Pašvaldības policija VAJĀ iedzīvotājus

sandale | 15.02.2017, 23:14:15 | 2897

Vēlētos zināt, vai tā ir normāla prakse pašv. policijā - regulāri izsekot cilvēkus, kur viņi iet, riņķot pa 10 reizēm apkārt, pēc tam, kad nozūdu no redzes loka - ķemmēt visu apkārtni, un piestāt pie katra gājēja pēc pusnakts, lai pajautātos - kurp dodamies? Ir gadījies, kad aptur pat pie manas mājas durvīm! Pēdējās divas dienas man bija tieši tā! Vakar, pamanījuši mani stāvam pie kādas daudzdzīvokļu mājas, kur gaidīju kādu cilvēku, šie apgriezās, lai piebrauktu pie manis. Manis tur vairs nebija, jo nojautu, ka tā būs, tāpēc aizgāju, lai pavērotu no malas... Līdzīgi bija aizvakar, pabrauca viena mašīna 2x garām, pēc tam pazaudēja mani no redzes loka, un atkal riņķoja pa rajonu un meklēja kā aptrakuši..
Konkrēti gribētu uzdot šādus jautājumus - vai tas ir normāli, šādi vajāt vnk cilvēku, kurš dodas uz mājām - varbūt no draugiem, varbūt no darba, varbūt no kluba - riņķot ap viņu pa desmit reizēm, un pēc tam vēl meklēt, kā kaut kādu noziedznieku?
Cik bieži pašvaldībnieki var apturēt mani uz ielas, prasīt manus personas datus? Jo ir bijuši gadījumi, kad nedēļas laikā tas tiek darīts pat trīs reizes. Policijai darba trūkst?????
Vai pašvaldības policija drīkst pārbaudīt manas somas saturu un mani pašu, kamēr vienkārši stāvu pieturā un gaidu autobusu? Un, vai vispār ir ētiski to darīt pilsētas centrā, uz ielas?, turklāt to izvandīt un samest visu iekšā atpakaļ...
P.S. Visos minētajos gadījumos nekāds pārkāpums netika izdarīts!

Komentāri (53)

  • -1
    šašliks 16.02.2017, 00:05:29

    Tak neko citu šie nemāk darīt, tikai piesieties par sīkumiem (un pat par absolūti neko), aiz garlaicības laikam smadzenes pa ausīm iztecējušas. Bet nu zin' kā - par citiem spriež pēc sevis, acīmredzot, kādi salašņas sēž valdībā un pašvaldībā, tādus pašus saliek policijā. :)

    P.S. - nesaki ne pieci, ka no rīta tēma būs mistiski pazudusi. :)

  • -1
    Novadnieks 16.02.2017, 05:30:13

    Par to braukāšanu apkārt un kāda cilvēka (nakts laikā) izprašņāšanu var noticēt,bet tā somas kontrolēšana -grūti noticēt.Lai gan zinot,kāda intelekta cilvēki strādā policijā,tas būtu iespējams.
    Šeit ir tikai viens variants-mēs neesam izvēles priekšā,un tā kā bez policijas nekādi nevar,tad būs vien jāpieņem nevēlama policija,ja normālu pastāvošā vara nevar garantēt.
    Sakiet paldies Dievam,ka jūs vēl nepaņem un neaizved uz mežu un nepiekauj.Tas viņiem bija norma 90-gadu sākumā.Arāja kungs un viņa favorīts Aivars varētu šeit vai VB avīzē iedzīvotājiem pastāstīt par "muņiku" varoņdarbiem tajā laikā.

  • 0
    zxc666 16.02.2017, 05:57:03

    Jā gan,bija tādi laiki un tikumi,it sevišķi vecais Užavas ceļš bija iecienits maršruts...

  • -1
    sandale 16.02.2017, 06:20:53

    Ir bijuši vēl citi gadījumi, piemēram, pirms kādiem 2-3 gadiem bija man gadījums, kad atbraucu uz Ventspili no Rīgas ar pēdējo reisu, un pa taisno devos mājās, jo biju ļoti noguris. Nepaspēju noiet pat 100 metrus, kā muņiki klāt - kur ejam? kas jums somā utt? Absurds!!! Vai gadījumā nav jābūt kādam nopietnam pamatojumam, lai mani apgrābstītu un pārcilātu manas mantas?

  • 0
    zxc666 16.02.2017, 06:25:33

    Vajag papētīt likumus vai pakonsultēties ar kādu juristu,lai noskaidrotu,vai kruķiem ir šādas tiesības.

  • 0
    Novadnieks 16.02.2017, 06:58:27

    Likumus papētīt jau varētu,bet daudz efektīvāk būtu darīt kaut ko citu,ko diemžēl es nevar šeit rakstīt,jo tas var tikts uzskatīts par aicinājumu uz vardarbību.Komentāru dzēšana mani īpaši nesatrauc,bet krāmēties ar tās PP bēdubrāļiem VP galīgi nav vēlēšanās.Vispār manā nodzīvotā mūžā tikai trīs reizes ir bijusi sapratne (kas attiecas uz mani) no minēto kantoru cilvēkiem.Pārsvarā esmu tur novērojis tikai ļaunumu un stulbumu.

  • -16
    Jana 16.02.2017, 07:33:20

    Manuprāt,labi vien ir ja PP šādi rīkojas.Neredzi iemeslu stresam ja neesi neko darījis. Domāju ,ne reizi vien ir noķerts kāds zaglis,jo tie saliks somā visu ko vien ieraudzīs. Jāizturas ar sapratni pret PP darbu. Bet...mani ar kaitina..tā lēnā braukšana pa dienām..Ne apdzīt,jo otrā joslā auto-tad nu jāvelkas pakaļ

  • 0
    Novadnieks 16.02.2017, 07:39:56

    Tā lēnā braukšana ir psihiskās novirzes viens no paveidiem-lielummānija,jo viņš taču ir tādā ieņemamā amatā,ka cilvēks parastais viņam tik "iepūst var".Un atkal ir jāpiekrīt vecam teicienam:"Ja gribi uzzināt cilvēka īsto dabu,iedod viņam varu".

  • -15
    Latvija pāri visām! 16.02.2017, 08:33:16

    Mana policija mani sargā. :)
    Un pozitīvais tās darbā atsver negatīvo. Acīmredzot, ir kontingents ar kuru šie neceremonējas.
    Un, smieklīgi, I 90-to bumbas šiem sāk piesiet.

  • 0
    Novadnieks 16.02.2017, 09:10:30

    Jā,Kurzemniek,un tas kontingents laikam ir tas,kurš ir spiests ar autiņu aiz viņiem lēni vilkties.Un tas tas tavs atkodiens par 90-tiem gadiem ir nevietā galīgi.Ja gribi kādam iekost, tad iekod kakā.Tava nejaukā, kristiešiem piemītošā "natūra"ir nožēlojama.
    Gribu tev atgādināt,ka vienīgā ceremonēšanās viņiem var būt tikai un vienīgi likumā paredzētā kārtībā,pretējā gadījumā viņš kā policists likumpārkāpējs ir līmeni zemāk par jebkuru citu likumpārkāpēju.

  • -14
    Ieva 16.02.2017, 09:06:02

    Sandale, Tu laikam izskaties dikti aizdomīgs tips :) Paskaties spogulī, varbūt jāpiestrādā pie sava izskata?

  • -1
    Novadnieks 16.02.2017, 09:12:53

    Uz sevi paskaties,svētā nevainība ar ābolu rokā.Ābols laikam pilns ar tārpiem.

  • -10
    ayk 16.02.2017, 09:12:38

    grūti atbildēt uz šādu jautājumu, ja nezin kāds ir cilvēka ģērbšanās stils un stāja.

  • -13
    vai man dieniņ!!! 16.02.2017, 09:30:47

    Tas tak ir pilnīgi skaidrs, ka Sandale ir lēts provokators - rakstīt tādus murgus par somu pārmeklēšanu.
    Protams, Novadnieks uz to pavelkas un gāž arī ārā savu žulti.
    Brīžiem šādi īpatņi jau kaitina ar savu dubulto morāli:
    1) Kad kautkas notiek vai apzagts, tad bļauj, ka policija nekad nav klāt un no viņiem nav jēgas;
    2) Kad patrulē riņķī pastiprināti, tad atkal nav labi, jo redz traucē kādam, kam ir vāja nervu sistēma ar vajāšanas sindromu;
    3) Lēnā braukšana arī var traucēt tikai 2.punktā minētos vājnerviniekus. Tādiem nesaprast, ka uzmanīgi vērot apkārtni var lēni braucot, nevis braucot uz 50 km/h. Bail apdzīt? 1x pusgadā dabū 2 minūtes pavilkties aizmugurē, bet spriedums un žults jau sakrājies.

  • 0
    Novadnieks 16.02.2017, 13:00:28

    Man tev ,arprac,tāds jautājums.Kāpēc komentētājam sandalei vajadzētu te provokatīvi fantazēt?
    Un sranskim vajadzētu kādus 50 kubus jaudīgāko aminazīnu iependelēt (Ja tāds vēl ir pieejams) .

  • -11
    Edgars 16.02.2017, 10:56:34

    Cik esmu ievērojis, pārbauda tikai mazgadīgos.

  • -1
    cits 16.02.2017, 10:59:20

    Neizprotu,uz kāda pamata notiek personisko mantu pārbaude.Vai tā sauktā nevainīguma prezumpcija pie mums nedarbojas?Labi,ar zādzībām jācīnās.Tātad,ja,teiksim,viņu rīcībā ir informācija par "svaigu" zādzību,kur nozagta kaut kāda konkrēta lieta,tad viņiem jāpierāda,ka tā manta,kas ir manā somā,ir tieši tāda,kāda pieteikta.Nevis man būtu jāpierāda tās lietas izcelsme.

  • -13
    sranskis 16.02.2017, 12:38:15

    Sandalei 6.palātā internets ievilkts? Jāpalūdz lai uztaisa tādu lielāku haloperidola injekciju.

  • -14
    gg65 16.02.2017, 13:09:56

    Es esmu tikai par to, ka Pašvaldības Policija diennakts tumšajā laikā vaktē cilvēkus. Jūs laikam neesat pamanījuši, ka viņi dara to ko Valsts Policija nevēlas darīt. Mums joprojām apzog mašīnas, apzog cilvēkus uz ielas, apzog dzīvokļus un t.t. Tikai pateicoties Pašvaldības policijas ieinteresētībai un centieniem - ir lielāka iespēja šos zagļus aizturēt. Nu, tev paprasīja kur tu ej un kas somā - tev kāds gabals no tā nokrita? Tu tiešām jūties tik nenormāli īpaša persona vai pasaules zvaigzne, ka viņiem TIEŠI TU interesē? Nē, viņi pārbauda tevi un brauc tālāk. Kā savādāk pieķert kādu narkomānu ar 4 spoguļu komplektiem jakas kabatās? Kurš viņu noķers? Neviens!
    Un PP ir speciāli jābrauc lēni, jo to prasa kaut kādi iekšējie noteikumi. Pie lēnāka ātruma var daudz vairāk paspēt apskatīt un ieraudzīt apkārtnē. Ļoti reti, kad man viņu lēnums ir uz ielas traucējis. Lielākajā daļā gadījumu viņi pietuvojas ceļa labajai malai, lai palaistu mani garām. Ir gadījies braukt pa ielu, kur nav iespējams apdzīt dēļ nepārtrauktās līnijas. PP ekipāža iebrauca pieturā!!!, lai mani palaistu garām.
    Visu cieņu PP un paldies par to netīro darbu ko uzņematies darīt.
    Lai šie atkritumu, benčiku, pudeļu metēji turpina raudāt. Vajag viņus ņemt priekšā un sodīt.

  • 0
    cits 16.02.2017, 15:26:15

    Kas tā par jaku varētu būt,kuras kabatās saiet 4 spoguļu komplekti?

  • -2
    Vaļera 23.02.2017, 13:06:04

    Pilnīgi piekrītu umad viedoklim, tikai PP nevis dara to, ko VP negrib darīt, bet dara to, ko viņiem jādara. Katra policija pilda savas funkcijas.

  • 0
    Anita 16.02.2017, 13:22:45

    Lai varētu pierādīt ,ka policisti rīkojušies tieši tā , ir vajadzīgs vismaz viens skatāms vai klausāms pierādījums,vai tad tik grūti paņemt mobilo un uzfilmēt notiekošo, tagad taču jaunatne tik gudra . Būs pierādījumi , auto numurs , ekipāžas numurs vai pat policista vārds, video vai audio ieraksts , tad arī varēs parādīt visiem ,kas un kā ir ar mūsu pašvaldības policiju, savādāk tikai tukšas frāzes.

  • -11
    Kuzmičš 16.02.2017, 13:32:28

    Nu bet kā tad lai policists saprot vai pa ielu iet zagils,kurš tikko aptīrījis kādu dzīvokli un nes koferi ar zagtām mantām, vai parasts cilvēks, kurš izkāpis no autobusa un nes savu koferi?????? Kaut kādi jocīgi komenti.

  • -12
    Latvija pāri visām! 16.02.2017, 13:44:31

    Novadniek, man kā kristietim un likumpaklausīgam pilsonim ir pat laba 'natūra'.
    Ja policists man pa priekšu velkas , dzenu šim garām.
    Atceros, pa šoseju reiz viens tā vilkās - vienkāršs trafarētais aizturēto pārvadāmais vāģis,
    un trīs zaķi šim velkas aiz muguras, baidās apdzīt.
    Tad nu biju spiests dzīt garām visiem četriem:)

  • -13
    Latvija pāri visām! 16.02.2017, 13:47:26

    Un, domāju, ilggadīgam policistam vnk profesionāla čujka izveidojas, kuru vajag pašmonīt.
    Bet pīpētājiem vnk nevajag mētāt benčikus šo klātbūtnē:)

  • 0
    Novadnieks 16.02.2017, 15:06:39

    Ilggadīgs policists ir slīpēts sava aroda ļaunprātīgs izmantotājs.Ar cilvēku,kurš policijā strādā ilgāk par 3 gadiem,nekas kopīgs nevar būt,jo no tāda var sagaidīt nepatīkamus pārsteigumus,ka maz neliksies,jo vispār pieņemtās(nerakstītās)cilvēcīgās vērītibas viņiem ir mazsvarīgas.Tas ,ka visi šie "vecie buki"skaisti runā un par sevi rada iespaidu kā par taisnīguma cīnītājiem,tie ir gatavie pekstiņi.Jauniņie ,tikko pēc skolas vēl ievēro savas policejiskās funkcijas likuma ietvaros,lai gan ir redzēts ka veco kadru klātbūtnē izrādīšanās viņiem ir smieklīgi pretīga.Kāda nu ir tā policija,tāda ir.Bez viņas nevar,tikai viņi varēja būt labāki nekā ir.

  • -2
    default22 16.02.2017, 16:37:35

    Nu tie tak ir musari!!! Un cik zināms, tad par mentu nepaliek, par mentu piedzimst... -_-

  • 0
    asd 16.02.2017, 18:04:59

    Vispār jau "musors" neesot lamuvārds,vismaz sākotnēji.
    Kas lasa krievu mēlē,te ir:
    "На лацкане пиджака сотрудники московской сыскной полиции носили знак с надписью «МУС» — Московский уголовный сыск. Отсюда на жаргоне производное «МУСОР» (а не от бытовых отходов, вразрез бытующему мнению), один из вариантов МУСОРГ, множ. «мусорга». По другой версии, за лацканом пиджака, сотрудники сыскной полиции, носили неофициальный знак «Бегущая легавая собака» (от этого, жаргонное прозвище сыскных агентов — «Легавые»). Жаргонное прозвище сыскных агентов Москвы — «МУСОР» происходит от сокращения места службы — Московское Управление Сыскного Отделения России или Московского Уголовного Сыска Оперативный Работник."

    https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%8B%D1%81%D0%BA%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8C

  • 0
    Novadnieks 16.02.2017, 18:52:52

    asd,tik tiešām paldies par skaidrojumu un acīm redzamo.ko varēja izlasīt https.Pavisam nopietni,es to nezināju un biju pārliecināts ka tiešā tulkojumā tā amata pārstāvjus pēc tā apzīmējuma jādēvē par atkritumiem.Kurš pasmiesies,kurš nosodīs,bet esmu mazliet vīlies.

  • 0
    asd 16.02.2017, 19:01:28

    Novadniekam.
    Ar šo skaidrojumu nebūt negribēju attaisnot kruķus.
    Bet tā var būt laba "otmazka" gadījumam,ja tieci apvainots viņu lamāšanā par musoriem.

  • -12
    Opaps 16.02.2017, 17:17:44

    Policists ir arī cilvēks ar saviem mīnusiem,ka jebkurā darba vietā.Ir cilvēki,speciālisti, ar kuriem varam lepoties un ja vajag ,varam izpalīdzēt.Uzskatu, ka pašlaik policijas kultūras līmenis ir ļoti cēlies,salīdzinot ar 90-gadiem unPSRS miliču laikiem.Jaunības gados daudzas reizes esmu no miličiem tā norāvies,ka vairākas dienas spļāvu asinis un negāju skolā.Vecākiem piedraudēja,ja sūdzēsies,tad mani uz koloniju nosūtīs. Ja policija kaut ko pārbauda,lai bauda ,man no tā kašķis nepiemetīsies.Lai varētu kaut ko salīdzināt, tad jāizbauda gan labais, gan sliktais. Ja piesienas ne par tēmu, ka to dara ceļu policija, tad ir cita runa. PP nav uzlikts plāns par pārkāpumiem,bet CP ir plāns, tādēļ viņi piesienas kur vien var.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: