Čomu būšana Ventspils uzņēmumos

es | 25.11.2016, 16:11:31 | 2857

Kuros Ventspils uzņēmumos, Jūsuprāt, laika gaitā izveidojās un pastāv čomu būšana?
Kādā veidā tā izpaužas?

Komentāri (13)

  • -3
    karlito 25.11.2016, 17:10:27

    Čomu būšana vairāk vai mazāk pastāv visos uzņēmumos,tas tā ..ja esi nokritis no mēness!.Ja tev čoms strādā uzņēmumā kurā atbrīvojas laba darba vakance,tad viņš protams ieteiks savu čomu,un vēlāk tas čoms palīdzēs arī savam čomam..Apgaismoju tevi?..bez čomiem Ventspilī grūti..

  • -3
    Anita 25.11.2016, 17:37:19

    Un pareizi jau būtu , iekārtot sev pazīstamu cilvēku savā darba vietā , agrāk sveštautieši varēja lepoties ar savām čomu būšanām , varbūt beidzot arī latvieši padomās arī par saviem tautiešiem,sevišķi ,ja darbs labs un čoms arī neliks pēcāk sarkt.

  • -6
    дин-дон 25.11.2016, 17:50:20

    Анюта я согласен,молодец!

  • -2
    karlito 25.11.2016, 20:11:18

    Piekrītu Anitai..

  • -2
    Girts 27.11.2016, 12:53:33

    Nesaprotu to čomu būšanu. Piemērs. Cilvēks atbrauc dzīvot uz Ventspili no Rīgas ģimenes apstākļu dēļ. Latvijas pilsonis, Latvietis. Rīgā strādāja lielā metālapstrādes uzņēmumā. Tur skaitijās labs meistars, uzticams. Tika uzņēmumā bez čomu būšanas. Ventspils uzņēmumos pateica atklāti acīs- Tev te čomu nav....Neceri tikt te strādāt. Tas nozīmē ka šis cilvēks ir sveštautiets????? Laikam labāk uzņēmumam dumjš, nepieredzējis- ( čoms ) nekā pieredzējis meistars....????? Tupums kautkāds....

  • 0
    yolo 27.11.2016, 13:27:37

    bet tas jau pietiekami daudz pasaka par uzņēmumu un priekš kam cilvēkam čakarēties, ja reiz viņš ir labs meistars, lai palūdz no iepriekšējās darba vietas rekomendāciju un meklē kādu citu vietu kur strādāt. Latvijā labs meistars sev darbu atradīs

  • -2
    Riebīgais 27.11.2016, 13:35:32

    Atbilde tev: cilvēks ir stulbs,ja reiz RĪGĀ bijis LABS meistars,tad arī saņēmis labu algu,pieņemsim 1500 eiro,nezinu,kas tie par ģimenes apstākļiem,kas liktu piespiedu kārtā pārvākties uz pilsētu bez rītdienas,bet te viņš kautvai caur čomiem saņemtu max 700 eiro.neviens cilvēks pēc brīvas izvēles negribēs saņemt mazāk nekā saņēmis pirms tam. Bet ne par to runa, eksistē jau arī vēl pazvanīt uz iepriekšējo darba vietu un uzjautāt pēc atsauksmēm pēc tam pārbaudes laiks utt...

  • -3
    vai man dieniņ!!! 27.11.2016, 13:39:48

    Neviens uzņēmums nevienam nav neko parādā - kā grib tā pieņem darbiniekus - vai nu rīko konkursus vai meklē caur pazīšanos ar atsauksmēm un reputāciju.
    Smieklīgi, ka tie, kas nav pieņemti, domā, ka viņi bija vislabākie kandidāti un tagad te tēlo pasaules netaisnības cietējus.

    Un ir arī pilnīgi skaidrs, ka tā dēvētais "Girts" ir vienkāršs trollis ar izdomātu stāstu par "visiem Ventspils uzņēmumiem".

  • -1
    Girts 27.11.2016, 14:00:13

    Te tik kautko uzraksti. Pisec būs no pārgudrajiem. Nu labi pasaules gudrie. Mani grūti aizskart. Katram savs viedoklis, it sevišķi par cilvēkiem ko nepazīst. Forumā tā ir pierasta tendence. Runa nebij pa visiem uzņēmumiem. Konkrētus uzņēmumus nenosaucu.

  • 0
    reku 27.11.2016, 15:14:54

    Bet vajadzēja gan.Nosaukt konkrētu uzņēmumu.

  • 0
    karlito 27.11.2016, 17:17:15

    Čomu būšana pastāv visur,gan Ventspilī,gan citur LV,gan pat ārzemēs..Tas nav nekas jauns un neparasts,ārzemēs arī ir vajadzīgi ''čomi'',paziņas un tt..lai tiktu labākā darbā..vienīgi,vismaz man tā šķiet,ka Ventspilī tā čomu būšana ir visspilgtāk izteikta!

  • 0
    keiss 30.11.2016, 23:16:15

    sacelti šķūņi un ir vai nav pazīšanas bet darba ka nebija tā arī nav un nav gaidams.

  • 0
    Soft 01.12.2016, 22:24:13

    Lai nu kā būtu, es tomēr domāju, ka pirmām kārtām jebkurā darbā ņem cilvēkus, kas tieši tam darbam ir piemēroti, katrs var būt ar saviem trūkumiem, bet ņem labāko, no tiem, kas Ventspilī ir. Ja ir jāizšķiras starp pazīstamu profesionāli vai nepazīstamu, tad arī nospēlē čomu būšana, bet tas ir tikai normāli, jo labāk pārbaudīts un zināms cilvēks nekā nezināms. Arī psiholoģiski ir svarīgi, lai kolēģis ir tāds, ar kuru sader temperamenti, uzskati utt. Tas no vienas puses, bet no otras puses tikpat labi var būt, ka čomu un radu būšana izslēdz iespēju iegūt darbu, piemēram situācijā, kad cilvēks, zinot, kādas konfliktsituācijas, konkurence utt. var veidoties darbā, nevēlas darba lietās saistīties ar radiniekiem vai draugiem, vēl jo vairāk, ja viņu prasmes nav perfektas tieši konkrētā jomā. Ja es vadītu kafejnīcu, neņemtu par pavāru brāli tikai tāpēc, ka viņš ir brālis, es ņemtu pašu labāko pavāru, kādu Ventspilī varētu atrast, jo no šī pavāra būtu atkarīga arī mana iztikšana un tā varu teikt par katru profesiju. Bet ja būtu jāizvēlas, kurus cilvēkus uzaicināt uz viena vakara haltūru mēbeles panēsāt vai zemenes lasīt, tad jā ... tad meklētu draugu, kuram vajadzīga nauda.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: