"Cenšamies tīšuprāt necelt traci"

еs | 20.04.2021, 17:35:05 | 608

Mediju pētnieks Ainārs Dimants 2003.gadā veica padziļinātas intervijas ar Latvijas nacionālo un reģionālo avīžu redaktoriem un žurnālistiem. Pētījuma atklājumi publicēti 2004.gadā.

Šajā tēmā apkopotas interesantākas – par spīti pētījumā esošajai piezīmei “Galvenā redaktore G.M., pēc redakcijas žurnālistu sniegtās informācijas, viņiem norādījusi «pareizās» atbildes uz padziļinātās intervijas anketas jautājumiem.” – VB žurnālistu atbildes.

(par redakcionālo līniju)
Laimdota Sēle: “Laikrakstam jāatspoguļo procesi, kas notiek sabiedrībā, turklāt objektīvi. Protams, šobrīd tas tā nav, bet tas būtu tas, uz ko tiekties. Cilvēka uztvere jau pati par sevi ir subjektīva – grozi, kā gribi, neviens nav objektīvs.”
Līga Gabrāne: ”…Vienīgais, mēs necenšamies konfliktēt ar pašvaldību, jo tad droši vien būtu tā, ka mums rastos vai nu jauns laikraksts, vai mūs censtos nogremdēt. Bet tas nenozīmē, ka mēs nerakstām neko negatīvu vai pozitīvu, bet drīzāk cenšamies tīšuprāt necelt traci.”

Komentāri (14)

 • 0
  еs Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  (par atbalstu šauru politisku un ekonomisku grupu interesēm)
  Ilze Meiere: “Tas būtu savādāk, ja Ventspilī pie varas būtu dažādas varas. Šobrīd mums ir tikai vienas partijas pārstāvji, kas uzvarēja vēlēšanās, tāpēc man ir grūti atbildēt, kas būtu, ja Ventspils skaitītos daudzpartejiska pilsēta.”
  Gundega Mertena: “…Mēs varam atļauties [!] būt ne tik oficiāli, ne tik kritiski.”
  L.G.: “Tā kā mēs esam lojāli pret pašvaldību, bet tā savukārt ir cieši saistīta ar lielākājiem nodokļu maksātājiem “Ventspils naftu”, ostu utt., tad jau automātiski ir viens grupējums, lēmumus pieņem saskaņoti. Es domāju, ka ir tā – ja mēs viņus kārtīgi kritizēsim, tad nevarēsim pastāvēt.”

  (par izdevēja lomu redakcijas ikdienā)
  I.M.: “Protams, izdevējs seko līdzi, kas tiek publicēts, bet savas nostādnes viņš dara zināmas redaktorei.”

 • -5
  B. Jurševics Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Nožēlojami!!! Citu vārdu nav.

 • 0
  еs Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  (par redakcionālo autonomiju)
  L.G.: “Reklāmas, kas nes lielu peļņas daļu, daudz ko nosaka.”

  (par kvalitātes vadību)
  L.G.: “Manuprāt, tas netiek stimulēts, veicināts.”

  (par paškontroles, kvalitātes kontroles izpratni)
  Pēteris Neimanis: “Man liekas, ka kvalitātes kontroles arī nav.”
  L.G.: “Arī kvalitātes kontrole ir minimāla.”

  Avots: Ainārs Dimants. Pašcenzūra pret paškontroli Latvijas presē. Mediju pētījuma atklājumi.

 • 0
  Ilze_Meiere Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Paldies, palasījos. Pētnieks zinājis, ko grib saklausīt.

  Bruno, nevienas ideālas avīzes Ventspilī nav, vai ne? Arī ideālu deputātu - nav? Būs? :)

  http://providus.lv/article_files/2102/original/pascenzura_lv.pdf?1343208981

 • -7
  sranskis Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Ainārs Dimants pētnieks? Viņš pēta to, par ko viņam maksā. Ņemot vērā, ka ir aktīvs PARists, tad,iespējams, atbalsta peredastiju. Par nesmukumiem atlaists no NEPLP vadītāja amata.

 • 0
  B. Jurševics Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Piekrītu, ideālu nav....

 • -9
  666 Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Bļaaa...Atkal šitais Bruno izceļas ar savu stulbumu

 • -3
  Riebeklis Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Tev labo darbu čempion laikam visur rēgojās korupcija un noziedzība.Varbūt laiks griesties pie mediķiem,kamēr var ko vēl glābt.

 • -6
  Neimanis Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Bruno, nožēlojami ir atzīt, ka citur "opozīcijai" nav kur izteikties, taču turpināt šo vietu gānīt un reizē nepārtraukt līst uz šejieni, i ar savu vārdu, i ar citu! Tas tik tiešam ir nožēlojami! Tieši tik pat, kā sīko iztapoņu kā "es" saraktās sirmās tēmas un nez no kurienes sagrābstītie fakti!
  Un kas tas par paziņojumu, ka esat opozīcija? Opozīcija kam? Ja nemaldos, tad tālāk par vēlēšanām tikt neizdevās, tā ka netikāt ne opozīcijā, ne pozīcijā, netikāt nekur!

 • -2
  Arnis Junge Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Neimaņa kungs, nu nav tā, ka Jurševiciem interesē strādāt, būt pozīcijā, opozīcijā vai jebkur citur dēļ strādāšanas. Viss ko viņiem gribas ir saņemt naudiņu. Salda mēle jau ir abiem, un stāsta te visu ko, kā sirdslieta esot, un kā grib sakārtot svarīgus jautājumus, bet kas padarīts? Kas vismaz mēģināts izdarīt šo četru gadu laikā? Pat komentēt nekomentēja visus četrus gadus, vien tagad, pirms vēlēšanām.
  Ko tik nesolīja, un NEĪSTENOJA! Saprātīga izmēra primārais mājoklis latvijas pilsoņiem bez NĪN. Nekas nav izdarīts, nekas netiek darīts.
  OIK patērētājiem gada laikā tiks samazināts par VISMAZ 50%..un tas bija gadus 4 atpakaļ..
  Ārstu algas vismaz 1700 EUR uz rokas, māsiņām vismaz 800EUR uz rokas.. Gan jau medmāsas man piekritīs, ka īstu atbalstu ar visu to, ka ir GLOBĀLA PANDĒMIJA, un medmāsas ir pārslogotas un strādā paaugstinātas bīstamības apstākļos! Ar visu to nekā!

  Pārrunās ar medikamentu ražotājiem, panākot vismaz 30% medikamentu cenu samazinājumu.. Arī nav manīts!!!

 • -2
  Arnis Junge Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Turklāt Jurševics kā tāda pērkama dāma maina tās partijas - vienu sacūko, nevar izpildīt solījumus, nekas, samainīs! Vai tad ar politisko spēku nav līdzīgi kā ar ticību, ka tu tici un strādā tam, kam esi solījies, vai vismaz ko esi solījis vēlētājiem?

 • -1
  ilona kaķis Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Gribētu gan redzēt, kā Jurševics, pat kaut kāda pārpratuma pēc ievēlēts pašvaldībā un Domē, spētu regulēt ārstniecības personu algas, nekustamā īpašuma nodokli, OIK un pat medikamentu cenas. Nesmīdiniet.

 • 0
  B. Jurševics Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Turpmāk komunicēsim savās FB lapās. Paldies Pētera Neimaņa kungam par portāla iespējām. Jūs, kā abu VB versiju redaktora p.i., godam darāt savu darbu, par ko arī vēlējāmies pirms pašvaldību vēlēšanām pārliecināties.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: