Agresīvie suņi

Ventiš- | 26.03.2017, 09:58:52 | 1978

Kāpēc neviens nerisina to, ka agresīvi suņi staigā Ventspilī? Es nevaru iziet pastaigādies ar savu suni, kurš ir tikai kucēns, jo Gāliņciemā klaiņo pamesti, kā arī Romu suņi kuri kož. Aizvakar gāju ar savējo suni staigāties, un viens liels brūns suns kurš gadiem pamests klaiņo pa vārves ielu, uzbruka manējam sunim. Viena pati pat negribu staigāt pa to ielu, jo viņš man ejot garām pat rūc virsū... Pagaišgad vasarā kad staigājos, vidēja izmēra suns man gandrīz iekoda kājā, labi, ka tik aiz biksēm parāva, izrādījās, ka tas suns pieder čigāniem, iznāca saimniece, un es teicu, lai savāc savu suni. Nedēļu bija piesiets, tad atlaida vaļā... tagad atkal tas suns pat vēl šodien klaiņo pa Līgatnes ielu un rāda zobus.... Kāpēc jāņem suns, ja nemāk viņu audzināt un ļauj klaiņot pa ielu, tādejādi kaitējot gan mūsu mīluļiem, gan mums?????

Komentāri (27)

  • -1
    qwerty 26.03.2017, 10:31:46

    Līdzīgi kā ar ,,steidzīgajiem'' vecākiem , kuri bērnus ir gatavi ievest dārziņā ar auto , lai tik nebūtu sava slinkā pakaļa jāizkustina no iesēdētās vietas.Tāpat ir ar suņiem.Paņēma,pieķēdēja pie būdas vai palaida pagalmā un viss. Nekādas dresūras. Tas lopiņš plosās uz katru garāmejošu ēnu. Jo neviens tam sunim nav iemācījis neriet uz visiem,bet sargāt savu teritoriju. Protams,suņu saimnieki tūlīt teiks un metīsies aizstāvēt savu MĀJAS SARGU. Jautāšu vai tas ir sargs kurš rej bez apstājas visas ielas garumā? Esmu daudz gājis pa Vārves un citām tās apkaimes ielām,savā nodabā,netrokšņojot , cenšoties netuvoties nevienai privātteritorijai,smuki pa ielas vidu ,BET kā tā visa iela rej. Jā ,jā visi ielas suņi viens aiz otra,viens bezgalīgs suņu koris.Kā tur var dzīvot?
    Ja godīgi es negribētu dzīvot tādā rajonā.Nekāda miera,tikai rejas.
    Taču suns ir tikai suns,riet ir viņa dabā.Tikai saimnieks tāds nejēga patrāpījies , nav savu sunīti uzvesties pamācījis.
    Tik nesakiet, ir nācies būt Skandināvijā un citviet Eiropā, tur tāpat ir suņi un privātīpašumi, tikai nav tās bezgalīgās riešanas.
    Tēmas pieminētajiem klaiņotājiem iepriekšēja obligātā čipēšana (vai čipošana) būtu bijis labs līdzeklis, noķertu to klaiņotāju,noskaidrotu saimnieku,uzliktu pāris simtu par morālo un materiālo (par biksēm), tad zinātu kā suni turēt un audzināt.

  • 0
    prof.Preobraženskis 26.03.2017, 10:35:41

    Riešanu var ierobežot.
    http://www.radioseta.lv/data/Instrukcija_Riesanas_Deluxe.pdf

  • -10
    Novadnieks 26.03.2017, 10:50:32

    Piekrītu par to suņu saimnieku sodīšanu,bet tikai ne ar naudas sodu.jo naudas sods nav sods,bet gan svešas naudas piesavināšanās,izmantojot kretīnu pieņemtus likumus.
    Viens te par atšaušanu rakstīja.Garā vāja neveiksminieka spriešana.

  • -3
    default22 27.03.2017, 10:25:39

    VII. Piesardzības pasākumi.
    • Nekad nelieciet pretriešanas kakla siksnu sev vai kādam citam cilvēkam.
    šis ir labs :DDD tādu siksnu varētu novadniekam uzlikt, lai nerej tik daudz

  • -1
    reku 26.03.2017, 10:33:31

    Tādus vaig atšaut.(Suņus,ne čigānus.)

  • 0
    Pozitivs skats 26.03.2017, 10:50:11

    Vajag ziņot par šādiem gadījumiem, informācija tak ir atrodama:
    Aicinām par klaiņojošiem dzīvniekiem nekavējoties ziņot, zvanot pašvaldības policijai (tālr.nr. 63680808), firmai SIA "Djuma 4" (tālr.nr. 636 22309, 29486805), vai p/i “Komunālā pārvalde”, tālr.nr. 63624269.

  • -11
    P/i "Ventspils Komunālā pārvalde" 26.03.2017, 10:55:39

    Ja iedzīvotājs konstatē klaiņojošu dzīvnieku privātā teritorijā (daudzdzīvokļu māju iekšpagalmi, iestāžu teritorijas u. tml.), tad vispirms par to ir jāinformē attiecīgās teritorijas īpašnieks vai apsaimniekotājs, piemēram, daudzdzīvokļu māju iekšpagalmu gadījumā tas būs mājas apsaimniekotājs.

    Ja dzīvnieks klaiņo pa pilsētu (ielas, parki, skvēri u. tml.), tad šī informācija nekavējoties jānodod: darba dienās darba laikā, zvanot p/i "Komunālā pārvalde", tālr. nr. 636 24269, savukārt ārpus "Komunālā pārvalde" darba laika un brīvdienās, zvanot Ventspils pilsētas pašvaldības policijas dežūrdaļai, tālr. nr.: mob. 28680808; 636 80808, 636 22934 vai ziņojot par situāciju sociālajos tīklos.

    Saņemot informāciju par klaiņojošu dzīvnieku, vispirms tiek pārbaudīts, vai dzīvniekam ir čips, jo tādā gadījumā dzīvnieks ir identificējams un ir iespējams iegūt informāciju par tā saimnieku, sazināties ar saimnieku un nogādāt dzīvnieku mājās. Ja dzīvniekam čipa nav, tad tiek veiktas sarunas ar dzīvnieka atrašanas vietā apkārtnē dzīvojošajiem un strādājošajiem cilvēkiem, kas varētu sniegt kādu noderīgu informāciju par dzīvnieku un tā saimnieku. Ja nekāda informācija nav iegūstama, tad dzīvnieks tiek nogādāts uz dzīvnieku patversmi (pašlaik tā ir Saldus dzīvnieku patversme, ar ko pēc līdzšinējā līguma (ar "Rembo") apturēšanas p/i "Komunālā pārvalde" ir noslēgts līgums par dzīvnieku patversmes pakalpojumu nodrošināšanu).

  • 0
    qwerty 26.03.2017, 11:04:01

    Daudz variantu piedāvājat , tikai vienu aizmirsāt - ja suns ir uzbrucis un nodarījis miesas bojājumus !
    Ko tad?
    Tad arī veikt sarunas ar dzīvnieka atrašanas vietā apkārtnē dzīvojošajiem un strādājošajiem cilvēkiem, kas varētu sniegt kādu noderīgu informāciju par dzīvnieku un tā saimnieku???

  • -1
    Kaspars Bauss 26.03.2017, 11:26:23

    Tagad jau ved un nošpricē, gluži kā no Rembo aizveda uz mūža mājām....

  • -1
    prof.Preobraženskis 26.03.2017, 11:42:36

    Suņiem,kuriem saimnieku nav vai arī nevar atrast,tas ir pareizākais variants.Priekš kam turēt un barot.2 nedēļas ir pietiekošs laiks,lai cilvēks,kuram suns noklīdis,viņu no patversmes izpirktu.

  • -17
    Novadnieks 26.03.2017, 13:30:44

    Jums te vispār kaut kas bez slepkavošanas vēl prātā ir?Pašiem 2 nedēļas vajag laiku iedot,lai pie prāta nāktu,un ja nē, tad nošpricēt.

  • 0
    Nah nahs 26.03.2017, 13:56:43

    Varbūt pie sevis paņemsi kādus 5-6?
    Vai varbūt kādai kebabu ēstuvei piedāvāt?Runā,ka klaiņojošie kaķi esot gājuši mazumā.

  • 0
    Milda Kušš 26.03.2017, 14:12:43

    es ka dzīvoj gālene,kaimiņiet teic lai es laiž to sūn no ķēds vaļ pa naktīm,tā daudzi tur darot.riekstu iela

  • 0
    Brīvā Latvija 26.03.2017, 17:34:44

    Suņiem nepatīk elektrošoka ierīces skaņa (sprakšķi). Šodien par to pārliecinājos. Bet tie čigānu suņi ir arī interesanti. Kad tie kopā ar t.s. "saimniekiem", tad varonīgi - kolēģa mammai, pie t/c "Baku" pat iekoda kājā, kad sunīši PSIA "Ventspils tirgus" teritorijā diedelē ēdamo - tad tādi mīlīgi, ne pazīt. Vienam no klaidoņiem vārds "Zorro"

  • 0
    Opaps 26.03.2017, 18:22:32

    Ja ir suns ,tad no mazotnes ( 2-3 ) jāsāk audzināt.Bet ne visi suņi tai pakļaujas.Kaut kādi pozitīvi rezultāti vienmēr būs.Suņiem jaiemāca galvenais - sargāt savu teritoriju.

  • 0
    prof.Preobraženskis 26.03.2017, 18:43:52

    http://www.radioseta.lv/lv/sakums

    Tur ir viss,kas atvieglo tikšanu galā ar daudzām problēmām.
    Tiesa,ir suņi,uz kuriem tās ierīces neiedarbojas efektīvi.

  • 0
    Aka 27.03.2017, 11:39:04

    Baloniņu ar pipara gāzi tomēr kabatā vajadzētu, kad ejat pastaigā ar suni. Tik tiešām mierīgi nekad nevar veikt pastaigu, katru dienu kāds bez saimnieka uzrodās. Policija diezgan vienaldzīgi brauc garām tādiem suņiem, diemžēl. Saimniekam ir jānes atbildība par savu mīluli, bet kur nu mūsu valstī...

  • -1
    šašliks 27.03.2017, 13:28:44

    "bet kur nu mūsu valstī..."

    Sabiedrība ar neierobežotu bezatbildību?

  • -7
    tā viš i 31.03.2017, 16:41:32

    pa suņiem ta saprotams. Bet, ja koalas lācis no novada,klaiņo internetā? Ko tad?

  • -1
    Kriska 02.04.2017, 18:43:51

    Kāpēc vispār Gāliņciemā jāpastaigājas pa ielām ar suni? lai sunītis nokārtojas? Tur ir tikai privātās mājas.

  • 0
    Batman 02.04.2017, 21:12:06

    Tad cilvēkiem arī nav ko tur vazāties riņķī.

  • 0
    šašliks 04.04.2017, 14:25:27

    Īpaši "attapīgiem", visādām krisām un tamlīdzīgiem - cilvēks jautājumu pacēla par klaiņojošiem suņiem, nevis pastaigām ar suņiem. Ko tev suns pie pavadas esošs kādreiz izdarījis?

  • -2
    krustmateflorence 03.04.2017, 14:52:52

    MAN PIEDER DIVI LIELI VĀCU AITU SUŅI,NAV SUŅI ĪPAŠI DRESĒTI,TAČU PAŠAS MĀCĪTI.SUNS PA GABALU JŪT KURŠ LABS UN KURŠ ĻAUNS CILVĒKS, PA VELTI NEKAD SUNS NEVIENAM NEUZBRUKS UN NEIEKODĪS.
    TAGAD VISVAIRĀK JĀBAIDĀS NO CILVĒKIEM, NEVIS SUŅIEM, JO VAIRUMS CILVĒKU IR BRIESMĪGĀKI PA ZVĒRIEM... .

  • -2
    Ventiš- 04.04.2017, 12:25:04

    Kriska, man lidot ar suni pa gaisu, ja gribu tikt līdz Ventai pastaigāties? Paskaidro, ja dzīvoju Gāliņciemā, ka tikšu līdz Ventai? Man tak jāiet pa ielu taču, lai kaut kur tiktu!!!!!!

  • -2
    Ventiš- 04.04.2017, 12:26:20

    krustmateflorence tur jau tā lieta, ka man tas suns neuzbrūk, bet uzbrūk citiem suņiem

  • -1
    krustmateflorence 05.04.2017, 11:50:17

    GALIŅCIEMĀ NĒSMU NE REDZĒJUSI, NEDZIRDĒJUSI KAD KLEJOT KĀDS AGRESĪVS SUNS, BET PĀRI SLIEDĒM ,TAI SAUCAMAJĀ GRAFIŅAS RAJONĀ,TUR GAN IR REDZĒTS DAUDZ SUŅU KLEJOJAM.

  • 0
    GatisKalns 06.04.2017, 00:52:04

    Nespratu, kur tie suņi - domē?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: