Leģionāru slimība

Puaro | 16.03.2017, 19:59:45 | 838

Sveiki!Tā kā pēdējās dienās īpaši,tiek runāts par šo slimību cēļoņiem un sekām,tad man jautājums,ko lietas labā dara Ventspils Siltums un vai ir atbildīgās personas vai institūcijas,kas uzrauga mājas pārvaldniekus,ūdens temperatūru,lai nevairotos šī dzīvības bīstamā baktērija.Ja ūdenim ir jābūt vismaz minimumam 50 grādus pēc Celsija karstam. Dzīvoju Inženieru ielaa deviņstāvu māja 8.stāvā.Dušā ejot,nākas karsto ūdeni pagriezt līdz galam,arī tad nav ūdens karsts un man ir bažas,ka nav tā nepieciešamā temperatūra.Kā ir citiem?

Komentāri (13)

  • 0
    Valdis Valdis 17.03.2017, 09:43:56

    Jāraksta oficiāla vēstule apsaimniekotājam ar iedzīvotāju parakstiem par sūdzību,ar vārdiem ļa ļa neko nepanācis,iespējams

  • -2
    VSiltums 17.03.2017, 12:02:12

    Siltumenerģijas ražotājs – pašvaldības SIA „Ventspils siltums” pie pašreizējās āra gaisa temperatūras līdz dzīvojamo māju ievadiem nodrošina siltumenerģijas padevi 65 līdz 70 grādu robežās.

    To kāda ūdens temperatūra tiek nodrošināta ēku iekšienē ir mājas pārvaldnieku atbildībā.

    Vēršam uzmanību, ka mazināt legionellas baktērijas izplatības risku var pareiza ēkas individuālā siltummezgla ekspluatācija un karstā ūdens temperatūras uzturēšana ēkas iekšējā karstā ūdens apgādes sistēmā ne zemāk par 55 grādiem.

  • -3
    Pašvaldības SIA "ŪDEKA" 17.03.2017, 12:24:52

    Labdien, Puaro!

    Pašvaldības SIA "ŪDEKA" (ŪDEKA) savās atbildības robežās (t.i. līdz mājas ievadam) nodrošina augstu ūdens kvalitāti, regulāri veiktās ūdens analīzes uzrāda nemainīgi pozitīvus rādītājus, kas ne vien atbilst Latvijas un ES standartiem, bet ir pat labāki par tiem. Tomēr, lai no pazemes iegūtais un dabiskā veidā attīrītais centralizētās sistēmas ūdens visaugstākajā kvalitātē nonāktu arī pie iedzīvotājiem daudzdzīvokļu māju dzīvokļos, der pārliecināties par mājas iekšējās ūdenssaimniecības sistēmas stāvokli, kā arī regulāri rūpēties par sanitāriem un higiēniskiem apstākļiem tualetē, vannas istabā un virtuvē.

    Informējam, ka uzņēmuma atbildības robežās esošajos tīklos legionellas baktērijas, kas var izraisīt tā saucamo Legionelozi jeb Leģionāru slimību, NAV un nemaz nevar tikt konstatētas, jo, pirmkārt, artēziskajos jeb no pazemes iegūtajos ūdeņos tās neveidojas un, otrkārt, uzņēmuma atbildības robežās esošās ūdensvada caurules atrodas zem zemes, kur ūdens temperatūra nepārsniedz 10 grādus pēc Celsija, kas legionellas baktērijām nav atbilstoša vide, jo līdz 20 grādiem to vairošanās nenotiek.
    Tāpat atzīmējam, ka nav iespējams inficēties, dzerot legionellas baktērijas saturošu ūdeni – saslimšana notiek šādas ūdens daļiņas ieelpojot tvaiku veidā, piemēram, inficēšanās risku var izraisīt nehigiēniski apstākļi dušā vai vannā, kā arī ilgi uzkrājies ūdens mājas iekšējos ūdens sistēmas tīklos, piemēram, iedzīvotāju prombūtnes laikā.

    Ventspils centralizētas sistēmas ūdens tiek pārbaudīts katru dienu, bet vienu reizi nedēļā ūdens analīžu rādītāji tiek publicēti uzņēmuma mājas lapā www.udeka.lv: http://udeka.lv/lv/udens-apgade#kvalitate

  • -3
    Ilgа 17.03.2017, 15:16:28

    Man šķiet ka Anits kundzei ir tā reģionāla slimib tapēc jau viņ te klūp komentāros foruma virsu visam vecam tantiņam,kūrs nespēj pašš sēv aistāvet. Tas i grēks!
    ITMI

  • -3
    tā viš i 17.03.2017, 15:38:00

    Ilgastant,Anits kundz nau vipār šaij tēmā. Tā kā-ej uz to kast un atbrivo iekšs.Ka paliks labak,ta nac apukļam.

  • 0
    Novadnieks 17.03.2017, 16:36:47

    Re,vari gan likt pasmieties.

  • -4
    Anita 17.03.2017, 19:28:26

    Tu, Ilgastant, laikam esi bez grēka, tāda balta un pūkaina ar greizu aci un melnu nagu , kuru redzot es un mani mazbērni palikšot bez valodas, īsts raganas raksturojums , bet pati jau to rakstīji ,es neko neizdomāju.Tu labāk paskaties vai tajā acī nav baļķis , un nemeklē otra acī skabargu .Fui , neklājas vecai sievietei būt tik rupjai.

  • -2
    Ilgа 18.03.2017, 05:27:42

    Nu man cienita bij katrakt un es nenovēl jums to piedzīvot a tas mellais garais nags man tikai rāditaipirkstam,un to es specāl tād ir uzaudzejs,jo ar to es var visur piebikstit pilseta un norādit uz visam kļūdam un nejēdzībam un ja ostcelktnieks strāda aplam,vel a to nāg es var vissko parubinat,paskrūvet,istīrit sunišiem austiņs un daudzko cit!!! Gār mell nāg var būt ari padzīvojušam tantiņam nejau tikai kancelejs žurkam :-)

  • -2
    tā viš i 17.03.2017, 20:15:18

    Kāda sieviete? Anita,tā nav sieviete.Tas ir feiks.Riktīgs žuļiks,zem segvārda. Liec to mūdzi mierā,lai pats aizmieg.

  • -3
    Anita 18.03.2017, 05:47:53

    Tas ,ka tu slēpies zem dažādiem nikiem un nav tev drosmes šeit piedalīties ar savu vārdu , nenozīmē ,ka citi dara tāpat .Ko tu maini tos nikus ,mēs jau te ar tevi diskutējām ,kad biji Apsargs -vai ne tā ????Suns spalvu met ,bet tikumu nē. Tas stils ir palicis iepriekšējais.Lai kā tev nepatiktu, es tomēr esmu sieviete un ar savu īsto vārdu , man nav ko slēpt , visvieglāk ir runāt taisnību , tad nav jābaidās pielaist kļūdas , kādas rodas ,ja sāc melot un aizmirsti iepriekš rakstīto vai teikto .Lai tev veicas un mazāk lieto visādus draņķus , sevišķi jau piektdienas vakaros , jo tad tev nāk laukā visādas stulbas frāzes.

  • -1
    Ilgа 18.03.2017, 05:56:17

    NĒ JŪS NEESIET SIEVIETE JŪS ESIET KAUTKĀD PUĶ KAS UZDODAS PAR ANIT!!! ES neredz jūs bildiņ,cienitā...

  • -4
    Anita 18.03.2017, 06:25:05

    Nu jūs jau arī neesat tā ,kuras bilde te tiek piedāvāta, vai ne tā ?Es jau varētu ielikt arī kādu sievietes bildi ,bet tas būtu neīsts ,jo pilnīgi atklāties, nozīmē atvērt savas mājas durvis visiem , kaut kādai robežai ir jābūt , pietiek ar to ,ka vārds un dzimums ir īsts un VB redakcija zin arī manu e-pasta adresi.Ko tad vēl par sevi atklāt , varbūt mājas adresi?

  • -4
    Novadnieks 18.03.2017, 06:55:49

    Miķeļtante no Ilgas ielas no paša rīta zilās noskaņās.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: