Mūsu realitāte

Agne. | 08.01.2019, 12:48:09 | 1373

Ventspils Tehnikumā students ( IT tehniķis) ir teicami nodevis savu eksāmena darbu, bet prakses vietas pirms diploma saņemšanas Ventspilī nav.
Es ļoti nožēloju ka bērns izvēlējas šo profesiju, jo bez šīs prakses diplomu saņemt nebūs iespējams. :((

Komentāri (17)

 • -1
  Anita Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Kā tad tā IT speciālisti esot deficīts, kaut kur kaut kas nav kārtībā?

 • -6
  keda Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Ta ir vienkārši realitāte. Zinu jauniešus, kas studē ārzemēs un arī nevar atrast prakses vietu, tā kā nekā unikāla tur nav. Kādam veicas, kādam nē gan pie mums, gan viņiem. Lai veicas atrast kādu vietu, ja ne Ventspilī, tad kaut kur tuvumā!

 • 0
  yolo Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Ventspils Augstskolā IT prakses iespējas esot diezgan ievērojamas. Varbūt, varat painteresēties tur?

  Man paziņa IT profesijā Šveicē pelna ap 10 tūkstošiem eiro mēnesī. Nevajag nožēlot bērna profesijas izvēli un mest plinti krūmos pie pirmajām grūtībām. Vēlāk tas viss atmaksāsies ar uzvij.

  Lai veicas!

 • 0
  Pipars Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Vai tad tehnikums nepalīdz atrast prakses vietas?

 • -2
  šašIiks Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Ko nozīmē "IT tehniķis"? IT joma ir tik plaša, ka "IT tehniķis" var būt helpdesk telefona operators, vai džeks kas skrūvē serverus un uzstāda datortīklus, vai jebkas, kas pa vidu starp abiem, un/vai vēl vis kaut kā šeit nenosaukta. Ieteiktu pašiem nedaudz nokonkretizēties jomā, uz kuru pusi sirds velk, pirms kārtējo reizi bļaut, ka viss ir slikti.

 • -1
  Nif nifs Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Manuprāt tavs uzbrauciens nevietā. Diez vai tehnikumā apmācības notiek kaut kādā ļoti šaurā jomā, parasti programmas ir diezgan plašas un arī prakses iespējas ir dažādojamas un "pievelkamas" pie vajadzīgā, un praksi var iziet gan vienā, gan otrā, gan vēl citā novirzienā.

 • -2
  šašIiks Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Nekur nebraucu, ne uz, ne no. Informēju.

 • 0
  Nif nifs Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Piedod, neieliku pēdiņās. lasīt: .."uzbrauciens"...
  Būs korekti?
  :b

 • -3
  Kurzemnieks Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Ja jau reiz prasa prakses vietu tiem, kas tikko sāk savas darba gaitas, kas, protams, ir nejēdzība, vajadzētu pameklēt kādu simbolisku "prakses vietu".
  Vai pat pašiem (-am) uztaisīt kādu IU vai SIA viendienīti ar skaļu nosaukumu lai būtu puisim, hm, prakses vieta.)

 • -3
  Ventspils pilsētas dome Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Atbild Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļa:

  Pēc pašvaldības pieredzes, Ventspilī strādājošie uzņēmumi, kas specializējas IT risinājumu izstrādē un uzturēšanā, ir pretimnākoši prakses iespēju nodrošināšanā tehnikuma un augstskolas audzēkņiem.
  Ekonomikas nodaļa sazinājās ar uzņēmumu SIA “HansaMatrix Ventspils”, kas šobrīd būtiski paplašinās un ir izsludinājis vairākas vakances ražošanā. Uzņēmums ir pretimnākošs arī tehnikuma audzēkņu nodarbināšanai, taču iepriekš lūgums sazināties ar uzņēmumu, lai saprastu, vai mācību praksē sasniedzamie mērķi konkrētajā specialitātē salāgojami ar uzņēmumā veicamajiem darbiem. Kontaktinfomācija: SIA “HansaMatrix Ventspils” personāla vadītāja Benita Rozevska, tālr. 26 053 073.

 • 0
  Agne. Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Mīļš, mīļš paldies!

 • -2
  Ventspils pilsētas dome Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Papildus aicinām sazināties audzēkni ar Ventspils Biznesa atbalsta centru e-pastā ventspilsbac@ventspils.lv vai pa tālr. 29555338; Ventspils Biznesa atbalsta centrs uztur aktīvu komunikāciju ar IKT nozares uzņēmumiem Ventspilī un regulāri apkopo informāciju par prakses un darba iespējām šajos uzņēmumos.

 • 0
  Agne. Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Mīļš, mīļš paldies!!!

 • -2
  default Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Nepareizu profesiju jaunietis izvēlējies. Vajadzēja iet mācīties par govju montēšanas speciālistu, jo šī profesija nākotnē Ventspilī būs ļoti pieprasīta!
  Bet vispār, ieteiktu aprunāties ar skolotājiem, vai direktori, jo Tehnikums šajā ziņā ir ļoti pretīmnākošs, un palīdz ar prakses vietas atrašanu, ja pašam rodas grūtības tādu sameklēt, un vispār jau viņi paši piedāvā prakses vietas. Lai veicas!

 • -1
  Sandra Harmonija Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  IT TEHNIĶIS- PRAKSE vietas var atrast Kuldīgā, Rīgā, Cēsīs, Valmierā- varētu uzticēt, te Ventspilī ir tā ,kā ir.

 • -1
  Sandra Harmonija Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  IT TEHNIĶIS- PRAKSE vietas var atrast Kuldīgā, Rīgā, Cēsīs, Valmierā- varētu uzticēt, te Ventspilī ir tā ,kā ir.

 • -1
  Arnis Junge Pirms 3 dienām, 13 stundām

  Re ku paskatieties te: https://www.rtu.lv/lv/attistibasfonds/aktualie-konkursi/atvert/informacijas-tehnologiju-jomas-studentiem-1?fbclid=IwAR1naWtl6XSx-dQI60_1Jbry5A1h9_qz5FxI1dcDrQm3J0qHmAcwZdnrELI

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: