Pases un ID kartes izgatavošanas cena

Bella | 14.09.2016, 15:26:21 | 12043

Labdien!
Es nesaprotu, kādēļ gan mūsu valstī, gan pilsētā piekopj šo tradīciju, pirms dodies uz iestādi pēc kāda pakalpojuma, izstudē visu par to sīki un smalki. Piemēram, pasu daļā, izgatavojot jaunu pasi, mani neinformēja ka, ja taisīšu tikai pasi maksāšu 28,46 eur, bet ja izgatavosiet pasi un ID maksāšu 21,34 eiro. Saprotu, viss ir iepriekš jāapgūst interneta portālos, informācija ir plaši pieejama, personīgi manā gadījumā jauns cilvēks, bezatbildība un laika trūkums - pati vien vainīga, ka pārmaksāju un dzīvošu bez ID kartes, bet kā ar pensionāriem, cilvēkiem, kuriem nav pieejams internets, kuri neprot ar to rīkoties, vai nevajadzētu cilvēkiem izstāstīt visu par pieejamo pakalpojumu? Un ja saņemt pasi un ID karti kopā, par kuras (ne)esamību var droši vien redzēt sistēmā, ir izdevīgāk, kāpēc par to neinformēt klientu? Un tāda mūsu attieksme pret saviem tautiešiem....

Komentāri (12)

  • 0
    Bella 14.09.2016, 15:30:17

    P.s. un ja būsi arī izstudējis visu par pakalpojumu, tik un tā būsi nepareizi kaut ko saparatis

  • 0
    Liana 14.09.2016, 15:45:41

    Augustā taisīju pasi un man bija jāmaksā arī 28,46 un piedāvaja vai ņemsu ID arī, bet par to vēl klāt bija jāmaksā 14.23. Esma šokā palasot www.plmp.gov.lv ja pareizi saprotu, tad ņemot ID un past man būtu jāmaksā tikai 21.34. Vēlētos atbildi uz šo jautājumu, kāpēc cilvēkiem netiek piedāvāts šis variants?!

  • 0
    Ciemiņš 14.09.2016, 16:18:46

    Neesmu kādu laiku taisījusi, tomēr no mājas lapas var noprast, ka ņemot ABUS tev pase izmaksās 21.34 (euro) un ID karte 14.23 (euro). Savukārt, ja tu ņem atsevišķi pasi, tad pase tev maksā 28.46 un ID karte atsevišķi 14.23 (euro). Sanāk komplektu ņemot tu samaksā 35,57 euro, savukārt ja tu pasūti katru atsevišķi, tad tev abi kopā izmaksātu 42,69 euro. Bet nav pārliecības, ka tā tas jātulko.

  • 0
    Bella 14.09.2016, 16:53:16

    Ciemiņš tavs tulkojums, laikam tad būs tas pareizais, ja šadi skatās, tad būšu kļūdījusies, bet lai šadi nesanāktu un cilvēki nesāktu pieejamo informāciju internetā interpretēt pa savam, vajadzētu sniegt pietiekamu informāciju par pieejamo pakalpojumu, pakalpojumu saņemšanas brīdī...kā arī Lianas gadījums ir interesants.

  • 0
    Parteigenosse 14.09.2016, 19:11:46

    Maksas pieprasīšana par personas dokumentu jau savā būtībā ir nejēdzība.
    Kam vajag,lai katram būtu pase vai cits dokuments?VALSTIJ!
    Tā pēc būtības ir katra indivīda apspiešana,ko realizē VALSTS,lai turētu paklausībā savus vergus!
    Tāpēc arī lai valsts apmaksā šo dokumentu izsniegšanu!
    Man personīgi beidzamo 6-7 gadu laikā pase nav bijusi nepieciešama ne reizes.Bet derīguma termiņam,lūk, jāseko.

  • 0
    Novadnieks 14.09.2016, 19:32:27

    Gribu piebilst,ka maksājam par kaut ko, kas mums nepieder,jo pase ir valsts īpašums."Slauc" un "drāž" mūs pēc pilnas programmas.

  • 0
    DaceDucite 14.09.2016, 21:12:58

    Maksas un nodevas sak smacet so valsti, visur nodevas, lidzmaksajums utt driz laikam sasniegsim ameriku,

  • -1
    DaceDucite 14.09.2016, 21:36:35

    Man viena apziniga imigracijas dienesta darbiniece par vienu dienu nokavetu aizsutija uz admin tiesu kur godigie un apzinigie lemeji man piesprieda 25 ls sodu pie kam visai sai procedurai special braukaju no rigas, paldies viniem, runa iet par pasi

  • 0
    Batman 15.09.2016, 19:25:52

    Ja tik ļoti gribās cilvēkus informēt,tad varat mierīgi stāvēt pie pases nodaļas durvīm. ;)

  • -1
    Novadnieks 15.09.2016, 20:06:33

    Tu domā ,ka šajā muļķu zemē kāds kaut kādu informēšanu ņems vērā.Visi itkā ar pastāvošo kārtību ir apmierināti.Par to liecina regulārie vēlēšanu rezultāti.Par to liecina arī pasivitāte komentāros.
    Mums kaut vienu procentu no čečenu gara,lai par sevi pastāvētu un nepieļaut varas patvaļu un ņirgājošo attieksmi pret savu tautu,un tad varētu cerēt uz kaut ko labāku.Traki ir ar to latviešu tautu,nu gatavie mīkstie.700 gadi zem vāciešiem,tad zem cariskās Krievijas,tad zem komunistiem,tagad zem vietējiem rīkļu rāvējiem un dažādu rangu parazītiem.20 gadus,pirmās brīvvalsts laikā mazliet bija atelpa ar augšupeju ekonomikā.Ir stipras šaubas,ka Latvijā normāliem cilvēkiem tiks dota iespēja normāli dzīvot.

  • 0
    cits 15.09.2016, 20:49:38

    Uz cinu mostiet, darba laudis,
    Tu visu zemju vergu bars!
    Zem bada lāsta vienmēr snaudis
    Pec cinas slāpst mums brivais gars.
    Mes varmācibas troni grausim,
    Grūs netaisniba, trukums skarbs.
    Mes jaunu pasauli sev celsim,
    Kur valdis taisniba un darbs.

  • 0
    Novadnieks 15.09.2016, 21:01:16

    Kas vainas dzejolim,ja nav ar ironiju?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: