ar velo pa latviju

^^—^^ | 12.03.2021, 15:07:11 | 354

Tā kā šogad visdrīzāk normāli nekur aizbraukt vēl nevarēs, tad būs jāceļo tepat vien, pa Latviju. Var būt jūs kāds zināt kādu labu eiro velo maršrutu, kas ietu caur Ventspili vai kādu tuvāku viet, ko varētu izbraukt?

Komentāri (9)

 • 0
  ventspilnieks 36,7 12.03.2021, 19:27:01

  Tu no Brazīlijas? 13. maršruts apkārt Baltijas jūrai ved caur Ventspili.

  Atkāpe tāda, ka nav resnvēderu intereses ceļa posmā Ventspils-Kolka, tad nu šoziem ceļš ir pilnībā sabrucis. 30 gadi un starptautiskais ceļš joprojām krievu laikos būvēts. Šoziem naglu iedzina LVM baļķu vedēji, smieklīgi, bet pie cirsmām piebraukt ir komfortablāk kā pa valstij nozīmīgu šoseju.

  Bet kāpēc tev euro maršruts un Ventspils, ja tu startē no Ventspils. Es saprotu, ka esi pozitīvisma trollis, TIC tev atbildēs tik pirmdien ;)

  Ja vēlies Latviju/Kurzemi apceļot, pie Būšniekiem brauc taisni: Rinda, Ance, Dundaga, Vīdāle, Mazirbe, Kolka, Roja, Sasmaka, Valdemārpils, Blāzma, Ventspils. Nesaukšu, ko redzēt tur, pats sameklēsi.
  Ir man izbraukti maršruti gan Vidus, gan Lejaskurzemei. Neticu gan, ka reāli interesē kas ;)

 • -1
  Pipars 13.03.2021, 05:27:47

  Velomaršruti Kurzemē-https://www.velokurzeme.lv/lv/marsruti/
  Maršruts ved cauri senajiem lībiešu zvejniekciemiem šaurā zemes strēmelē gar Dižjūru vienā pusē un mežiem, purviem bagāto Slīteres nacionālā parka iekšzemes daļu.

 • 0
  ventspilnieks 36,7 13.03.2021, 11:41:07

  Šitam varu pievienot maršrutu no TIC līdz jaunajam tiltam pār Irbi un atpakaļ. Plezīrs būs tikai līdz naftenes žogam. Tālāk jau tikai meži, meži, smiltis, smiltis, jūra baltiem putu vainagiem :D

 • 0
  VisitVentspils 15.03.2021, 12:31:39

  Viens no lieliskākajiem veidiem, gan kā pārvietoties, gan ceļot ir braucot ar velosipēdu! Ventspils veloceliņu piedāvājums ļauj pilsētai veiksmīgi iekļauties EuroVelo 10 un 13 tīklā, kā arī veicina iedzīvotāju iekšējo mobilitāti.

  Eiro Velo 13 - Dzelzs priekškara maršuts ir velomaršruts, kas ved no pašiem Eiropas ziemeļiem - Norvēģijas pilsētiņas Kirkenes līdz pat Bulgārijas un Turcijas robežai pie Melnās jūras. Maršruts šķērso 20 valstis 10 400 km kopgarumā un iezīmē simbolisko robežu starp Austrumiem un Rietumiem - teritorijas, kādās Eiropa bija sadalīta vairāk kā pus gadsimtu Aukstā kara laikā, lieliski atspoguļojot unikālas vēstures liecības un šobrīd mazāk zināmus tūrisma apskates objektus.

 • 0
  VisitVentspils 15.03.2021, 12:31:57

  Maršruts Latvijā vijās 562 km garumā, mijoties dažāda seguma un intensitātes ceļiem ar unikālu iespēju labos laika apstākļos braukt tieši pa smilšaino jūras krastu aptuveni 80 km garumā.
  Dzelzs priekškara maršruts ir bagāts ar militārā mantojuma un citiem apskates objektiem visā tā garumā. Maršrutam vijoties no Ventspils uz Ziemeļiem, ir saglabājušies 12 Lībiešu ciemi (Lūžņa, Miķeļtornis, Lielirbe, Jaunciems, Sīkrags, Mazirbe, Košrags, Pitrags, Saunags, Vaide, Kolka, Melnsils). Braucot šo maršruta daļu vērts apskatīt bijušās militārās pilsētiņas Zvaigznīte drupas un Irbenes radioastronomijas centru, kas PSRS laikos tika izmantots militārai pretizlūkošanai un ir astotā lielākā šāda veida būve pasaulē.
  https://www.velokurzeme.lv/lv/marsruti/ - Pa Lībiešu ciemiem

 • 0
  VisitVentspils 15.03.2021, 12:33:31

  EuroVelo 10 maršuts ved Apkārt Baltijas jūrai.
  Velomaršruta pamattēma ir Baltijas jūras piekraste un ar to saistītie dabas un kultūras resursi. Teritorija, kurai cauri iet šis maršruts, vēl joprojām Eiropas mērogā ir saglabājusies cilvēka mazskarts un mazietekmēts jūras krasts un tam pieguļošās piekrastes teritorijas, kas atsevišķos posmos, īpaši – Baltijas jūras piekrastē, ir saglabājis savu pirmatnību – to nav skārusi apbūve un civilizācijas „industrializācija”.

 • 0
  VisitVentspils 15.03.2021, 12:33:46

  Maršruts ietver daudzas Eiropas mēroga NATURA 2000 teritorijas kā Papes ezera dabas parks, Ziemupes dabas liegums, Slīteres nacionālais parks, Talsu pauguraines dabas parks, Abavas ielejas dabas parks, Ķemeru nacionālais parks, Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts, Randu pļavu dabas liegums u.c., kuros ir novērojama augsta biotopu un sugu daudzveidība. Maršrutā ietilpst tādi Baltijas un pat Eiropas mēroga kultūrvēstures objekti kā Liepājas Karosta, Kuldīgas vecpilsēta, Ventpils pils, Irbenes radioastronomijas centrs, Abavas ielejas kultūrvēsturiskā ainava, Ķemeru kūrorts, Rīgas vēsturiskais centrs un Jūgendstila pieminekļi, Limbažu vecpilsēta u.c., kā arī citi populāri tūrisma galamērķi, kā piemēram, Ventspils, Talsi, Tukums, Saulkrasti. Maršruts piemērots tiem, kas vēlas ne tikai aktīvi ceļot, bet arī baudīt atpūtu jūras krastā un vērot dabu.

 • 0
  VisitVentspils 15.03.2021, 12:40:24

  Dažādi velomaršruti šeit:

  “Gar Dižjūr un mazjūr”
  https://www.velokurzeme.lv/data/attachments/LV_Dizjuura_Mazjuura_150851.pdf

  Kurzemes velomaršrutu ceļvedis
  https://www.visitventspils.com/lv/ko-darit-ventspili/817/?category=75

  Velomaršrutu mājas lapa tālākiem ceļojumiem
  https://en.eurovelo.com/

  Arī Ventspilī aicinām pārvietoties ar velosipēdu - pilsētā velosipēdu celiņi vijas vairāk nekā 60 km garumā, sasaistot iecienītākos tūrisma objektus un padarot pilsētas skaistāko vietu apskati īpaši ērtu.

 • 0
  ventspilnieks 36,7 15.03.2021, 13:10:33

  Nu re, nāca apgaismība, bet cienījamais ^^__^^ jau aizņemts ar citu projektu :D

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: