Mūsu Latvija

Marta P | 06.06.2022, 11:21:33 | 2176

Bieži dzirdētas dzēlības par mūsu Koncertzāli, mūsu Latviju, tomēr uzskatu, ka mākslai ir jābūt kvalitatīvai, koncerti jāsniedz uz kvalitatīviem instrumentiem, tad baudījums ir cits, arī skaņa cita, sajūta cita, kvalitāte cita - labāka. Brīžiem savā viedoklī jūtos vientuļa, tomēr prieks lasīt, ka arī profesionāļi novērtē mūsu Latviju, tās dvēseli - unikālās klavieres.
Andrejs Osokins: Jā, noteikti, esmu spēlējis uz Ventspils klavierēm, tas tiešām ir kaut kāds brīnums. Pilnīgi citādāka skaņa un kā tā rezonē telpu. Tas ir viens no maniem sapņiem – [radīt] īpašu programmu, kas skanētu un būtu veltīta tikai šim brīnišķīgajam instrumentam. Tā ir pilnīgi cita pasaule ar skaņām, iespējām, vibrācijām un frekvencēm. Dāvids Kļaviņš dara izcilu darbu un atgriež tradīciju, kas ir pazaudēta. 19. gadsimtā bija ļoti izplatīti tas, ka katra pilsēta, klavieru fabrika radīja savu instrumentu. Viņš atrada kaut ko pilnīgi citādu, bet saistītu tieši ar skaņu, nevis izskatu. Tas ir brīnišķīgi.

Komentāri (25)

 • -1
  Nobody Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Martai Pē tik gidri nesanāk, tāpēc sākusi laist plaģiātus un citātus. Nožēlojamā marta.

 • -14
  Soross Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Martas apķēzītājam precīzi izvēlēts lietotājvārds: "Nobody".

 • 0
  Pilsēta Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Galvenais pašam ticēt ko raksta.
  Vienalga tie meli, izdomājums un fantāzijas, bet galvenais ticēt.

 • -12
  Vītols2 Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Kāpēc Ventas balss rakstus komentē tikai negatīva viedokļa teicēji?

 • 0
  Pornieks Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Zin ko, es tāds panks : smadzenes pret sienu.
  Droši vien esmu galīgi vientuļš savos spriedumos bet parasti šķiet ka ap to visu ir daudz vairāk "profesoinālo mūziķu" snobisma un materiāltehnisko līdzekļu pārpumpēšanas shēmu nekā patiesa gara lidojuma.
  Varētu palikt pie sava viedokļa līdz dienai kad vecā skolas ēka tiks savesta atkal kārtībā.

 • -9
  ilona kaķis Pirms 3 nedēļām, 2 dienām

  Lai nepatiktu, man šķiet, jābūt tiešām drausmīgam ņīdētājam un savas pilsētas nīdējam.
  Mans radinieks bija iesaistīts gan mūsu koncertzāles, gan Liepājas Dzintara būvniecībā. Viņš stāstīja, ka Liepājā viss gājis uz to, lai būtu pēc iespējas "izlecīgāk" (gan projekts kā tāds, gan izmantojamie materiāli, kas brīžam izvēlēti tikai tāpēc, ka grūti dabūjami, tātad ekskluzīvi, bet konkrētajā vietā galīgi nejēdzīgi izmantoti), kamēr Ventspilī, kur tieši gaidījis "izlecību", ar zināmu pārsteigumu konstatējis, ka viss tiek virzīts uz funkcionalitāti, ērtumu, labu kopskatu ar laukumu. Ne jau velti šī būve tik augstu novērtēta arī starptautiskā līmenī.

 • 0
  ventspilnieks 36,7 Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Par to kopskatu varētu pastrīdēties :)

 • 0
  Pornieks Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Priekš kam jāstrīdas?? Kopskats no projekta viedokļa ir kārtībā. Uzbūvēts ir, tad neba kāds tagad jauks nost.

 • -3
  Pornieks Pirms 3 nedēļām, 2 dienām

  Kāda runā, būtu jau neormāli kruta ja Lielais Dzintars kanāla malā pie tilta neizksatītos iespaidīgāk un tematiskāk.
  Šitā vaŗetu argumentēt ja aiz mums nepaliktu tur tā Hārlema Ventmalā, paldies.

 • -2
  Pornieks Pirms 3 nedēļām, 2 dienām

  Bez tam, būtu jārīko samērā kapitālus festivālus vairākkārt gadā lai vienlaikus aizpildītu kā koncertzāles tā Jūras Vārtu, Ādženes un Latviešu biedrības zāles vienlaicīgi (neskaitot šeit citas mācību iestādes un dažus galīgi aizmirstus klubus).
  Atliek tad runāt par jaunajām ērģelēm, inovatīvajām klavierēm un zāles seviški pārdomāto akustiku. Iespējams ka šada seviška akustika tur pastāv turpretī no tīri estētiska viedokļa - piekrītiet, mazliet atpaliekam no Nacionālās operes vai nacionālā teātra līmeņa, pat ja nepētam balkona margas gluži ar vairojamo glāzi. Tāds konstrukcijas elements kā tērauda trose varbūt savu piedien hārdroka žanram taču atkal jau, blakus citiem apdares materiāliem kādu brīdi jādomā kas tur īsti domāts. Resp. tas tā varētu būt bet varētu tik specifiski nebūt.
  Tā ka ja funkcionalitātes, ērtuma un laba kopskata jēdzieni nozīmē cik necik jaušamu lētuma piegaršu - noteikti varam cīnīties par balvām kā starptautiskā līmenī tā arī pie savas pilsētas nīdēju žurijām.

 • -1
  Pornieks Pirms 3 nedēļām, 2 dienām

  Bijušo pionieru namu piemirsu vēl uzskaitījumā minēt. Tas bija zināms : cik nu nepiemērotas bet telpas pastāv.
  Kopumā var sacīt - paldies itkā celtniekiem par milzu darbu taču tie visi ir tādi arhitektu konkursi kur viņi tad savā starpā sacīkstas, kurš uzbūvēs kaut ko pa varītēm iespaidīgāku un apsardzes kamerām apkrāmētāku.
  Vienkāršam ventspilniekam tad atliek bezjēdzīgās domas par to, ko varētu vēl iesākt ar kādu degradētu kaktu kas paliek aiz tā visa pāri.

 • -2
  Pornieks Pirms 3 nedēļām, 2 dienām

  Iespējams ka vecajā skolas ēkā var spēlēt peintbolus un lāzertagus bet pagaidām - laipni aicināti, bezmaksas sabiedriskā tualete.

 • 0
  Nobody Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Pornieks darbojas kā ieliknis runas novēršanai, ka vecās čekas kaluma persona?

 • -2
  Pornieks Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  No tiesas, jūtos pagodināts. Kāds sakars?

 • 0
  Nobody Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  "Gara lidojums, smadzenes pret sienu", gluži kā Martai Pē. ( latviskais -fuj) īsts dižgars, ka te soross, pornieks., Noteikti sub-vārds internetā ir izšķirošs. Uzvilk jau bvar jebkuru masku, cepuri, kurpes, bet tu esi sū, kāds esi.

 • -3
  Pornieks Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Diezko nesanāks, nejau man uzņemties atbildību par "ģerevņas zelta" čupu Ventmalā ja par to kaut ko franču dzejā uzklabina tāds monsieur Nobody kam, izejot no nika ir pilnīgi svešs jēdziens ar ko iesācis savu rindkopu.

 • -2
  Pornieks Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Smadzenes pret sienu tāpēc ka es šeit nebūt nerēķinos ar plusiņu birumu.
  Taču par ko man būtu jāpavārās, je reiz koncertzāle - tad par to pašu mūziku, pie kam koncertzāli mūzikai nevis otrādi. Tāpat kā arhitektūras daļa ataino savas ačgārnības, tāpat arī skaņu mākslā, ir savas visai gandrīz primitīvas lietas ko, ja neievēro, tur nekas patiess sanākt nesanāks, būs drīzāk jūklis un troksnis. Vai arī kaut kas tēpēc ka bērniem ir eksāmens vai tāpēc ka ir kārtējais plānveida koncerts, tādi un tādi kārtējie svētki ko gatavo pilsētas instances. Mēs bieži redzam vienkārši saksofonistu vai čellistu uz ielas stūra? Tā jau pilsētā nav, ir - re kur šitāds monstrs ko specializēti apsargā un kur īsti ne kurš katrs var iegriezties ar savām idejām cerībā tādas realizēt. Basta, neiestāstīsiet man ka problēmu nav.

 • -3
  Pornieks Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Nu baigi labi, vajag tēlainu apzīmējumu rindu - un publika sajūsmā grauž krēslus. Sirsnīgs paldies.

 • 0
  Guantanamo Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Kurš ēzelis vispār atlāva koncertzālei Ventspilī dot nosaukumu Latvija?

 • -4
  Pornieks Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Tas būtu riktīgi labi ja nosaukums Latvija būtu koncertzālei Guantanamo.

 • -4
  Pornieks Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Vispār, var pasacīt, likumsakarīgi.
  Tāpat kā pilnīgi likumsakarīgi kad krievu vecāki priecājas ka viņu pieaugušais dēls no frontes atsūta šiem normālu jaunu telefonu, datoru, šķidro kristālu televizoru vai pat veļas mašīnu. Diemžēl negrib domāt par to kas aiz viņa paliek tur uz vietas, kas un cik gados to varēs saremontēt atpakaļ.

 • -1
  Pornieks Pirms 5 dienām, 12 stundām

  Nezinu, lūk, cilvēks centies, rasējis, rēķinājis un - še tev, viens jau atkal klāsta ka nav labi. Droši vien jau kaut ko tanī laukumā vajadzēja, drusku priekšā 2. videnei un aizmirstam beidzot taču to onkulīti staba galā, Līgo svētki nupat beigušies. Tomēr man vēl tīri labi patīk, re kur vēl viens Jānis stabiņa galiņā un kādu dziesmu koklē viņš - tas vēl daudziem mūspusē jāapdomā. Un ko viņš no turienes redz sev apkārt. Ir pozitīvi piemēri, principā varētu cerēt ka ir vai būs. Pārsvarā cilvēkus uztrauc, kāds ūdentiņš no krāna tek.

 • -1
  Pornieks Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Lai man būtu kur atkāpties, svētku dēļ atstāsim šo kādam retam aizspriedumam, personīgās gaumes lietām vai citiem subjektīvāka satura apstākļiem.
  Tomēr lūdzu, mans izklāsts šeit būtu. Esiet tik laipni, ir par ko mierīgi padomāt pie Līgo alus kausa.

 • -4
  Soross Pirms 6 dienām

  Ja kas, koncertzālei nosaukumu LATVIJA ierosināja paši iedzīvotāji, jo 1) šī ir pēdējā no lielajām plānotajām reģionālajām koncertzālēm; 2) to pabeidza būvēt drīz pēc Latvijas simtgades.

 • -1
  Heinrich Pirms 2 dienām, 17 stundām

  https://tautastribunals.eu/?p=62442

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: