! Tas visiem sen jau ir piegriezies līdz brošai tā, ka pa ausīm līst ārā! Sāciet risināt reālas problēmas! Ieviesīsiet kārtību - tad parunāsim par skaitļiem. Ar tukšiem cipariem pat bezmugurkaulnieku var iemācīt atrunāties.

  • -2
    Latvija pāri visām! 08.03.2017, 16:02:09

    Šašlik, nudie' nesmīdini:) Birokrātam šā ciparu neatņemsi ne pa kam!!!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: