Gudri vārdi bez jēgas joprojām paliek bez jēgas. Apvainojumi parasti parādās tur, kur pietrūkst argumentu.
3
3
Ziņot redaktoram
Indra Bērziņa
04.05.2026, 15:02:09
Indra Bērziņa
04.05.2026, 15:02:09
Paldies par IT terminu lekciju, bet joprojām nesaprotu, kā tas attiecas uz mani. Ja es esmu trojāns, tad vismaz premium versija 😄.
3
3
Ziņot redaktoram
Zobens
04.05.2026, 13:54:18
Z
Zobens
04.05.2026, 13:54:18
Trojas zirgs, sarunvalodā vienkārši trojāns, ir kaitīga programma, kas visbiežāk izplatās, maskējoties par šķietami nekaitīgu lietojumprogrammu vai datni. Termins ir aizgūts no Homēra eposa "Iliāda" un norāda uz Trojas zirgu izplatīšanās veidu.
Dažādi Trojas zirgi darbojas atšķirīgi. Tie var izsaukt uznirstošos logus, dzēst vai izmainīt datnes, zagt informāciju, atļaut piekļuvi citām kaitīgajām programmām. Atšķirībā no datorvīrusiem un "tārpiem", Trojas zirgi neinficē citas datnes un sevi nepavairo
4
2
Ziņot redaktoram
Indra Bērziņa
04.05.2026, 15:03:56
Indra Bērziņa
04.05.2026, 15:03:56
Izskatās, ka kāds tikko iemācījās vārdu ‘trojāns’ un tagad mēģina to visur pielietot 😄
2
3
Ziņot redaktoram
Anonīms
04.05.2026, 00:04:30
A
Anonīms
04.05.2026, 00:04:30
Jebkura daudzdzīvokļu māja, 4 vai 50 dzīvokļu, ir privāt-kopīpašums, un tās īpašnieki lemj, kurš veic apsaimniekošanu - SIA, vai mājas vecākais. Diez vai tiesas ceļā jūs uztaisīs par parādnieci un piedzīs "nesamaksātu" pārvaldīšanas maksu, ja nav sakārtota dokumentācija, rēķini un tāmes. Ir iespēja ar īpašnieku vairākuma balsojumu pārvaldīšanas tiesības nodot SIA.
6
2
Ziņot redaktoram
Indra Bērziņa
04.05.2026, 09:31:05
Indra Bērziņa
04.05.2026, 09:31:05
Nav dokumentācija, nekāda. Man pieejama. Es nemaksāju. Pārējie maksājot, jo SIA būšot par dārgu. Piekrīt pārējie tam, kas tur notiek. Es nevaru kontrolēt citu domāšanu, bet varu saprast, kas man jādara: nemaksāju. Mana nauda arī vēl joprojām ir uzkrājumā. Bet man par to, piemēram, netiek tīrīts skurstenis. Vai mani mobingo, bosingo.
2
3
Ziņot redaktoram
Indra Bērziņa
04.05.2026, 09:33:18
Indra Bērziņa
04.05.2026, 09:33:18
Manā gadījumā būtu pieticis tikai ar konta numuru...
2
2
Ziņot redaktoram
Patsparsevisaprotams.
30.04.2026, 09:53:39
P
Patsparsevisaprotams.
30.04.2026, 09:53:39
Atbilde Sranskim par līgumu. Rīts gudrāks par vakaru. Jā, lai konta nedevējs un līguma neslēdzējs iet ieskrieties! Tas palīdz!
3
2
Ziņot redaktoram
Indra Bērziņa
30.04.2026, 08:53:24
Indra Bērziņa
30.04.2026, 08:53:24
Atbilde Sranskim. Šoreiz tā ir. Es jau atmetu ar roku. Un esmu gatava plānam B: ja gribi naudu, ej uz tiesu! Nav līguma, nav rēķina, nav atskaites. Tātad pēc būtības nav parāda.
2
2
Ziņot redaktoram
Patsparsevisaprotams.
29.04.2026, 20:19:32
P
Patsparsevisaprotams.
29.04.2026, 20:19:32
Anonīms atbilde. Varētu sūtīt pa pastu, bet nav saprotams par ko, jo nav rēķins piestādīts.
1
2
Ziņot redaktoram
Anonīms
29.04.2026, 21:08:31
A
Anonīms
29.04.2026, 21:08:31
Ja jau ir nolemts, cik katru mēnesi jāmaksā, tad maksājuma mērķī, kā to rakstītu bankai, raksti, piemēram, apsaimniekošanas maksa par tādu un tādu mēnesi. P.S. Konta numurs nav arī pārējiem iedzīvotājiem?
2
2
Ziņot redaktoram
Anonīms
29.04.2026, 21:20:43
A
Anonīms
29.04.2026, 21:20:43
Varbūt ar iesnieguma palīdzību, ko nosūtītu ierakstītā vēstulē, būtu iespējams vispirms izprasīt konta numuru. Tad redz, ko darīt tālāk.
1
2
Ziņot redaktoram
Indra Bērziņa
29.04.2026, 18:11:02
Indra Bērziņa
29.04.2026, 18:11:02
Sranski! Šis apsaimniekotājs neslēdz līgumu. Pateica, cik jāmaksā, tad arī maksā. Bet nav kur. Diezgan iedomīgs un lepns.
2
2
Ziņot redaktoram
Anonīms
29.04.2026, 19:10:08
A
Anonīms
29.04.2026, 19:10:08
Naudu nosūti ierakstītā vēstulē ar klāt pieliktu paskaidrojumu, kam nauda domāta. Kopiju, protams, sev. Ja kas, būs pierādījums, ka maksāji.
4
3
Ziņot redaktoram
sranskis
29.04.2026, 21:14:22
S
sranskis
29.04.2026, 21:14:22
Piedodiet, bet tā nemēdz būt! Vai nu Jūs kāds pamatīgi čakarē vai arī mums te stāstiet pasaciņas.
2
2
Ziņot redaktoram
Indra Bērziņa
29.04.2026, 18:08:32
Indra Bērziņa
29.04.2026, 18:08:32
Atbilde 'Anonīms'. Principā par izmešanu nav jābaidās, jo dzīvoklis ir privātīpašumā. Vienkārši situācija ir nepatīkama. Šeit varētu būt tā: "Ja gribi naudu, tad ej uz tiesu". Advokāts saka, ka no malas izskatās, ka apsaimniekitājam ir mentālas problēmas. Tomēr tas nemazina spriedzi, ka nav iespējams samaksāt.
4
2
Ziņot redaktoram
Es
29.04.2026, 17:09:34
E
Es
29.04.2026, 17:09:34
Kaut kas līdzīgs ir garāžu kooperatīvā Iecavas ielā, arī nav atskaites, apmaksa tikai skaidrā naudā, "savējie" maksā mazāk, jeb vispār nemaksā, un tā tālāk.
2
2
Ziņot redaktoram
Indra Bērziņa
29.04.2026, 15:50:30
Indra Bērziņa
29.04.2026, 15:50:30
Ayk, nav līgums. Viņš neslēdz nekāda veida līgumu. Tiek uzskatīts, ka "mēs paši" ar visu tiekam galā.
0
2
Ziņot redaktoram
Anonīms
29.04.2026, 16:43:17
A
Anonīms
29.04.2026, 16:43:17
Izskatās, ka grib izmest uz ielas. Ja sanāktu tiesas darbi, tad kā argumentu apsaimniekotājs varētu minēt nemaksāšanu. Ja nav līguma, tad pavisam sūdīgi.
3
3
Ziņot redaktoram
Indra Bērziņa
29.04.2026, 15:48:46
Indra Bērziņa
29.04.2026, 15:48:46
Nav līgums. Nekāds. Vienīgi kopsapulcē pielemts, cik būs jāmaksā katru mēnesi. Nav protokols. To, cik jāmaksā, pielikts pie sienas uz rūtiņu lapas. Es turpinu gaidīt rēķinu vai atskaiti. Nereaģē un nedod arī konta numuru.
0
2
Ziņot redaktoram
Goga
29.04.2026, 12:36:54
Goga
29.04.2026, 12:36:54
Izklausās apsurdi, bet, piemēram, ir mazs dārza kooperatīvs (~10-20 mājiņas), kur apsaimniekošanas maksa ir 30 € gadā. Kopā tie ir ~300-600 €/gadā par visu kooperatīvu. Ja vēl no šīs summas ~60 € jāatdod bankai par konta uzturēšanu, tas jau ir gandrīz 10% - 20% no visa budžeta. Mazā saimniecībā tas nav samērīgi, tur naudu savāc, uzskaitē (ir klade, čeki), viss ir caurspīdīgi. Līdzekļi aiziet konkrētiem darbiem — komunikāciju uzturēšanai, sūkņa uzstādīšanai/noņemšanai u.tml. Tā nav “pelēkā zona”, vienkārši mēģina neiztērēt būtisku daļu budžeta bankas komisijās. Protams, ja ir lielāka māja vai lielāks apgrozījums — bez konta neiztikt. Bet mazos kooperatīvos jāskatās arī uz samērīgumu. Nevar gan saprast par kādu situāciju Indra raksta...
4
2
Ziņot redaktoram
Indra Bērziņa
29.04.2026, 12:53:46
Indra Bērziņa
29.04.2026, 12:53:46
Sveiki! Es rakstu par nama apsaimniekošanu 8 dzīvokļu mājā. Man nav iespēja samaksāt apsaimniekošanas naudu. Apsaimniekotājs uz zvaniem neatbild, uz īsziņām neatbild, nekāda sadarbība. Atskaiti un rēķinus neizsniedz utt. Cik noprotu, tad lielākā daļa ir algām : grāmatvedei (viņa meitai), sētniecei (viņa sievai). Arī ar viņām saziņa nav iespējama. Runa ir par nelielu 8 dzīvokļu māju. Viens jurists teica, ka te izskatās, ka apsaimniekotājam esot mentālas problēmas. Tomēr tas nemaina lietas būtību, jo samaksāt nav iespējams.
0
2
Ziņot redaktoram
ayk
29.04.2026, 14:46:45
A
ayk
29.04.2026, 14:46:45
Jebkurā līgumā tak ir ierakstīts konta numurs.
1
2
Ziņot redaktoram
Patsparsevisaprotams.
29.04.2026, 11:35:40
P
Patsparsevisaprotams.
29.04.2026, 11:35:40
Runa ir par Ventspils valstspilsētu.
1
1
Ziņot redaktoram
Indra Bērziņa
29.04.2026, 11:24:09
Indra Bērziņa
29.04.2026, 11:24:09
Apsaimniekotājs nedod konta numuru. Toties nesamaksāto uzskata par parādu.
1
0
Ziņot redaktoram
sranskis
29.04.2026, 14:37:57
S
sranskis
29.04.2026, 14:37:57
Kā nedod konta Nr.? Ja Jums ir līgums ar viņu, tad jābūt uzrādītam kontam. Ja nav līguma, tad par ko uztraukties?
Komentāri (28)
Nav par raizēties. Rēķins nav, nav par ko maksāt. Parāds arī nav.
jauku dienu,dumjie bāliņi!
trojāns Indra Bērziņa :)
Gudri vārdi bez jēgas joprojām paliek bez jēgas. Apvainojumi parasti parādās tur, kur pietrūkst argumentu.
Paldies par IT terminu lekciju, bet joprojām nesaprotu, kā tas attiecas uz mani. Ja es esmu trojāns, tad vismaz premium versija 😄.
Trojas zirgs, sarunvalodā vienkārši trojāns, ir kaitīga programma, kas visbiežāk izplatās, maskējoties par šķietami nekaitīgu lietojumprogrammu vai datni. Termins ir aizgūts no Homēra eposa "Iliāda" un norāda uz Trojas zirgu izplatīšanās veidu.
Dažādi Trojas zirgi darbojas atšķirīgi. Tie var izsaukt uznirstošos logus, dzēst vai izmainīt datnes, zagt informāciju, atļaut piekļuvi citām kaitīgajām programmām. Atšķirībā no datorvīrusiem un "tārpiem", Trojas zirgi neinficē citas datnes un sevi nepavairo
Izskatās, ka kāds tikko iemācījās vārdu ‘trojāns’ un tagad mēģina to visur pielietot 😄
Jebkura daudzdzīvokļu māja, 4 vai 50 dzīvokļu, ir privāt-kopīpašums, un tās īpašnieki lemj, kurš veic apsaimniekošanu - SIA, vai mājas vecākais. Diez vai tiesas ceļā jūs uztaisīs par parādnieci un piedzīs "nesamaksātu" pārvaldīšanas maksu, ja nav sakārtota dokumentācija, rēķini un tāmes. Ir iespēja ar īpašnieku vairākuma balsojumu pārvaldīšanas tiesības nodot SIA.
Nav dokumentācija, nekāda. Man pieejama. Es nemaksāju. Pārējie maksājot, jo SIA būšot par dārgu. Piekrīt pārējie tam, kas tur notiek. Es nevaru kontrolēt citu domāšanu, bet varu saprast, kas man jādara: nemaksāju. Mana nauda arī vēl joprojām ir uzkrājumā. Bet man par to, piemēram, netiek tīrīts skurstenis. Vai mani mobingo, bosingo.
Manā gadījumā būtu pieticis tikai ar konta numuru...
Atbilde Sranskim par līgumu. Rīts gudrāks par vakaru. Jā, lai konta nedevējs un līguma neslēdzējs iet ieskrieties! Tas palīdz!
Atbilde Sranskim. Šoreiz tā ir. Es jau atmetu ar roku. Un esmu gatava plānam B: ja gribi naudu, ej uz tiesu! Nav līguma, nav rēķina, nav atskaites. Tātad pēc būtības nav parāda.
Anonīms atbilde. Varētu sūtīt pa pastu, bet nav saprotams par ko, jo nav rēķins piestādīts.
Ja jau ir nolemts, cik katru mēnesi jāmaksā, tad maksājuma mērķī, kā to rakstītu bankai, raksti, piemēram, apsaimniekošanas maksa par tādu un tādu mēnesi.
P.S. Konta numurs nav arī pārējiem iedzīvotājiem?
Varbūt ar iesnieguma palīdzību, ko nosūtītu ierakstītā vēstulē, būtu iespējams vispirms izprasīt konta numuru. Tad redz, ko darīt tālāk.
Sranski! Šis apsaimniekotājs neslēdz līgumu. Pateica, cik jāmaksā, tad arī maksā. Bet nav kur. Diezgan iedomīgs un lepns.
Naudu nosūti ierakstītā vēstulē ar klāt pieliktu paskaidrojumu, kam nauda domāta. Kopiju, protams, sev.
Ja kas, būs pierādījums, ka maksāji.
Piedodiet, bet tā nemēdz būt! Vai nu Jūs kāds pamatīgi čakarē vai arī mums te stāstiet pasaciņas.
Atbilde 'Anonīms'. Principā par izmešanu nav jābaidās, jo dzīvoklis ir privātīpašumā. Vienkārši situācija ir nepatīkama. Šeit varētu būt tā: "Ja gribi naudu, tad ej uz tiesu". Advokāts saka, ka no malas izskatās, ka apsaimniekitājam ir mentālas problēmas. Tomēr tas nemazina spriedzi, ka nav iespējams samaksāt.
Kaut kas līdzīgs ir garāžu kooperatīvā Iecavas ielā, arī nav atskaites, apmaksa tikai skaidrā naudā, "savējie" maksā mazāk, jeb vispār nemaksā, un tā tālāk.