Mani bērni ir aizceļojuši projām ...

Zobu Feja | 15.01.2017, 20:29:23 | 1085

Jāmin, ka Ventspils domes pārstāvji šonedēļ savā paziņojumā medijiem balstās uz valsts Nodarbinātības valsts aģentūras datiem – uzstājot, ka kopējais bezdarbs pilsētā janvāra sākumā ir 6,7%, kas ir mazāks nekā vidējais bezdarba līmenis valstī. Tad kā var izskaidrot, ka trešdaļa iedzīvotāju un atsevišķās vecuma grupās pat puse ventspilnieku uzskata bezdarbu un jaunu darba vietu radīšanu par vienu no galvenajām problēmām pilsētā?

Pretēji pilsētas pašvaldības paustajam apgalvojumam, ka «pilsētā viss ir kārtībā», patiesība ir daudz skaudrāka. Iedzīvotāji paši vai viņu tuvinieki, draugi, kaimiņi un paziņas saskaras ar bezdarba problēmu pilsētā, un šo cilvēku skaits patiesībā ir pietiekami liels, lai sabiedrības prātā tas kļūtu par vienu no būtiskākajiem jautājumiem. Valsts iestāžu, kā Nodarbinātības valsts aģentūras oficiālā statistika var neatspoguļot patieso situāciju, jo daudzi ventspilnieki šo darba vietu trūkumu risina, aizbraucot no pilsētas un strādājot Rīgā, Liepājā vai pat Lielbritānijā un Īrijā.

Kāda kundze Ligita, kura pašreiz nestrādā, jo guvusi kājas traumu, uz jautājumu par dzīvi Latvijā un Ventspilī izsakās šādi: «Mani bērni ir aizceļojuši projām, jo nespēja atrast darbu tieši Ventspilī, un es esmu palikusi šeit viena. Viņi meklēja, tomēr bez panākumiem. Nespējot savu dzīvi sakārtot šeit, aizbrauca prom.»

http://www.tvnet.lv/zinas/regionos/643053

Komentāri (21)

  • 0
    šašliks 15.01.2017, 22:15:10

    6,7% ir REĢISTRĒTAIS bezdarbnieku procents no Ventspilī DEKLARĒTAJIEM iedzīvotājiem. Cik ir tādu, kas nav reģistrējušies bezdarbniekos un dzīvo "uz kakla" tuviniekiem, vai strādā neoficiāli, nelegāli, jo citu iespēju nav? Cik ir tādu, kas ir deklarēti Ventspilī, bet dzīvo un strādā citās pilsētās?
    Viela pārdomām.
    Uz nesaistītas nots - liekam likmes, cik ātri tēma pazudīs? :)

  • 0
    Citizen 16.01.2017, 10:12:35

    Tieši šo faktu jau minēju tēmā "Izmirstošā Ventspils" , pietiks mālēt cilvēkiem acis, stāstiet kā ir.
    Un ja šī tēma pazudīs, par ko es nebrīnos, tad vēl lielāks fuj VB nekā jau tagad.

  • 0
    šašliks 16.01.2017, 14:44:37

    Taisnība jau tev, Pilsoni, ir, bet, diemžēl, kur mūsdienās redzēts, ka kāds sauktu lietas īstajos vārdos? Visur tikai slēpti fakti, kādam izdevīgā veidā sagrozīta informācija, un līdz kaklam apriebies politkorektums. Daudz neatšķiras no padomijas laikiem, ja tā skatās. Fasāde tikai smukāka. :)

  • -1
    domāju 17.01.2017, 10:20:00

    ja strādā citā Latvijas pilsētā- nodokli vienalga saņem Ventspils. Un salīdzināt bezdarnieku skaitu var tikai ar reģistrētiem gan Ventspilī, gan citās pilsētās. Tieši tāpat citās pilsētās ir nereģistrēti bezdarbnieki

  • -7
    Maija Kļaviņa 16.01.2017, 14:56:57

    Tādi bēdu stāsti ir visā Latvijā. Diemžēl šāda nomelnojoša žurnālistika gan tiek piekopta tikai attiecībā uz Ventspili. Un cik viņai par to samaksāja vai ko piesolīja? Tik interesanti skan "vienkāršas" bezdarbnieces teiktajā vārds TIEŠI: "...nespēja atrast darbu TIEŠI Ventspilī." Kuldīga, Talsos un Liepājā spēja, bet TIEŠI Ventspilī nespēja. Nevarēja to pārdzīvot un aizbrauca no valsts. :)

  • -5
    Zigmārs Kronis 16.01.2017, 15:06:55

    Vai tie cilvēki, kurus filmēja zināja, ka viņus izmantos , izņemot Ligitu, kura slēpās? Pēc šī tendenciozā sižeta sapratu, ka turpmāk katram žurnālistam jautāšu žurnālista apliecību, kas parāda, kādu mediju viņi pārstāv. Jo tagad iznāk, ka labu gribot kļūstu par manipulatoru upuri. Atbildu uz jautājumu, bet pēc montāžas, izrādās, ka faktiski esmu piedalījies politiskā reklāmā. Ventspilnieki, ielās siro cilvēki ar kamerām bez godaprāta! Uzmanieties!

  • -2
    Citizen 16.01.2017, 15:17:33

    Video vēl nēsmu noskatījies, bet spriežot no draugu pieredzes, tad šeit darba tiešām nav . Un visi tie skaitļi ar ko attaisnojas, ka šeit ir labi tiešām nav vērā ņemami.

  • -1
    Novadnieks 16.01.2017, 15:18:13

    Nu kaut kas kas traks taisni!Ārprāc gatavais!Ē,bet ko nu?

  • -7
    Tas pats 16.01.2017, 16:06:58

    Nav darba; tam kas nemeklē un negrib strādāt -darba nekad nebūs. Lūdzu-mans dēls jau 6 gadu strādā MĀJAI UN DĀRZAM. strādnieki ir nākuši un gājuši. Un tur reti jaunieši paliek jo tikai tas kas grib strādāt. strādās. Pārsvarā visi grib neko nedarīt un saņemt naudu. Un nevajag bļaut ka nav darba. Darbs ir==-protams ne priekš sliņķiem.

  • 0
    Citizen 17.01.2017, 08:26:57

    AS Diāna neviens negrib strādāt, jo attieksme no augšas tur ir bēdīga.
    Un jaunieši tur nepaliek, jo atrod ko labāku.

  • -1
    Anita 16.01.2017, 16:14:15

    Kādreiz , padomju laikos ,no Ventspils brauca prom , jo baidījās ,ka var kas slikts notikt dēļ ķīmijas vai naftas , tagad itkā dēļ šiem faktoriem var arī dzīvot , bet dēļ tā ,ka nav pietiekami darba vietu , daudzi aizbrauc uz citām pilsētām vai citām valstīm , šeit galu galā paliks tikai pensionāri , bet no kā tad šie dzīvos ,ja neko neražos un nepelnīs naudu ,lai vecāki un vecvecāki var saņemt pensiju, tas arī biedē visvairāk , gaidi to dienu ,kad beidzot tiksi pelnītā atpūtā pēc 47 nostrādātiem gadiem , bet beigās , piga , pensijai naudas nav.

  • -2
    domāju 17.01.2017, 10:22:34

    Neko neražo? http://www.ventasbalss.lv/sludinajumi/darbs/vakances/68649 http://www.ventasbalss.lv/zinas/brivosta/31924-immer-digital-domajam-par-cilvekiem-un-vidi

  • -1
    karlito 16.01.2017, 16:42:43

    Varētu teikt tā,darbs jau ir,bet nav atbilstoša samaksa,šajā pilsētā ir daudz mazāk iespēju atrast normāli(vismaz 600neto)apmaksātu darbu,un lai te ''nelej'' tas ''domes fanu klubs'' šeit,ka šeit ar darbu nav problēmu,ka tie kas gribēs,tie darbu atradīs un tt..jā,atradīs par 380eu mēnesī..par tādu algu darbu var dabūt gan Krāslavā,Ludzā un Zilupē..Bez blata šeit normāli apmaksātu darbu nedabūsi..fakts!

  • 0
    Citizen 17.01.2017, 08:29:56

    Tiesa kas tiesa.

  • 0
    Nif nifs 17.01.2017, 08:30:45

    Kur tad tās algas var pieaugt, ja atkal nodokļu slogs palielināts! Neapliekamo minimumu samazināja

  • -1
    ozols 17.01.2017, 09:51:13

    Vajag uztaisīt Lemberg šovu! Visus Domes darboņus palaist brīvībā ,lai sameklē darbu un nostrādā tur gadu! Kurš būs izcilnieks un kam būs pielikts atalgojums par izcilību,to atpakaļ uz Dom a paaugstinājum! :) Un Lemberg ordens :)

  • 0
    Novadnieks 17.01.2017, 10:05:02

    Spriežot pēc apģērba,tam mūsu priešsēdim labāk būtu vadīt kādu BINGO lotereju,kur galvenā balva(griežot lielo laimes ratu) varētu būt kāda viņam piederoša kapitāldaļa no kāda pilsētas uzņēmuma.Vēl tik uz augšu uzskrullētas ūsas vajag uzaudzēt.

  • 0
    Citizen 17.01.2017, 10:20:56

    Made my day.

  • -5
    Nif nifs 17.01.2017, 10:34:35

    Zini ozol, Lembergs gan darbu sameklētu, gan naudu ar daudz nullēm pa gadu nopelnītu. Kāpēc? Tāpēc, ka viņam smadzenes strādā labāk, kā daudziem citiem. Toties cik tupam jābūt, lai par mazām algām privātajā biznesā vainotu vienas pašvaldības vadītāju...nav brīnums, ka tāds darbu nevar atrast.

  • -1
    ozols 17.01.2017, 20:15:24

    Nif nifs :) Paturi ,, tupumu,, pie sevis,man darbs ir un būs .Cik dzīvē esmu strādājis,tik no šefiem pagodinājumu esmu saņēmis. Lai visiem tā būtu.Šeit ironizēju par meliem, ar ko esmu nemierā.Pietiek, Ceru kad viss mainīsies un būs ok!

  • 0
    Ena 17.01.2017, 22:09:51

    Nif, nifs - nevis viņam smadzenes strādā labāk, kā daudziem citiem, bet viņam ir vara.
    Piemēram - lemberga vara izskatās šādi :
    1. Ventspils attīstības aģentūra, 40008033300, Latvija, Ventspils, Inženieru 101A Alga 86616.21 EUR
    2. "BIZNESA ATTĪSTĪBAS ASOCIĀCIJA", 40008055717, Latvija, Ventspils, Užavas 8 - 1 Alga 187819.08 EUR
    3. Latvijas Tranzīta biznesa asociācija, 40008008110, Latvija, Ventspils, Jūras 36 Alga 24159.96 EUR
    Jo sliktāk iet ar tranzīta biznesu, jo lielāka alga, tas pats par biznesu, tas pats par Ventspils attīstību.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: