Divi pasaules

еs | 25.09.2021, 22:59:59 | 1020

Jautājums, kas uzdots rubrikā "Hallo, VB klausās!":

"Es zvanu no Pārventas. Kad cilvēkiem vaicā viedokli par Ventspili, daudzi to saista tikai ar pilsētas kreiso krastu un saka, ka viss ir ļoti labi – viss ir tīrs, kārtīgs. Bet Pārventā tā nemaz nav. Aiz veikala Maxima ir taciņa, kas ved cauri meža stūrim Priežgala kapu virzienā. Tur mētājas ēdienu atliekas un iepakojumi, kabači, pudeles… Viss, kas ir savākts. Vasarā šo meža teritoriju apdzīvo uzdzīvotāji. Pieļauju, ka no atkritumu konteineriem tiek savākts viss nepieciešamais un nests uz mežu. Tur ir pat čuguna krāsniņa. Kā malka tiek izmantotas nelielas kastes. Viņi tur guļ, ēd, dzīvo, dzer. Karstā un vējainā laikā ātri vien var izcelties ugunsgrēks. Netālu apgrozās diezgan daudz cilvēku, bet šī vieta atrodas nostāk no mājām un lielajām ielām. Arī policija tur nemaz nebrauc."

Komentāri (13)

 • -2
  еs 25.09.2021, 23:00:55

  "Ventspilnieks.lv redakcijas piebilde:

  Kad saule sarkstot kāpu klēpī slīd
  Kā līgaviņa kaunīga un kautra,
  Tad jūrmalā, kur staltas villas spīd,
  Verd dzīves straume aizraujoši jautra.

  Kad saule tvīkstot jūras gultā krīt
  Un ap to dejo dimantkurpēs kāvi,
  Iz mālu būdām tīklus jūrā dzīt
  Lien stīvi, drūmi, salīkuši stāvi.…

  (Vilis Plūdonis, “Divi pasaules”)

  P.S. Dziļi simboliski ir runājuši klasiķi. Nu, gluži kā par mūsdienu Ventspili…"

 • -8
  Marta P 27.09.2021, 16:51:14

  Nu diez gan pastulba piebilde no tik pat pastulbas redakcijas.
  Ja reiz redz šādas nekārtības un redakcija par to raksta - vai ir par to ziņojuši dienestiem? Vai ir ko darījuši lietas labā? Piemēram, sakopuši tā vietā, lai sacerētu melīgas pasakas par Ventspili? tā redakcija jau nav nekādi strādātāji, tāpēc ar tik var nokopēt klasiķu rindas, brīnums, ka nav uzdevuši par savējām!

 • -4
  Alberts 26.09.2021, 08:57:57

  Krieviem, tieši tāpat, kā citu valstu iedzīvotājiem ir savas, īpašas rakstura īpašības, kuras padara viņus atšķirīgus no citu kultūru pārstāvjiem.

 • -4
  Margrieta 666/7 26.09.2021, 10:20:37

  A.Grīna "Dvēseļu putenī" ir vieta,kur dikti labi pateikts par krieviem:
  «Pat suns neķēzās tai vietā, kur gulējis,» čiekurkalnietis lādas, «tikai krievs!"

 • -7
  Valters 26.09.2021, 11:13:18

  Albert un margrieta, tēma ir par divām atšķirīgām pasaulēm, nevis par latviešiem un krieviem.
  Izlasiet vēlreiz (ja vispār izlasījāt) Plūdoņa dzejoli.

 • -3
  Alberts 26.09.2021, 16:17:17

  "Es zvanu no Pārventas. Kad cilvēkiem vaicā viedokli par Ventspili, daudzi to saista tikai ar pilsētas kreiso krastu un saka, ka viss ir ļoti labi – viss ir tīrs, kārtīgs. Bet Pārventā tā nemaz nav. Aiz veikala Maxima ir taciņa, kas ved cauri meža stūrim Priežgala kapu virzienā. Tur mētājas ēdienu atliekas un iepakojumi, kabači, pudeles… Viss, kas ir savākts. Vasarā šo meža teritoriju apdzīvo uzdzīvotāji. Pieļauju, ka no atkritumu konteineriem tiek savākts viss nepieciešamais un nests uz mežu. Tur ir pat čuguna krāsniņa. Kā malka tiek izmantotas nelielas kastes. Viņi tur guļ, ēd, dzīvo, dzer. Karstā un vējainā laikā ātri vien var izcelties ugunsgrēks. Netālu apgrozās diezgan daudz cilvēku, bet šī vieta atrodas nostāk no mājām un lielajām ielām. Arī policija tur nemaz nebrauc.".........Ne kā personīga..............

 • -7
  Marta P 27.09.2021, 17:01:55

  Nu kas tad to vietu rada tik atšķirīgu!? Paši iedzīvotāji!
  Neviens cits jau to nekārtību nerada kā paši! Policija var pārbaudīt, likt savākt, bet nu domāšanu samainīt, diemžēl, nav viņu spēkos.
  Infrastruktūras nodrošinājums abās pilsētas pusēs ir līdzvērtīgs. Lai gan Bibliotēka Pārventā ir daudz skaistāka, turklāt vēl ar regulāriem, augstas klases koncertiem..

 • -2
  Pilsēta 26.09.2021, 11:38:00

  Es redzēju, ka brauc svešinieki no citām pilsētām un met tur mēslus. To visu vada bordāns un zatlers. Viņi savādāk nevar salauzt stipros ventiņus. Tāpēc pa nakti ar tankiem ved netīrumus un met aiz maksimas.

 • -4
  Ventspilniece.lv-3 26.09.2021, 16:10:53

  Jā gan,un tas viss var notikt tikai tāpēc,ka Lembergs cietumā!Būtu uz brīvām kājām,nekas tamlīdzīgs Ventspilī nevarētu atgadīties!

 • -8
  Vītols2 Pirms 1 mēnesi, 1 dienas

  Ventspilniecei----

  Nevar nepiekrist. Ja situāciju būtu otrādāka, kur Lembergs būtu tieslietu nozares autoratīvais līderis un Bordānu ieliktu cietumā, tad situācija būtu pavisam savādāka.

 • -5
  pasvaldibas.policija@ventspils.lv Pirms 1 mēnesi, 1 dienas

  Atbildot uz komentētāja “Divi pasaules” izteikto komentāru www.ventasbalss.lv komentāru sadaļā, Ventspils valstspilsētas pašvaldības policija paskaidro, ka komentārā minētais nekustamais īpašums (turpmāk – īpašums) ir privātīpašniekam piederošs īpašums.
  Atbilstoši normatīvo aktu normām (Satversmes 105. pants, Civillikuma 927. un 1036. pants, u.c.), īpašuma īpašniekam ir atbildības pienākums par īpašumu, t.sk., bet ne tikai, pienākums atbildēt par īpašuma izmantošanu, atkritumu uzkrāšanos īpašumā, trešo personu iekļūšanu īpašumā, utt.
  Ņemot vērā minētos apstākļus, Ventspils valstspilsētas pašvaldības atbildīgās institūcijas veic darbu, lai īpašuma īpašnieks nodrošinātu īpašuma sakārtošanu, t.sk. atkritumu savākšanu.
  Ventspils valstspilsētas pašvaldības policija aicina iedzīvotājus arī turpmāk informēt par pārkāpumiem, zvanot Valsts policijai pa tālr. 110, vai Ventspils valstspilsētas pašvaldības policija pa tālr. 63680808; 28680808.

 • -6
  Soross Pirms 1 mēnesi, 1 dienas

  Pašvaldības saistošie noteikumi Nr. 666: "Par teritorijas piemēslošanu ar kabačiem piespriež 4 pārus ar rīkstēm!"

 • -1
  Barons (Freiherr) Pirms 1 mēnesi, 1 dienas

  Vai to Ventspil (Windau) pilset kadreiz nebij Judenfrei?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: